Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Puchar Davisa

Vivid pisze:Te rozgrywki już dawno powinny ... zdechnąć ...
Ta idea miała sens i rację bytu jak było mniej imprez tenisowych i okołotenisowych.
Dziś, gdy kalendarz pęka w szwach, to tylko problem dla czołówki. Już nie wspominając o mieszaniu nawierzchniami.

Powinien przejść do historii. A tak to degraduje się od pewnego czasu.
Tradycja tradycją, ale nic na siłę. Równie dobrze w ramach tradycji to można dać Nadalowi tenisówki szmaciane, grubą bawełnianą koszulkę (akurat na jego nadpotliwość), i drewnianą rakietę. Potem poklepać po plecach i powiedzieć - Vamos! rotfl

Dziś ma większy sens impreza pokazowa grana przez weekend, czy nawet tydzień (jak turniej). Taki Laver Cup czy Hopman Cup.
Muszę przyznać, że masz dużo racji. Z drugiej strony mecze PD dawały szansę zobaczenia na żywo w swoim mieście np. czołowych deblistów. Pamiętam, jak kilka lat temu w Łodzi był mecz Polska-Białoruś i byłem na meczu deblowym. Z jednej strony Frytka i Matka, z drugiej jakiś leszcz, ale w parze z Maksem Mirnym. Fajnie się to oglądało na żywo.....
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Puchar Davisa

Sama idea PD nie jest zła, ale niestety nie pasuje do dzisiejszych realiów. Zawodnicy mają za dużo imprez, tych poza tenisem, i stąd plaga kontuzji już na początku nawet sezonu. Dodatkowo wybijać się z rytmu i cyklu taką imprezą jak PD przez cały sezon to trochę szaleństwo.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: Puchar Davisa

Czy ktoś mi logicznie wyjaśni nieustanne biadolenie nad ilością imprez tenisowych ? Komu to przeszkadza. Jest mnóstwo tenisistów którzy grają tam gdzie chcą i tyle ile chcą. Choćby Bernard Tomic. Według mnie nie ma przeszkody żeby było 10 turniejów WL w sezonie. Oczywiście niektórzy narzekaliby że nie mogą wygrać wszystkich w rok ale to ich problem. I AGA by się w końcu załapała na któryś. A PD tak jak inne rozgrywki niech się broni kibicami na trybunach, albo jak ktoś chce to finansować po co mu zabraniać.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Puchar Davisa

Jeśli chcesz zobaczyć jakiegokolwiek tenisistę w PD to faktycznie w niczym to nie przeszkadza, że jest ogromna ilość turniejów w trakcie sezonu.
Natomiast jeśli chcesz zobaczyć w PD czołowych tenisistów to ilość imprez do "obskoczenia" w trakcie sezonu ma duże znaczenie. Czas i zdrowie nie są z gumy. Do tego jeszcze kwestia ewentualnego dostosowania się do nawierzchni innej niż aktualnie gra Tour.
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: Puchar Davisa

Marcoone pisze:Jeśli chcesz zobaczyć jakiegokolwiek tenisistę w PD to faktycznie w niczym to nie przeszkadza, że jest ogromna ilość turniejów w trakcie sezonu.
Natomiast jeśli chcesz zobaczyć w PD czołowych tenisistów to ilość imprez do "obskoczenia" w trakcie sezonu ma duże znaczenie. Czas i zdrowie nie są z gumy. Do tego jeszcze kwestia ewentualnego dostosowania się do nawierzchni innej niż aktualnie gra Tour.
Dokładnie o to mi chodzi. Wszyscy by chcieli wszędzie na okrągło oglądać Rogera a on sobie odpuszcza mączkę i świat się nie zawalił. Jak w PD będą grać młodziaki też się nic nie stanie.
keteim
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 11 maja 2017, 11:36

Re: Puchar Davisa

asad pisze:
Marcoone pisze:..... Wszyscy by chcieli wszędzie na okrągło oglądać Rogera ....
No nie przesadzajmy, że wszyscy - ja tam np. wolę oglądać Rafaela :D :wink:
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

Rozgrywki nigdy nie będą traktowane poważne gdy nie będą grali w nich najlepsi. Fed wygrał raz ze Stanem bo raz postawili to za cel, inni najlepsi olali, no i tyle, w następnym roku to samo uczynił Sir Murray.

Obecną formułę pewnie jedynie mogło by uratować rozgrywanie jej co drugi rok albo nawet rzadziej.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Puchar Davisa

asad pisze:Czy ktoś mi logicznie wyjaśni nieustanne biadolenie nad ilością imprez tenisowych ? Komu to przeszkadza. Jest mnóstwo tenisistów którzy grają tam gdzie chcą i tyle ile chcą. Choćby Bernard Tomic. Według mnie nie ma przeszkody żeby było 10 turniejów WL w sezonie. Oczywiście niektórzy narzekaliby że nie mogą wygrać wszystkich w rok ale to ich problem. I AGA by się w końcu załapała na któryś. A PD tak jak inne rozgrywki niech się broni kibicami na trybunach, albo jak ktoś chce to finansować po co mu zabraniać.
Ilość turniejów wcale nie wzrosła. Coś może doszło, ale to nie problem. Problemem jest to, że dziś jest zdecydowanie więcej imprez okołotenisowych gdzie Federacja wymaga obecności gwiazd. To samo sponsorzy. Też wymagają obecności na swoich imprezach. W efekcie cierpi nie tyle trening co regeneracja. I stąd kontuzje już na początku sezonu. Dodaj do tego tak ciągnący się przez cały sezon Puchar Davisa, jeszcze zmiany nawierzchni, i trudno się nie dziwić, że gwiazdy się migają jak mogą. A prawda jest taka, że większość z nich to nieźle wk..., ale wizerunek jest wszystkim, więc nie mogą powiedzieć co myślą.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: Puchar Davisa

Vivid pisze: Ilość turniejów wcale nie wzrosła. Coś może doszło, ale to nie problem. Problemem jest to, że dziś jest zdecydowanie więcej imprez okołotenisowych gdzie Federacja wymaga obecności gwiazd. To samo sponsorzy. Też wymagają obecności na swoich imprezach. W efekcie cierpi nie tyle trening co regeneracja. I stąd kontuzje już na początku sezonu. Dodaj do tego tak ciągnący się przez cały sezon Puchar Davisa, jeszcze zmiany nawierzchni, i trudno się nie dziwić, że gwiazdy się migają jak mogą. A prawda jest taka, że większość z nich to nieźle wk..., ale wizerunek jest wszystkim, więc nie mogą powiedzieć co myślą.
Co to znaczy "sponsorzy wymagają". Może po prostu chodzi o pazerność.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

Nie wiem na ile bardziej wyczerpujące są imprezy okołotenisowe i czy w istocie jest ich znacznie więcej niż 20-30 lat temu. Niemniej znacznie większy wpływ niż liczba imprez ma to jak zmienił się tenis, wolniejsze korty, cięższe piłki, wymiany składające się pewnie średnio z 2-3 krotnie większej liczby odbić nie mogą nie mieć wpływu na stan fizyczny zawodników. Liczby spotkań i starty w turniejach raczej nie uległy zmianie, wręcz najlepsi chyba startują chyba w mniejszej ilości turniejów niż Agassi, Sampras czy Kafielnikov, ten ostatni to nawet jeszcze regularnie grał w debla, dziś połączenie jednego z drugim jest zwyczajnie niemożliwe.
asad pisze: Co to znaczy "sponsorzy wymagają". Może po prostu chodzi o pazerność.
Dziwne pytanie, chyba podpisuje się kontrakt na pewnych warunkach i albo się dostosowujemy albo nie, przecież w grę wchodzą gigantyczne pieniądze. Sponsor to nasz pracodawca, on płaci, on wymaga.
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: Puchar Davisa

Jurek Kiler pisze:Nie wiem na ile bardziej wyczerpujące są imprezy okołotenisowe i czy w istocie jest ich znacznie więcej niż 20-30 lat temu. Niemniej znacznie większy wpływ niż liczba imprez ma to jak zmienił się tenis, wolniejsze korty, cięższe piłki, wymiany składające się pewnie średnio z 2-3 krotnie większej liczby odbić nie mogą nie mieć wpływu na stan fizyczny zawodników. Liczby spotkań i starty w turniejach raczej nie uległy zmianie, wręcz najlepsi chyba startują chyba w mniejszej ilości turniejów niż Agassi, Sampras czy Kafielnikov, ten ostatni to nawet jeszcze regularnie grał w debla, dziś połączenie jednego z drugim jest zwyczajnie niemożliwe.
asad pisze: Co to znaczy "sponsorzy wymagają". Może po prostu chodzi o pazerność.
Dziwne pytanie, chyba podpisuje się kontrakt na pewnych warunkach i albo się dostosowujemy albo nie, przecież w grę wchodzą gigantyczne pieniądze. Sponsor to nasz pracodawca, on płaci, on wymaga.
Tenis się zmienił i warto się dostosować a nie chapać wszystko. Sam napisałeś, sparafrazuję ;) " albo się sprzedajemy albo stać nas żeby powiedzieć nie". Podam przykład z innego sportu. Kolarstwo (zresztą nie tylko) ma sezon właściwie całoroczny i nikt nie robi dramatu. Są zawodnicy ustawiający się tylko na jedną imprezę np. TdF. Chodziło mi raczej o narzekania kibiców, to jest forumowiczów. Wyglądają trochę tak: Biedny Rodżer, znowu musi grać, pewnie się zmęczy.... itp. Wcale nie musi.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Puchar Davisa

Napisz dokładnie co napisałem. :)
Dobrze, że zauważyłeś, że się zmienił, no właśnie się zmienił, to jest gigantyczna machina biznesowa, nie ma w niej za wiele miejsca na sentymenty, dlatego taki Puchar Davisa od lat już jest rozgrywkami, które straciły na znaczeniu, bo nie poszedł za duchem tych zmian.

Obecna formuła nie miała szans powodzenia rozgrywając ją co roku, gdyby była rozgrywana raz na cztery lat, więc tak samo jak IO, to może stała by się imprezą docelową w kalendarzu obok WS. Żeby nie było to nie jestem również za wyrzuceniem historii do kosza, a z tym kojarzy mi się nowy format PD, który ma mieć miejsce od przyszłego roku.

Nie uważam, że Roger lub którykolwiek zawodnik z czołówki był biedny, bo "musi" gdzieś zagrać albo się pojawić, każdy z tych ludzi jest jednak tylko człowiekiem, a perspektywy gigantycznych zarobków są zbyt kuszące, żeby się na to nie pisać. No bez jaj, kto by tak zrobił, kto by tylko i wyłącznie postawił na sport i patriotyzm i żył tylko z tego co wygra na korcie mając w perspektywie 2-3-4 razy większe pieniądze do podniesienia poza nim?

Przypadek Federer to już w ogóle jest odosobniony, bo ten z kortów to podnosi pewnie 1/10 tego co poza nim...
subon
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 9 kwie 2015, 11:18
Lokalizacja: Toruń

Re: Puchar Davisa

Chorwaci zwycięzcami ostatniego w tej formie Pucharu Davisa! Zdecydowanie zasłużone zwycięstwo. Marin nawet nie dał Francuzowi się do siebie zbliżyć.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Puchar Davisa

Dobrze, że ta impreza w końcu w tej formule zdycha. To już w obecnych czasach zbyt duże obciążenie i anachronizm.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Puchar Davisa

Vivid pisze:Dobrze, że ta impreza w końcu w tej formule zdycha. To już w obecnych czasach zbyt duże obciążenie i anachronizm.
Lubię rywalizację drużynową w tenisie, ale muszę się zgodzić z VIvidem. Nowa formuła jednorazowych zawodów może sprawi, że większość gwiazd tenisa zagra w takim turnieju. Oby. :rolleyes:
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: Puchar Davisa

Czy ktoś ma jakiegoś streama do dzisiejszego meczu Grecja-Polska?
Obrazek
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Puchar Davisa

Transmisje jedynie po wykupieniu subskrypcji na ITF.tv.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: Puchar Davisa

Dzięki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Puchar Davisa

Puchar Davisa do piachu :).

Ani tym wątku, ani w wątkach zawodniczych nie pojawił się żaden wpis na ten temat :D, a finał odbył się parę dni temu.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Puchar Davisa

Może jak Polacy przejdą do najwyższej grupy to zaczniemy to oglądać...

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”