Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Fejsbuk weryfikuje...

Ktoś mnie zakapował na fejsbuku - czy ktoś miał takie szykany i zna bezpieczne sposoby na przejście takiej weryfikacji:
Obrazek
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Fejsbuk weryfikuje...

Teoretycznie regulamin nakazuje użycie swojego imienia i nazwiska na koncie. Musiałeś podpaść komuś kto oznaczył twój profil jako nieregulaminowy. Masz 2 wyjścia. Wpisać inne dane jako imię i nazwisko, lub potwierdzić że obecne dane są ok. Podobno druga opcja przechodzi bo weryfikacja jest z reguły automatem.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Fejsbuk weryfikuje...

Ba, ale żeby potwierdzić, to muszę przesłać skan któregoś z wymaganych dokumentów a tego wolałbym uniknąć... chyba że to jakiś gupi automat i wszystko łyknie?
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Fejsbuk weryfikuje...

Akurat po Kłobuku... Przypadek? Nie sądzę :mglss: .

:]
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Fejsbuk weryfikuje...

Pierwsze widzę, że fejsbuk robi takie rzeczy. O_O A okazuje się, że to już od jakiegoś czasu.
W życiu bym nie wysłała zdjęcia dokumentu. :::bd:: Prędzej bym założyła nowe konto, choć wiadomo, sporo zachodu.
Ludzie w necie piszą, że na zdjęciu można zamazać wszystkie dane oprócz imienia, nazwiska i daty urodzenia, ale mimo wszystko...
W ogóle dziwne, że istnieje tyle kont niezawierających imienia i nazwiska, a tu się czepiają... :rolleyes:
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Fejsbuk weryfikuje...

scudetto pisze:Akurat po Kłobuku... Przypadek? Nie sądzę :mglss: .

:]
Na Kłobuku nie afiszowałem się fejsbukowym kontem, to inna rzeczywistość i inna tożsamość. ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Fejsbuk weryfikuje...

Dla mnie ten screen nie jest czytelny. Ale i tak, jakie dokumenty?! Śmierdzi mi próbą wyłudzenia danych ...
Choć mogę nie mieć racji bo nie korzystam z pejsbuka i nie znam zasad jego funkcjonowania.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Fejsbuk weryfikuje...

Fejsbuk jest dla współczesnych ekshibicjonistów, to nie ulega wątpliwości, ale większości to nie przeszkadza, wychowali się z nim i w nim, jest to dla nich normalne. Inni potrzebują, żeby się pokazać albo żeby mieć dostęp do informacji, które są tylko na fejsbuku.
Dla ciekawych pokażę, czego wymagają:
Obrazek
Obrazek
Ponadto:
Co stanie się z moim dowodem tożsamości, gdy go prześlę do Facebooka?

Podczas rozwiązywania zgłoszonego problemu przesłany do nas dokument tożsamości jest przechowywany w bezpieczny sposób. Usuwamy kopię Twojego dowodu tożsamości po 30 dniach.

Pamiętaj, że Facebook używa dowodów tożsamości w celu potwierdzenia, że konto należy do Ciebie oraz że posługujesz się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Zachęcamy osoby przesyłające nam dowody tożsamości do zakrywania pozostałych informacji, które nie są nam potrzebne. Musimy jedynie widzieć Twoje imię i nazwisko, zdjęcie oraz datę urodzenia.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Fejsbuk weryfikuje...

Ja to im mógłbym wysłać ... środkowy palec ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”