Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

WTA 1000 Mutua Madrid Open

Mutua Madrid Open

25.04-05.05.2023
Kategoria: WTA 1000
Pula nagród: 7,705,780 €
Nawierzchnia: mączka
Lokalizacja: Madryt, Hiszpania
Drabinka: Klik!
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA 1000 Mutua Madrid Open

Niestety, ziściło się to czego spodziewali się komentatorzy (KLIK, KLIK), Białorusinka wzięła rewanż na Idze za porażkę w Stuttgarcie. Nie oglądałem, więc nie będę się wymądrzał, które z tych eksperckich prawd okazały się decydujące. Aryna szczytuje z formą ostatnio i ma naprawdę "mocne" argumenty na szybkich kortach. Poniżej skróty z meczu.

Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
CFA
Orator
Orator
Posty: 650
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 1000 Mutua Madrid Open

Szkoda, że otwarcie tematu na finały dopiero, ale zawsze coś jeszcze można dodać. Odnośnie finału kobiet, to nie podoba mi się styl gry obu tych zawodniczek i wynik nie był mi obojętny jedynie z czysto patriotycznych powodów (no może za Białorusinką też nie przepadam). Akurat w rywalizacji tej pary zawodniczek ta, która albo dołoży więcej gry kombinacyjnej albo przeważy w siłowych wymianach - ta będzie górą. Pamiętam jakiś rok temu, może półtora jak kombinacyjnym graniem doprowadziła Sabalenkę do szału kilka razy Anisimowa (swoją drogą robi przerwę w grze) a Aryna poszła po rozum do głowy i zaczyna odejmować nieco mocy na rzecz precyzji czym do tej pory raziła ją Świątek. W Madrycie role się odwróciły - Sabalenka zagrała bardziej ganiając Świątek po korcie i zepchnęła ją do obrony - czasami rozpaczliwej. W męskim finale takich dwóch małych gladiatorów. Podoba mi się lekkość i szybkość z jaką Alcaraz porusza się po korcie, to zwiastuje, że ma organizm naturalnie elastyczny i jakieś głębsze urazy eliminujące na pół sezonu go ominą. A po drugie jest obecnie najbardziej widowiskowo grającym z czołówki ATP - choć te skróty forhandowe stają się już nudne :-). Ale dobrze się ogląda.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WTA 1000 Mutua Madrid Open

Iga jakaś niemrawa w tym finale 36 63 36, może to granie po nocach 4R,QF, SF, (20 i 2x23) ją trochę wytrąciło, ale sama chciała.
Tylko po co? Gra się w podobnych warunkach jak finał, a nie odgrywa popularyzatorkę tenisa.

Sabalenka wyjątkowo stabilna, choć myślałem przy 3:3 w trzecim secie, że to Sabalenka pęknie.
Ciekawe na ile Sabie starczy pary na cały sezon, warunki niby ma, ale ma do noszenia i wyciągania kilka kg więcej.
Jabeur wiadomo, nie daje rady fizycznie, Rybakinie też nawala kręgosłup od tego schylania się po piłkę.

W każdym razie Świątek ma rywalkę, nawet na clay'u.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 1000 Mutua Madrid Open

Iga niemrawa?! A skąd, grała ile umie i może, to był świetny mecz, najlepszy poziom jaki w WTA widziałem w tym roku.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”