Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Tenis i inne używki

Poruszony wczoraj temat whisky na blogu Marcina_L skłonił mnie do założenia tego tematu. Koledzy i koleżanki - macie jakieś swoje przyzwyczajenia dot. napojów czy innych używek?
(nie, nie chodzi mi o to by zwierzać się z nałogów, pytam z czystej ciekawości. :wink: )

Chodzi o to czy ktoś lubuje się np. w kawach (kawę pije 90% społeczeństwa, ale jaki procent świadomie i dla przyjemności?), konkretnych alkoholach? Albo pali cygara? Albo jakie herbaty/zioła są waszymi ulubionymi? Jak wpływa to na wasze zdrowie i samopoczucie?

Zachęcam do wymiany doświadczeń, jeśli ktoś ma ochotę. :)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 21:10 przez Kerm, łącznie zmieniany 1 raz.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Używki

Kawa i whisky :). No i tenis :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Używki

Słodyczeee! :D Na samopoczucie wpływają znakomicie. ;)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Używki

Trzeba to wyznać - piję! Świadomie (a można nieświadomie?) i dla przyjemności. I dlatego, że wpływa na mnie dobrze. :)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Używki

Kawa: uwielbiam. Piję do 5 dość mocnych kaw typu "espresso doppio", z reguły Lavazza, codziennie, zawsze popijam wodą. Takie cholerstwo wypłukuje mi magnez, mam potem na korcie skurcze, więc muszę się wspomagać izotonikami i preparatami z magnezem.

Alkohol: piję średnio jakieś 4 razy w tygodniu, ale w małych dawkach, typu 50 ml brandy/koniak/whisky, albo 100 ml wina. Piwo mocno ograniczam, zbyt wpływa na kulistość postury. :)

Papierochy - popalam na brydżu (1 raz w tygodniu, 3 papierosy albo 2 cygaretki).

Hmmm, może z tym Wimblem, ten tego, to jest powód?
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Używki

Żelki Haribo, kortyzon, cola zero, hydroksymetylomaślan, weller 12yo 30-days barrel aged (poor man's pappy 23yo), zapach benzyny.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Używki

Cola Zero? Bleeee. :D

Na razie tylko Marcin się trochę otworzył, każdy widzę skrywa swoje przyjemności. :wink:

No, i Tom się przyznał do "picia" . :D Jeszcze powinien do hazardu ale nie ten temat. :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Używki

Artlight pisze:Żelki Haribo, kortyzon, cola zero, hydroksymetylomaślan, weller 12yo 30-days barrel aged (poor man's pappy 23yo), zapach benzyny.
Artlight, to Ty niezły kokser jesteś, rokendrolowiec. :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Używki

Marcin_L pisze:Piwo mocno ograniczam, zbyt wpływa na kulistość postury. :)
To pij, a nie podjadaj. ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Używki

Ja uwielbiam czerwoną herbatę, której wypijam jakieś 1.5 litra dziennie. Kiedyś lubiłem zieloną, ale pewnego dnia coś mi zaszkodziło, zaczęła mi się źle kojarzyć i przestała smakować. Z innych rzeczy to - papierosa nigdy w ustach nie miałem, z alkoholu jedynie wino półsłodkie, kawy nie cierpię. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Używki

wyczesany pisze:Ja uwielbiam czerwoną herbatę, której wypijam jakieś 1.5 litra dziennie.
Amator. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Używki

Marcin - do dzisiaj pamiętam, jak mnie znajomy Makaroniarz zjechał jak burą sucz za picie wody po kawie. Wodę trzeba małym łyczkiem przed kawą, bo neutralizuje wpływ różnych śmieci w paszczy (oczyszcza kubki) i można się delektować smakiem czarnej smoły soute. ;-)
Drugi opiernicz dostałem za próbę umycia czajniczka wodą z płynem, zbrodnia absolutna.

Niech Wam będzie - 6-8 kaw dziennie z czajniczka przelewowego (sitko wypełnione kawą do pełna), z jednego wychodzi mniej więcej duża filiżanka, tylko Lavazza w ziarnach (sam mielę). Jakieś 30 fajek, mentolowych, więc po 2020 albo rzucam albo wyjeżdżam na Ukrainę. Herbaty nie używam, za to tonik w jakichś absurdalnych ilościach.
Z piw - tylko Corona lub czeski Bedweiser. Nie używał bym, ale jak się kosi 4 godziny trawę to się nie da bez... . Mocniejsze - Macallan Sherry, wódki nienawidzę. Jak mam natchnienie i chcę kogoś "osłupić" to Campari z sokiem ze świeżej pomarańczy, uwielbiam.

Pasjami ujeżdżam szybkie auta (na różnych imprezach proszonych), tylko benzyna. Artlight-owi się nie dziwię, Dama mego serca jak wchodzi do garażu to wciąga aurę nosem jakby miała kolumbijski katar.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Używki

Dobra, przyznam się - ja to jak na Polaka to dziwadło jestem. :P

Alkohol - praktycznie nie piję. Może ze 3-4 piwa na rok, w ostatnich 2-óch latach absolutne zero alkoholu.
Papierosy/cygara/fajka - nigdy nawet w ustach nie miałem, o paleniu nie wspomnę. Nie interesuje mnie to.
Narkotyki - zero kontaktu, nawet z trawką.
Kawa - uwielbiam jej aromat, ale nie smak, nie piję wcale. Okazjonalnie jak się z jakąś kumpelą w kawiarni umówię (capuccino).
Herbata - zawsze do śniadania, do kolacji czasem, w trakcie dnia wcale.

Za to Big Mac, Pizza Hut wiadomo. rotfl Słodycze też (szczególnie mleczna Milka + słone paluszki MNIAM!!!). :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Używki

Vivid pisze:Dobra, przyznam się - ja to jak na Polaka to dziwadło jestem. :P
No straszne dziwadło, 3 posty wyżej takie samo (nie licząc fast foodów, za którymi swoją drogą też nie przepadam). ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Używki

wyczesany pisze:
Vivid pisze:Dobra, przyznam się - ja to jak na Polaka to dziwadło jestem. :P
No straszne dziwadło, 3 posty wyżej takie samo (nie licząc fast foodów, za którymi swoją drogą też nie przepadam). ;)
Co mam Ci powiedzieć Wyczes?
Kto nie je Big Mac-ów ten nie żyje :P, albo zostaje pedałem ... znaczy kolarzem rotfl
;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Używki

Wy to jesteście jacyś... anty-polacy! Żadnego pożytku z was nie ma skarb państwa, powinni was zlustrować i przywalić ekstra podatek ;)
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Używki

Sam dziś wciągnąłem Whoppera, z braku czasu na normalny obiad. Nie jestem z tego dumny, ale czasem trzeba.

Fajnie dowiedzieć się czegoś o waszych przyzwyczajeniach. :) Ja z kolei każdy dzień od 4 miesięcy zaczynam naparem z czystka. Wypiłem raz, drugi... posmakowało mi i tak piję, zamiast herbaty do śniadania. Bardzo dobrze na mnie działa - od maja nie miałem żadnej infekcji i uważam, że w jakiejś części to jego zasługa.
Kiedyś namiętnie piłem yerbę, ale przestała mi smakować, a i za dużo z nią było zachodu. Za to kawa w pracy to podstawa - ale nie dużo, zazwyczaj jeden kubek z ekspresu przelewowego w ciągu dnia pracy, czasem dwa. Z kolei w domu to co innego, nie piję kawy często ale jeśli już to lubię wypić taką (np. w weekend), która ma smak i aromat, a nie jest tylko elementem biurowej rzeczywistości. :wink: Zazwyczaj świeżo zmielona z kawiarki, czasem z dippera, ale rzadziej. Nie dorobiłem się jeszcze ekspresu, może kiedyś. :P
Jako, że czerwona herbata nazywana jest fatkillerem i dobrze działa na wątrobę to też często ją piję (ale nie w takich ilościach jak Wyczes czy ED). Praktycznie zupełnie zrezygnowałem z herbaty czarnej. No i odzwyczajam się od cukru - z dwóch i pół kopiastych łyżeczek zszedłem na jedną płaską. Kawę za to piję czarną, bez dodatków już od 1,5 roku. Czasem w kawiarni lub w jakiejś trasie biorę z mlekiem. No a z żoną mamy taką fazę, że zawsze staramy się spróbować espresso kiedy jesteśmy w nowym miejscu - ale jeszcze nie znalazłem Graala, choć kilka filiżanek pretendowało, ale co ja tam wiem.

Alkohol... wódkę to już chyba tylko na weselach piję, albo imprezach rodzinnych. Piwo ostatnio rzadziej, no ale jak mnie ochota najdzie to się napiję - w lecie, wiadomo, częściej się to zdarza. :) Whisky - baaardzo lubię, choć nie jestem znawcą. Co innego koniak czy brandy - nie przechodzi mi przez gardło, nie i już. Wino od wielkiego dzwonu, musi wybitnie mi posmakować, ale to nie mój trunek. Nalewki teściowej - zawsze, a najlepiej smakują w zimie: jedna porcja do herbaty i jedna porcja do kieliszeczka. :)

Co do fajek to zawsze byłem ich przeciwnikiem. Nie paliłem i nie zamierzam. Tyle w skrócie ode mnie. :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Używki

Vivid pisze:Kto nie je Big Mac-ów ten nie żyje :P, albo zostaje pedałem ... znaczy kolarzem rotfl
Vivid, zaczynasz robić się upierdliwy. To, że lubię spędzać czas w towarzystwie dwóch pedałów ... ja już nic nie mówię. :teathy:
Kerm pisze:No i odzwyczajam się od cukru - z dwóch i pół kopiastych łyżeczek zszedłem na jedną płaską.
Ale że herbata z cukrem?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Używki

Pytanie do amatorów:
a) czerwonej herbaty, jaką konkretnie pijecie (w sensie firma, a może skądś specjalnie sprowadzacie);
b) whisky, jak wyżej, która najbardziej przypadła Wam do gustu.
Kerm pisze:No a z żoną mamy taką fazę, że zawsze staramy się spróbować espresso kiedy jesteśmy w nowym miejscu - ale jeszcze nie znalazłem Graala, choć kilka filiżanek pretendowało, ale co ja tam wiem.
Znalazłam Graala jeśli chodzi o cappucino. Espresso tam nie próbowałam niestety.

Kawa/herbata z cukrem to zuo.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Używki

mapi pisze:Pytanie do amatorów:
a) czerwonej herbaty, jaką konkretnie pijecie (w sensie firma, a może skądś specjalnie sprowadzacie)
Liściasta Bio-Activ, zalewam kilka minut po zagotowaniu na 3-4 minuty. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”