Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Prezent dla RoTTeNa :)

Niedługo wejdę w wiek, w którym amatorzy osiągają swe największe sukcesy (40+ :8): ). Chcę się do nich :D dobrze przygotować. :::paq3:::

Jestem zdeklarowanym antysprzętowcem i wiąże się z tym jeden poważny mankament - nie znam się na sprzęcie. :( Moja filozofia rozwoju, to koncentracja na technice i odsuwanie od siebie rozterek sprzętowych. Grając nową rakietą (prezentem na czterdziechę :wink: ) chciałbym by nie ogarniały mnie wątpliwości co do trafności wyboru. Wiem, że większością ram będzie mi się grało dobrze, ale jednocześnie jeśli wybiorę sam, to świadom swej bezkresnej ignorancji, mogę dopuścić do siebie myśl, że gram słabo bo wybrałem zły szpadel. :rolleyes: Dlatego proszę Was wszystkich o pomoc. Proszę pomóżcie mej Najlepszej z Żon wybrać odpowiedni prezent. :!hlplz!:

1. Opisz swoje doświadczenie. Od kiedy trenujesz? Czy uczęszczałeś na lekcje u trenera, jeśli tak to ile ich było? Na koniec spróbuj obiektywnie określić swój ranking NTRP.
Gram od 5 lat średnio 4-5h tygodniowo. U trenera bywam średnio 2 razy do roku. W tym roku zamierzam to zmienić (trenować nie rzadziej niż raz na 2 tygodnie). Szacowane NTRP to 4.0 - 4.5.

2. Opisz, na ile potrafisz, swoją grę (chwyty do poszczególnych uderzeń, preferowane rotacje, jakim grasz bekhendem - jedno/dwuręcznym).
Forhend gram chwytem zachodnim, jednoręczny bekhend praktycznie tym samym (tylko lekko otwieram główkę). Preferuję rotacje postępujące. Bardzo bym chciał w tym roku nauczyć się forhendowego top-spina.

3. Opisz swój styl - allrounder (gra na całym korcie np. Mauresmo, Federer), baseliner (gra z linii końcowej np. Nadal, Agassi), serve&volley (jak najszybsze dojście do siatki i kończenie piłek z woleja np. Rafter, Henman, McEnroe).
Dążę do bycia allrounderem i chciałbym mieć rakietę dostosowaną do tego stylu.

4. Określ jak potrafisz preferowaną wagę rakiety i jej balans (neutralny, przesunięty na główkę, przesunięty na rączkę).
Wagę daję Wam pod rozwagę. :wink: Balans raczej na rączkę. Chciałbym by rakieta dawała mi kontrolę. Moc muszę nauczyć się wydobywać techniką.

5. Napisz czym grałeś(aś) wcześniej, podaj model i jakie masz odczucia w grze nim?
Gram Yonexem Ezone Xi 100. Bardzo dobrze mi się nią gra...

6. Opisz czego oczekujesz od rakiety: dużej kontroli, dużej mocy, uśrednionych parametrów, czy siła ma pochodzić z ramy czy z techniki zawodnika, preferujesz ciężkie rakiety czy lekkie?
... ale może czas spróbować czegoś trudniejszego? Oczekuję dużej kontroli. Opcjonalnie wsparcia rotacji (jest coś takiego?).

7. Zastanów się, czy rakieta ma wspierać rozwój (lekko trudna), czy umożliwiać osiągnięcie optymalnych efektów na aktualnym poziomie (dopasowana).
Chciałbym by rakieta wspierała rozwój (lekko trudna).

8. Napisz ile chcesz/możesz wydać pieniędzy i ile ma to być rakiet.
Jeszcze nie pytałem... :::hmm::: Póki co powiedzmy, że no limit. :D

Bardzo proszę, podsuńcie mi jakieś modele.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Yonex Ezone DR 100 blue - czyli Xi z mocno podwyższoną kontrolą :::gd::: , no i wygląda męsko (Vivid nie będzie miał się czego czepnąć ;-P )
Yonex fan
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Temat i tak zejdzie na zniewieściałe Yonexy, więc nie dla mnie. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Lechu67 pisze:Yonex Ezone DR 100 blue - czyli Xi z mocno podwyższoną kontrolą :::gd::: , no i wygląda męsko (Vivid nie będzie miał się czego czepnąć ;-P )
W Sportclubie widnieje w zakładce "Tenis Damski". :-D Ale muszę przyznać, że śliczna. :::gd:::
Vivid pisze:Temat i tak zejdzie na zniewieściałe Yonexy, więc nie dla mnie. :P
Vi, ja się wcale do Yonków nie ograniczam. Liczę na Twoją opinię.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Ty nie masz tendencji do grania balonów czy grania topspinami. Grasz bardziej płasko. Lubisz być aktywny na korcie, jak można to atakować, ustawiać sobie punkt i kończyć. Masz też nadmiar energii, wszystko chcesz walnąć przynajmniej mocniej od przeciwnika. :P
Do tego naturalnym jest, że powinieneś dokładać grę wolejem, a przynajmniej wykańczanie akcji. Technikę też już masz przyzwoitą więc nie musisz mieć jakiegoś większego HH żeby rama sama grała i wymuszała prawidłowy względnie ruch.

Czyli mówimy tu o ramie z balansem E lub lekkim HL, ramę o główce 645-660. Profilu prostym lub zwężającym się ku główce.
Grubość może jeszcze nie 21mm, ale coś koło 23mm. Waga około 300g, chyba, ze chcesz cięższą.

Czyli Head Radical MP/PRO(?), któryś raczej Speed niż Instinct. Wilson - któryś Pro Staff lub Burn, natomiast z Blade-em bym uważał, są fajne, ale dość specyficzne. ZG ma Prince, któryś Textreme, świetna rama do rozważenia. Babolat Pure Strike?

Z Yonexa nic Ci nie zasugeruję, bo mnie lokalne koło niewiast yonexowych zajazgocze :P Yonki to ich działka ;), niech się wykazują. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

RoTTeN, myślę, że jednak powinieneś zacząć od czegoś innego. ;)
Najpierw powinieneś poprosić Sponsorkę o przekazanie środków pieniężnych.
Nie chodzi o to, że nie wiesz ile dostaniesz. Chodzi o to, że przecież to jednak ... baba. :P
A jak baba dzierży kasę to długo jej nie utrzyma, tym bardziej w takim okresie jak teraz. :)

Także logistyka wpierw Misiu. ;)
I módl się, żeby choć na Artengo starczyło. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Ja Ci zaproponuję to, czym sam gram od niedawna - KLIK ! Przerzuciłem się z Instincta, który kompletnie zdewastował mój łokieć. Pacific daje mi komfort i kontrolę, na moc też nie narzekam. Slajsy - bajka :) . Przy siatce daje radę, gram teraz sporo debla, nie narzekam. Wrzuciłem skórkę na bazówkę i balans poszedł lekko w stronę rączki co mi bardziej odpowiada. Po rabatach cena bardzo atrakcyjna :) .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Jeśli chodzi o Pacific to trzeba pomacać rączkę. Mnie zupełnie nie pasuje kapsel. Ale to pewnie kwestia indywidualnych odczuć :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Dzięki Panowie... :::gd::: ... za mętlik w głowie. :D Muszę przetrawić te pomysły. Może dodatkowo poduczę się u wujka Google na temat rakiet. :wink:

Do czego to doszło. Antysprzętowiec zastanawia się nad doborem sprzętu. To wszystko przez brak gry. Jak człowiek nie gra to mu głupoty przychodzą do głowy. :D :wink:

Tymczasem wpisałem w Warehouse Racquet Findera różne dziwne cyferki i wyszła mi np. taka ciekawostka: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... 8-ESP.html :]

I to jeszcze. O tym Vivid pisał. http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... 0H505.html

Gdyby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to bardzo poproszę.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Ten pierwszy Prince (ESP) ma przeplot 16/16. Do jednak bardziej płaskiej gry to on się w ogóle nie nadaje. To by nie był wspomagacz gry a raczej ... homonto. :P O tym zapomnij. Do tego struny by szły w szybkim tempie.
Textreme Tour 100T ma 16/18, tu już jest OK.

Wracając do Pacifica, firma przejęła Fischera, czyli nie dziwi zajefajne czucie i miękkość w tych ramach.
BXT X Force, BXT X Force Pro No. 1, BX2 X Force parametrami by pasowały.

Fajnie by było gdybyś miał możliwość przetestowania kilku ram.

I dziwi mnie, że jeszcze Cię nasz Zakon Yonkowy nie kaptuje. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Vivid pisze:...I dziwi mnie, że jeszcze Cię nasz Zakon Yonkowy nie kaptuje :P
Mówisz..masz ;-P .
Rotten, dla mnie Xi to najfajniejsza rakieta jaką grałem. Sam wiesz, że Yonki są specyficzne, a Xi jest oferuje naprawdę dużo, więc jednak polecałbym bardzo mocne przetestowanie innych rakiet. Sam próbowałem, ale wzięcie z powrotem Xi pokazywało ile tracę grając innym szpadlem.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Lechu67 pisze:Sam wiesz, że Yonki są specyficzne, a Xi oferuje naprawdę dużo, ...
Uściślij proszę. ;)
Główka bikini? Rączka z koronkami? Widełki z podwiązką? Tłumik zapachowy? :twisted:
No i jak tu nie mówić, że rakiety dla niewiast? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Gdy zmieniałem ramę kilka lat temu wziąłem najpierw na tapetę swój aktualny szpadel. Jakie wady? Gdzie można by coś poprawić?

W Twoim przypadku mamy Yonex E-ZONE XI 100, czyli rama o już porządnych wyjściowych parametrach:

Szerokość ramy: 24 - 27 - 23 mm
Długość ramy: 68.5 cm / 27.0 in
Sztywność: 67
Materiał: hm grafit / x-fullerene
Waga: 300 gramów
Główka: 100 cale² / 645 cm²
Wyważenie: 320 mm
Ilość strun: 16x18
+ info z TT: Balance: 3 pts HL

Patrząc na te cyferki, zwróciłbym uwagę na ramę o mniejszej główce i ciut innym rozstawie strun, czyli okolice 95-98 cali oraz przeplot 16x19. Powinno Ci to dać dodatkową porcję kontroli, co przy ogarniętej już technice może pomóc w grze kierunkowej. Waga jest OK, wyważenie i sztywność również, może ciut węższa rama byłaby lepsza. Szczerze mówiąc nie widzę tu wielkiego pola manewru, szukałbym wśród podobnej klasy rakiet i może zmiana stajni (Head Speed, Wilson Blade) po prostu mentalnie dałaby Ci jakieś plusy na korcie, to się zdarza. ;)
8:7 40:15
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

To może ja coś od siebie dorzucę Rotten. Spotkaliśmy się już kiedyś w Olsztynie i miałem okazję widzieć Twoją grę. Choć bardziej pamiętam jak biła od Ciebie pasja do tego sportu. Fajnie się widzi człowieka, któremu gra sprawia taką radość - ale to tak na marginesie...
Będę jak Adam Kornacki w starym dobrym zakupie kontrolowanym, 3 propozycje i 4 odrobinę odjechana.
1.Völkl Super G 10 (295g) - muszę zacząć od Volkla (stara miłość nie rdzewieje). Grasz jednoręcznym, szukasz ramy troszkę wypranej z mocy i taka jest 10 SG. Gorzej tylko z dostępnością, chyba Protenis jeszcze ma... bo oficjalny dystrybutor na Polskę się wycofał a nie znam jeszcze nowego. Tutaj tylko gra topspinem będzie utrudniona, choć to mimo wszystko otwarty przeplot.
2.Prince Textreme Tour 100P - chciałeś spróbować czegoś trudniejszego, stąd ta propozycja... 305gr bez na, zamknięty przeplot ale wierz mi, iż tego się nie odczuwa. Gra się tą ramą jak 16x19 oczywiście bawiąc się strunami 1.20, 1.25 maksymalnie. Jeśli chodzi o dostępność mogę podać komórkę do Pana Jacka z SMJ i dostaniesz tester na minimum 3-4 tygodnie. Naprawdę warto.
3.Head Graphene XT Prestige S - tu również 305gr i rama trudniejsza od obecnie używanej. Chyba nawet ED grał nią sporo i pewnie chętnie podzieli się opinią:).
I na koniec coś innego, rama rzadko spotykana na kortach, troszkę zapomniana
4. Prince Tour 98 - 300gr, przeplot 16x20, miękka rama do jednoręcznego, obecnie w niezłych cenach a już używaną w dobrym stanie można dorwać za około 200zł. Nie sugeruj się tylko testem na TW. Sam troszkę się nią bawiłem, stąd polecam.
Pamiętaj, iż wszystkie ramy będą trudniejsze od obecnie używanej, zwłaszcza jeśli chodzi o poziom mocy. Czekam na Twoje zdanie i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Ślicznie dziękuję, Panowie, że Wam się chciało poświęcić czas i mi pomóc. Bardzo cenne porady. :!ok!:
Do zakupu jest jeszcze trochę czasu, więc powoli i gruntownie przemyślę wszystkie argumenty. Jak już wybiorę to oczywiście podzielę się "dobrą nowiną". :wink:

Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to oczywiście temat jest otwarty.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Prezent dla RoTTeNa :)

Decyzja zapadła. Miałem okazję pomachać ramą, trochę pośrednią między tym co pisał Lechu67 a wwojtek i... jakoś nie mogę oprzeć się Yonkom. ;)

Yonex Ezone DR 100 (300g) blue w drodze.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za odzew. :::g'day:::
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir

Wróć do „Rakiety”