Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

ATP Finals 2019

Nitto ATP Finals

10.11.2019-17.11.2019
Kategoria: ATP World Tour 1500
Pula nagród: 9 000.000 $
Strona główna turnieju: https://www.nittoatpfinals.com/
Nawierzchnia: hard, hala
Lokalizacja: Londyn, UK
Drabinka: https://www.nittoatpfinals.com/en/score ... -standings
Finał 2018:
Alexander Zverev vs Novak Djokovic 6:4, 6:3.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Grupy już rozlosowane i chyba wreszcie wszyscy są zadowoleni.
Grupa Agassi, czyli Nadal i jego chłopaki :
- Rafa Nadal
-Daniil Medvedev
- Stefanos Tsitsipas
- Alexander Zverev.
Grupa Borg:
- Novak Djokovic
- Roger Federer
- Dominic Thiem
- Matteo Berettini.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP Finals 2019

Nie wysłało mi wcześniejszego posta. :dvl(:
Ciekawe grupy i tak jak napisała ayshe, wszyscy zadowoleni. Moi faworyci: Grupa Agassi: Nadal, Medvedev; Grupa Borg: Djokovic, Federer. Dwie ostatnie edycje imprezy miały dość niespodziewanych zwycięzców. W tym roku stawiam na kogoś z wielkiej trójki. Na pewno dla Nadala jest to jedna z ostatnich szans na zostanie drugim po Agassim, który wygrał wszystko. Dla Federera to być może ostatni start w tym turnieju, więc pewnie będzie zmotywowany. :wink:
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP Finals 2019

Turniej zapowiada się super, ale ciężko pokusić się tutaj o jakiekolwiek oceny kto wygra... Roger ma jednak w grupie Djokovica i Thiema, z którymi bilans ma ostatnimi czasy ujemny. A zmotywowani będą wszyscy. Serb chce wrócić na top 1, Thiem ma sporo do udowodnienia. Moim zdaniem to jednak Ci dwaj wyjdą z grupy Borga kosztem Rogera, nie spodziewam się też wielkiej roli Berrettiniego w turnieju. O grupie Agassiego nic nie napiszę, dopóki nie zobaczę Rafy na korcie, bo pewnie podejmie ostateczną decyzję o ew. wycofaniu się z turnieju na 3 minuty przed możliwym terminem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2019

ayshe pisze: Grupa Agassi:
- Rafa Nadal
-Daniil Medvedev
- Stefanos Tsitsipas
- Alexander Zverev.
Grupa Borg:
- Novak Djokovic
- Roger Federer
- Dominic Thiem
- Matteo Berettini.
Tak patrzę na to …
Grupa Agassi, jak będzie zdrowy to pewnie Vamos i Niedźwiedź do kompletu :P Cipas jest wyjechany sezonem, a Folksdojcz w rozsypce.
Grupa Borg, Federer wiadomo, skamielina może przegrać z każdym, to już wiek. Serbski mistrz jazdy Fiatem 500 też miał problemy ze zdrowiem, jak organizm powie stop to pozamiatane. Thiem to jednak nadal chłopak jednej nawierzchni - ziemnej. Berettini niby chłopiec do bicia. Ale czy ja wiem? Jak podejdzie na luzie to wcale nie musi tylko liczyć na to, że ewentualny awans do połówek będzie na zasadzie bycia beneficjentem słabości pozostałych. Ten chłopak sam też może to "uczciwie" ugrać :::gd:::
Mnie zwisa kto awansuje, ważne żeby jakiegoś szpitala na korcie nie było. To ukoronowanie sezonu, ma być świętem tenisa, a nie ma zniesmaczać ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: ATP Finals 2019

Zdecydowanie kluczowy dla Federera będzie pierwszy mecz grupowy z Thiemem. To prawdopodobnie ustawi sytuację w grupie.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Vivid pisze: Berettini niby chłopiec do bicia. Ale czy ja wiem? Jak podejdzie na luzie to wcale nie musi tylko liczyć na to, że ewentualny awans do połówek będzie na zasadzie bycia beneficjentem słabości pozostałych. Ten chłopak sam też może to "uczciwie" ugrać :::gd:::
Póki co, Berecik to taki sam pachołek do wycierania kortu dla Big3 jak i cała reszta, tfu.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP Finals 2019

Ciekawostka tenisowa. Włoch jest ósmym tenisistą świata oraz półfinalistą tegorocznego US Open logiczne więc, że mógł urwać tylko 3 gemy Djokovicowi.
Pozdrawiam Tenisfan. rotfl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2019

Jakie Big3?
Ja tam widzę dwóch prawdziwych mistrzów i legendy - Rafa i Roger, ich tło - Novak, i reszta leszczy :)
Dziwni ci ludzie i bardzo spragnieni sukcesu jaki nie nadejdzie :P Ledwie Serb puknął Makarona, przerośnięty potwór Spaghetti (?) ;), i już poza tło ma dzięki temu wyjść?! No bez przesady rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP Finals 2019

Jest tak okropna pogoda w Krakowie, że postanowiłam i ja popatrzeć a tu takie lanie na kolanie rotfl .
Może wieczorem jakoś będzie równiej .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP Finals 2019

Kubot i Melo wygrali pierwszy mecz grupowy 2:1 z Dodigiem i Polaskiem. ATP Finals to nie tylko single, ale rzadka okazja, żeby zobaczyć deble na najwyższym poziomie i to z polskim akcentem :::yay::: A za chwilę Federer-Thiem. Stawiam na Rogera. Rok temu widziałem ich mecz grupowy w ATP Finals na żywo w Londynie. Thiem wtedy kompletnie nie wytrzymał mentalnie i przegrał z kretesem. Publika była zdecydowanie za Federerem i Austriaka to mocno peszyło. Co nie znaczy, że historia musi się powtórzyć...
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP Finals 2019

Przełamanie w końcówce seta zawsze mile widziane, dawaj Uszatku :D .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP Finals 2019

Ale bieda po stronie bekhendu u Rogera .
Brawo Domiś , tak trzymać i na bekhend.
W tym roku dwa razy już wygrał z Rogerem. O_O trochę szok.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: ATP Finals 2019

Tenisówka pisze:W tym roku dwa razy już wygrał z Rogerem. O_O trochę szok.
Szok, że 26-latek ograł 38-latka?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP Finals 2019

Widać, że czasami Roger nie nadąża, a Thiem łapie trudne piłki. Federer jakiś chudszy, wyżyłowany. To dla obu jest mecz o wyjście z grupy, Włocha pokonają, a Nole nie.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Finals 2019

Dobry mecz Uszatka, zasłużona wygrana :::gd:::
U Kubota/Melo oczywiście fajnie, że wygrana, ale takie 2-1 może się niestety czkawką odbić jak na końcu rozgrywek w grupie będzie trzeba sety liczyć …
Kiedyś już tak było, Fryta/Matka wygrali dwa pierwsze mecze, chyba nawet po 2-1, ostatni wtopili 0-2 i … papa :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: ATP Finals 2019

RF (nie)stety powoli schodzi ze sceny. Thiem nie zagrał niczego nadzwyczajnego, nie była to jego życiówka, to był jego zwykły, choć bardzo solidny- tenis. A mimo to wystarczyło na RF, który zrobił chyba dość dużo błędów, wynikających wg mnie z niedoczasu. Po prostu brakuje mu już odrobiny szybkości przy ustawieniu się do piłki, zwłaszcza gdy dostawał szybkie returny pod nogi. Wtedy jego słynne półwoleje albo szły w siatkę, albo na aut, albo przechodziły ale nie stanowiąc już zagrożenia. Los RF wydaje się przesądzony, bo wg mnie z Novakiem w jego obecnej formie nikt nie wygra. Ciekawie będzie za to w grupie Agassiego. Kibicuję Cicipasowi jak zawsze, ale pieniądze stawiam na Rafę i "anemicznego" Miedwiediewa. Miedwiediew to w ogóle może być niezły joker tej imprezy, ale poczekajmy do jego meczu z Rafą.
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: ATP Finals 2019

A czy ktoś wie, za co odebrano punkt Kubotowi i Melo pod koniec 1 seta, gdy Kubot serwował, Melo wbił gwoździa, potem przeciwnicy coś zaprotestowali i sędzia przyznał im punkt?
Oglądałem tę akcję kilka razy na powtórkach i na pewno nie było dotknięcia siatki ani przełożenia rakiety, nie było też podwójnego odbicia ramą (a nawet gdyby było, ale przypadkowe to też by nie miało znaczenia). Wydaje mi się, że Melo coś powiedział czy krzyknął jeszcze w czasie piłki i to przeszkodziło rywalom i stało się podstawą "reklamacji". Ale tak do końca to nie wiem o co chodziło.
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: ATP Finals 2019

Federer przede wszystkim przestał wytrzymywać psychicznie naprawdę ważne mecze, bo nie uważam, że to tylko kwestia strony fizycznej. W Bazylei lał każdego jak leci, a wczoraj trochę jak dziecko we mgle...Dominic nie grał nic nadzwyczajnego, ale to wystarczyło na marnie dysponowanego Federera. Z perspektywy czasu uważam, że decydujący był ten finał na Wimbledonie, bo to była porażka "kończąca kariery". Po nim Roger totalny zjazd formy, wystarczy spojrzeć na wyniki Szwajcara do Wimbledońskiego turnieju włącznie, a po nim...Wyniki mówią same za siebie. Turniej ciągle trwa i ciągle Roger w teorii ma szanse na wyjście z grupy, a w praktyce dość małe niestety(a może stety?). Cóż mocno kibicuję Nadalowi(pomyśleć, że kiedyś go nie cierpiałem), niech wygra brakujący skalp.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: ATP Finals 2019

Obstawiam. Thiem wygra z Djoko a Roger wygra z Beretini. Mecz Djoko vs Fed będzie miał wielki smaczek.. będzie o wszystko.
21 WS..

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”