Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Ustawianie meczów w tenisie

W pierwszym dniu AO powrócił z większą siłą niż dotychczas temat ustawiania meczów prze tenisistów, kilku podobno biega dziś po kortach w Australii. Takie kwiatki...
http://m.sportowefakty.wp.pl/tenis/5735 ... y-korupcja
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Coś w tym jest. Dzisiaj przegrał Marchenko, który tak dobrze prezentował się przed turniejem.
Jednak raczej ci najlepsi są uczciwi. Im nie chodzi o pieniądze, dla nich ważniejsza jest ambicja.
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Ja od zawsze się dziwię jakim cudem w tenisie jak dotąd nie ma zbyt wielu afer, nawet obyczajowych w porównaniu do innych dyscyplin. Że o dopingowych czy właśnie zw. z ustawianiem meczów nie wspomnę.
Jakimś cudem podobne nieszczęścia raczej omijają tę dyscyplinę. :)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ustawianie meczów w tenisie

iwan pisze:Coś w tym jest. Dzisiaj przegrał Marchenko, który tak dobrze prezentował się przed turniejem.
Jednak raczej ci najlepsi są uczciwi. Im nie chodzi o pieniądze, dla nich ważniejsza jest ambicja.
Ja sądzę, że im chodzi w bardzo dużym stopniu o pieniądze, ale z racji tego, że dużo zarabiają na korcie i jeszcze więcej z kontraktów reklamowych, to nie muszą się bawić w ustawianie spotkań. A dodatkowo mogą się jeszcze bać - złapanie na ustawieniu spotkania to plama na wizerunku i potencjalna utrata kontraktów reklamowych wartych grube miliony.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Im więcej kasy do podziału tym więcej zakusów żeby z niej coś przygarnąć dla siebie. Doping, ustawki, sądzę że wszystko dopiero przed nami. Może potrzeba (jak w FIFA czy u kolarzy) jakiegoś ambitnego prokuratora np z USA żeby pewne tematy wyszły na jaw. Zobaczymy!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ustawianie meczów w tenisie

To że mecze są ustawiane jest oczywistą oczywistością. Niejednokrotnie obserwowałem bardzo dziwne sytuacje. Jest cała grupa graczy którym od czasu do czasu zdarzają się "wesołe" mecze. Ciężko to udowodnić bo potrzebny jest albo przeciek od tych co ustawiają albo ich totalna głupota. Nie sądzę aby to było częste zjawisko wśród czołowych graczy bo oni mają zbyt wiele do stracenia. Chyba że gdzieś w początkowym etapie kariery. Cuda się też dzieją w turniejach niższej rangi.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Argument finansowy oczyszczający czołówkę racjonalny, ale pamiętajcie, że takimi zakładami nie zajmują się pensjonariuszki... . Ktoś mógł dostać propozycję nie do odrzucenia.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Gary pisze:
iwan pisze:Coś w tym jest. Dzisiaj przegrał Marchenko, który tak dobrze prezentował się przed turniejem.
Jednak raczej ci najlepsi są uczciwi. Im nie chodzi o pieniądze, dla nich ważniejsza jest ambicja.
Ja sądzę, że im chodzi w bardzo dużym stopniu o pieniądze, ale z racji tego, że dużo zarabiają na korcie i jeszcze więcej z kontraktów reklamowych, to nie muszą się bawić w ustawianie spotkań. A dodatkowo mogą się jeszcze bać - złapanie na ustawieniu spotkania to plama na wizerunku i potencjalna utrata kontraktów reklamowych wartych grube miliony.
Tak. Tak to właśnie jest. A jeden czy drugi ogórek złakomi się od czasu do czasu na łatwe parę groszy.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Ustawianie meczów w tenisie

----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Ustawianie meczów w tenisie

No to po wczorajszym meczu młodsza Radwańska też trafi na czarną listę. ;)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Biznez to biznes :). Ale w przypadku tenisa rzeczywiście bardzo ciężko jest coś udowodnić, a zawodnik zawsze może zasłonić się jakimś urazem jak np. ból pleców - też nie do udowodnienia potem czy sprawdzenia. Musiały by być twarde dowody jak jakiś przelew tajemniczy i do tego jakieś potwierdzenie kontaktów. No ale jak ktoś sprytny to się tak nie da złapać ...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Tak patrząc na rok 2015 i początek tego to ja bym do listy podejrzanych dodał Nadala. rotfl

Wiadomo, że żart i ma za wiele do stracenia ale patrząc na jego niektóre mecze w zeszłym sezonie... :D
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Ustawianie meczów w tenisie

La_Patik- pisze:Tak patrząc na rok 2015 i początek tego to ja bym do listy podejrzanych dodał Nadala. rotfl

Wiadomo, że żart i ma za wiele do stracenia ale patrząc na jego niektóre mecze w zeszłym sezonie... :D
No w sumie. :D Ciekawe jaki był kurs na Nando przy 6-5 i 30 dla Nadala w czwartym. :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Tak zasadniczo to większość oskarżeń względem zawodniczek jest śmiesznych.
Ale jest to trudna dyscyplina do udowodnienia ustawienia meczu.
Poza tym jest scenariusz w którym nie mamy do czynienia z typowym ustawieniem ale odpuszczeniem imprezy.
Zawodniczka wygrywa imprezę wcześniej, jest wpisana do kolejnej przed WS'em i gra na pół gwizdka bo ważniejszy turniej na horyzoncie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ustawianie meczów w tenisie

El Diablo pisze:Tak zasadniczo to większość oskarżeń względem zawodniczek jest śmiesznych.
Ale jest to trudna dyscyplina do udowodnienia ustawienia meczu.
Poza tym jest scenariusz w którym nie mamy do czynienia z typowym ustawieniem ale odpuszczeniem imprezy.
Zawodniczka wygrywa imprezę wcześniej, jest wpisana do kolejnej przed WS'em i gra na pół gwizdka bo ważniejszy turniej na horyzoncie.
Co do lasek to prawda, w myśl zasady, że kobieta zmienną (na korcie) jest.
Jeśli o mnie chodzi to nie pisałem o tzw. "tankowaniu" zawodników. To jest raczej już normą w świecie zawodowego tenisa.
Tenisówka pisze:Kolejne ciekawostki w temacie:
http://www.sport.pl/tenis/1,64987,19496 ... n=FB_Sport
Są moi faworyci na liście, chociaż jeszcze sporo brakuje. ;)
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ustawianie meczów w tenisie

kolt pisze:Co do lasek to prawda, w myśl zasady, że kobieta zmienną (na korcie) jest.
Jeśli o mnie chodzi to nie pisałem o tzw. "tankowaniu" zawodników. To jest raczej już normą w świecie zawodowego tenisa.
Taaa... i tak trochę żartobliwie to co powiedzieć o teatrze jaki robi Williams? Toż to prosi się o weryfikację.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Śmieszna sytuacja. Lestienne dostał dziką kartę na RG ale została ona cofnięta w związku z naruszeniem zasad. Zawodnik przyznał, że w zeszłym roku postawił w zakładach online 2,90 EUR na finał RG i wygrał 1,40 EUR czy coś koło tego.
Głupich nie sieją. Wiedział, że nie można mu obstawiać. Szczególnie śmieszne, że po co tak małą kwotę obstawiał?
Przepisy surowe...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Zaraz mi się przypomina afera jaka była u nas w mieście jak dwóch policjantów przyjęło lekko ponad ... 8,00zł łapówki. :P
I jeszcze się potem przyznali. O_O
W sumie to nikt nie wiedział czy się śmiać czy płakać ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Słyszałem, że drogówka ma wewn. regulamin, który mówi, że za <100zł na głowę do oskarżenia o próbę przekupstwa dokładają zarzut o znieważenie munduru. ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ustawianie meczów w tenisie

Animal pisze:Słyszałem, że drogówka ma wewn. regulamin, który mówi, że za <100zł na głowę do oskarżenia o próbę przekupstwa dokładają zarzut o znieważenie munduru. ;)
Przez samych siebie? ;)
To nie jest źle, jednak uczciwie to oceniają. :P

Niemniej serdecznie współczułem tym wszystkim uczciwym policjantom, którzy po takiej akcji musieli zakładać mundur i iść na ulicę ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”