Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Witam serdecznie,

Od naszego ostatniego Deblowego Turnieju Forumowiczów upłynęło już naprawdę sporo czasu, pora zatem na organizację Deblowego Turnieju Forumowiczów 2019!

Tym razem turniej nasz proponujemy zorganizować w Łodzi w trzecią lub czwartą sobotę września czyli 21 lub 28.09.
Formuła turnieju tej edycji byłaby też nieco odmienna w porównaniu do naszych poprzednich spotkań, a mianowicie pary dobierają się przed turniejem same i jako para zgłaszają się na turniej.

W osobnym wątku zgłaszamy się na listę podając równocześnie preferowany przez Was termin 21 lub 28.09.

Jeśli chodzi o koszty to oszacowane one zostaną po uzgodnieniu obiektu.

Pozdrawiam
Clapton
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Koszty wynajęcia kortów, a co za tym idzie wpisowego, będą na pewno znacznie mniejsze niż w Warszawie. Jeżeli goście z Polski chcieliby nocować, to znajdziemy fajny lokal na imprezę integracyjną. Jest też oczywiście opcja zorganizowania cateringu i grilla na kortach :)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Na szybko patrząc w kalendarz to dla mnie optymalny 28.09. Opcja z imprezą i noclegiem super :::%%%:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Mnie pasują oba wskazane terminy. Co do partnera to muszę to jeszcze uzgodnić z ... Kubotem :P
W końcu znam go jak Belka Lopez ;)

Nie przemawia do mnie formuła budowania par przed imprezą. Nie chodzi o jakiś ewentualny rozdźwięk poziomu tenisowego.
Chodzi o to, że jakiś wypadek losowy jednej osoby wysadza i partnera. A dogadywać się "last minute" między "osieroconymi" jest wprowadzaniem chaosu. Raczej byłbym za indywidualnymi zgłoszeniami i jakiś losowaniu na pary na miejscu, a potem granie stałe w tych parach jak taka jest wola.
Osobiście uważam, że jak odpowiadam tylko za siebie z punktu widzenia uczestnictwa to mam tu większy spokój i komfort. Poza tym podejście, że zgłaszają się pary dla mnie trochę odstrasza. Sam zgłaszam się bez zastanowienia. Jak mam się z kimś umówić to się zastanowię, jak mu coś wyskoczy nawet w dniu imprezy to co? Mam pozamiatane, a mogę sobie wcześniej inaczej zorganizować sobotę ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Jeśli losowane pary to wstępnie jestem chętny - wrzesień to jeszcze odległy termin ;)
P.S. jak ktoś z Mazur jedzie to dajcie znać
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Vivid pisze: Nie przemawia do mnie formuła budowania par przed imprezą. Nie chodzi o jakiś ewentualny rozdźwięk poziomu tenisowego.
Chodzi o to, że jakiś wypadek losowy jednej osoby wysadza i partnera. A dogadywać się "last minute" między "osieroconymi" jest wprowadzaniem chaosu. Raczej byłbym za indywidualnymi zgłoszeniami i jakiś losowaniu na pary na miejscu, a potem granie stałe w tych parach jak taka jest wola.
Osobiście uważam, że jak odpowiadam tylko za siebie z punktu widzenia uczestnictwa to mam tu większy spokój i komfort. Poza tym podejście, że zgłaszają się pary dla mnie trochę odstrasza. Sam zgłaszam się bez zastanowienia. Jak mam się z kimś umówić to się zastanowię, jak mu coś wyskoczy nawet w dniu imprezy to co? Mam pozamiatane, a mogę sobie wcześniej inaczej zorganizować sobotę ...
Jak się zgłaszamy bez par to może być jeszcze większy problem, bo nie wiadomo ile osób będzie (ile w ostatniej chwili zrezygnuje) i czy będzie parzyście!
Ostatni deblowy TF właśnie w taki sposób zakończył się katastrofą - przybyło ostatecznie 7 osób :/
Zgłaszanie w parach bardziej mobilizuje, ponadto zapewnia parzystą liczbę osób. A jak ci partner w ostatniej chwili odpadnie to... ty też odpadasz, proste.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

TomPL pisze:
Vivid pisze: Nie przemawia do mnie formuła budowania par przed imprezą. Nie chodzi o jakiś ewentualny rozdźwięk poziomu tenisowego.
Chodzi o to, że jakiś wypadek losowy jednej osoby wysadza i partnera. A dogadywać się "last minute" między "osieroconymi" jest wprowadzaniem chaosu. Raczej byłbym za indywidualnymi zgłoszeniami i jakiś losowaniu na pary na miejscu, a potem granie stałe w tych parach jak taka jest wola.
Osobiście uważam, że jak odpowiadam tylko za siebie z punktu widzenia uczestnictwa to mam tu większy spokój i komfort. Poza tym podejście, że zgłaszają się pary dla mnie trochę odstrasza. Sam zgłaszam się bez zastanowienia. Jak mam się z kimś umówić to się zastanowię, jak mu coś wyskoczy nawet w dniu imprezy to co? Mam pozamiatane, a mogę sobie wcześniej inaczej zorganizować sobotę ...
Jak się zgłaszamy bez par to może być jeszcze większy problem, bo nie wiadomo ile osób będzie (ile w ostatniej chwili zrezygnuje) i czy będzie parzyście!
Ostatni deblowy TF właśnie w taki sposób zakończył się katastrofą - przybyło ostatecznie 7 osób :/
Zgłaszanie w parach bardziej mobilizuje, ponadto zapewnia parzystą liczbę osób. A jak ci partner w ostatniej chwili odpadnie to... ty też odpadasz, proste.
Tak jak napisał powyżej TomPL, zgłaszając dobrane wcześniej pary mamy pewność, iż na turniej nie przybędzie nieparzysta liczba graczy. Stanowi to również motywację aby nie zawieźć deblowego partnera.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Poza tym byłbym w stanie załatwić w Łodzi partnera rezerwowego last minute, z którym bym to wcześniej uzgodnił. Ponadto mówimy o drugiej połowie września, czyli jest większa szansa na to, że ktoś nagle planuje wypad nad wodę itp.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Tzn. nie planuje :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

TomPL pisze:A jak ci partner w ostatniej chwili odpadnie to... ty też odpadasz, proste.
Powiedz to komuś w piątek, czy sobotę rano, kto planuje wyjazd na TF kilkaset kilometrów ...
Ujmę to inaczej - na Start mam jakieś 7 minut samochodem. Ale jak ktoś ma mnie "wystawić" to się zastanowię bo ludzi mam tu pod dostatkiem i z kimś się na sobotę na MKT, czy w innym klubie, mogę umówić. Wtedy zagram. A jak będę w sobotę rano kogoś szukał to może się nie udać (w ogóle mam stała rezerwację na sobotę)...
Już raz JCz przy okazji jednego z TF-ów był uprzejmy się "zagalopować" z takim tekstem. Potem się rakiem wycofywał jak Mu napisałem, że może więcej szacunku dla tych, którzy jadą z innych miast i rezerwują sobie czas.

Ja w sobotę od lat mam stałą rezerwację i gram. Jak mam się zastanawiać czy ktoś mi nie wypadnie to gram swoje i nie mam "dylematu". Dodatkowo koledze nie muszę odwoływać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Vivid pisze: Już raz JCz przy okazji jednego z TF-ów był uprzejmy się "zagalopować" z takim tekstem. Potem się rakiem wycofywał jak Mu napisałem, że może więcej szacunku dla tych, którzy jadą z innych miast i rezerwują sobie czas.
Powiedz to tym 5-ciu którzy z Polski przyjechali wtedy na TF'a i zastali 7 osób. Chyba nie rozumiesz problemu?
Vidziu, i jeszcze jedno - twoje rezerwacje w sobotę naprawdę nie mają dla reszty żadnego znaczenia :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

TomPL pisze:Chyba nie rozumiesz problemu?
Żebyś mnie dobrze zrozumiał. Ja widzę problem w tym, że proponujesz rozwiązania rodem z komuny, która skończyła się w 1989 roku. Chyba o tym zapominasz proponując, jak jakiś Kaczyński, minione rozwiązania - odpowiedzialność "zbiorowa".
Ja żyję już w innych realiach i zdecydowanie zawsze dążę do tego by nie być uzależnionym od innych jak nie ma takiej konieczności. Wtedy zwyczajnie nie tracę kontroli nad sytuacją.
To taki biznesowy model podejścia. Każdy myślący przedsiębiorca, szczególnie z działalnością produkcyjną, powie ci, że chce mieć wszystkie, lub ewentualnie większość, procesów pod kontrolą - czytaj - we własnym zakresie. Na tzw. outsourcing decyduje się gdy z jakiejś przyczyny (logistycznej, ekonomicznej, prawno-administracyjnej) ewidentnie mu się coś nie opłaca. I więcej zależy o ciebie tym większa twoja pewność i kontrola sytuacji.
W naszym przypadku ja zwyczajnie nie mam ochoty być uzależnionym od kogoś innego. Nie widzę tu sensu.
TomPL pisze:Vidziu, i jeszcze jedno - twoje rezerwacje w sobotę naprawdę nie mają dla reszty żadnego znaczenia :]
Wyjaśniam łopatologicznie :) Ja chcę zagrać jak już się umawiam, jak każdy ;) I teraz dajesz mi alternatywę - może zagram, jak mnie "partner" nie wydyma, lub zagram praktycznie na pewno, bo osoba, z którą gram to na kort nie przyjdzie jak jej ... granat w d...e eksploduje :P A że granatami się raczej nie bawi to szanse zerowe rotfl
W takim razie jaki ma być racjonalny wybór? ...
Ja lubię się z wami spotkać na TF-ach. Ale będę miał 10 miesięcy bez gry więc sam rozumiesz, "lekkie" parcie na kort jest ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Jak ty masz takie stany lękowe to może lepiej odpuść debla, nawet tego nie TF'owego, tego towarzyskiego też, bo zawsze jest szansa (33%?), że któryś nie przyjdzie ;D
I jeszcze jedno - debel to jest odpowiedzialność zbiorowa, tak to wymyślono zanim nastała komuna, zanim Kaczyński się urodził :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

TomPL pisze:Jak ty masz takie stany lękowe to może lepiej odpuść debla, nawet tego nie TF'owego, tego towarzyskiego też, bo zawsze jest szansa (33%?), że któryś nie przyjdzie ;D
U nas przychodzą :twisted: A nawet jak nie, to przysyłają zastępstwo :P Poza tym, zawsze można wtedy zagrać "amerykana", na TF-ie nie bardzo ...
TomPL pisze:I jeszcze jedno - debel to jest odpowiedzialność zbiorowa, tak to wymyślono zanim nastała komuna, zanim Kaczyński się urodził :]
A myślałem, że ty to trochę o tenisie wiesz ... :::bd::
Teraz to się wkopałeś :::gd:::
Tak, jest odpowiedzialność zbiorowa, ALE ZA WYNIK, a nie obecność na korcie rotfl
Tenis to sport indywidualistów i dlatego m.in. wielu (większość (?)) amatorów nie bardzo chce w debla grać.
Nie lubią tracić kontroli nad grą, nie lubią też dzielić się wygraną lub porażką.

Ale do rzeczy - masz jakieś merytoryczne argumenty? Nie tylko ja mam obiekcje, rafbat też je wyraził.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Z mojej strony to jest w zasadzie krótka piłka - jeżeli będą z góry ustawione pary to odpuszczam. To mi się kłóci z ideą TF'a i towarzyskiej imprezy, spotkania. Nie chcę brać ze sobą nikogo spoza forum, a jednocześnie mam świadomość, że gdybym zabrał swojego partnera deblowego to pewnie w większości nie mielibyśmy co na tym korcie robić. Oczywiście nie chcę nikogo urazić i generalizować, ale jako tako znam TF'owu poziom. Niemniej jednak - tu chodzi o fun i spotkanie ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Vivid pisze:Ale do rzeczy - masz jakieś merytoryczne argumenty? Nie tylko ja mam obiekcje, rafbat też je wyraził.
To ty nie podałeś żadnych merytorycznych argumentów, tylko same twoje egoistyczne przemyślenia...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Tom, przestań szukać dziury w całym, bo mam wrażenie, że na każdy post Vivida reagujesz, jakbyś miał wściekliznę ;)
Myślałem, że forum jest od tego, żeby każdy mógł wyrażać swoją opinię. Dopóki ja nikogo nie próbuję "naprawiać", będę oczekiwał tego samego od innych. Wrzuć na luz.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

TomPL, jak nie podałem? Wyraźnie określiłem, i nie byłem w tym osamotniony, że nie chcę od kogoś zależeć. Wskazałem też słabe strony tego rozwiązania. Masz wyraźnie co mi nie pasuje i dlaczego.
To od ciebie kolejny raz brak argumentów ... O_O

Słucham - czemu uważasz, że ustalanie par przed turniejem to dobre rozwiązanie?
Czemu w ogóle jest to lepsze od ostatnio stosowanej formuły - to raz. I dwa - czemu ustalenie przed imprezą i przyjazd w parach, a nie losowanie na obiekcie?

rafbat pisze:Tom, przestań szukać dziury w całym, bo mam wrażenie, że na każdy post Vivida reagujesz, jakbyś miał wściekliznę ;)
Myślałem, że forum jest od tego, żeby każdy mógł wyrażać swoją opinię. Dopóki ja nikogo nie próbuję "naprawiać", będę oczekiwał tego samego od innych. Wrzuć na luz.
Oj, to już nie tylko ja odnoszę wrażenie TomPL, że jak widzisz mój wpis to dostajesz wścieku macicy ;) rotfl

Ja nie mam ochoty tak się bawić. Stawiam sprawę jasno. Ja do nikogo nie zadzwonię. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę ze mną zagrać to oczywiście z przyjemnością się stawię. Natomiast sam nie będę nikogo szukał.
Wychodzę z założenia, że na inicjatorze leży większy "obowiązek" wywiązania się - tu stawiennictwa i gry.
Jak ja kogoś zapraszam do gry to czuję się w obowiązku, w razie niemożliwości stawienia się, zapewnienia zastępstwa.
I na takie honorowe rozwiązanie liczę jeżeli ktoś mi zaproponuje grę.
Jeżeli to ja proponuję, to choć to też nieeleganckie, to jednak taka osoba może mnie przeprosić za nieobecność i na tym zakończyć temat zostawiając mnie z "problemem". Na takie rozwiązanie się nie piszę ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

Vivid pisze:TomPL, jak nie podałem? Wyraźnie określiłem, i nie byłem w tym osamotniony, że nie chcę od kogoś zależeć. Wskazałem też słabe strony tego rozwiązania. Masz wyraźnie co mi nie pasuje i dlaczego.
To, że tobie coś nie pasuje to nie jest merytoryczny argument! Zrozum, że świat nie kręci się tylko wokół tego co ty masz na myśli :]
Ja wcale nie uważam (i nigdzie tego nie pisałem, ale oczywiście Vivid sobie to dośpiewał między wierszami), że TF w z góry ustalonych parach jest "najciekawszym, najfajniejszym" rozwiązaniem. Nie! Ale koledzy akurat wpadki na taki pomysł, żeby było inaczej i ma on swoje zalety (choć jak widać nie wszystkim się podoba sama idea).
Te zalety dotyczą także tego, by nie powtórzyła się historia z ostatniego deblowego TF'a (przyjechało 7 osób i kupa śmiechu była a nie deblowy turniej). Te "zalety" to są również merytoryczne argumenty: będzie parzysta liczba osób. Albo przyjedzie para albo nikt - proste?
A jakie są te wasze argumenty "merytoryczne"? Bo nie zauważyłem żadnych... oprócz tego, ze idea TF'a jest taka, że dolosowujemy (z tym się akurat zgadzam, ale to pociąga za sobą wspomniane ryzyko).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Deblowy Turniej Forumowiczów 2019

TomPL pisze:To, że tobie coś nie pasuje to nie jest merytoryczny argument!
Znowu wyraz wścieku macicy (wspomniany wcześniej) na widok mojego postu? O_O
To nie argument Tomku, to zwykłe wyrażenie opinii, przedstawienie punktu widzenia.
Rafbat ci to już wyjaśnił, no, próbował ...
TomPL pisze:Te zalety dotyczą także tego, by nie powtórzyła się historia z ostatniego deblowego TF'a (przyjechało 7 osób i kupa śmiechu była a nie deblowy turniej). Te "zalety" to są również merytoryczne argumenty: będzie parzysta liczba osób. Albo przyjedzie para albo nikt - proste?
Nie można było tak od razu? To są twoje argumenty i punkt widzenia. Ja, czy rafbat, się z tym nie zgadzamy. Niemniej nie ma bicia piany tylko przedstawienie stanowisk i zajęcie pozycji. Można? Można :)

Co, wkurw cię już bierze bo zaraz będę po tobie jechał w wątku Igi Świątek? :twisted: rotfl
Już czujesz presję? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”