Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Brawo! :::no.I::: 3:0, znakomity mecz Griezmanna, ale wszyscy zasłużyli na wysokie oceny. Doskonała jak zwykle defensywa - a przecież grali bez Filipe Luisa, warto też zwrócić uwagę na grę Koke - to prawdziwy dyrygent, kreator akcji ofensywnych.
Na minutę wszedł Fernando Torres - ładnie, tak na pożegnanie. Odchodzi El Nino z Atletico. ;(

Jak patrzę na taką grę Atleti - to nie mogę uwierzyć w te mecze z Karabachem... :/
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
lottosale
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 8 wrz 2016, 23:00

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Jakby nie wtopy z Azerami, to by teraz nie było pucharu. A Ligę Mistrzów trudno byłoby wygrać.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Za chwilę rozegramy ostatni mecz sezonu - finał Pucharu Anglii z Chelsea.
I choć wwojtek twierdzi, że to sezon na plus - ja tam jak na razie plusów widzę mało.. Wicemistrzostwo - no..to jak być drugą żoną Araba :wink: , w LM nic, strata do City to aż 19 punktów. Sporo porażek z niżej notowanymi zespołami, styl nie zachwyca - wręcz przeciwnie, nie ogląda się Diabłów z przyjemnością.
Może ten dzisiejszy mecz podratuje ten sezon.
W bramce zagra DeGea - choć w meczach pucharowych bronił Romero. Nie zagra jeszcze Lukaku - w każdym razie od początku, bo na ławce jest. Na szpicy Młody. Glory!!
Eleven Sport 1 - jak ktoś woli od Szarapowej. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Namówiłaś mnie trochę na ten mecz ;) I tak oglądałem zmiennie z meczem Halep - koksiara. To był słaby jakościowo mecz, tak oceniając po tych sporych fragmentach jakie widziałem. Sporo chaosu, jakiejś przypadkowości, i ogólnie brak pomysłu ManU.
Po meczu można było tylko skandować ulubione kiedyś na wyspiarskich boiskach - F... you Jose!!! :P ;)

Teraz Puchar Niemiec. Frankfurt 1:0 z Monachium. Lewy ładnie przymierzył pod poprzeczkę z wolnego, niestety ciut zabrakło, kozioł piłki za linią bramkową.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Już nic nie mów.. Szkoda słów. Kolejny sezon bez sukcesów, kolejne czekanie na okno transferowe, kolejna przebudowa ..
Niedlugo będę jak kibice Tott'hamu - wieczne oczekiwanie. I ta tęsknota za SAFem.
Ale żeby być uczciwą powiem że za Alexa też marudziłam..widać każdy kibic tak ma.. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Kibic marudzi jak są wyniki, a jak ich nie ma ... tym bardziej :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Oglądałem tylko pierwszą połowę, bo szedłem grać w tenisa, ale że widziałem w tym sezonie chyba ze 20 meczów United, to myślę, że mogę się wypowiedzieć bardziej ogólnie - w United widać kiepską organizację gry. Dużo jest strat, niedokładności, braku pomysłu. Nie wiem, czy ci piłkarze są kiepscy technicznie, czy głupi i nie mogą tego pojąć, ale często grają bardzo nieprzyjazne podania - za plecy, na niewygodnej wysokości, do gracza, który ma na plecach rywala lub wręcz jest nimi otoczony. Do tego pchają się często w tłok, zamiast szukać wolnych przestrzeni.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Mourinho musi odejść to wtedy może będzie lepiej. ;-P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

La_Patik- pisze:Mourinho musi odejść to wtedy może będzie lepiej. ;-P
Zależy kto by go zastąpił.. przy całej sympatii nie chciałabym, żeby był to Cholo rotfl Pogadać można - ale pozycja Jose jak na razie nie do ruszenia.
Gary pisze:.. w United widać kiepską organizację gry. Dużo jest strat, niedokładności, braku pomysłu. Nie wiem, czy ci piłkarze są kiepscy technicznie, czy głupi i nie mogą tego pojąć, ale często grają bardzo nieprzyjazne podania - za plecy, na niewygodnej wysokości, do gracza, który ma na plecach rywala lub wręcz jest nimi otoczony. Do tego pchają się często w tłok, zamiast szukać wolnych przestrzeni.
Chcesz powiedzieć, że grają "futbol podwórkowy"? Taki - "kupą chłopaki tam gdzie piła" rotfl No niestety mam bardzo podobne odczucia. Chaosu. Braku wzajemnego zgrania i zrozumienia. Niedopasowania tempa gry poszczególnych zawodników w akcji, co skutkuje albo koniecznością cofnięcia się, albo niemożliwością płynnego wejścia w pole karne.
Niemoc strzelecka wynika niejednokrotnie z ustawienia preferowanego przez Mourinho . Większość spotkań rozgrywał w ustawieniu 4-2-3-1 - a takie ustawienie powoduje, że taki Paul Pogba często grał jako defensywny pomocnik obok Matica , co nie jest jego preferowaną pozycją. Pewnie i Lukaku strzelałby więcej, gdyby częściej ustawienie było 4-3-3..
Nie zdobywa się tytułów jak najlepszym zawodnikiem zespołu jest bramkarz. :/
Dalej uważam, że brak jest takiego stałego szkieletu zespołu. Stałe rotacje składem jakoś nic nie wniosły, wręcz przeciwnie - dawały wrażenie wzajemnego niezrozumienia.
Alexis Sanchez. :/ Nie lubię transferów zimowych - a ten na razie to zupełny niewypał. I biega z 7ką - numerem Geoga Besta, Cantony, Beckhama, Ronaldo.. Po prostu profanacja.. :/
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Majorka pisze:Chcesz powiedzieć, że grają "futbol podwórkowy"? Taki - "kupą chłopaki tam gdzie piła" No niestety mam bardzo podobne odczucia. Chaosu. Braku wzajemnego zgrania i zrozumienia. Niedopasowania tempa gry poszczególnych zawodników w akcji, co skutkuje albo koniecznością cofnięcia się, albo niemożliwością płynnego wejścia w pole karne.
Czasem wręcz nie jest to "kupą chłopaki tam, gdzie piła", tylko kupą do przodu, a gość z piłką nie ma z kim rozegrać, więc następuje wystrzelenie piłki do przodu na Lukaku. Jestem zwolennikiem innego podejścia do rozgrywania akcji, najbliższy jest mi ten barcelońsko-pepowy, ale wystarczyłaby gra w stylu Tottenhamu Pochettino. To, co obecnie prezentuje United, zazwyczaj oglądam z bólem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Bale to specjalista od strzelania bramek w finałach, a Real wykupił chyba jakiś urok u miejscowego szamana na bramkarzy rywali. Szkoda tylko, że Liverpool bez Salaha to 50%. Ogólnie finał jak to finały czyli taki sobie.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Szkoda Kariusa, po prostu...

Istnieje możliwość, że Salah nie zagra na MŚ. To już byłaby tragedia.

Brawo Real! ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Też żal mi Kariusa - ale cóż , ewidentnie jego wina ..
Ramos załatwił Salaha. Liverpool bez Salaha to nie ta sama drużyna.
Ale trzeba przyznać, że to Królewscy byli drużyną lepszą i ten trzeci kolejny tytuł - to tytuł mają zasłużony.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

13 tytuł. 13-3 w finałach i 7-0 po 1981. A także 7-1 od kiedy żyję (kluczowa statystyka :D).

Następny team w rankingu wszech czasów ma 7 pucharów.

Sympatyczne, prowincjonalne klubiki jak Barca czy Bayern po 5 pucharków mają.

Jest dobrze. Ale chyba nam "wystarczy" na jakiś czas.

Ronaldo w wywiadzie jeszcze na murawie praktycznie pożegnał się z klubem. Hmm.

Bale w 20-sekundowym wywiadzie zaraz po meczu 3 razy zdążył powiedzieć, że powinien był grać w wyjściowym składzie. Hmm.

Carvajal i Salah prawdopodobnie mają mundial z głowy :::cring:::.

Mane ma potencjał żeby w pojedynkę rozjechać polską obronę. Który z naszych drwalowatych obrońców miałby niby za nim nadążyć?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Nie oglądałem, więc zapytam - ile jest prawdy w internetach o celowym i bandyckim faulu Ramosa na Salahu?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Karius masakra.
Kontuzja Salaha pechowa ale sam się pchał i to chyba on zaczął łapać Ramosa za rękę a potem żaden już nie puścił chwytu zapaśniczego.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

https://www.youtube.com/watch?v=UxCcZe_q1iI
Bandycki faul to zdecydowane przekłamanie. Ramos chciał wbiec przed Salaha - włożył przed niego rękę, żeby go przyblokować, a ten próbował odeprzeć atak. Ramos był w o wiele lepszej sytuacji. Wydaje mi się, że Salah próbował dobitnie zaakcentować, jak to brutalnie nie był faulowany i przypłacił to kontuzją. To był po prostu pech, a faul Hiszpana powiedzmy, że był, ale im dłużej oglądam tę powtórkę, tym więcej mam wątpliwości. Niech będzie, że faul był, ale nawet do żółtej kartki to tu było daleko. Zawodnik w formie - gwiazda czy nie gwiazda, każdy musi być traktowany tak samo, w mojej opinii. Dbamy o bezpieczeństwo każdego po równo, aczkolwiek ciekaw jestem, czy byłby taki lament, gdyby w ten sam sposób wyłożył się np. Can, Lovren, Wijnaldum lub Milner.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

rafbat pisze: Niech będzie, że faul był, ale nawet do żółtej kartki to tu było daleko.
Też tak to widzę i zastanawiałem się wczoraj, czy to ja się upiłem dwoma piwami i tego bandytyzmu nie dostrzegam, czy ludzie w internetach plotą bzdury o brutalności i celowości tego zagrania.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Jak dla mnie tu też to tylko nieszczęśliwa kontuzja. Walczyli obaj poza granicami przepisów ;), polecieli na murawę i upadli niefortunnie.
No i Jurgen nie będzie miał pozłacanego klopa. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Gary pisze:
rafbat pisze: Niech będzie, że faul był, ale nawet do żółtej kartki to tu było daleko.
Też tak to widzę i zastanawiałem się wczoraj, czy to ja się upiłem dwoma piwami i tego bandytyzmu nie dostrzegam, czy ludzie w internetach plotą bzdury o brutalności i celowości tego zagrania.
Oczywiście, że był faul. Ewidentnie zabrał mu rękę, blokował ją do końca i robił to świadomie. A to czy była kartka czy nie to decyzja sędziego. Bez VAR'u żaden sędzia by tego nie rozkminił. Jedyne czego Ramos nie był świadomy, to że to się skończy kontuzją, ale na pewno chciał to zrobić.

Ogólnie finał taki sobie. Real bez specjalnego konceptu. Dwie bramki za darmo dał im Karius, więc ciężko orzec jakby to się potoczyło, gdyby bramkarz Liverpool'u zabrał ze sobą rozum na boisko. Mecz miał dwa oblicza. To kiedy na boisku by Salah, i wtedy było równo, a potem Real nabrał wiatru w żagle, bo przy większej sile ogniowej Liverpool'u dymali by przy swoim polu karnym aż miło.

Ogólnie przeciętnie.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen

Wróć do „Inne sporty”