Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ayshe pisze: 30 sty 2022, 15:14 Novak, Ty smutna pało, a wystarczyło się zaszczepić. Dobrze Ci tak, serbski głupku.
USO21 - ustrzelenie sędziny
AO22 - szopka szczepienna
Na własne życzenie ...
Każdy jest kowalem swego losu, tak mówią.

Rafy tenis nigdy nie był z mojej bajki. Ale dziś byłem za nim. Gratulacje Mistrzu! :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

picnic pisze: 30 sty 2022, 15:38 Kim była ta czarnowłosa elegancka Pani w Eurosport Cube ?😜🤭
Alize Lim WTA 135 (2014)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Danilowi nóżki się zmęczyły i od 3go seta męczył się nie tylko z Nadalem. Te "durne" skróty nie wzięły się z niczego...
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Majorka pisze: 30 sty 2022, 15:25 Chłopcy, dziewczynki, koledzy , przyjaciele - nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa :in_luv:
A to?
Majorka pisze: 30 sty 2022, 12:05 Strasznie marnie ogląda się takigo Nadala.
Podobnie męczyłam się patrząc na "starego" Rogera..
Niby każdy ma prawo do osobistych wyborów i gry do końca świata i dłużej ale..
Ale gdyby tak powiedzieć - finito.. Zająć się biznesem, organizacjami sportowymi, charytatywnymi.. No niechby i polityką :wink:
A nie męczeniem kibiców i siebie.. :/
Ja to pisałam? No cóż..
Baby do garów rotfl
Spokojnie z tymi garami :). Skoro najwięksi fani Rafy od zawsze nie wierzyli, że wygra AO, on sam nie wierzył, a o bukach nie wspomnę (ponoć dawali Mu 6 procent szans przed turniejem), to spokojnie możesz wyjść na kort i kibicować przed telewizorem, tym bardziej, że niedługo sezon na kortach ziemnych! A tak na poważnie, wielkie gratulacje dla Rafy! Niesamowity hart ducha i wytrzymałość fizyczna i psychiczna! Jak nie skończył meczu przy 5:4 i swoim serwisie w 5 secie, to już każdy mógł pęc, ale nie On! A Daniła zgubiła zbyt duża pewność siebie po wygraniu 2 seta. Był pewien, że cokolwiek by się stało, to zajedzie fizycznie Rafę choćby w 5 setach. Epicki mecz z uwagi na emocje i zwroty sytuacji. Ostatni taki finał, jeśliby miałbym porównać, pod kątem emocji, to AO 2017, gdy Rafa przegrał 5 seta z Federerem. Fajnie, że fortuna oddała Mu tamten zawód po 5 latach w tym samym turnieju. W moim przypadku ten dzisiejszy epicki finał był dodatkowo nerwowy przez wichury i ciągłe wyłączanie prądu na kilkanaście minut. Można było dostać szału :/ , np. przy 5:5 w 5 secie, gdy serwował Danił, a było 30:40, a tu ciemność....Na szczęście ratował mnie Eurosport Player na Ipadzie i LTE....
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ayshe pisze: 30 sty 2022, 15:35
SevenUP pisze: 30 sty 2022, 15:33
ayshe pisze: 30 sty 2022, 15:26
SevenUP pisze: 30 sty 2022, 15:17
ayshe pisze: 30 sty 2022, 14:01

Przynajmniej gra antyszczepa w Australii uprawniała go do tych 9 tytułów. Ewentualny tytuł Rafy tutaj będzie jak plaskacz mokrą szmatą, bo gra jak nie przymierzając w 2019. Tfu.
Nie wiem czy pamiętasz, że w USO z tym samym Daniłem Novak nie wygrał nawet seta. A USO jest lepszym Szlemem Rafy niż AO.
Po raz kolejny kompromitujesz się swoim brakiem obiektywizmu i zapatrzeniem w idola. Wg Twojego komentarza Rosjanin powinien zamieść Rafę w 2h.
Gdyby Daniił zagrał tak jak w NY to nawet by się nie spocił, tylko zapodał trzy szybkie i odebrał puchar. Weź przejrzyj w wolnej chwili statystyki z dziś i tamtego finału to pogadamy. Że nie wspomnę kogo miał Serb od ćwiartki w górę na rozkładzie. Tak w temacie obiektywizmu.
Moje ulubione słowo: GDYBY. Nie da się obiektywnie tak porównywać meczów między sobą. Przypomnij sobie jak Danił grał w AO 2021 i dał puchar Novakowi praktycznie w zębach ;) W ten sposób nie da się nic oceniać, zawsze jest lepszy dzień, gorszy dzień, lepsza nawierzchnia, gorsza, a może jutro by zagrał inaczej etc.
Toteż właśnie. Sam wyciągnąłeś porównanie z NY, a teraz się dziwisz, że Ci się narracja nie spina. :wink:
Ale ja nie porównywałem formy, poziomu gry itp. Jedynie stwierdziłem że obaj grali z tym samym rywalem i oba mecze były na hardzie, to już ciężko o bardziej porównywalną sytuację. Niestety nie ma wzoru na wyliczenie na jakim poziomie był Medvedev tu i tam. Fakty natomiast są takie, że Djokovic szansy na 21. tytuł nie wykorzystał w spotkaniu z Rosjaninem, a Nadal to zrobił i to jeszcze na swoim najsłabszym Szlemie.
Natomiast nie wiem czy ta dyskusja ma większy sens, bo nawet gdyby Nadal miał 30 WS a Novak 20 to i tak byś twierdziła, że Rafa ma szczęście, że ma same RG na koncie, że to spisek przeciw Novakowi, że Serb ma kłopoty zdrowotne. Albo że nie tylko Szlemy się liczą. Polecam nikomu nie kibicować wtedy można po prostu doceniać grę różnych zawodników i po prostu cieszyć się tenisem i tym jak wielkich tenisistów przyszło nam oglądać.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Rafa odczarował Australię w najmniej spodziewanym momencie, po półrocznym rozbracie z tenisem. Najpierw cudem wygrał z Shapovalovem mając wielki kryzys, a dziś odwrócił finał z 0:2 - po raz kolejny udowodnił, że wiara do końca popłaca (u buków kurs na Rafę po 2 secie oscylował w granicy 100 :D ).

Nie ukrywam, że czekałem dłuuuugie lata na ten moment, gdy w tej najważniejszej klasyfikacji Rafa wskoczy na prowadzenie i w końcu się doczekałem :::yay:::

Sam finał był strasznie dziwny. Danił, który rozegrał świetny pierwszy set zaczął słabnąć, a w 4 secie było z nim już na tyle słabo, że grał te skróty z których może 1/6 przynosiła mu punkt. A Rafa rósł z każdym kolejnym setem. W ostatnim gemie tego meczu zaserwował więcej wygrywających serwisów niż przez cały pierwszy set :D

Swoją drogą tak myślę o tym, co Nadal mówił po otrzymaniu pucharu. Odniosłem wrażenie, że jego plan na ten rok był taki, żeby zbudować szczyt formy na Paryż i po zwycięstwie zakończyć karierę, ale chyba w związku z tym zwycięstwem może zmienić plany. Zobaczymy, czas pokaże :)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

SevenUP pisze: 30 sty 2022, 17:01 Ale ja nie porównywałem formy, poziomu gry itp. Jedynie stwierdziłem że obaj grali z tym samym rywalem i oba mecze były na hardzie, to już ciężko o bardziej porównywalną sytuację. Niestety nie ma wzoru na wyliczenie na jakim poziomie był Medvedev tu i tam. Fakty natomiast są takie, że Djokovic szansy na 21. tytuł nie wykorzystał w spotkaniu z Rosjaninem, a Nadal to zrobił i to jeszcze na swoim najsłabszym Szlemie.
Natomiast nie wiem czy ta dyskusja ma większy sens, bo nawet gdyby Nadal miał 30 WS a Novak 20 to i tak byś twierdziła, że Rafa ma szczęście, że ma same RG na koncie, że to spisek przeciw Novakowi, że Serb ma kłopoty zdrowotne. Albo że nie tylko Szlemy się liczą. Polecam nikomu nie kibicować wtedy można po prostu doceniać grę różnych zawodników i po prostu cieszyć się tenisem i tym jak wielkich tenisistów przyszło nam oglądać.
Tyle tu bezcennych akapitów, że hurtem odpowiem na wszystko po kolei.
No jeden z tych meczów był na szybkim hardzie, a drugi na średnim, więc też trudno porównywać.
Nigdy i nigdzie nie napisałam, że nie tylko Szlemy się liczą, wręcz przeciwnie, stoję od zawsze na stanowisku, że liczy się wynik.
Teorie spiskowe powiadasz.. A pamiętasz kto rozkręcił epicką g..burzę, jak Novak zagrał mecz na centralu, a Fedzię przenieśli na jedynkę?Że nie wspomnę o każdym medicalu Serba? :D ,
A jeśli chodzi o szczęście, to chyba nikt nie zaprzeczy, że przyfarciło Rafie z drabinką w tym roku.
Na 21 Szlemów Rafa ma 13 na ziemi i znowu trudno polemizować z faktem, że mamy tu do czynienia z pewną specjalizacją. To, że Daniil zagrał nieporównywalnie gorzej niż w NY jest bezdyskusyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o wydolność. Bo jeśli czegoś należało się spodziewać, to raczej 36 latka robiącego bokami, a nie słaniającego się faceta w kwiecie wieku, opierającego swoją grę na bieganiu.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Muszę powiedzieć, że w piątym secie jak Danił wyrównał na po 5 to przestałam oglądać z nerwów . Cóż tu napisać WSPANIALE RAFA . :giv_hrt: :giv_hrt: Nie ma takiego drugiego jak Rafael Nadal. Jedyny, niepowtarzalny , wojownik kortów. GOAT!!!!
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Szczere gratulacje dla Rafy. :::gd::: Wielki wojownik. :::g'day:::
Z uwagi na wyjątkowy, bukmacherski zakład (AKO ponad 600!) chyba pierwszy raz kibicowałem Hiszpanowi. I nie chodziło mi tylko i wyłącznie o pieniądze, chciałem trafić tak dużą przebitkę. I udało się! To mój rekord. :::no.I:::
https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB

Djokovic oczywiście ma jeszcze szanse na swoje szlemy ale jeśli nie dogoni Nadala - nie będę płakał. Również uważam, że Serb pokpił sprawę i zamiast grać dzisiaj w finale, musi rozpamiętywać swoje niefortunne posunięcia. :/
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ayshe pisze: 30 sty 2022, 17:34 Tyle tu bezcennych akapitów, że hurtem odpowiem na wszystko po kolei.
No jeden z tych meczów był na szybkim hardzie, a drugi na średnim, więc też trudno porównywać.
Nigdy i nigdzie nie napisałam, że nie tylko Szlemy się liczą, wręcz przeciwnie, stoję od zawsze na stanowisku, że liczy się wynik.
Teorie spiskowe powiadasz.. A pamiętasz kto rozkręcił epicką g..burzę, jak Novak zagrał mecz na centralu, a Fedzię przenieśli na jedynkę?Że nie wspomnę o każdym medicalu Serba? :D ,
A jeśli chodzi o szczęście, to chyba nikt nie zaprzeczy, że przyfarciło Rafie z drabinką w tym roku.
Na 21 Szlemów Rafa ma 13 na ziemi i znowu trudno polemizować z faktem, że mamy tu do czynienia z pewną specjalizacją. To, że Daniil zagrał nieporównywalnie gorzej niż w NY jest bezdyskusyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o wydolność. Bo jeśli czegoś należało się spodziewać, to raczej 36 latka robiącego bokami, a nie słaniającego się faceta w kwiecie wieku, opierającego swoją grę na bieganiu.
Nadal miał w drabince: Chachanova, Shapovalova, Berrettiniego, Medvedeva. Może nie była to najtrudniejsza możliwa drabinka, ale nie nazwałbym jej łatwą.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Halo, stofler, może ty pomożesz, bo nikt mi nie powiedział jak teraz ten ranking Szlemów wygląda?

W ogóle nie jesteście pomocni na tym forum :twisted:
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Nike zrobił rewelacyjną reklamę na 21 zwycięstwo jest u Rafy na Insta . Nie umiem jej tu wkleić . https://www.instagram.com/tv/CZW_dIAKWF ... =copy_link
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Luqoz pisze: 30 sty 2022, 18:12
ayshe pisze: 30 sty 2022, 17:34 Tyle tu bezcennych akapitów, że hurtem odpowiem na wszystko po kolei.
No jeden z tych meczów był na szybkim hardzie, a drugi na średnim, więc też trudno porównywać.
Nigdy i nigdzie nie napisałam, że nie tylko Szlemy się liczą, wręcz przeciwnie, stoję od zawsze na stanowisku, że liczy się wynik.
Teorie spiskowe powiadasz.. A pamiętasz kto rozkręcił epicką g..burzę, jak Novak zagrał mecz na centralu, a Fedzię przenieśli na jedynkę?Że nie wspomnę o każdym medicalu Serba? :D ,
A jeśli chodzi o szczęście, to chyba nikt nie zaprzeczy, że przyfarciło Rafie z drabinką w tym roku.
Na 21 Szlemów Rafa ma 13 na ziemi i znowu trudno polemizować z faktem, że mamy tu do czynienia z pewną specjalizacją. To, że Daniil zagrał nieporównywalnie gorzej niż w NY jest bezdyskusyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o wydolność. Bo jeśli czegoś należało się spodziewać, to raczej 36 latka robiącego bokami, a nie słaniającego się faceta w kwiecie wieku, opierającego swoją grę na bieganiu.
Nadal miał w drabince: Chachanova, Shapovalova, Berrettiniego, Medvedeva. Może nie była to najtrudniejsza możliwa drabinka, ale nie nazwałbym jej łatwą.
Nie ma sensu dyskutować, Djoković dla porównania w Wimbledonie miał Shapovalova i Matteo w półfinale i finale czyli jeszcze łatwiej, no i co z tego? rotfl Wtedy to była trudna drabinka, teraz już taka sama +Medvedev to łatwa rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Brawo dla Nadala, że wykorzystał to, że Novak został deportowany z Australii.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

A widzieliście gratulacje od Feda dla Rafy? Klasa!

Tak, wiem, Novak też swoje ładnie skrobnął, ale mnie szczególnie ujęły słowa Szwajcara.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Vivid pisze: 30 sty 2022, 16:13
ayshe pisze: 30 sty 2022, 15:14 Novak, Ty smutna pało, a wystarczyło się zaszczepić. Dobrze Ci tak, serbski głupku.
USO21 - ustrzelenie sędziny
AO22 - szopka szczepienna
Na własne życzenie ...
Każdy jest kowalem swego losu, tak mówią.

Rafy tenis nigdy nie był z mojej bajki. Ale dziś byłem za nim. Gratulacje Mistrzu! :::gd:::
Przy USO rok się nie zgadza. Chyba 2020. W 2021 finał z Daniłem przegrał.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Jak to się mówi, apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)
Jak Rafa nie przeforsuje się w sezonie mączkowym, Francuzi nie wpuszczą upartego Novaka, Thiem nie wróci z formą,, to tylko grecki Cipas zostanie ...
A ten jak popisze SMSy z tatą to też się może autowydymać :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

ayshe pisze: 30 sty 2022, 17:34 ...
W Twoich komentarzach wyczuwam ton pewnej frustracji. Tak jakbyś na siłę umniejszała wagę dzisiejszego sukcesu Rafy. Wiem, że nie odpowiesz na mój post, z jakiegoś powodu, zrozumiałego tylko dla Ciebie postanowiłaś mnie ignorować, ale czytając co piszesz czułem pewne zażenowanie. Jako fan Novaka. Po zwycięstwie Nadala zrozumiałem, że jemu to się należało, że ta determinacja, ta waleczność, siła przebicia dała efekt, że dokonał niemożliwego właśnie dlatego, że w to wierzył. Tacy ludzie mi imponują. :::gd::: Znam to z autopsji, tylko tacy mają większe szanse na przeżycie, jak dochodzi do ekstremalnych sytuacji na polu bitwy. I szczerze, po meczu biłem Rafaelowi brawo i się cieszyłem z jego sukcesu.
A Djokovic?... Gamoń i tyle! :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2022

Ktoś chyba shackował konto Derlera na forum….

:D
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”