Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Majorka pisze:
Tenisówka pisze:Najgorsze i najdziwniejsze karne jakie widziałam.
A mnie się ta seria karnych w jakiś przewrotny sposób bardzo podobała i na długo pozostanie w pamięci. Może dlatego, że już nikomu nie kibicuję..
Ludzkie oblicze Robokopów.. :wink:
Mi te karne akurat bardzo się podobały. :) Full emocji, do tego rzadko kiedy tyle serii potrzeba do rozstrzygnięcia i widać było jaka presja jest z każdą kolejną 11-ką. Były super strzelone karne, total nieudane i świetne interwencje.
To tylko pokazuje pod jaką presją byli też nasi zawodnicy ze Szwajcarią i Portugalią kiedy przecież po raz pierwszy byli na takim etapie rozgrywek. Dla Niemców i Włochów to normalka. :)

Cieszę się, że Niemcy przeszli, jeszcze kilka lat temu nigdy bym tak nie napisał. :) Z Włochów szkoda mi jedynie Buffona, bramkarz legenda, do tego jakby najmniej taki włoski płaczek.

Fajne było zachowanie Mullera w stosunku do Chiellini'ego z opcją płaczek. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Jestem tego samego zdania co Vivid. Jak po 90 minutach patałachy nie wygrały, bo się dekowały na polu karnym to od razu jedenastki.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Wreszcie faworyci grają jak należy. Islandia sprowadzona na ziemię.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Mógłby Deschamps - w sytuacji już wygranego meczu -dać pograć Martialowi. Przydałoby mu się dowartościowanie po niezbyt udanych wejściach. To przecież naprawdę dobry grajek - warto w niego zainwestować w reprezentacji.

5:1. Za wysokie progi dla Sonów. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

No może i za wysokie. Ale według mnie, samozwańczego eksperta od spraw wszelakich, Islandssony dały za bardzo pograć piłką Croissant'om (czy jak to się tam nazywa). Zero presingu. Zero pomysłu na defensywę.

Wczoraj Włosi też grali dosyć płasko w obronie. Jak boczni pomocnicy schodzili do obrony to często 5-3-2. Skutkiem czego było gęsto w śroku. No i Conte miał pomysł jak wykorzystać napastnika do obrony, bo Eder cały czas łaził przy Krossie. A tu się aż prosiło, żeby wyłączyć albo Payeta albo Griezmanna. A tych dwóch bladych Lolków z przodu i tak defensywnie nic nie zdziałało.

Może byli już zmęczeni. Pożyjemy zobaczymy. Wursty na pewno tak nie zagrają. Będą grać wysokim pressingiem aż miło. Wtedy zobaczymy co to francuskie towarzystwo jest warte. Jak wychodzą spod presji.

Tak czy owak w konfrontacji kiełbasek z rożkami maślanymi jestem za białkiem. A w drugiej przeciwko tym co za dużo żelu używają.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Majorka pisze:
5:1. Za wysokie progi dla Sonów. :wink:
Nie wydaje mi się, po prostu zagrali zupełnie inaczej niż w poprzednich meczach. Właśnie oglądam z odtworzenia ( wczoraj byłem w trasie ) i zgadzam się z RatRacem - obrony Sonów w tym meczu nie było.
Nie trawię "Francuzów", ale trzeba przyznać, że wykorzystali to do maksimum. Ale mimo pięciu bramek nie był to dla mnie jakiś kosmiczny mecz żabojadów, po prostu wykorzystali słabość rywala i chwała im za to. Mam jednak nadzieję, że Niemcy wybiją im chęć do gry, z dwojga złego wybieram tych co się mniej puszą :D. Francuzi nic nie wygrali od ładnych kilkunastu lat i niech tak zostanie. Jak awansują do finału to znowu "przypadkiem" jakaś epidemia zapanuje wśród rywali, bo tylko żaby i ślimaki będą w menu :] .

W drugiej połówce oczywiście kciuki znowu za Walię, nie uznaję czegoś takiego, jak kibicowanie drużynie, z którą się przegrało. Portugalia gra słabo, absolutnie najsłabiej ze wszystkich półfinalistów i finał to byłoby coś, na co nie zasłużyli. I tak jak Basic nie lubi włoskich płaczków :wink: , tak ja nie znoszę płaczków w ogóle. A Krystyna ma płaczliwą minę zawsze, nieważne czy wygrywa czy przegrywa. Jego koledzy lepsi nie są, co oni w ogóle robią na Euro? O_O rotfl
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Basic pisze: Z Włochów szkoda mi jedynie Buffona, bramkarz legenda, do tego jakby najmniej taki włoski płaczek.

Fajne było zachowanie Mullera w stosunku do Chiellini'ego z opcją płaczek. :)
Z nich nie są żadne płaczki tylko najlepsi komedianci i udawacze piłkarskiego światka. :wink: Taka wartość dodana - trochę teatru....
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

scudetto pisze: Właśnie oglądam z odtworzenia ( wczoraj byłem w trasie )
Chyba: w transie... :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

scudetto pisze:
Majorka pisze:5:1. Za wysokie progi dla Sonów. :wink:
Nie wydaje mi się, po prostu zagrali zupełnie inaczej niż w poprzednich meczach. Właśnie oglądam z odtworzenia ( wczoraj byłem w trasie ) i zgadzam się z RatRacem - obrony Sonów w tym meczu nie było. Nie trawię "Francuzów", ale trzeba przyznać, że wykorzystali to do maksimum.
Nie było - bo Francuzi w pierwszej połowie zagrali znakomicie w ofensywie. 4:0 do przerwy to jednak różnica klas. A i prostota gry - w ustawieniu klasycznym 4-4-2 - nie sprzyja, gdy przeciwnik gra tak jak Francuzi w pierwszej połowie. Griezmann i Pogba - nareszcie na najwyższych obrotach. Znów świetne wrzutki Payeta. Nic nie można zarzucić Olivierowi Giroud. Było w tej połowie perfekcyjnie.
Druga połowa - inna - bo wynik 4:0 nie wymusza gry na maksa. Stąd większe możliwości Islandii. Chwała im za to, że walczyli do końca jak lwy (albo jak Atletico czy Leicester :wink: ). Tym niemniej - piłkarsko - za wysokie progi. :wink:

Francuzi w tej drugiej połowie pokazali znów słabszą lewą obronę.. nie wiem, kogo mają tam na ławce - ale Evra (choć mam do niego sentyment jako legendy Diabłów) nie nadąża.

I znów nas czeka kolejny przedwczesny finał? :wink: Trzeci?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

hohvar pisze:
scudetto pisze: Właśnie oglądam z odtworzenia ( wczoraj byłem w trasie )
Chyba: w transie... :wink:
Też rotfl .
Majorka pisze: Tym niemniej - piłkarsko - za wysokie progi. :wink:
Ogólnie tak, jednak zbyt mało możliwości, brak planu "B", monotonia w ataku. Teraz widać jak słabo zagrali Anglicy. Patrząc jednak tylko na te Mistrzostwa, Islandia w półfinale to nie byłaby aż taka sensacja :wink: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Karne Niemców i Włochów to jakaś parodia :D. No szkoda, że Portugalia tak nie strzelała ...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Majorka pisze:Nie było - bo Francuzi w pierwszej połowie zagrali znakomicie w ofensywie. 4:0 do przerwy to jednak różnica klas.
Ale spora w tym zasługa błędów w obronie i słabej postawy bramkarza Islandii, który generalnie był raczej niepewny, ale we wczorajszym meczu to już szczególnie. Ode mnie ma pseudonim Fajtłapson. :D Powiedzmy sobie szczerze - pierwszy gol był nie padł, gdyby w bramce stał Neuer czy Buffon, trzeci i piąty również. Tak więc nie przesadzajmy z tymi zachwytami nad grą ofensywną Kraju Tchórzy i Arabów.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Gary pisze: Ode mnie ma pseudonim Fajtłapson. :D Powiedzmy sobie szczerze - pierwszy gol był nie padł, gdyby w bramce stał Neuer czy Buffon, trzeci i piąty również.
No tak, ale właśnie stąd bierze się różnica klas - że jedni w bramce mają Neuera czy Buffona - drudzy Fajtłapsona. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

scudetto pisze:W drugiej połówce oczywiście kciuki znowu za Walię, nie uznaję czegoś takiego, jak kibicowanie drużynie, z którą się przegrało. Portugalia gra słabo, absolutnie najsłabiej ze wszystkich półfinalistów i finał to byłoby coś, na co nie zasłużyli. I tak jak Basic nie lubi włoskich płaczków :wink: , tak ja nie znoszę płaczków w ogóle.
Żeby nie było, mimo, że kibicuję Hiszpanii to takowych płaczków też nie trawię, a taki jeden w dodatku z Barcy to już w ogóle mnie wkurza :/
Tenisówka pisze:
Basic pisze: Z Włochów szkoda mi jedynie Buffona, bramkarz legenda, do tego jakby najmniej taki włoski płaczek. Fajne było zachowanie Mullera w stosunku do Chiellini'ego z opcją płaczek. :)
Z nich nie są żadne płaczki tylko najlepsi komedianci i udawacze piłkarskiego światka. :wink: Taka wartość dodana - trochę teatru....
To niech idą pod odpowiedni balkon i tam tworzą kolejną odsłonę spektaklu :wink:
Gary pisze:
Majorka pisze:Nie było - bo Francuzi w pierwszej połowie zagrali znakomicie w ofensywie. 4:0 do przerwy to jednak różnica klas.
Ale spora w tym zasługa błędów w obronie i słabej postawy bramkarza Islandii, który generalnie był raczej niepewny, ale we wczorajszym meczu to już szczególnie. Ode mnie ma pseudonim Fajtłapson. :D Powiedzmy sobie szczerze - pierwszy gol był nie padł, gdyby w bramce stał Neuer czy Buffon, trzeci i piąty również. Tak więc nie przesadzajmy z tymi zachwytami nad grą ofensywną Kraju Tchórzy i Arabów.
Zgadzam się z Garym, żabojady owszem wpakowały 4-kę do przerwy, ale często po niestety prostych błędach Islandczyków. Nie wiem czy jednak zjadła ich stawka spotkania, czy to, że kamery całego świata były zwrócone w tym momencie na nich czy zmęczenie skoro grali ciągle tym samym składem całe Euro.

Pierwsza bramka była spokojnie do wyjęcia, druga kiepskie krycie, ale Pogba zaj......e pofrunął :::gd::: Końcówka pierwszej połowy 2bramki i po zabawie było. 4-ka bramka super rozmontowali obronę jednym podaniem :) . Później bramka dla Islandi, brak karnego po zagraniu ręką przez Evrę. 5-ta bramka dla żabojadów jakiś totalny brak komunikacji w obronie Islandii. Jakby 5-ta bramka nie padła mogłoby być ciekawie jeszcze :).

Mam nadzieję, że teraz Niemcy podziękują już żabojadom za grę w tym Euro... tylko jest problem, bo brak Gomez'a czyli nie ma za bardzo kto zgrywać w polu karnym, niby Muller, ale bez formy jest. jedno skrzydło prawie w ogóle nie działa w ofensywie, a teraz jeszcze wypadł za kartki Hummels więc środek pola w przejściu do szybkiego ataku kuluje :/
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Basic pisze:Żeby nie było, mimo, że kibicuję Hiszpanii to takowych płaczków też nie trawię, a taki jeden w dodatku z Barcy to już w ogóle mnie wkurza
Alba? Dla mnie obecnie najgorszy pajac jaki jest w Barcelonie.
Majorka pisze:
Gary pisze: Ode mnie ma pseudonim Fajtłapson. :D Powiedzmy sobie szczerze - pierwszy gol był nie padł, gdyby w bramce stał Neuer czy Buffon, trzeci i piąty również.
No tak, ale właśnie stąd bierze się różnica klas - że jedni w bramce mają Neuera czy Buffona - drudzy Fajtłapsona. :wink:
Zgadza się, tylko ja twierdzę, że nie ma się co zachwycać atakiem Tchórzy i Arabów, bo przy klasowym rywalu, a takim są Niemcy, 3 gole z tych 5 by nie padły.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Gary pisze:
Basic pisze:Żeby nie było, mimo, że kibicuję Hiszpanii to takowych płaczków też nie trawię, a taki jeden w dodatku z Barcy to już w ogóle mnie wkurza
Alba? Dla mnie obecnie najgorszy pajac jaki jest w Barcelonie.
Dla mnie niestety dalej Busquets :tired: . Potrafi super grać na swojej pozycji, ale tego jego symulki wkur... mnie :tired: . Na Euro też dał czadu
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IqFzatyr0TQ[/youtube]

Alba grał świetnie w pierwszym sezonie w Barcie, później taka jakby poczuł się król i pan i zaczął coraz gorszą formę prezentować. Czasami jedynie przebłyski tego co wcześniej pokazywał.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Ja mam prostą zasadę kibicowania - gra ktoś z Realu, to tym kibicuję. Grają po obu stronach? To nie obchodzi mnie wynik. Czyli na ten moment cieszą mnie wszyscy poza Francją.

Uprzedzając ewentualne pytania: w meczu Polska - Portugalia byłem jednak za Polską, ale oczekiwałem, że Ronaldo strzeli hattricka, a Pepe jak zwykle zagra jak Pepe, czyli autorski mix symulki i brutalności skutkujących łącznie czerwoną kartką.

Co zrozumiałe zatem, po końcowym gwizdku byłem bardziej rozczarowany niż każdy z Was :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Artlight pisze:Uprzedzając ewentualne pytania: w meczu Polska - Portugalia byłem jednak za Polską, ale oczekiwałem, że Ronaldo strzeli hattricka, a Pepe jak zwykle zagra jak Pepe, czyli autorski mix symulki i brutalności skutkujących łącznie czerwoną kartką.
Co zrozumiałe zatem, po końcowym gwizdku byłem bardziej rozczarowany niż każdy z Was :).
Też myślałem, że Pepe odwali jakiś numer, ale skubaniec jak na złość zagrał naprawdę świetne i do tego czyste spotkanie. Nawet z uśmiechem potrafił tłumaczyć naszemu graczowi, że z łokcia potraktował jednego z Portugalczyków i nawet z Glikiem coś pożartowali przy jednym z rzutów różnych :) . Może Pepe wie z kim może sobie pozwolić na prowokacje i kosy, a z kim lepiej nie zadzierać po sam dużo gorzej skończy :)
Może jeszcze sztab trenerski pokazał Pepe filmik z wyczynami Pazdana i mówili, żeby nawet nie próbował głupich opcji bo Pazdan go zje na śniadanie jak się wkur... :) .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

No i co? Żelek gola strzelił, nawet ładnego. A drugiego jego pierwszy zastępca. No i fajno. Walijczycy chociaż waleczni to jednak za słabi, ławka za krótka. Ale widać, że bardzo się polubili z Portugalami, bo ich w swoim polu karnym ładnie obejmowali. Portugalia lepsza i się rozpędza. Nie będzie bez szans w finale.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Co by nie mówić o Krystynie (love, love z mojej strony :) ), to jak wczoraj zawisł w powietrzu przed tą główką...miodzio!

Sprężyny w nogach plus zdolność lewitacji :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Inne sporty”