Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Czy wciągacie słabiej?

Czy wciągacie słabiej rakiety w okresie zimowym gdy temperatury są niższe? Czy nie ma to większego znaczenia zwłaszcza w przypadku drutów?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy wciągacie słabiej ?

A co tym chcesz osiągnąć? Ja osobiście nie zmieniam sposobu wciągania ram na sezon zimowy (czytaj balony).
Gdybym to robił to bym raczej ciut dołożył a nie odjął bo pod balonem gra się dynamiczniej więc dynamika wzrasta w stosunku do końcowki sezonu otwartego a za to bym sobie tym dołożył kontroli.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy wciągacie słabiej ?

Chodzi mi bardziej o wpływ temperatury na naciąg. Przy niższej teoretycznie robi się bardziej sztywny, tak mnie jakiś naciągacz uświadamiał. Ale ile w tym prawy i czy amator to zauważy ?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Czy wciągacie słabiej?

Ja wciągam tak jak mi się aktualnie chce niezależnie od pory roku i nawierzchni. Nie czuję potrzeby się w to bawić bo dla mnie najważniejsze jest aktualne odejście piłki od rakiety.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy wciągacie słabiej?

Nie bardzo rozumiem. Na mrozie grasz? Pod balonem te 9-10 stopni lub wyżej jest. Ramy przenosisz raczej z samochodu w termobagu. To ja tu nie widzę wpływu. Gdyby był naturalny to wilgoć by go załatwiła.

Natomiast jak jeszcze byłem nastolatkiem to pojechaliśmy kiedyś na trening zimą komunikacją miejską. Było z -10 stopni.
Ramy nie w termobagu a w zwykłych pokrowcach (pełnych). Jak weszliśmy na halę to przez 15 minut nie dało się grać bo z naciągów był taki makaron, że piłka do siatki nie chciała dolecieć! Dosłownie grzęzła w strunach. Co to był za naciąg nie pamiętam bo to było 20-kilka lat temu ... :)
Efekt był zatem odwrotny przy mrozie - nie sztywniał a robił się miękki.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy wciągacie słabiej?

Czyli nie ma sobie co tym d... zawracać. :) I o to mi chodziło. :)
Co do naciągu sprzed 20 lat, to mam jeszcze gdzieś w domu dwa sety jakiegoś multi. Tak pewnie ze 20-25 lat ma. :) Nieraz mnie kusi żeby go wciągnąć, ale nie wiem czy by przeżył starcie z maszyną. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy wciągacie słabiej?

Może nie przeżyć ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Czy wciągacie słabiej ?

Vivid pisze:...pod balonem gra się dynamiczniej...
O_O

Vidziu, skąd taka teoria tudzież uogólnienie...?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy wciągacie słabiej?

Z wieloletniego doświadczenia. Nie badałem prędkości piłek, może to tylko wrażenie optyczne. Jak wchodzę pod balon to gra mi się widocznie szybciej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy wciągacie słabiej?

Vivid pisze:Z wieloletniego doświadczenia. Nie badałem prędkości piłek, może to tylko wrażenie optyczne. Jak wchodzę pod balon to gra mi się widocznie szybciej.
Bo jest sauna pod balonem, tudzież waga Vidziowi szybciej spada to się chłop do MC spieszy rotfl . Proste jak budowa cepa :::jezor::: .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy wciągacie słabiej?

Coś w tym jest co Vivid pisze. Nie wszędzie ale zazwyczaj też mam wrażenie, że pod balonem znacznie szybsza gra jest.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy wciągacie słabiej?

Sebex pisze:Coś w tym jest co Vivid pisze. Nie wszędzie ale zazwyczaj też mam wrażenie, że pod balonem znacznie szybsza gra jest.
A ja bym powiedział, że gorzej oceniamy piłki (wolniej) i to jest przyczyna. Często to wina oświetlenia. U mnie pod balonem znacznie spada timing, więcej ramuje i częściej spóźniam uderzenia. Przez to łatwiej mnie ograć niż na powietrzu.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Czy wciągacie słabiej?

Przy słabym świetle pewnie tak jest, ale przy normalnym jest znacznie więcej punktów odniesienia co znacznie poprawia timing, poza tym nie ma wpływu warunków zewnętrznych (wiatr, słońce itp.). Jak mam wybór zawsze wybiorę halę. :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy wciągacie słabiej?

Możliwe. Ja po prostu odbieram to tak, że gra się znacznie szybciej. :D

Jak mam wybór to zawsze dwór. Nawet jak jest 5 stopni ale da się grać (nie pada, nie jest mokro) to dwór. :)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Czy wciągacie słabiej?

Vivid pisze:Z wieloletniego doświadczenia. Nie badałem prędkości piłek, może to tylko wrażenie optyczne. Jak wchodzę pod balon to gra mi się widocznie szybciej.
Ja amator z krwi i kości mam podobne wrażenia, pamiętam jak pierwszy raz wszedłem pod balon i od razu jakby piłki mi szybciej latały.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy wciągacie słabiej?

Teraz patrzę na tytuł wątku ... :twisted:
A autor to jest z WADA? :D Amatorów doping nie dotyczy. :P
Ale dla ścisłości - cały rok koksujemy tak samo, a Basic na TF-ie to nawet więcej, takie miał parcie na wynik. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Czy wciągacie słabiej?

Jurek Kiler pisze:
Vivid pisze:Z wieloletniego doświadczenia. Nie badałem prędkości piłek, może to tylko wrażenie optyczne. Jak wchodzę pod balon to gra mi się widocznie szybciej.
Ja amator z krwi i kości mam podobne wrażenia, pamiętam jak pierwszy raz wszedłem pod balon i od razu jakby piłki mi szybciej latały.
Sądzę, że to wrażenie, optyczne (ściany) ale także akustyczne - pod balonem echo tak niesie, jak byśmy naparzali w te piłki jak mistrzowie ATP. :]
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Czy wciągacie słabiej?

Mi się nadal wydaje jak oglądam RG w TV w jakości HD, że tam piłki są uderzane szybciej, a jest to jedynie takie wrażenie spowodowane echem odbicia piłki. ;-P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy wciągacie słabiej?

Inne rozproszenie światła, inne światło w ogóle, inna gęstość powietrza, inne zachowanie nawierzchni ze względu na panujące warunki, inna jakość nawierzchni, można tak wymieniać dalej.
Moim zdaniem nie jest to z pewnością wyłącznie wrażenie optyczne gdyż dysproporcja między balonem a kortem otwartym jest zdecydowanie zauważalna. Przy wyłącznie wrażeniu optycznym aż tak by nie było.
masteix pisze:Mi się nadal wydaje jak oglądam RG w TV w jakości HD, że tam piłki są uderzane szybciej, a jest to jedynie takie wrażenie spowodowane echem odbicia piłki. ;-P
To nie oglądaj w FHD, a już tym bardziej w UHD. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Czy wciągacie słabiej?

Vivid pisze:Z wieloletniego doświadczenia. Nie badałem prędkości piłek, może to tylko wrażenie optyczne. Jak wchodzę pod balon to gra mi się widocznie szybciej.
Z krakowskiego punktu widzenia winna jest "gemozłotówka":
- wyższa cena niż za korty otwarte, to trzeba "szybciej" grać :D!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876

Wróć do „Technika, taktyka, trening”