Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

Marcin_L pisze: 6 kwie 2020, 16:02
:D

Tej, to se popacz na Ms Lenglen:

https://www.youtube.com/watch?v=_90PPjyGBgk
Ha ha, niezła jest :::gd::: . Nawet naskok robi przed uderzeniem :::gd:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

hohvar pisze: 6 kwie 2020, 17:12
Marcin_L pisze: 6 kwie 2020, 16:02
:D

Tej, to se popacz na Ms Lenglen:

https://www.youtube.com/watch?v=_90PPjyGBgk
Ha ha, niezła jest :::gd::: . Nawet naskok robi przed uderzeniem :::gd:::
Fajny filmik :::gd:::. Zwłaszcza bh niesamowity - pełna gracja, normalnie Jezioro Łabędzie :D. 20 lat temu, a może jeszcze dawniej na wczasach nad polskim morzem na betonowym korcie grałem z jakimś ponad 70-letnim gościem, kiedyś graczem klubowym. Facet grał drewnianą rakietą z czasów swojej młodości. Próbowałem tym wynalazkiem grać i masakra jakaś. Rakieta ważyła coś około 350-360 gram bez naciągu i miała strasznie małą główkę (mniejszą niż 85 Samprasowa). Naprawdę niełatwo tym sprzętem się grało. Teraz mnie tak bardzo nie dziwi, że oglądając finał Wimbledonu z 1980 czy 1981 roku Borg kontra Straszny Mac ich technika uderzeń wygląda komicznie (poza serwem Komisarza Tenisa, który biorąc pod uwagę ówczesne ograniczenia sprzętowe był absolutnie genialny).
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

Jakuboto pisze: 6 kwie 2020, 08:51
Vivid pisze: 6 kwie 2020, 05:48
hokej pisze: 5 kwie 2020, 20:32 McDrive działa, nie bój jeża. :-)
Nawet się ostatnio w telewizjach reklamuje :D

Jakuboto, ale ja całkiem poważnie ;) Po dłuższej przerwie wszyscy będą nieogarnięci, umawiaj szybko sparingi i punktuj ile wlezie ;)
Jest pewien szkopuł - ja też obecnie nie gram.
A kiedy Ty w ogóle grałeś? rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

W snach :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

Co Wy tu za kult drewna przywracacie? :P
Choć jak patrzę na to nagranie to ten tenis jest jakiś taki …. jakubotyczny ;)
Gary pisze: 6 kwie 2020, 22:35
Jakuboto pisze: 6 kwie 2020, 08:51 Jest pewien szkopuł - ja też obecnie nie gram.
A kiedy Ty w ogóle grałeś? rotfl
Podobno jest już żonaty i dzieciaty O_O Teraz Ci się przypomniało żeby Go uświadamiać?! rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

Ostatnio obejrzałem i polecam pojedynek z ostatniego roku kariery Ivana Lendla (czyli 1994) w Melbourne z Pete'm Samprasem:

https://youtu.be/O7ZBvlBJ45g

(chyba nie działa wklejanie obrazów YT)
8:7 40:15
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

wwojtek pisze: 7 kwie 2020, 19:09 Ostatnio obejrzałem i polecam pojedynek z ostatniego roku kariery Ivana Lendla (czyli 1994) w Melbourne z Pete'm Samprasem:

https://youtu.be/O7ZBvlBJ45g

(chyba nie działa wklejanie obrazów YT)
Oglądałem Lendla w jakimś innym meczu, bodajże z Beckerem i lekko mnie zdziwiło, jak często biegał do siatki. A czytałem gdzieś, że to był facet, co to nie wiedział, na czym polega wolej, i że Fibak go tego nauczył. Nie wiem, na ile w tym prawdy, na ile legendy, ale zapamiętałem ten przekaz, a tu proszę: Ivanek dziarsko serw i wolej uskutecznia :wink: .
W sumie to nadrabiam sporo zaległości tenisowych. Gdyby tour normalnym trybem się toczył, pewnie nigdy bym do tych staroci nie sięgnął :::gd::: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

hohvar pisze: 8 kwie 2020, 19:44
wwojtek pisze: 7 kwie 2020, 19:09 Ostatnio obejrzałem i polecam pojedynek z ostatniego roku kariery Ivana Lendla (czyli 1994) w Melbourne z Pete'm Samprasem:

https://youtu.be/O7ZBvlBJ45g

(chyba nie działa wklejanie obrazów YT)
Oglądałem Lendla w jakimś innym meczu, bodajże z Beckerem i lekko mnie zdziwiło, jak często biegał do siatki. A czytałem gdzieś, że to był facet, co to nie wiedział, na czym polega wolej, i że Fibak go tego nauczył. Nie wiem, na ile w tym prawdy, na ile legendy, ale zapamiętałem ten przekaz, a tu proszę: Ivanek dziarsko serw i wolej uskutecznia :wink: .
W sumie to nadrabiam sporo zaległości tenisowych. Gdyby tour normalnym trybem się toczył, pewnie nigdy bym do tych staroci nie sięgnął :::gd::: .
Ja mam podobnie. W przypadku Lendla oglądając ostatnio jakiś jego mecz zdziwiłem się, że grał jednoręczny bh. Czytając o nim jako o gościu okupującym linię końcową byłem przekonany, że był typowym bh dwuręcznym drwalem, a tu miła niespodzianka. A i do siatki chodził częściej niż większość współczesnych tenisistów.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

Wczoraj obejrzałem "hajlajtsy" półfinały Wimbledonu chyba 1977, Borg: Gerulaitis. Pięciosetówka, fajne wymiany, ale w ostatnim lub przedostatnim gemie, na pewno już po stanie 6:6 panowie weszli w pewnym momencie w tryb tak bezpiecznego pykania, że wyglądało to jak, nie przymierzając, obecny dobry tenis amatorski :D . Jakby złapali hebla. No i te ich forhendy, Vitas ruchu nie kończy, macha jak łopatą, prawie jak ja rotfl .

Z ciekawostek: Gerulaitis przy pierwszym serwisie trzyma w dłoni... dwie piłki O_O . Jedną podrzuca (dobrze, że wie którą :wink: ) i jak mu wejdzie jedynka, to kontynuuje wymianę z drugą piłką w dłoni. Nie wiem, na ile był w tym odosobniony, a na ile były takie standardy... TomPL pewnie coś mógłby podpowiedzieć :wink: .

Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

Mógłbym powiedzieć, że do dzisiaj niektórzy tak grają :)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

TomPL pisze: 9 kwie 2020, 10:44 Mógłbym powiedzieć, że do dzisiaj niektórzy tak grają :)
Zawodowcy?
Bo ja o tym :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

Na tych starych filmach widać, jak pod wpływem zmiany sprzętu zmieniała się technika.

Dzisiaj - rządzą wielkie główki i rotacje, i praca przedramieniem.

Kiedyś - płaskie uderzenia (bo rotację z małej główki wyciągać było trudno), bez nakrywania piłki w końcowej fazie. To dlatego wygląda to na niedokończone :).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

Marcin_L pisze: 9 kwie 2020, 10:57 Na tych starych filmach widać, jak pod wpływem zmiany sprzętu zmieniała się technika.

Dzisiaj - rządzą wielkie główki i rotacje, i praca przedramieniem.

Kiedyś - płaskie uderzenia (bo rotację z małej główki wyciągać było trudno), bez nakrywania piłki w końcowej fazie. To dlatego wygląda to na niedokończone :).
Niby wszyscy wiemy, ale wygląda to w niektórych przypadkach zabawnie z dzisiejszego punktu widzenia, hmmm, estetycznego :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

Czy przy tym wszystkich masz wrażenie że dałbyś radę powalczyć z Borgiem czy Vitasem?
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

TomPL pisze: 9 kwie 2020, 12:15 Czy przy tym wszystkich masz wrażenie że dałbyś radę powalczyć z Borgiem czy Vitasem?
Skąd Ci to przyszło do głowy? Jak zobaczyłem Lenglen A.D. 1925 to zwątpiłem, czy bym z nią gema ugrał rotfl
Po prostu inaczej to wygląda wg dzisiejszych standardów, zwłaszcza technicznych. Zresztą, sam obraz filmowy przekłamuje. Kiedyś gdy się nagrywaliśmy i potem oglądałem te nasze wyczyny, to budziło to raczej moje zażenowanie niż zachwyt (a takie piękne akcje się wydawały na żywo) :::fcplm::: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

To może zapuść sobie Borg a zaraz potem nas - ciekawe jakie będą odczucia. :D
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

hohvar pisze:Kiedyś gdy się nagrywaliśmy i potem oglądałem te nasze wyczyny, to budziło to raczej moje zażenowanie niż zachwyt (a takie piękne akcje się wydawały na żywo)
Znam ten ból. :) Nie zapomnę jak pierwszy raz z kumplem popełniliśmy ten błąd. Dałem mu nagranie zanim sam obejrzałem i on dzwoni do mnie że dałem mu chyba zły film bo my na pewno tak tragicznie nie graliśmy. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tenisowe klasyki, czyli co oglądać w czasach zarazy...

TomPL pisze: 9 kwie 2020, 12:56 To może zapuść sobie Borg a zaraz potem nas - ciekawe jakie będą odczucia. :D
Takie coś to dopiero w drugim roku izolacji. :hud: :::chess::: :8):
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”