Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Walter ma rację. Walter na prezydenta!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Roger pisze: 25 kwie 2020, 09:27
El Diablo pisze: 25 kwie 2020, 05:40 Rynek się sam ureguluje w tej kwestii.
Trzeba pamiętać, że bezrobocie wystrzeliło i ceny żywności też.
Dużo będzie zależało też od tego jakie grupy stanowiły bazę Klientów.
Czas koronowirusa powoduje konieczność trochę innego myślenia nabywców towarów i usług. Dotyczy to wszystkich sektorów, także sklepów tenisowych i restauracji. Moim skromnym zdaniem warto okazać więcej sympatii i zrozumienia, szczególnie dla tych sklepów, knajp, usług itp., z których najczęściej korzystaliśmy przed epidemią. ...
Miałem na myśli bardziej kompleksową stabilizację, uwzględniające również tzw. sentyment. Wspierać kupując - OK. Drożej - to zależy... o ile. ;) Wszystko ma jakiś próg wytrzymałości.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Wspomogłem ST ostatnio na jakąś chyba w sumie 4-cyrową kwotę. Ale czy to jakiś patriotyzm zakupowy? Nie, w Jasnej Pomrocznej wszystko co potrzebuję / chcę jest dostępne. Nie czuję potrzeby szukać za granicami. A że u nas może i coś drożej (nie wiem, nie sprawdzam, nie porównuję) to mnie to nie przeszkadza. :P

Co do tych zakupów to nie generalizujmy. Zawsze trzeba patrzeć przez pryzmat branży i środowiska. Ludzie grający w tenisa to raczej ludzie w tej ponadprzeciętnej sytuacji materialnej. Zakupy tenisowe to żaden problem. Do tego trzeba dodać, że Ci z nas, którzy nie mają pełnego "luzu" zakupowego, a nie stracili źródeł przychodów, coś zaoszczędzili, w końcu na grę nie wydawali. :P Zatem zaoszczędzone środki mogą przeznaczyć na poważniejsze "zbrojenia". ;)
Myślę, że włodarze ST czy SC to uwzględnili i stąd ruchy cenowe. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Vivid pisze: 25 kwie 2020, 14:18 Wspomogłem ST ostatnio na jakąś chyba w sumie 4-cyrową kwotę.
Obstawiam, że to było...29,99 PLN. rotfl
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Artlight pisze: 27 kwie 2020, 01:34
Vivid pisze: 25 kwie 2020, 14:18 Wspomogłem ST ostatnio na jakąś chyba w sumie 4-cyrową kwotę.
Obstawiam, że to było...29,99 PLN. rotfl
Sprawdziłem faktury, to było 19,99 PLN. 29,99 PLN jest poza moim zasięgiem drogi krezusie. :twisted:
Na szczęście zostało mi jeszcze kilka ostatnich PLN-ów, które pozwolą mi nadać pismo informujące skarbówkę o Twoim rozpasaniu. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

:::gd:::

A tak z innej beczki - ja przez jakiś tydzień biłem się myślami nad koszykiem jaki zrobiłem sobie w Strefie. Ostatecznie uznałem, że mając w domu dwa nierozpakowane jeszcze termobagi, nie potrzebuję kupować na zapas dwóch kolejnych... :/.

Choć nie ręczę za siebie gdyby chłopaki z ST obniżyli jeszcze ceny, choćby na jedno z tych upatrzonych przeze mnie cudeniek.

To samo z Barkami w Sportclubie....(tu akurat mogę sobie tłumaczyć, że trzeba je chomikować skoro Adidas wycofał się z tej serii, ale już teraz mam ich zapas na 10 lat pewnie... :::fcplm:::)

Swoją drogą, to trochę offtop tutaj, ale zauważyliście jak mało towaru jest w Sportclubie? Co z nimi? Zwijają się?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Nie bardzo rozumiem ideę tego koszyka. Po jakiego grzyba coś sobie tam odkładać? Jak mi pasuje - kupię. Jak uważam, że nie jest dla mnie warte aktualnej ceny to ewentualnie jak przy okazji trafię na satysfakcjonującą obniżkę to mogę kupić.
Ale żeby z tego tworzyć jakieś koszyki? O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Stary, ja to chyba w każdym odwiedzonym sklepie* mam pootwierane miesiącami koszyki i wish listy dłuższe niż (jakże cenna w ostatnich tygodniach) rolka papieru toaletowego! :D

Ale też nie wiem, po kiego grzyba....:)

* - najdziwniejszy aktualnie przypadek - wiszące zlecenie w australijskim sklepie z....ręcznie zdobionymi metalowymi słomkami do drinków... :::wtf:::
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Artlight pisze: 27 kwie 2020, 21:43 * - najdziwniejszy aktualnie przypadek - wiszące zlecenie w australijskim sklepie z....ręcznie zdobionymi metalowymi słomkami do drinków... :::wtf:::
Z guano kangura czy koali?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Tomku, naprawdę nie każdy podziela Twoją fascynację defekacją torbaczy...
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

To Ty masz to w swoim koszyku a nie ja :P. Ale spoko, że wpisujesz się w te wszystkie ekologiczne trendy ;).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Jakuboto, duzi ludzie tacy jak my z Artem maja duże koszyki. ;), możesz nie ogarniać. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Vivid pisze: 28 kwie 2020, 12:17 Jakuboto, duzi ludzie tacy jak my z Artem maja duże koszyki. ;), możesz nie ogarniać. :P
Chyba Ci się koszyk z bojlerem pomylił :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Roger pisze: 24 kwie 2020, 21:03 Właśnie dzisiaj stwierdziłem, że prawie wszystkie towary w ST poszły znacząco w górę o kilkadziesiąt zł. Z rzeczy pozostających w moim zainteresowaniu zauważyłem, że zdrożały m. In. naciągi MSV, owijki Toalson czy buty Asics....Pocieszam się tylko tym, że może przyczyną tych dość zaskakujących podwyżek jest „przeciek” o rychłym oficjalnym otworzeniu kortów tenisowych?
Na szpuii, której przypadek opisałem wcześniej wzrost ceny o ok. 50zł.

Malkontenci zawsze się znajdą ale uważam, że warto mimo wszystko zwrócić uwagę na kilka kwestii:
- ceny i tak mają konkurencyjne lub niższe;
- obniżki jakie widzieliśmy były wymuszone sytuacją;
- mamy wolny rynek, jak jest miejsce gdzie można kupić taniej, a śmiem twierdzić, że w Polsce będzie o to ciężko, to od Kupca zależy czy chce zapłacić więcej i wspomóc sklep gdzie się do tej pory "stołował" czy zadecyduje cena zamiast "sentymentu".

Są przecież sklepy, które choćby się waliło i paliło będą trzymać ceny zbliżone do wyjściowych.
W materii "starego towaru" - znam hurtownię sportową, które sprzedawała naciągi wyprodukowane w latach 90-tych.

Dlatego mimo zgrzytu do którego doszło w moim przypadku, śmiem twierdzić, że Strefa pozostaje najlepszym specjalistycznym sklepem tenisowym w Polsce.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Strefa Tenisa - najbliższa większa obniżka?

Był taki sklep u nas, gdzie ramy Heada z serii Titanium (początek lat 2000-ych (sic!)) stały po 800-1200 zł. I to prawie cała gama tych ram. No cóż, jak napisałem na początku - ten sklep u nas był. ;) Ciekawe czemu już go nie ma? …. :P
Inne retro ramy też u nich były. :)

Co do zakupów, jest wolny wybór, każdy sobie ustala, czy decyduje portfelem, czy sentymentem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”