Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Ja nie mówię, że od razu wynik tego testu trzeba traktować jako wyrok. :] Jak widać podchodzę do tego z dystansem, ale jednak nie zaprzeczę, że wysokie oceny na TW i i ich dobre opinie mają wpływ na moje wyobrażenie o grze daną rakietą. A tym bardziej tych, którzy grają podobnie do mnie. Tak wysokie oceny bardzo zachęcają do testów, a przynajmniej tak mi się wydaje. :rolleyes:
Prince Textreme Tour 100 310
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Witam,
Pure Strike 16/19 (Thiem) i TEAM są już w sprzedaży.

Polecam też stronę: http://Babolat.pl/purestrike , gdzie są opisane technologie i parametry całej kolekcji.

Odniosę się też do kwestii technologii. Słusznie zauważył El Diablo, że nie ma tu niczego nadzwyczaj innowacyjnego. Za to bardzo długi był czas testów - różne prototypy rakiety przez 3 lata testowało około 500 graczy, kilku z pierwszej 200 rankingu ATP, ale też wielu graczy na krajowym i klubowym poziomie. Po każdej takiej turze testów sprawdzano ich oceny i tak "w koło Macieju" aż wyszła obecna rama - o według graczy - najlepszych właściwościach.

Dodam jeszcze, że nie będzie wersji przedłużonej.

Jeśli są jakieś pytania, proszę pisać, postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Babolat Polska - Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
http://Babolat.pl
http://tenis.shop.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Marcin pisze:Odniosę się też do kwestii technologii. Słusznie zauważył El Diablo, że nie ma tu niczego nadzwyczaj innowacyjnego. Za to bardzo długi był czas testów - różne prototypy rakiety przez 3 lata testowało około 500 graczy, kilku z pierwszej 200 rankingu ATP, ale też wielu graczy na krajowym i klubowym poziomie. Po każdej takiej turze testów sprawdzano ich oceny i tak "w koło Macieju" aż wyszła obecna rama - o według graczy - najlepszych właściwościach.
I powtórzę, nieistotne kto był pierwszy, najważniejsze kto najlepiej wykorzystał i ew. doszlifował szczegóły i niuanse. Jeśli faktycznie stworzono dobry zbalansowany model to brawo i należy go trzymać, a w kontynuacjach nie mieszać. Trzeba podkreślić też to że zawodnik gra starszą wersją nie znaczy, że nowa jest gorsza - zakładam, że Thiem nie zmienił (będę polować na fotki z choćby fragmentem odsłoniętej ramy gdzie jest X Sider - w przypadku Svitoliny i Halep można w ten sposób zidentyfikować Steama 99 ukrytego pod farbą Burnów :twisted: ). Wiemy, że u zawodników dochodzą dodatkowe czynniki i nie są to tylko przesądy ale również konieczność trzymania się tego co działa - choć Jerzy J. nie jest tu najlepszym przykładem ale z tego co wiemy swego czasu miał cały przegląd modeli, pograł i wygrał to co mu najbardziej pasowało (chyba padło na model Pure Drive Roddick). To ich praca, my jako amatorzy możemy sobie zmieniać ramy do woli. Oczywiście zdarza się, że zawodnik(-czka) zmienia ramę - chyba Kokkinakis przeszedł z APD (?) na Wilson Pro Staff 97 (nie weryfikowałem).
Marcin pisze:Dodam jeszcze, że nie będzie wersji przedłużonej.
Wiemy i szkoda bo gro zawodników używa ram przedłużonych (Tsonga mając krótko na warsztacie starego Strike'a miał go w wersji XL), a to właśnie Babolat przez ostatnie lata był JEDYNYM producentem, który oferował większość swoich rakiet właśnie w wersji dłuższej. Tutaj oczywiście mamy do czynienia z aspektem praktycznym - oferowanie modeli XL zabiera przestrzeń, a zapotrzebowanie (nie mówiąc o świadomości sprzętowej) jest ograniczone.

Fanatycy pokuszą się o polowanie na pływające na czarnym rynku egzemplarze przeznaczone dla zawodników lub wyślą sklepowy model do serwisów pokroju, chyba najbliższego dla Nas, Ring&Roll.

Dodam jeszcze, że Babolat Polska swego czasu miał kilka egzemplarzy 'pro', które sprzedawał przez swoją stronę internetową - przez 'pro' należy tutaj rozumieć ramy sprzedawane w sklepach ale z "dokładniejszą" kontrolą parametrów. Skoro już Marcin jest na naszym forum to tutaj ukłon z mojej strony. Mało kto udostępnia takie "perełki".
Nie ukrywam, że czasem sprawdzam czy jakiś hairpin (rama w stanie surowym, bez piankowej rączki) czy egzemplarz w rozmiarze XL normalnie niedostępny nie pojawia się na stronie rodzimego dystrybutora.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

El Diablo,
Zapotrzebowanie na przedłużone ramy rzeczywiście się zmieniło. Teraz naprawdę trudno sprzedać rakiety XL. Babolat za to rozszerza gamy swoich kolekcji -> w tym roku doszedł np. Pure Drive Super Lite ważący 260 gram i Pure Aero VS z prostokątnym, dającym większe zapotrzebowanie na kontrolę przekrojem ramy na główce. W przyszłym toku w najważniejszych kolekcjach będą ramy od 260g do 320, tak żeby każdy mógł dobrać odpowiednie dla siebie parametry.

Jeśli chodzi o te ramy "pro" to już nic takiego nie mamy - Babolat po prostu ich nie oferuje.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Ja powiem szczerze, że nie wiem czy rama jest inna technologicznie ale gra się super. Nie tylko moje zdanie. Jak na razie każdy kto grał to chce ją kupić. :)
Myśle, że 90% ludzi byłoby z niej zadowolone. :)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Sebex pisze: Myśle, że 90% ludzi byłoby z niej zadowolone. :)
Ryzykowne stwierdzenie. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Marcin pisze:Babolat za to rozszerza gamy swoich kolekcji -> w tym roku doszedł np. Pure Drive Super Lite ważący 260 gram i Pure Aero VS z prostokątnym, dającym większe zapotrzebowanie na kontrolę przekrojem ramy na główce.
Nie traktowałbym tego modelu jako rozszerzenie oferty skoro jest to w zasadzie przemalowany Pure Control. To tak jak sugerować, że Pure Aero to rozszerzenie kolekcji, a przecież jest to model zastępujący Aeropro Drive.
Marcin pisze:Jeśli chodzi o te ramy "pro" to już nic takiego nie mamy - Babolat po prostu ich nie oferuje.
Żaden producent nie oferuje ich dystrybutorom, a pytanie o nie spotyka się z... no, nie muszę mówić z czym skoro to trudny temat dla każdego producenta. Od czasu ugody podpisanej przez Babolata w USA pojawiło się magiczne "Zawodnicy Babolata mogą zmieniać parametry oraz modele na inne niż wymieniono".
Sebex pisze:Nie tylko moje zdanie.
Wstaw sobie to w stopkę, oszczędzisz dużo czasu na pisaniu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Sebex pisze:Nie tylko moje zdanie.
Eldiablo pisze: Wstaw sobie to w stopkę, oszczędzisz dużo czasu na pisaniu.
Często jednak pisze swoje zdanie więc by się nie sprawdziło. ;-P

Tutaj to zaznaczam, bo przy mnie grało tą rakietą 5 osób. 2 trenerów na wysokim poziomie i 3 amatorów. Zdania są podobne, że rakieta jest fajna. Najlepszym dla mnie dowodem było to, że trener grający od nastu lat jednym modelem Prestiga (ten z mała główka i bodajże ważący 330 gram) powiedział, że to najlepszy Babolat z jakim miał do czynienia. :)
Z amatorów każdy kto odbijał chce te packi kupić. :) nie mowię, że to najlepsze i koniec. Może zbieg okoliczności ale wszystkim podpasowała. :)
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

El Diablo -> Pure Aero VS to następca Aero Storm, a nie Pure Control. A pisałem o rozszerzeniu, bo jednak modelu przez kilka lat nie było, w przeciwieństwie do zainteresowania. Więc model wrócił, z niemal tymi samymi parametrami -> http://tenis.shop.pl/produkt/19389/Raki ... ml?ref=g15

Chyba muszę dodać, że Sebexowi nic nie zapłaciliśmy. ;) Tym bardziej dzięki za taką pozytywną opinię na temat nowego Pure Strike'a.

Zainteresowanym przypomnę adres: http://Babolat.pl/purestrike - tam są parametry wszystkich rakiet z kolekcji.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Marcin pisze:El Diablo -> Pure Aero VS to następca Aero Storm, a nie Pure Control.
Racja. :::gd:::
Tak zaczęli mieszać z nazewnictwem, że mnie skołowało.
Marcin pisze:A pisałem o rozszerzeniu, bo jednak modelu przez kilka lat nie było, w przeciwieństwie do zainteresowania.
Był, był... tylko malowanie było mylące. rotfl :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Marcin pisze:Witam,
Pure Strike 16/19 (Thiem) i TEAM są już w sprzedaży.
Thiem gra przeplotem 18x20.
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

El Diablo - nie było w sprzedaży, był tylko dla zawodników w malowaniu Pure Aero. Teraz można sobie taką rakietę też kupić.

ZNei - oczywiście mój błąd. Thiem gra 18/20.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Artlight pisze:O tak, masz rację. Cyferki z PlaySight dużo mówią, zwłaszcza zestawione z wypowiedziami samych testerów. Czasami niezłe kwiatki wychodzą :).
Odnosząc się do tego zgodnie z zapowiedzią w innym wątku...
El Diablo pisze:Recenzja TW modelu 98: https://www.youtube.com/watch?v=IY3o1prqZ_4
Cyferki podpowiadają, że Spin Vortex to faktycznie rotacyjny potworek, przy okazji odkryłem coś ciekawego ale o tym w temacie o Strike'ach. :twisted:
Co zauważyłem... spore rozbieżności w wartościach dotyczących rotacji.

Otóż w recenzji Strike'a 16x19 wartości do których przyrównywane są wyniki z testów tego modelu są w niektórych przypadkach mniej lub bardziej zaniżone, poniżej przykład z największymi rozbieżnościami.
Chris pisze:Śr. rotacja FH:
SV98 1964RPM vs PD+ 1393 RPM
Strike 1362 RPM vs PD+ 914 RPM

Śr. rotacja BH:
SV98 1601 RPM vs PD+ 1119 RPM
Strike 839 RPM vs PD+ 552 RPM
Warto zaznaczyć, że te testy były robione w odstępie kilku tygodni, najpierw Strike, a bezpośrednio po nim SV98. Wytłumaczeniem mogłoby być gdyby kontrola (wyniki z rakiety "codziennej") były robione przed/po teście rakiety recenzowanej ALE w powyższym przykładzie wydaje się dziwne, że np. nagle na backhandzie rotacja spada o ponad połowę. Jeśli zderzylibyśmy wyniki Strike'a z wynikami dla ramy będącej odniesieniem ale z recenzji Yonexa to nagle rotacja nowego produktu nie wypada już tak super.
Śr. rotacja FH: Strike 1362 RPM vs PD+ 1393 RPM
Śr. rotacja BH: Strike 839 RPM vs PD+ 1119 RPM
I tak zalecamy w każdym przypadku przetestować ramę przed kupnem więc jeśli ktoś "zanabywa" taką zabawkę w ciemno i coś "nie bunga" to może mieć pretensje tylko do siebie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
pilot
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2016, 20:01

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Jakie naciągi macie w Pure Strike 2017? Pokusiłem się o hybrydę RPM VS i nie jestem do końca zadowolony...
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

http://tenis.shop.pl/#slideshow

Na obrazku z torbami Pure ciekawe malowanie rakiety :) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

No ładniejszy niż ten szpitalny. :) Plus na stronie mają już PS 18x20, w sklepach PL jeszcze niet.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

logigamer pisze:No ładniejszy niż ten szpitalny. :) Plus na stronie mają już PS 18x20, w sklepach PL jeszcze niet.
Szpitalny. :::gd:::
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

To jest szata graficzna, która była przeznaczona dla modeli, które zastępują Controle. Zdecydowano, że farba jednak będzie "szpitalna" dla tych modeli.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Eee tam, idzie się przyzwyczaić nawet do "szpitalnej" wersji. :wink: Choć przyznaję, że ta pomarańczowa wstawka nieco razi w oczy...
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Babolat Pure Strike 2016/17

Zdradzę nawet, że cała kolekcja Pure Strike miała być czarno-czerwona i w katalogu i na zdjęciach z odzieżą np. modele grają taką. My nawet mamy testowego Pure Strike 100 w takiej kolorystyce. Biała rakieta #ProjectOne7 podobała się jednak testerom bardziej i Babolat zdecydował się wypuścić finalnie Pure Strike w wersji białej.

Jak słusznie zauważył mój przedmówca mamy już dostępny promowany przez Thiema model 18/20 - http://tenis.shop.pl/produkt/19356/Raki ... ml?ref=g15

W ciągu następnych dwóch tygodni będą także modele VS zastępujące serię Pure Control.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl

Wróć do „Babolat”