Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Piłka nożna - sezon 2022/2023

Takie mecze Barcelony to ja mogę oglądać. :::gd::: I chociaż poziom daleki od oczekiwań, emocje w końcówce takie jak trzeba. Ja wierzę, że przyszły sezon będzie dla Barcy lepszy. :::fbll:::

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

No to wesoło na Mundialu, Argentyna wtopiła z Arabią rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Vivid pisze: 22 lis 2022, 15:54 No to wesoło na Mundialu, Argentyna wtopiła z Arabią rotfl
A Polska zremisowała z Meksykiem. :]
Jednak ważne jest kto będzie grał dalej. Wydaje się, że pozostałe mecze grupowe Argentyna wygra a Polska przegra.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Mnie nawet ciężko patrzeć na tych grajków. Michniewicz ich ustawia ultradefensywnie i nie ma na co patrzeć.

Na razie Anglia bardzo fajnie. Francja też nieźle. Generalnie za dużo jest tych zespołów. Powinno być elitarnie - jakieś 16 zespołów i styka. Po to są mistrzostwa kontynentów, żeby bractwo sobie tam pograło. Copa America jest czasami grana co dwa lata.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 23 lis 2022, 10:12 Na razie Anglia bardzo fajnie. Francja też nieźle.
Dorzucam teraz , po meczu z Kostaryką -Hiszpanię. Też bardzo dobrze zaprezentowali się jako zespół.
A ja po ich występach w Lidze Narodów twierdziłam, że są beznadziejni..
Odwołujemy odwołujemy.. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

O tak. Hiszpanię się bardzo fajnie oglądało. Japonia ładnie powalczyła i może Niemcy pojadą do domu po fazie grupowej.

Belgowie też nic nie pokazali. Szkoda Kanady. Fajnie grają, kombinacyjnie, no i motoryka na topowym poziomie, ale brakuje im wykończenia.

Ciekawe, jak nasze kartofle spiszą się na tle Saudyjczyków. Zastanawiam się, czy myśl szkoleniowa Czesława, t.j. autobus plus laga do przodu znowu będzie w użyciu.

Osobiście stawiam, że tak. Czesław zagra na remis, aby wszystko rozstrzygnąć zwycięskim bojem z Argentyną. ;)

Chyba, że Saudowie zrobią jakiegoś babola i strzelimy przypadkowego gola. Ewntualnie wyślemy Grzesia w pole karne przeciwnika aby się wywrócił z pożytkiem. ;)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Niemcy polegli z Szogunami więc w niedzielę z Hiszpanią będzie ciekawie ;)

A Polacy? Przed meczem Argentyny z Arabią byłem za remisem z Meksykiem :P
Żeby w przypadku wygranej nie odfrunęli i nie było wpadki z Arabią a potem ... to trzeba wygrać z Argentyną rotfl
Po tym co zobaczyłem w obu tych meczach to rozumiem, że walizki popakowane :lol:
Co do ustawienia defensywnego. Od lat powtarzam, nie mamy pomocników pozwalających na grę jednym wysuniętym napastnikiem. Jak coś ma być kreowane i wpadać do siatki to tylko z dwoma napastnikami.
Ale kolejni selekcjonerzy wiedzą lepiej, w końcu fachowcy ;) Przynajmniej rotacja jest na tym stołku i każdy trochę zarobi :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Vivid pisze: 24 lis 2022, 05:23 A Polacy?...
...rozumiem, że walizki popakowane :lol:
Obrazek
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że obecnie jesteśmy zaściankiem fubolu. Wystarczy popatrzeć na umiejętności indywidualne naszych kopaczy - czy to czysto motoryczne czy techniczne. Australia może strzelić bramkę Francji (co prawda później Mbappe ich rozszarpał) ;), Kanada może zdominować Belgię, a my mamy podstawowy problem, żeby dostać się pod pole karne przeciwnika.

Jedyna nadzieja w trenerze Papszunie. ;) Może więcej zespołów zacznie grać w podobny sposób.

No dzisiaj Brazylia, Urugwaj i Portugalia. Zobaczymy co pokażą.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 24 lis 2022, 10:33 Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że obecnie jesteśmy zaściankiem fubolu.
Obecnie? O_O Raczej od około 35 lat ...
Ostatnio to reprezentacja coś pograła w Meksyku w 1986 ...

Ale z drugiej strony do dziś mi się łzy beki cisną na oczy jak przypominam sobie gdy naszym topowym reprezentacyjnym napastnikiem był niejaki Ireneusz Jeleń z chyba Jagiellonii Białystok a potem bodajże FC Rennais rotfl
Albo "legendarny" Rasiak vel. Rasialdo rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 24 lis 2022, 10:33 Jedyna nadzieja w trenerze Papszunie. ;) Może więcej zespołów zacznie grać w podobny sposób.
Jedynym selekcjonerem w ostatnich latach, który miał styczność z wielką piłką był Beenhaker (Ajax, Real, Feyenoord, rep. Holandii). Papszun, z całym szacunkiem dla tego gościa, to chyba ostatni możliwy wybór, jeżeli reprezentacja ma być znowu oddawana pod dowództwo polskiej myśli szkoleniowej. Papszun nie ma doświadczenia nawet w grze w europejskich pucharach. Pamiętajmy też, że Raków budował pod swoją wizję od kilku lat, a praca jako selekcjoner ma zupełnie inny charakter. Tu nie ma codzienych jednostek treningowych i uczenia piłkarzy gry w piłkę.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2022, 14:27 przez rafbat, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Niby jest VAR a wczoraj nie przyznali ewidentnego karnego Kanadzie. A dzisiaj Portugalczycy robią Ghanę w balona i sędzia też nic. Szwindel a nie mundial...
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Portugalczycy omal sami nie zrobili się w balona prowadząc 3:1 i zdejmując z boiska Ronaldo i Joao Felixa. Moment i jest 3:2. Ale dowieźli.
Rozczarowanie Urugwajem. Ale cóż. Dwóch dziadków na 9tce.. Suareza zmienia Cavani. Wielkie nazwiska ale już końcówka kariery.
Brazylia - Serbia 0:0. Mam nadzieję na emocje w drugiej połowie.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Chyba się nie dogadaliśmy z tym Papszunem. Nie mówiłem, że ma być trenerem reprezentacji. Ja tylko pisałem o stylu gry Rakowa, który jest dla mnie jedyny do oglądania w polskiej lidze. Jest pomysł na zespół, jest powtarzalność. Jest gra do przodu. Więcej zespołów powinno grać na większej intensywności, agresji. A potem to sie może przełoży na grę reprezentacji.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Znowu te sędziowanie: ewidentnie zawodnik na spalonym a boczny nic, biegnie wzdłuż akcji i dopiero PO akcji podnosi chorągiewkę! Po co najmniej 5 sekundach...
Czekał na VAR, na decyzję głównego a sam to już nie jest w stanie podjąć decyzji???? A może teraz mózgi bocznych mają słabsze procesory i to trwa zanim przetrawią informację?
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

TomPL pisze: 25 lis 2022, 18:39 Znowu te sędziowanie: ewidentnie zawodnik na spalonym a boczny nic, biegnie wzdłuż akcji i dopiero PO akcji podnosi chorągiewkę! Po co najmniej 5 sekundach...
Czekał na VAR, na decyzję głównego a sam to już nie jest w stanie podjąć decyzji???? A może teraz mózgi bocznych mają słabsze procesory i to trwa zanim przetrawią informację?
;) Nie, po prostu teraz są takie przepisy i już.

Ale Ekwador napędził stracha Oranje. Zdominowali ich fizycznie strasznie. Chciałbym, żeby sobie poradzili w grupie i z niej wyszli. Fajnie się ich oglądało. Holendrzy chyba się za bardzo zachłysnęli swoją grą. Poza golem Gakpo, trochę z przypadku kompletnie nic nie pokazali. Żadnego rozegrania, żadnego pomysłu na przebijanie się pod pole karne przeciwnika.

A Ekwador strasznie szybki, zaangażowany. Holandia chyba jednak z pierwszego, bo mają łatwiejszy ostatni mecz. A Ekwador - Senegal - pewnie będzie ciekawie.

No, a teraz Angole przeciwko USA. Będzie rewanż za Wojnę o niepodległość, 1950 i 2010. ;)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

No to Anglicy wrócili do jakości z Ligi Narodów. Wiało nudą, brakiem pomysłów i nijakością.
W drużynie Stanów przynajmniej można było popatrzeć na Pulisica. Super mecz rozegrał. Najlepszy na boisku. :::gd:::
0:0 dla jasności rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 25 lis 2022, 19:16
TomPL pisze: 25 lis 2022, 18:39 Znowu te sędziowanie: ewidentnie zawodnik na spalonym a boczny nic, biegnie wzdłuż akcji i dopiero PO akcji podnosi chorągiewkę! Po co najmniej 5 sekundach...
Czekał na VAR, na decyzję głównego a sam to już nie jest w stanie podjąć decyzji???? A może teraz mózgi bocznych mają słabsze procesory i to trwa zanim przetrawią informację?
;) Nie, po prostu teraz są takie przepisy i już.
Ale że co? Przepisy mu zabraniają sygnalizować spalonego???
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Oni testują na tym mundialu tzw półautomatycznego spalonego..
Niedługo FIFA zabije piłkę nożną.
Testują testują a potem jest karny z kapelusza.. jak ten co go Szczęsny obronił.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

TomPL pisze: 26 lis 2022, 19:30
RatRace pisze: 25 lis 2022, 19:16
TomPL pisze: 25 lis 2022, 18:39 Znowu te sędziowanie: ewidentnie zawodnik na spalonym a boczny nic, biegnie wzdłuż akcji i dopiero PO akcji podnosi chorągiewkę! Po co najmniej 5 sekundach...
Czekał na VAR, na decyzję głównego a sam to już nie jest w stanie podjąć decyzji???? A może teraz mózgi bocznych mają słabsze procesory i to trwa zanim przetrawią informację?
;) Nie, po prostu teraz są takie przepisy i już.
Ale że co? Przepisy mu zabraniają sygnalizować spalonego???
Nie przerywa się takiej akcji, tylko czeka na jej rozwój i ewentualnie sprawdza się potem VARem. A boczny do czasu zakończenia akcji ma dalej obserwować akcję, np. żeby wyłapać faul lub że piłka opuściła boisko, jak zacznie machać chorągiewką, to może być z tym trudno.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Inne sporty”