kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

NTRP między 3,5 a 4

Witam.Jako że już po wakacjach i uzbierała się sumka pieniędzy na nowa maleństwo... potrzebuję pomocy.
Do tej pory przez 3 lata grałem juniorską rakietą od Tecnifibre, ostatni rok grałem Aeropro Drivem 2009 (300g, 100').
Zazwyczaj gram 3 wymiany za linii końcowej i bieg do siatki.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP między 3,5 a 4

Chciałeś się pochwalić, czy o co chodzi? :)
Mamy Ci podać znikąd idealną dla Ciebie ramę, skoro nawet nic nie napisałeś o swoich odczuciach z gry dotychczasowymi rakietami, itd. Wchodzisz tu i wymagasz pomocy, a nawet nie chciało Ci się zajrzeć do działu, w którym umieszczasz post - wtedy wiedziałbyś, co należy zrobić...

Podpowiem:
http://www.tenis.net.pl/forum/viewtopic.php?f=148&t=616
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP między 3,5 a 4

I staraj się pisać poprawnie i zrozumiale ...
kula1996 pisze:Witam. Jako że już po wakacjach i uzbierała się sumka pieniędzy na nowe maleństwo, potrzebuję pomocy.
Do tej pory przez 3 lata grałem juniorskimą rakietą od Tecnifibre, ostatni rok grałem Aero Drivem 2009 (300g, 100').
Zazwyczaj gram 3 wymiany uderzenia zza linii końcowej i bieg do siatki.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: NTRP między 3,5 a 4

Poprawiam się.
1. Za małolata trenowałem tenis przez 3 lata, zajęcia raz w tygodniu. Rok temu znalazłem kumpla na podobnym poziomie i od roku gramy dość regularnie.
2. Gram BH dwuręcznym.
3. Swój styl oceniam na allroundera, z racji tego że na korcie jestem osobą dość porywczą, po 2-3 wymianach zza linii końcowej, zawsze zajmuję pozycję przy siatce i próbuję skończyć.
4. Nie grałem rakietami cięższymi niż 330g z owijką, naciągiem i wibrą. Przerzuciłem się z 250g na 300g Aeropro Drive. Myślę że rakieta w przedziale 280-300 g.
5. Za małolata trenując z trenerem grałem Tecnifibre T-Feel 255. Uważam że tą rakietą grało mi się lepiej niż obecną czyli Aeropro Drivem z 2009 roku, lecz wchodząc na wyższy poziom tenisa ten Tecnifibre był dla mnie za lekki.
6. Oczekuję raczej uśrednionych parametrów, lecz ważne jest dla mnie dobre czucie piłki.
7. Uważam że grając ciągle z jednym kumplem, nie licząc amatorskich turniejów deblowych, oczekuję raczej uzyskania optymalnych efektów z gry i przede wszystkim przyjemności.
8. 200-300zł, widziałem że jest teraz dużo promocji na stronach na stare modele, ale biorę też pod uwagę ramy używane.

Przeglądając internety napotkałem na takie rakiety:
Head Youtek IG Challenge MP
Head Radical Team Innegra
Head Extreme Graphene
Head Radical MicroGel MP
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: NTRP między 3,5 a 4

Z tych rakiet co wymieniłeś dobre czucie ma tylko Radical Microgel MP ale to chyba za trudna rama dla Ciebie. Jak już jesteśmy przy ramach Heada to raczej proponowałbym Speed Graphene MP lub Instinct MP.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP między 3,5 a 4

Ponieważ trenowałeś raz w tygodniu to była to jakaś grupa rekreacyjna. Czyli zwyczajnie uczyłeś się grać.

Z tych ram co podałeś i z tego co piszesz Head Radical Team może być fajną opcją. Ale oczywiście model Team, nie MP czy OS.
Model Extreme to taka babolatopodobna patenia :P do łupania pod górkę zza końcowej. Patrząc na to co piszesz to zdecydowanie nie Twoja bajka.
W takim razie jakiś Speed to też nie bardzo. Rama bardziej ucywilizowana niż Extreme, ale jednak dla kogoś bardziej przyspawanego do linii końcowej.
Natomiast dla allroundera mogę spokojnie polecić Instinct MP. Nawet jak lekko przeszacowałeś swoje NTRP to i tak sobie z nią powinieneś poradzić.

Reasumując - ja bym rozważał Radical Team lub Instinct MP. To jeżeli chodzi o Head-a.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: NTRP między 3,5 a 4

Vivid pisze:Ponieważ trenowałeś raz w tygodniu to była to jakaś grupa rekreacyjna. Czyli zwyczajnie uczyłeś się grać.

Z tych ram co podałeś i z tego co piszesz Head Radical Team może być fajną opcją. Ale oczywiście model Team, nie MP czy OS.
Model Extreme to taka babolatopodobna patenia :P do łupania pod górkę zza końcowej. Patrząc na to co piszesz to zdecydowanie nie Twoja bajka.
W takim razie jakiś Speed to też nie bardzo. Rama bardziej ucywilizowana niż Extreme, ale jednak dla kogoś bardziej przyspawanego do linii końcowej.
Natomiast dla allroundera mogę spokojnie polecić Instinct MP. Nawet jak lekko przeszacowałeś swoje NTRP to i tak sobie z nią powinieneś poradzić.

Reasumując - ja bym rozważał Radical Team lub Instinct MP. To jeżeli chodzi o Head-a.
Z jednym się nie zgodzę. Według mnie Speedowi jest dalej do Extrema niż Instinctowi ale to moje subiektywne odczucie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP między 3,5 a 4

kris pisze:Z jednym się nie zgodzę. Według mnie Speedowi jest dalej do Extrema niż Instinctowi ale to moje subiektywne odczucie.
Tak jak sam piszesz, to jest zawsze subiektywny odbiór ramy wynikający z naszych preferencji, stylu, umiejętności i doświadczeń.
Wskazaliśmy koledze modele, najlepiej by je przetestował sam. Bo to co ja czy ktoś inny o nich myśli może kompletnie nie korespondować z jego odczuciami ...
Grałem tymi rakietami z różnych serii więc bazuję na doświadczeniu własnym, nie na suchych parametrach czy opisach innych osób.
Jak dla mnie najprostsza rama w obejściu to Radical Team, Speed MP i Instinct MP są porównywalne jeżeli chodzi o poziom umiejętności do jakiego pasują. Tylko Speed jest dla baselinera a Instinct dla allroundera.
Ty chyba źle mnie zrozumiałeś, dla mnie Speed i Instinct są porównywalne w swojej odmienności wobec Extreme-a, tylko obie ramy mają ciut inne przeznaczenie. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: NTRP między 3,5 a 4

Można wklejać tu linki do stron z rakietami?
Taki Instinct może być?
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... 30203.html
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP między 3,5 a 4

Tak, o takim modelu pisałem.
Jeżeli masz możliwość przetestować to przetestuj, może/powinna(?) Ci pasować.
Jeżeli chcesz kupić bez testu to nikt rozsądny żadnej gwarancji Ci nie da, to jest zawsze pewna loteria.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: NTRP między 3,5 a 4

A wersja "S" też się sprawdzi? Bo ta MP wraz z naciągiem, owijką i wibrą to będzie jakieś 330g. A mam już tego Aeropro Drive'a o takiej masie, a wydaje mi się, że po dłuższej grze może brakować mi siły.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP między 3,5 a 4

Zdecydowanie weź wersję "S". Skoro "może brakować Ci siły" to znaczy, że technika jednak na razie nie dorasta do cięższego sprzętu. Wersja "S" będzie bezpieczniejsza i krzywdy przynajmniej sobie nie zrobisz. A i frajdy z gry będzie pewnie więcej, skoro mówisz, że waga AeroPD Cię męczy.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP między 3,5 a 4

Można zdecydować się na "S"-kę, a jak będzie za lekka to dociążyć odpowiednio paskiem ołowiu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

NTRP między 3,5 a 4

Tyle że S-ka to dodatkowo 102 cale a nie 100 jak reszta.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP między 3,5 a 4

Jak to 102? ;)
Instinct S to standardowe 645cm2. Extreme'y chyba tylko większe główki mają. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP między 3,5 a 4

No to sprawdź jeszcze raz :) Każda seria S'ki to 102 całe czyli 660cm2.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP między 3,5 a 4

Racja, mój błąd - zdziwienie duże :)
Speedy powiększane nie są, a Instincty już tak, nie wiedzieć czemu. W sumie, na rynku amerykańskim powiększone główki to codzienność, a tylko u nas tak rzadko jest to spotykane.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
kula1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:16

Re: NTRP między 3,5 a 4

Wróciłem właśnie z kortu. Wypróbowałem tam rakietę Head Radical MP. Waga 295g, wielkość główki 98'.
Rakietą tą miałem bardzo dobre czucie piłki, lecz główka 98' w niektórych sytuacjach utrudniała mi zagrania. Zazwyczaj przy piłkach do których spóźniałem. I miała też ona bardzo małe pole czystego odbicia.
Niestety z Head'a mieli tylko tą.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP między 3,5 a 4

Do 660-tki tragedii nie ma. Patelnie zaczynają się od 690-tki. :P

Jeżeli mówimy o testowaniu rakiet to oczywiście optymalnym jest gdy możemy ramą zagrać ze 2-3 razy.
Jak gramy raz, czasem krótko, to jest to kwestia tej właśnie chwili i dyspozycji dnia. Potem może być ups ... w jedną albo drugą stronę. ;) Jeżeli zagramy ramą kilka razy wtedy łatwiej o ciut lepszą ocenę.
Dlatego jak mamy tylko jedno podejście to warto podejść do tego z chłodną głową i skupić się na wszelkich najdrobniejszych sygnałach z gry.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”