Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Joshua Chetty został dożywotnio zdyskwalifikowany za próbę przekupienia przeciwnika i odpuszczenia meczu. Po co takiemu przeciętniakowi kombinowanie było?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Jak to, po co? :)
Bezsensowne jest ustawianie meczów w czołówce, kiedy kasa i tak jest i nie ma się co martwić, że zbankrutujesz, jak nie wygrasz turnieju.
Nie mówię, że tak było na pewno, ale w zdecydowanej większości przypadków mecz ustawia się po to, żeby zrobić kasę na zakładach - czy to oficjalnie u bukmachera, czy gdzieś na czarnym hazardowym rynku.

Problem jest trochę głębszy i nie można tu się odnosić wyłącznie do zasad fair-play, itp. a trzeba spojrzeć na finansowanie niższych rangą turniejów. Ludzie spoza czołowej setki/dwusetki rankingu mają często naprawdę duży problem z utrzymaniem się z gry w tenisa - wystarczy poczytać chociażby o tym, jak Dustin Brown biedę klepał, nocując w przyczepie kempingowej. Nie wspomnę już o tenisistach z rankingiem 500+, gdzie o kwalifikacji do turnieju z dużymi pieniędzmi można pomarzyć, a za coś przecież trzeba trenować, jeździć od challengera do challengera, etc.
Ja tych ludzi nie oceniam, bo czasami jedynym wyjściem mogącym utrzymać Twoją tenisową karierę jest właśnie coś takiego, czego oczywiści absolutnie nie pochwalam.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Rafbat był szybszy ;)
W pełni się zgadzam, tak to wygląda.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Dokładnie jest tak jak napisał rafbat. Zawodnicy wyżej notowani mają zdecydowanie więcej do stracenia, szczególnie, kiedy zarabiają dodatkowo wizerunkiem.

Jeśli chodzi o problemy finansowe zawodników z odleglejszych miejsc to jest to problem szerszy, powtarzam na każdym kroku, że zarobki (Panowie vs Panie) powinny być brutalną kalkulacją opartą na przychodach... czemu o tym wspominam? Bo o ile gro zawodników wkłada dużo pracy i $$$ w swoją grę to koniec, końców nazwiska generują przychody. Stąd w pewnym sensie ta przepaść w zarobkach ma swoje uzasadnienie...

Pieniądze to generalnie mało poprawnie politycznie temat.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Myślę też, że kasa, a właściwie jej brak jest bardzo częstym powodem przerwania kariery w wieku juniorskim.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Sebex, tu wyłącznie chodzi o kasę ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Myśle, że u niektórych widać w wieku 16/17 lat, że nie ma sensu się pchać w zawodowstwo. Pewnie nawet szybciej da radę to z grubsza określić.
Kolejna przyczyna to kontuzja, która kończy karierę zanim ta się na dobre zaczęła.
I tak jak napisałem większość to brak pieniędzy.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Sebex, nie ważne co widać i co mówią inni. Ostatecznie to wybór i decyzja zawodnika, jest też to wypadkowa jego samooceny, która bywa często mocno nieobiektywna i podszyta marzeniami ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Ustawianie meczów w tenisie

rafbat pisze:Problem jest trochę głębszy i nie można tu się odnosić wyłącznie do zasad fair-play, itp. a trzeba spojrzeć na finansowanie niższych rangą turniejów. Ludzie spoza czołowej setki/dwusetki rankingu mają często naprawdę duży problem z utrzymaniem się z gry w tenisa - wystarczy poczytać chociażby o tym, jak Dustin Brown biedę klepał, nocując w przyczepie kempingowej.
W ten sposób można wytłumaczyć wszystko: "ukradł, ale jaką pracę on mógł znaleźć, jak tylko kraść umie". Ten tutaj "kantował, ale co miał robić, jak nie umie grać dość dobrze, żeby na tym zarabiać".

Nigdzie nie jest powiedziane, że ktoś, kto chce grać w ATP, ma się utrzymać z nagród. Tak samo jest boksie czy MMA. I pewnie w wielu innych sportach.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Ale gdzie widzisz, że Rafbat to pochwala? Mówi tylko jak jest i jakie są motywacje. Stwierdza na sucho pewien fakt.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Ustawianie meczów w tenisie

A gdzie widzisz, że piszę, że on to pochwala? Stwierdzam tylko fakt, że taki (kantował, bo grać nie umiał) argument nie może być usprawiedliwieniem. Choć wytłumaczeniem przyczyn jest i w tym sensie zgadzam się z Rafbatem.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Jakoś mnie to nie dziwi, naniższym szczeblu łatwiej o takie machlojki. Na szczycie coś takiego nie wchodzi raczej w rachubę.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Ustawianie meczów w tenisie

No nie wiem. Taki Souza jednak gra w wielu turniejach ATP a został oskarżony o dziwne zachowania. W samej czołówce to taki Fognini też dziwny typ, potrafi przez godzinę nie grać, mieć przegrany mecz i nagle powrót lub odwrotnie. Z resztą nie tylko w jego przypadku, a w wielu innych były takie dziwne mecze. Niby easy win dla o wiele gorszego zawodnika, a tu nagle lepszy podkręca tempo i po meczu.

Zresztą jaka pewność, że Djoko, Fed czy Nadal w podobny sposób nie robili ? Oczywiście ktoś powie że to się nie opłaca, ale mogą być inne czynniki. Np. Djoko czy Nadal jadą na koksie, pewne osoby mają dowody, że koksują, chcą sobie dorobić to mówią takiemu Novakowi, wiesz przegraj pierwszego seta, a później rób se co chcesz, a jak nie, to jutro cały świat się dowie się o co chodzi z tym "glutenem".

Taka teoria spiskowa, ale jednak jakiś sens w niej jest.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Zrobiłeś sobie dłuższą przerwę w pisaniu na forum i powinieneś ją kontynuować. rotfl
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Podglądam przebieg (wyniki) meczu Radwańska-Wozniacki, przy 6:3 4:0 kurs na Wozniacki skoczył na 67! Myślicie, że to już jest ten moment i trzeba obstawić choćby 10zł?
4:1 i kurs spadł, tylko 34. ;)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawianie meczów w tenisie

No jak widać to nie był ten moment :). Radwańska wygrała w dwóch setach. Często ze sobą ostatnio grają Agnieszka i Karolina.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: Ustawianie meczów w tenisie

TomPL pisze:Podglądam przebieg (wyniki) meczu Radwańska-Wozniacki, przy 6:3 4:0 kurs na Wozniacki skoczył na 67! Myślicie, że to już jest ten moment i trzeba obstawić choćby 10zł?
4:1 i kurs spadł, tylko 34. ;)
Wyczekałeś do ostatniej chwili, ale jednak coś nie było dogadane. Musisz szukać szczęścia w innych grach.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawianie meczów w tenisie

No i koniecznie progresja, żeby odrobił to co stracił tutaj :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Przy 5:1 kurs wahał się między 50 a 101, w zależności od tego, która miała przewagę, no i nie mogłem się zdecydować... Te 10zł zagram może w lotka. ;)

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”