AdSaka
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2015, 11:01

WTA 500 Stuttgart

Porsche Tennis Grand Prix

17-23.04.2023
Kategoria: WTA 500
Pula nagród: 678,814 €
Nawierzchnia: mączka
Lokalizacja: Stuttgart, Niemcy
Drabinka: Klik!
CFA
Orator
Orator
Posty: 650
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 500 Stuttgart

Widzę, że ktoś próbuje zasiać jakieś ziarno dyskusji. Widzę mnóstwo postów otwierających turnieje, ale nikt się nie kwapi. To ja kilka zdań podrzucę w temacie tego najbardziej ważnego z powodu udziału liderki rankingu. Świątek dotarła do finału, ale nie była to jakaś efektowna droga. Widziałem w całości tylko mecz z Chinką i uważam, że Iga się męczyła. Patrząc na hajlajty z Pliszkowej, to faktycznie widać, że brakuje jej takiej meczowej koncentracji i oddaje punkty bezsensownie.
Finał dziś o 13.00 chyba - transmisję każdy sobie gdzieś w necie znajdzie - jak zwykle na final będzie multum użytkowników i net będzie się ciął, ale trudno.
Szanse oceniam 50-50. Pozasportowo jestem pewny, że kolega od spraw wizerunkowych już przeanalizował, że tegoroczny model porszaka jest jakiś
badziewniany, bo organizatorzy spodziewali się, że albo nastąpi obrona tytułu albo auto pojedzie na Białoruś :-)
CFA
Orator
Orator
Posty: 650
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 500 Stuttgart

Ciekawe czy ubranie gaci w kolorze kortu pomniejsza wrażenie wielkości korpusu czy nie?
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WTA 500 Stuttgart

Dobry finał póki co. Sabalenka stroną napierającą. 4:3 póki co Iga i trzyma swój serwis, ale strasznie męczy się przy zdobywaniu punktów. Sabalenka właściwie decyduje na czyją stronę pójdzie punkt winnerem, bądź UE.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 500 Stuttgart

Zaskakująco dobra gra Igi. Po wcześniejszych meczach nie wyglądało to dobrze a tu proszę - trzyma wymiany z maszyną ;)
CFA
Orator
Orator
Posty: 650
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 500 Stuttgart

Powiedziałbym, że zadziwiająco łatwo przyszło to zwycięstwo. Być może Świątek nabiera już napędu maszynerii, którą trudno będzie w Paryżu zatrzymać. Pomeczowo widać, że zawodniczki się nie kochają - stały na tle tego auta bez żadnego słowa pomiędzy sobą - wiało chłodem. Pucharki w postaci rury wydechowej od Porsche :-)
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: WTA 500 Stuttgart

Tzw. statement win. Świetne preludium do RG.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 785
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WTA 500 Stuttgart

A po meczu żenujące słowa Białorusinki o samochodzie, którego znowu nie udało się zdobyć. :::bd:: Totalny brak klasy... i jeszcze ten incydent z "rozwaleniem" pucharu o Porsche. :]
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA 500 Stuttgart

Oglądałem tylko 5-minutowy skrót finału https://www.tenis.net.pl/iga-swiatek-ko ... artu-2023/, więc wymądrzał się nie będę, ale jak dla mnie wynik 6/3 6/4 to nie demolka - w porównaniu z ubiegłorocznym finałem Białorusinka musiała wejść na wyższy poziom. Gem na 5/3 w pierwszym secie wybiegany - przy równowadze Aryny powinna zdobyć punkt jednym ze smeczów, Iga popisała się sprawnością i wyczuciem kierunku. Cieszy to, że w decydujących momentach ręka Polce nie zadrżała.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 500 Stuttgart

Oczywiście, że demolki nie było.
Ja uważam, że to Iga obniżyła poziom a nie Aryna podwyższyła i stąd bardziej wyrównany wynik.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”