Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

28.06.2021-11.07.2021
Kategoria: Wielki Szlem
Strona główna turnieju: https://www.wimbledon.com/index.html
Nawierzchnia: Trawa
Lokalizacja: Wimbledon, Londyn (Wielka Brytania)
Drabinki:
https://www.wimbledon.com/en_GB/draws/i ... l?event=MS
https://www.wimbledon.com/en_GB/draws/i ... l?event=LS
Finały 2019:
Novak Djokovic [1] vs Roger Federer [2] 7:6(5); 1:6; 7:6(4); 4:6; 13:12(3)
Simona Halep [7] vs Serena Williams [11] 6:2; 6:2
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Pierwszy set i już lekka kompromitacja Novaka?

Tak tylko pytam niewinnie...:D
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

A ten drugi temat to po co?
Novak się rozgrzewał, może ten przegrany set zrzucił z niego trochę presji, a przynajmniej tak można było wnioskować po uśmiechu Serba po pierwszym secie :D
Kompromitacja właśnie ma miejsce na drugim korcie co do ważności, główny rywal Novaka do domu po pierwszym meczu!?
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Cipas out w 1R, teras pora na Ciapasa.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

optymista pisze: 28 cze 2021, 17:38 A ten drugi temat to po co?
Novak się rozgrzewał, może ten przegrany set zrzucił z niego trochę presji, a przynajmniej tak można było wnioskować po uśmiechu Serba po pierwszym secie :D
Kompromitacja właśnie ma miejsce na drugim korcie co do ważności, główny rywal Novaka do domu po pierwszym meczu!?
Tsitsipas nie gra dobrze na trawie, skąd pomysł że ma być faworytem? W 2019 popłynął też w 1. rundzie no i w Holandii i na QUeens też nie poszalał.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

optymista pisze: 28 cze 2021, 17:38 A ten drugi temat to po co?
Novak się rozgrzewał, może ten przegrany set zrzucił z niego trochę presji, a przynajmniej tak można było wnioskować po uśmiechu Serba po pierwszym secie :D
Kompromitacja właśnie ma miejsce na drugim korcie co do ważności, główny rywal Novaka do domu po pierwszym meczu!?
Żeby najlepszy turniej wielkoszlemowy miał wątek jak należy, a nie z szyderczą nazwą. :P I do tego bez utrzymania nieformalnego kanonu prezentacji turnieju. Zresztą nawet w pierwszym poście w tamtym wątku było nawoływanie do założenia wątku turnieju, Ciekawe w jakiej formie jest Anderson, czekam na jego mecz w pierwszej rundzie.
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Murray prowadził 2:0 w setach i 5-0 w trzecim - przegrał go 5:7. rotfl Ciekaw jestem, jak to wyglądało, bo nie miałem okazji oglądać. Teraz mecz przerwany z powodu ciemności - ciekaw jestem, jak to się potoczy po przerwie.
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

No i Igą gra dalej, pewna wygrana w dwóch setach.
Barti pisze: 28 cze 2021, 21:50 Murray prowadził 2:0 w setach i 5-0 w trzecim - przegrał go 5:7. rotfl Ciekaw jestem, jak to wyglądało, bo nie miałem okazji oglądać. Teraz mecz przerwany z powodu ciemności - ciekaw jestem, jak to się potoczy po przerwie.
Normalnie jak w WTA, ale cały mecz wygrał.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Pierwsze dwa sety i trzeci do 5:0 Andrzej grał bardzo przyzwoicie. Byłem nawet lekko zdziwiony że tak dobrze mu idzie. Potem chyba jednak zabrakło sił i koncentracji żeby domknąć seta a przeciwnik złapał się na grę i musieli się pomęczyć kolejnego seta. Moim zdaniem jednak długimi momentami Andy prezentował się za jak za najlepszych swoich czasów.
Obrazek
_____
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Zgodnie z moimi oczekiwaniami Iga poprawiła 1-serwis, jeśli będzie tak dalej - może być ciekawie :::yay:::
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Z rozstawionych odpadli jeszcze: Sinner, Opelka i Davidovich Fokina. Kevin Anderson po 4 setach melduje się w drugiej rundzie. Ciekaw jestem jego formy na trawie w tym roku.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

live pisze: 29 cze 2021, 11:53 Zgodnie z moimi oczekiwaniami Iga poprawiła 1-serwis,
Nie wierzę w takie przypadki.
Sierzputowski na forum? :]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Patrząc po wyniku, to Korda z de Minaurem chyba się nieźle okładają. Może ktoś to ogląda i podzieli się spostrzeżeniami?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Ciężki mecz Federera, widać rdzę. Pierwszy set pomijając pierwszy gem był ok. Czwarty dobry, ale trzeci niestety wyjątkowo słaby. Zobaczymy jak będzie wyglądać w drugiej rundzie z Gasquetem.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Wimbledon. Tam się zaczął wielki Federer (mecz z Samprasem). I mam takie nieodparte wrażenie, że w trakcie tegorocznego Wimbledonu może się skończyć wielki Federer. Obawiałem się, że to właśnie ten mecz z Mannarino będzie "tym meczem", ale jednak się wybronił Federer w 4-tym secie. Mannarino swoim pechem też być może odroczył zakończenie kariery Feda, ale nie wygląda to najlepiej.
Być może, cytując Bolca z "Chłopaki nie płaczą", "spokojnie ... zaraz się rozkręci" ale na tę chwilę tego nie widzę. Fed słabo się porusza, jest w wielu wypadkach permanentnie spóźniony, a z tego wszystkiego wynika brak pewności u Niego. Nic to, zobaczymy jak to będzie w następnej rundzie.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Hurkacz zaskakująco łatwo w drugiej rundzie. Pewne zwycięstwo w trzech setach.
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Marcoone pisze: 29 cze 2021, 21:07 Wimbledon. Tam się zaczął wielki Federer (mecz z Samprasem). I mam takie nieodparte wrażenie, że w trakcie tegorocznego Wimbledonu może się skończyć wielki Federer. Obawiałem się, że to właśnie ten mecz z Mannarino będzie "tym meczem", ale jednak się wybronił Federer w 4-tym secie. Mannarino swoim pechem też być może odroczył zakończenie kariery Feda, ale nie wygląda to najlepiej.
Być może, cytując Bolca z "Chłopaki nie płaczą", "spokojnie ... zaraz się rozkręci" ale na tę chwilę tego nie widzę. Fed słabo się porusza, jest w wielu wypadkach permanentnie spóźniony, a z tego wszystkiego wynika brak pewności u Niego. Nic to, zobaczymy jak to będzie w następnej rundzie.
Absolutnie bez żadnych złośliwości, ale moim zdaniem Wielki Federer skończył się po finale 2 lata temu. Nawet jeśli uda mu się jeszcze zaistnieć, czy wygrać kilka turniejów i dogonić Connorsa (czego szczerze mu życzę), to zwyczajnie już nie jest to "coś". Z jednej strony fajnie go dalej oglądać, podziwiać 40 latka w swoim żywiole i zazdrościć formy, sprawności itd, a z drugiej strony w każdym meczu, gdy go widzę mimowolnie zadaję sobie pytanie "człowieku, dajże spokój, ile jeszcze?" Samprasa tu nie będzie, przegapił swój moment zejścia ze sceny (tylko pytanie kiedy właściwie on był?), pozostaje tylko nadzieja, że nie zaczną się przykre do oglądania mecze :::gd:::
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

optymista pisze: 29 cze 2021, 23:12
Marcoone pisze: 29 cze 2021, 21:07 Wimbledon. Tam się zaczął wielki Federer (mecz z Samprasem). I mam takie nieodparte wrażenie, że w trakcie tegorocznego Wimbledonu może się skończyć wielki Federer. Obawiałem się, że to właśnie ten mecz z Mannarino będzie "tym meczem", ale jednak się wybronił Federer w 4-tym secie. Mannarino swoim pechem też być może odroczył zakończenie kariery Feda, ale nie wygląda to najlepiej.
Być może, cytując Bolca z "Chłopaki nie płaczą", "spokojnie ... zaraz się rozkręci" ale na tę chwilę tego nie widzę. Fed słabo się porusza, jest w wielu wypadkach permanentnie spóźniony, a z tego wszystkiego wynika brak pewności u Niego. Nic to, zobaczymy jak to będzie w następnej rundzie.
Absolutnie bez żadnych złośliwości, ale moim zdaniem Wielki Federer skończył się po finale 2 lata temu. Nawet jeśli uda mu się jeszcze zaistnieć, czy wygrać kilka turniejów i dogonić Connorsa (czego szczerze mu życzę), to zwyczajnie już nie jest to "coś". Z jednej strony fajnie go dalej oglądać, podziwiać 40 latka w swoim żywiole i zazdrościć formy, sprawności itd, a z drugiej strony w każdym meczu, gdy go widzę mimowolnie zadaję sobie pytanie "człowieku, dajże spokój, ile jeszcze?" Samprasa tu nie będzie, przegapił swój moment zejścia ze sceny (tylko pytanie kiedy właściwie on był?), pozostaje tylko nadzieja, że nie zaczną się przykre do oglądania mecze :::gd:::
Pytanie dlaczego brać przykład z Samprasa. Odejście w stylu Agassiego też jest ok. W Ivanisevica też już nikt nie wierzył. A ciężko kończyć mając przynajmniej jeden z dwóch rekordów Connorsa na wyciągnięcie dłoni (mówię o ilości wygranych spotkań łącznie, a pobicie ilości turniejów to już w ogóle byłaby wisienka na torcie).
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Marcoone pisze: 29 cze 2021, 21:07 Wimbledon. Tam się zaczął wielki Federer (mecz z Samprasem).
I po co takie bolesne wspomnienia przywoływać..., no po co!? :/

Sampras 4ever!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIELKI SZLEM: WIMBLEDON 2021

Artlight pisze: 30 cze 2021, 12:53
Marcoone pisze: 29 cze 2021, 21:07 Wimbledon. Tam się zaczął wielki Federer (mecz z Samprasem).
I po co takie bolesne wspomnienia przywoływać..., no po co!? :/

Sampras 4ever!
👍

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”