Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Masz bardzo dziwne rozumenie gry na luzie...
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

TomPL pisze: 18 maja 2023, 07:59 Masz bardzo dziwne rozumenie gry na luzie...
Hmmm, tak jak napisałem wcześniej. Gram sobie normalnie jak idzie dobrze, to
ogarniam Rybakinę w dwóch setach i dalej kolejne mecze z takim samym podejściem.
Jak się pojawią jakieś trudności, to
odpuszczam czyli albo doznaję kontuzji albo przegrywam 1-6 czy 2-6 trzeciego seta.
Jestem przekonany, że gdyby przegrała pierwszego seta po jakimś boju
( to niekoniecznie z Rybakiną)
i dalej nie szło by łatwo, to już w drugim secie by ją cos rozbolało.
To nie żadne spiski tylko zwykła sportowo-biznesowa kalkulacja.
W każdym sporcie tak jest, tyle, że w tenisie nie da się kalkulować remisem czy
ilością bramek, to się to robi inaczej odpuszczając mniej istotne imprezy
na rzecz tych ważniejszych. No chyba, że jest na tyle słaba, że w Paryżu zleje ją ktokolwiek.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Aha, czyli nie było żadnej kontuzji, po prostu uznała, że 3go seta nie będzie grać bo szkoda sił i dlatego poddała? I to nie jest teoria spiskowa tylko gra na luzie.
To jeszcze tylko mnie zapytaj "czego nie rozumiesz?" i już spokojnie kończymy tę dyskusję...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

No, coś może być na rzeczy. W ostatnim roku odpuściła Madryt. Teraz grała w finale Madrytu a RG coraz bliżej. Dla niej RG to impreza docelowa i tam chce wygrać.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

TomPL pisze: 18 maja 2023, 13:00 Aha, czyli nie było żadnej kontuzji, po prostu uznała, że 3go seta nie będzie grać bo szkoda sił i dlatego poddała? I to nie jest teoria spiskowa tylko gra na luzie.
To jeszcze tylko mnie zapytaj "czego nie rozumiesz?" i już spokojnie kończymy tę dyskusję...
Możemy zakończyć w każdej chwili. Ja nie rozumiem z kolei co tam takiego jest w tej dyskusji, że nie można czy trudno zrozumieć. Tak, takie podejście - bez napinki, że muszę wygrać jest na luzie. Na tym luzie mogła dojechać do finału nie męcząc się specjalnie, ale się trafiła hamulcowa i jest jak jest.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Teoria o oszczędzaniu się na RG miałaby jakiś sens gdyby nie to, że bez punktów za wygraną w Rzymie, obrona pierwszego miejsca w rankingu po RG staje się koszmarnie trudna (praktycznie trzeba wygrać RG). A z pewnego źródła wiem, że pozostanie nr 1 jak najdłużej jest obecnie top celem obozu Igi.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Nie powiem na sztywno - nie, sam widziałem jak Wozi sobie w kulki poleciała kiedyś w W-wie (1/4 finału) przed RG. Po secie był krecz bo uraz, a potem na RG sarenka ...
Czasem jest nawet tak, że zawodnik jasno określa organizatorowi - OK, zagram, coś pod stołem ;), masz mnie na plakaty, ale zagram maksymalnie do jakiegoś etapu. Oczywiście to w jakiejś 250-tce, może czasem 500-tce. W 1000-ce to już nie bardzo. I tu mam dlatego wątpliwości.

Poza tym Rybakina to nie kelner, gdzie robisz co możesz ;), a i tak nie chce wygrać :P
Wystarczy założyć sobie, że gram na jakimś poziomie. Przeciwnik da sobie radę :)
Akurat Rybakina sama sobie radzi ze Świątek całkiem dobrze, zatem jak ta druga chciała mieć pewność przegranej to minimalnie wystarczy zluzować.
Jakie zatem widziałbym ewentualne inne wyjaśnienie? Może by nie dać przewagi mentalnej? Wygrany mecz to nie wygrana przez krecz ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Artlight pisze: 18 maja 2023, 20:34 Teoria o oszczędzaniu się na RG miałaby jakiś sens gdyby nie to, że bez punktów za wygraną w Rzymie, obrona pierwszego miejsca w rankingu po RG staje się koszmarnie trudna (praktycznie trzeba wygrać RG). A z pewnego źródła wiem, że pozostanie nr 1 jak najdłużej jest obecnie top celem obozu Igi.
Ale zamiast Rzymu wpadły punkty z Madrytu. Po prostu zakładają, że RG zgarną :-) a dalej obrona nie będzie taka straszna, bo na pasterskim szlemie odpadła wcześnie, potem jakaś porażka w Warszawie w 250 a za oceanem przed US Open odpadała praktycznie w pierwszych rundach, potem jakieś 500 grała jeszcze finały, więc rywalki gdzieś tam odrobią a ona dołoży kilka poważnych ćwiartek czy półfinałów w większych imprezach i dowiezie to do końca roku.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Ta Rybakina to jakaś dziwna, zamiast wycofać się i oszczędzać na FO to grała do końca ;)
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

TomPL pisze: 21 maja 2023, 08:18 Ta Rybakina to jakaś dziwna, zamiast wycofać się i oszczędzać na FO to grała do końca ;)
A to nie ta sama co w dwóch ostatnich dużych turniejach rezygnowała albo odpadała na wstępie?
Gdzieś musiała wejść w rytm meczowy :-)
Jakby tak policzyć sezon na mączce w Europie, to Świątek grała prawie trzy razy tyle co reszta czołówki, jedynie Sabalenka i rozgrywająca się właśnie Rybakina
mają pewnie zbliżone statystyki czasu na korcie. Rybakina podobno na mączce jest teoretycznie słaba, więc chciała sobie pograć więcej.
sylwiaowca89
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2023, 20:16

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Artlight pisze: 18 maja 2023, 20:34 Teoria o oszczędzaniu się na RG miałaby jakiś sens gdyby nie to, że bez punktów za wygraną w Rzymie, obrona pierwszego miejsca w rankingu po RG staje się koszmarnie trudna (praktycznie trzeba wygrać RG). A z pewnego źródła wiem, że pozostanie nr 1 jak najdłużej jest obecnie top celem obozu Igi.
. Czyli w wywiadach ściemnia mówiąc, że ranking nie jest aż istotny? bardziej liczą się tytuły itd…. z tego co pamiętam to właśnie tak mówiła. Pozostanie nr. 1 będzie arcytrudne po RG… Z miernym wynikiem Saba może Igę przeskoczyć. Niech każdy wybierze swoją katastrofę….
Don’t rush anything. Good people end up with good people…
sylwiaowca89
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2023, 20:16

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Vivid pisze: 18 mar 2023, 07:19 Jak przychodzi większa pała to się Iga robi mała :P
I niestety zero reakcji. Nadal jak nie było pomysłu tak nie ma. No to tak to będzie - kilka rundek a potem Sabalenka/Rybakina/inna maczuga i do domu ...
Lepiej bym tego nie ujęła…Iga ma niby dużą pałę ale nie do końca ehhhh… może się jeszcze wyrobi
Don’t rush anything. Good people end up with good people…
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

sylwiaowca89 pisze: 21 maja 2023, 21:06 Czyli w wywiadach ściemnia mówiąc, że ranking nie jest aż istotny? bardziej liczą się tytuły itd…. z tego co pamiętam to właśnie tak mówiła.
Zawodowcy często ściemniają ;) To już od dawna w dużej mierze biznesmani. PR przede wszystkim :P
Ranking nie jest istotny? Ważniejsze tytuły? Pochodną tytułów jest ranking (odpowiednio wysoki), to oczywiste. Jednocześnie również i tytuły są pochodną rankingu ;) Odpowiedz sobie na proste pytanie - łatwiej gra się turniej jak się jest rozstawionym (wysoki ranking), czy z kwalifikacji (niski ranking)? ....
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

No bez jaj, jakie kwalifikacje?! A czy będzie 3 czy 4 w rankingu nie ma znaczenia..
sylwiaowca89
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2023, 20:16

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Vivid pisze: 22 maja 2023, 15:39
sylwiaowca89 pisze: 21 maja 2023, 21:06 Czyli w wywiadach ściemnia mówiąc, że ranking nie jest aż istotny? bardziej liczą się tytuły itd…. z tego co pamiętam to właśnie tak mówiła.
Zawodowcy często ściemniają ;) To już od dawna w dużej mierze biznesmani. PR przede wszystkim :P
Ranking nie jest istotny? Ważniejsze tytuły? Pochodną tytułów jest ranking (odpowiednio wysoki), to oczywiste. Jednocześnie również i tytuły są pochodną rankingu ;) Odpowiedz sobie na proste pytanie - łatwiej gra się turniej jak się jest rozstawionym (wysoki ranking), czy z kwalifikacji (niski ranking)? ....
Ja tylko się odniosłam do „pewnego” źrodła o którym ktoś tu wspominał.Trochę tych konferencji się nasłuchałam…. bycie nr 1 nie było wymieniane jako istotne. Cenię sobie spójność przekazywanych informacji… niestety kolejny raz sufler (Daria) ma amnezję i nie pamięta co ostatnio szeptał Idze do uszka. O rozstawienie chyba możemy być spokojni do końca roku ale jak prześpi RG i USO to niestety kopanie się po czole w pierwszych rundach powróci. Bodajże Barbara Schett wskazała Igę jako najpoważniejszą kandydatkę do wygrania RG, co jest dziwne biorąc pod uwagę problemy jej zdrowotne i naparzanki Sabalenki z Rybą. To zdecydowanie nie będzie rok Igi niestety….
Don’t rush anything. Good people end up with good people…
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Iga - Mołdawia 0:1 , do przerwy. O_O
Bad Homburg.

57 62 60
Iga się ogarnęła, Mołdawia użyta jako dobry trening slajsa.
Po I secie miałem wątpliwości, ale Maria nie miała siły po tygodniu gry w Gaiba.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

O co chodzi z tą "Mołdawią"?
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

TomPL pisze: 26 cze 2023, 21:53 O co chodzi z tą "Mołdawią"?
Polska niedawno przegrała w piłce nożnej mecz z dużo niżej notowaną Mołdawią (171. miejsce w rankingu FIFA), zakładam, że arttenis, przyrównał Tatjanę, czyli zeszłoroczną półfinalistkę Wimbledonu, jako tę będącą skazaną na pożarcie zawodniczką.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Argue pisze: 27 cze 2023, 18:43
TomPL pisze: 26 cze 2023, 21:53 O co chodzi z tą "Mołdawią"?
Polska niedawno przegrała w piłce nożnej mecz z dużo niżej notowaną Mołdawią (171. miejsce w rankingu FIFA), zakładam, że arttenis, przyrównał Tatjanę, czyli zeszłoroczną półfinalistkę Wimbledonu, jako tę będącą skazaną na pożarcie zawodniczką.
I to by się zgadzało. O_O Piłkarze wygrywali i... wtopili. 1GA przegrywała i... wygrała. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA 2023 - kolejny rok Świątek?

Za niecały miesiąc Warsaw Open - czy zaorali mączkę na Legii i położyli coś twardego, żeby Iga mogła się wstrzelić do US Open?

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”