Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Vivid pisze:A tymczasem kopacz Messi po kolejnym przerżniętym turnieju (Copa America) stwierdził, że już nie chce grać w reprezentacji. Był jednym z tych co nie strzelili karnego.
Zwykły tchórz? ...
A może tak dostał do pieca od kibiców, że nie chce albo woli nie grać z obawy. W Argentynie część osób owszem uwielbia Leo, ale jest też bardzo duża grupa kibiców, którzy nie chcą go widzieć w kadrze, nawet nie uważają Messiego za prawdziwego Argentyńczyka. A tam się nie cackają z przekazem swoich opinii.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Wiesz co? A czy on żyje w Argentynie? Czy on tam wróci? I czy taką postawą ostatecznie zaskarbi sobie serca kibiców?
Nie wydaje mi się.

Nie odmawiam mu umiejętności. To jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Ale niestety takim podejściem pokazuje, że nie jest takim rasowym sportowcem.
Ja tam jestem stara szkoła. Dla mnie rasowy sportowiec to taki, który zawsze wstaje i idzie dalej.
Cały czas próbuje, do końca, ma charakter. Parafrazując 50-centa - wygrać, albo polec próbując.
Jemu może się nigdy nie udać, ale to nie wstyd. Być może uda się nie jako liderowi, a jako zmiennikowi - legendzie (już pod koniec kariery). Oczywiście to nie to co zdobycie tytułu jako lider, ale jednak tytuł jest, i jakaś własna w tym cegiełka. Zawsze to jakaś satysfakcja dla niego i zamkniecie choć częściowe ust krytykom.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Vivid pisze:Wiesz co? A czy on żyje w Argentynie? Czy on tam wróci? I czy taką postawą ostatecznie zaskarbi sobie serca kibiców?
Nie wydaje mi się..
Obstawiam, że jednak na koniec kariery właśnie będzie chciał tam pograć. I mimo wszystko dość często bywa w Argentynie jak ma tylko czasową możliwość.

Co dalszego tekstu, to generalnie owszem zgadzam się, że należy dalej próbować itd, ale z drugiej strony jakbyś np. dostawał różne pogróżki albo skierowane w stronę Twojej rodziny to może już jednak pojawiłyby się wątpliwości czy dalej warto.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Pogróżki? To on jest facet czy pierdoła?
Takie sytuacje są wliczone w bycie na świeczniku. Generalnie puste gadanie, na którym się kończy.
Ludzie przestępczo zorganizowani go nie ruszą, za wysoko jest. Komu spadł włos z głowy z zawodników światowej klasy?
Zastrzelono obrońcę z Kolumbii (?) po Mundialu w USA bo strzelił samobója w pierwszym meczu i jego drużyna przegrała mecz z lokalnym rywalem. Ale to było w 1994 roku? Czasy się zmieniają.

Jedyne realne zagrożenie to jakiś wariat. No ale w takim razie ... należało wybrać inny zawód.

Nie wiem jakie tytuły były w prasie argentyńskiej - "Messi - no cojones?" :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Ja widziałem okładki kilku gazet argentynskich raczej smutnych niż złych. Np duży tytuł "zostań" opatrzony odpowiednim zdjęciem. Może jeszcze zmieni zdanie jak trauma minie. Żenujące są za to angielskie tytuły. "Głupki" itd. Itp...

Ale co tam Messi . Pytanie jest takie czy damy radę jutro? Jakoś tak inaczej brzmią w wypowiedziach piłkarze,nie wiem czy się już nie najedli euro. Oby nie...
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Tenisówka pisze:Ja widziałem okładki kilku gazet argentynskich raczej smutnych niż złych. Np duży tytuł "zostań" opatrzony odpowiednim zdjęciem. Może jeszcze zmieni zdanie jak trauma minie.
Myślę, że niestety* zmieni.
A tak w ogóle to generalnie prawie nikt do Messiego nie ma pretensji, choć nie strzelił karnego. To raczej Higuain jest obwiniany, a o Messim mówi się, że jego trud i świetna gra została zaprzepaszczona przez partnerów.

*Niestety, bo jako kibicowi Barcy zależy mi przede wszystkim na jej sukcesach, więc lepiej, żeby Messi był wypoczęty i nie ryzykował kontuzji oraz nie męczył się dodatkowymi meczami oraz podróżami pomiędzy dwoma kontynentami.

A tak w ogóle, to już wcześniej naszło mnie głębsze przemyślenie na temat gry w reprezentacji, tylko nigdy nie chciało mi się tego spisać, żeby wywołać dyskusję, ale teraz jest dobry moment. Generalnie zgodnie z przepisami FIFA, UEFA i innych mafii, piłkarz ma obowiązek grać w reprezentacji, a przynajmniej stawiać się na zgrupowanie, jeśli jest to oficjalny termin FIFA/UEFA/innej mafii. Jeżeli się nie stawi, to grozi mu zawieszenie, jeśli nie zagra z powodu kontuzji, to nie powinien grać bodajże w meczu klubowym, jeśli nie jest to uzgodnione z federacją. To, że jest to ze szkodą dla klubów wiadomo, kluby zresztą protestowały, domagały się odszkodowań za kontuzje itp, ten temat jest dość znany.

Ale po rezygnacji z gry w kadrze Lahma i Ribery'ego (2014 rok, po MŚ) za sprawą pewnej wypowiedzi Platiniego naszło mnie na inne przemyślenia. Otóż Platini stwierdził, że piłkarz nie może sobie ot tak zrezygnować z gry w kadrze i na miejscu Deschampsa powoływałby Ribery'ego, a gdyby ten się nie stawił, to powinien zostać zdyskwalifikowany. Co do Lahma stwierdził, że to nie jego rodak, więc nie jego problem, ale nie pochwala. Dla mnie to jest jakieś niewolnictwo i skandal, żeby można było kogoś zmuszać do, jakby nie patrzeć, pracy. Moim zdaniem piłkarz powinien móc powiedzieć: "nie chce mi się" bez żadnych konsekwencji, ciekaw jestem, jak by wyglądał wyrok sądu w przypadku dyskwalifikacji gracza za odmowę gry w kadrze i pozwu ze strony gracza przeciw FIFA/UEFA/innej mafii.
Vivid pisze:Zastrzelono obrońcę z Kolumbii (?) po Mundialu w USA bo strzelił samobója w pierwszym meczu i jego drużyna przegrała mecz z lokalnym rywalem. Ale to było w 1994 roku? Czasy się zmieniają.
To był drugi mecz Kolumbii na tamtym mundialu, nieszczęśnik nazywał się Andres Escobar i strzelił samobója w meczu z USA, a jego drużyna przegrała 1-2.
Vivid pisze: Komu spadł włos z głowy z zawodników światowej klasy?
Wiadomo, że to nie ten poziom, co Messi, ale kiedyś bramkarz reprezentacji Turcji i wtedy Fenerbahce dostał łomot od kibiców na stacji benzynowej po jakimś przegranym meczu, czy nawet serii wtop.
Z powodu pogróżek z gry w kadrze zrezygnował ostatnio inny turecki bramkarz - Volkan Demirel.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Przepisy federacji i decyzje zawodników to jedna strona medalu. Ale jest i inna. Czasem rezygnacja "gwiazdy" z gry w reprezentacji ułatwia przebudowę drużyny.Nie ma więc ani co płakać po Messim, ani osądzać go od czci i wiary.
Mam nadzieję, że nowy trener Angoli, budując nową drużynę nie powoła Rooneya. A gdyby Rooney- jak Messi - sam zrezygnował* - powiedziałabym, że jest facetem z jajami, umiejącym odejść wtedy - kiedy odejść trzeba.
Będzie nowa Argentyna i tyle. Mam nadzieję, że będzie też nowa Hiszpania. Młoda z młodym trenerem. I Anglia też postawi na młodzież. Z trenerem włącznie.

* Jako kibicce Manchesteru United - też zależy mi głównie na sukcesach klubu. Dlatego nie miałabym nic przeciwko , żeby Roo - mimo, że już legenda klubu - odszedł sam i dobrowolnie do jakiś piłkarskich rajów..są takie. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Ibrahimovic w Manchesterze United - tam go jeszcze nie było :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Niech mi jakiś światły człowiek wytłumaczy - po ch...olerę kupujemy 35 letniego, przechodzonego gwiazdora.? :::bd::
Pewnie mam za mały rozumek, bo nie wiem. :dvl(: To będziemy mieli dwóch o wielkim ego- z tym, że jeden może drugiego posadzić na ławce.. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Gary pisze:Dla mnie to jest jakieś niewolnictwo i skandal, żeby można było kogoś zmuszać do, jakby nie patrzeć, pracy. Moim zdaniem piłkarz powinien móc powiedzieć: "nie chce mi się" bez żadnych konsekwencji, ciekaw jestem, jak by wyglądał wyrok sądu w przypadku dyskwalifikacji gracza za odmowę gry w kadrze i pozwu ze strony gracza przeciw FIFA/UEFA/innej mafii.
Chyba nie tak na to patrzysz Gary. Dla Ciebie piłka to jest zabawa. Piłkarze też często mówią o radości z gry, dobrej zabawie itd.
Ale nie zmienia to faktu, że są zawodowymi piłkarzami i gra w piłkę jest ich pracą. Zatem ich szefami są nie tylko kluby ale i Federacje, lub mafie jak wolisz. ;)
Porównaj to do grup kapitałowych - klub to jego bezpośredni pracodawca, a Federacja to taka spółka matka wobec klubu.
No to teraz powiedz prezesowi spółki nadrzędnej nad Twoją macierzystą, że nie chce Ci się robić tego co Ci polecił, i co w dodatku nie wykracza poza Twoje kompetencje i zakres obowiązków.
Kwestia prezesa - albo do kadr po świadectwo pracy, albo np. o premii zapomnij na jakiś czas ...

Piłkarz gra i ma za to odpowiednie wynagrodzenie więc nie ma fochów. Poza tym ktoś w te imprezy inwestuje i nie chce widzieć ogonów. Jak w tenisie, po to są wymogi występów. Nikt nie ładuje kilkudziesięciu milionów dolarów i ma się martwić, że pierwsza 10-tka akurat sobie zrobi wakacje ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

scudetto pisze:Ibrahimovic w Manchesterze United - tam go jeszcze nie było :D .
Powiedz, że to żart? :) Jeśli nie, to goście chyba jakiego udaru dostali, chyba, że tylko marketingowo na rok.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Basic pisze:
scudetto pisze:Ibrahimovic w Manchesterze United - tam go jeszcze nie było :D .
Powiedz, że to żart? :) Jeśli nie, to goście chyba jakiego udaru dostali, chyba, że tylko marketingowo na rok.
Na dwa :dvl(: .
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Wyjmujemy najgorętsze nazwisko z wolnych agentów, do tego legendę futbolu, a Wam nie pasuje? :rolleyes:

Ostatni sezon - 38 goli i 13 asyst w silnej lidze. Pomijając, jak wielkim zawodnikiem Zlatan był na przekroju całej kariery, jak bardzo będzie chciał zapieprzać dla Mourinho, w którym jest zakochany, jeżeli mówimy o jakimś żarcie i udarze, to chyba tylko autora takiego postu. Litości.
Majorka pisze:Niech mi jakiś światły człowiek wytłumaczy - po ch...olerę kupujemy 35 letniego, przechodzonego gwiazdora.? :::bd::
Nie daliśmy PSG ani złotówki za ten transfer, nie wiem czym ryzykujemy, w razie czego od kolejnego przepłaconego niewypału (nic nie przebije w tym względzie pożal się boże białego Pele) nie zbiedniejemy, bo znając życie liczba samych sprzedanych koszulek pokryje ten kontrakt. Nie było lepszego piłkarza w United od czasów CRa, naprawdę nie pojmuję, jak można nie cieszyć się z przyjścia takiego zawodnika.
#NKrising
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

HeadShot pisze: ..Nie daliśmy PSG ani złotówki za ten transfer, nie wiem czym ryzykujemy, w razie czego od kolejnego przepłaconego niewypału (nic nie przebije w tym względzie pożal się boże białego Pele) nie zbiedniejemy, bo znając życie liczba samych sprzedanych koszulek pokryje ten kontrakt. Nie było lepszego piłkarza w United od czasów CRa, naprawdę nie pojmuję, jak można nie cieszyć się z przyjścia takiego zawodnika.
Jak się spojrzy od strony marketingowej - to na pewno jest to dobre pociągnięcie. Nie neguję.
Ale popatrz - CR przychodził do United mając lat 18, Roy Keane z Nottingham - 22, Ruud VN -25, Eric Cantona - 26.. Jedyny, który wiele zrobił dla United - a przyszedł po 30tce - to Teddy Sheringham. Ale ledwo ledwo po tej trzydziestce.
I o to głównie mi chodzi. Miałam nadzieję na wyrwanie Jamiego Vardiego (ponoć zrobi to Arsenal), albo Harrego Kane'a ... młodego z perspektywami na kilka lat. A nie zakochanego w Mourinho dziadka.
Ale nic - obyś Ty miał rację i Zlatan dał United to na co czekamy od czasu odejścia SAFa.
Zresztą już gorzej być nie może chyba - tylko lepiej. :wink:

Swoją drogą miasto Manchester : Mou&Zlatan contra Guardiola. Będzie się działo. rotfl

A Ryan Giggs opuszcza United. :(
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

HeadShot pisze:Wyjmujemy najgorętsze nazwisko z wolnych agentów, do tego legendę futbolu, a Wam nie pasuje? :rolleyes:

Ostatni sezon - 38 goli i 13 asyst w silnej lidze. Pomijając, jak wielkim zawodnikiem Zlatan był na przekroju całej kariery, jak bardzo będzie chciał zapieprzać dla Mourinho, w którym jest zakochany, jeżeli mówimy o jakimś żarcie i udarze, to chyba tylko autora takiego postu. Litości.
Majorka pisze:Niech mi jakiś światły człowiek wytłumaczy - po ch...olerę kupujemy 35 letniego, przechodzonego gwiazdora.? :::bd::
Nie daliśmy PSG ani złotówki za ten transfer, nie wiem czym ryzykujemy, w razie czego od kolejnego przepłaconego niewypału (nic nie przebije w tym względzie pożal się boże białego Pele) nie zbiedniejemy, bo znając życie liczba samych sprzedanych koszulek pokryje ten kontrakt. Nie było lepszego piłkarza w United od czasów CRa, naprawdę nie pojmuję, jak można nie cieszyć się z przyjścia takiego zawodnika.
Zasadniczo zgadzam się z Tobą - klasa Zlatana jest bezsprzeczna i powinien być wzmocnieniem dla MU. Ale trochę zgadzam się też z Majorką:
Majorka pisze:Ale popatrz - CR przychodził do United mając lat 18, Roy Keane z Nottingham - 22, Ruud VN -25, Eric Cantona - 26.. Jedyny, który wiele zrobił dla United - a przyszedł po 30tce - to Teddy Sheringham. Ale ledwo ledwo po tej trzydziestce.
Mourinho nie jest moim ulubionym trenerem, łagodnie mówiąc. Moim zdaniem jedną z jego wad jest to, że skupia się tylko na "tu i teraz", chce osiągnąć sukces w ciągu 2-3 lat, nawet kosztem spalonej ziemi na przyszłość (atmosfera, zajechani piłkarze, kadra wymagająca odmłodzenia). Zlatan jest dla mnie swego rodzaju symbolem tego, tak jak wcześniej Drogba i Eto'o w Chelsea. Wolę trenera w typie SAFa (abstrahując od tego, że SAF to po prostu mój ulubiony trener), kto zostanie w klubie długo, przebuduje kilka razy zespół, wypromuje generację piłkarzy itp.

Sądzę, że Zlatan przez te 2 lata będzie piłkarskim wzmocnieniem, natomiast wolałbym, żeby MU wzięło kogoś młodszego, kto się będzie rozwijał, kto zostanie w klubie na lata lub zostanie z zyskiem sprzedany.
HeadShot pisze:...znając życie liczba samych sprzedanych koszulek pokryje ten kontrakt.
Raczej nie pokryje, sądzę, że Zlatan zbyt dużo zarabia. To chwytliwe hasło, rzucone chyba pierwszy raz przez Pereza ("Transfer Ronaldo zwróci się z samych koszulek") nie ma za wiele wspólnego z prawdą, przynajmniej na przykładzie Barcelony. Od osoby będącej dość blisko zarządu wiem, że kontrakt z Nike jest sformułowany tak, że ta firma daje stroje i bodajże 30 mln Euro rocznie, ale kasa ze sprzedaży koszulek jest ich aż do sprzedania jakiegoś nakładu (wysoka liczba, kilka milionów), dopiero powyżej tej liczby sprzedanych koszulek klub dostaje jakiś %. Oczywiście zysk z nadrukowania nazwiska, odznaki Klubowych Mistrzów Świata i innych pierdół idzie w całości dla klubu, ale mimo wszystko jest to moim zdaniem nierealne, żeby samych koszulek z nazwiskiem Ibry poszło tyle, by spłacić jego wynagrodzenie. Sądzę, że nie spłaci się nawet 25%. O ile oczywiście MU ma tak samo sformułowany kontrakt odnośnie strojów.
Vivid pisze:Chyba nie tak na to patrzysz Gary. Dla Ciebie piłka to jest zabawa. Piłkarze też często mówią o radości z gry, dobrej zabawie itd.
Ale nie zmienia to faktu, że są zawodowymi piłkarzami i gra w piłkę jest ich pracą. Zatem ich szefami są nie tylko kluby ale i Federacje, lub mafie jak wolisz.
Porównaj to do grup kapitałowych - klub to jego bezpośredni pracodawca, a Federacja to taka spółka matka wobec klubu.
No to teraz powiedz prezesowi spółki nadrzędnej nad Twoją macierzystą, że nie chce Ci się robić tego co Ci polecił, i co w dodatku nie wykracza poza Twoje kompetencje i zakres obowiązków.
Kwestia prezesa - albo do kadr po świadectwo pracy, albo np. o premii zapomnij na jakiś czas ...
No właśnie ja od początku neguję federacje jako spółki matki, czy szefów piłkarzy. Federacje roszczą sobie takie prawo, ale moim zdaniem nie mają oparcia w prawach lokalnych i w prawie międzynarodowym i.. zdają sobie z tego sprawę. Wiedzą moim zdaniem, że w sądach powszechnych byliby w wielu sytuacjach na straconej pozycji, dlatego różnymi działaniami robią wszystko, żeby żadne sprawy związane z piłką do takich sądów nie trafiały. A jak już trafiają, to są na korzyść piłkarzy, np. wyrok w słynnej sprawie Bosmana.

I uważam, że tak samo byłoby z grą w kadrze. Jestem przekonany, że gdyby jakiś piłkarz światowej klasy, ktoś o poziomie Messiego, Suareza, Cristiano, Lewandowskiego itp. powiedział, że gra w kadrze go, owszem, interesuje, ale chce przykładowo bańkę startowego za mecz, a jak nie, to nie gra i został zdyskwalifikowany, to piłkarz i jego klub dostaliby ogromne odszkodowanie za to, że ten został zdyskwalifikowany bezprawnie, gdyż regulamin FIFA/UEFA nie jest zgodny z prawem pracy i innymi przepisami. No bo z FIFĄ/UEFĄ oraz krajową federacją nie ma taki piłkarz żadnego kontraktu, więc z jakiej paki ma grać, jeśli nie godzi się na dane warunki? Wiadomo, to tylko teoria, bo większość piłkarzy chce też osiągnąć coś w kadrze, pokazać się, zdobyć medal na ważnej imprezie, ale wyobraź sobie przez chwilę, że znajdzie się ktoś, kto ma to gdzieś, kto chce zarabiać i wygrywać w klubie, a poza tym mieć jak najwięcej świętego spokoju, czasu dla rodziny i siebie samego. Czy nie miałby racji? Kontrakt ma z klubem, więc jego gra w reprezentacji, to jakby dodatkowa praca. To nie jest jak w Twoim przykładzie, że pracuję w firmie X i przerzucam papierki dla tej firmy i ktoś z firmy matki chce, żebym zamiast przerzucać papierki tej firmy X poprzerzucał w tym czasie ich papierki. Tu adekwatny byłoby porównanie z sytuacją, w której prezes spółki matki chce dać mi dodatkowo umowę zlecenie czy dodatkowe pół etatu po godzinach pracy na dodatkowe przekładanie ich papierków poza etatem w firmie X.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Poza ogólną zgodą mały kij w mrowisko - ktoś te gwiazdy wyszkolił... . Poza nielicznymi wyjątkami - właśnie członkowie tejże Federacji.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

HeadShot pisze:Wyjmujemy najgorętsze nazwisko z wolnych agentów, do tego legendę futbolu, a Wam nie pasuje? :rolleyes:
Ostatni sezon - 38 goli i 13 asyst w silnej lidze. Pomijając, jak wielkim zawodnikiem Zlatan był na przekroju całej kariery, jak bardzo będzie chciał zapieprzać dla Mourinho, w którym jest zakochany, jeżeli mówimy o jakimś żarcie i udarze, to chyba tylko autora takiego postu. Litości.
Silna liga O_O ?? Masz rację, litości. Od kiedy? Silna liga gdzie PSG wygrywa mając 30ptk przewagi nad kolejną drużyną. Do tego wygrywa bodajże 4tytuł z rzędu a nie może nic wielkiego ugrać w Lidze Mistrzów. Które pozostałe drużyny z ligi francuskiej osiągnęły jakiś większy sukces w europie? Ja tu nie widzę żadnej silnej ligi.
HeadShot pisze:
Majorka pisze:Niech mi jakiś światły człowiek wytłumaczy - po ch...olerę kupujemy 35 letniego, przechodzonego gwiazdora? :::bd::
Nie daliśmy PSG ani złotówki za ten transfer, nie wiem czym ryzykujemy, w razie czego od kolejnego przepłaconego niewypału (nic nie przebije w tym względzie pożal się boże białego Pele) nie zbiedniejemy, bo znając życie liczba samych sprzedanych koszulek pokryje ten kontrakt. Nie było lepszego piłkarza w United od czasów CRa, naprawdę nie pojmuję, jak można nie cieszyć się z przyjścia takiego zawodnika.
Dlatego napisałem już wcześniej, że jeśli to ma być tylko dla marketingu to pewnie opłacało się MU ściągnąć Zlatana. Jeśli sportowo, to jak dla mnie średnio. Muszą w zasadzie budować drużynę od prawie zera, raczej z perspektywą sukcesu za 2-3 lata a ściągają wiekowego Zlatana, który jest już prawie na emeryturze. Owszem w tej silnej lidze francuskiej to mógł sobie dreptać i mieć całą część obronną gdzieś, w PL raczej tak nie będzie mógł. Do tego jego ego jest chyba bardziej rozdmuchane niż nawet Ronaldo.

Nikt nie przeczy, że Zlatan nie był wielkim graczem, ale jak dla mnie ściąganie obecnie Zlatana do MU nie jest potrzebne.

Chyba, że tyko po to. :)
Majorka pisze:Swoją drogą miasto Manchester : Mou&Zlatan contra Guardiola. Będzie się działo. rotfl
Majorka pisze:A Ryan Giggs opuszcza United. :(
Po prawie 30latach, szkoda, dla mnie to ikona tego klubu. Miałem nadzieję, że jednak będzie trenerem Diabłów w końcu. Może jeszcze powróci tam za kilka lat. W Barcie byłby chyba takim właśnie naturalnym wyborem.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

hokej pisze:Poza ogólną zgodą mały kij w mrowisko - ktoś te gwiazdy wyszkolił... . Poza nielicznymi wyjątkami - właśnie członkowie tejże Federacji.
Szkolą zazwyczaj kluby, które członkami federacji są, bo muszą. Messiego wyszkoliła Barcelona (i trochę wcześniej Newell's Old Boys w Argentynie), nie federacja argentyńska czy hiszpańska. To po pierwsze. A po drugie, gdyby nawet szkoliły ośrodki federacyjne, jakieś odpowiedniki Szkół Mistrzostwa Sportowego, to wszystko by zależało od skonstruowania umów. Bo jeśli nie ma w nich nic o tym, że potem trzeba swoje odegrać w kadrze, to wszelkie roszczenia byłyby moim zdaniem bezzasadne.
Basic pisze:Silna liga ?? Masz rację, litości. Od kiedy? Silna liga gdzie PSG wygrywa mając 30ptk przewagi nad kolejną drużyną. Do tego wygrywa bodajże 4tytuł z rzędu a nie może nic wielkiego ugrać w Lidze Mistrzów. Które pozostałe drużyny z ligi francuskiej osiągnęły jakiś większy sukces w europie? Ja tu nie widzę żadnej silnej ligi.
5. miejsce w rankingu UEFA to nie jest zły wynik, ale strata do 4. miejsca jest ogromna, bliżej lidze francuskiej do goniących (np. rosyjska) niż do podium. Dla mnie liga francuska to liga dobra i nic więcej.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Gary pisze:
hokej pisze:Poza ogólną zgodą mały kij w mrowisko - ktoś te gwiazdy wyszkolił... . Poza nielicznymi wyjątkami - właśnie członkowie tejże Federacji.
Szkolą zazwyczaj kluby, które członkami federacji są, bo muszą. Messiego wyszkoliła Barcelona (i trochę wcześniej Newell's Old Boys w Argentynie), nie federacja argentyńska czy hiszpańska. To po pierwsze. A po drugie, gdyby nawet szkoliły ośrodki federacyjne, jakieś odpowiedniki Szkół Mistrzostwa Sportowego, to wszystko by zależało od skonstruowania umów. Bo jeśli nie ma w nich nic o tym, że potem trzeba swoje odegrać w kadrze, to wszelkie roszczenia byłyby moim zdaniem bezzasadne.
Do tego kluby te dostają odpowiednie wynagrodzenie finansowe przy każdym transferze danego zawodnika do kolejnego klubu więc to nie jest tak, że za darmo szkolą dzieciaków, małolatów.
Gary pisze:
Basic pisze:Silna liga ?? Masz rację, litości. Od kiedy? Silna liga gdzie PSG wygrywa mając 30ptk przewagi nad kolejną drużyną. Do tego wygrywa bodajże 4tytuł z rzędu a nie może nic wielkiego ugrać w Lidze Mistrzów. Które pozostałe drużyny z ligi francuskiej osiągnęły jakiś większy sukces w europie? Ja tu nie widzę żadnej silnej ligi.
5. miejsce w rankingu UEFA to nie jest zły wynik, ale strata do 4. miejsca jest ogromna, bliżej lidze francuskiej do goniących (np. rosyjska) niż do podium. Dla mnie liga francuska to liga dobra i nic więcej.
Ok 5 miejsce, ale bądźmy poważni co obecnie liga francuska znaczy w europie? Dobrze, że napisałeś, że strata do 4-go miejsca jest ogromna. Dla mnie obecnie to średnia liga. A gdyby PSG tam nie grało to już w ogóle marnie ta liga wypada w europie.
Dla mnie angielska>hiszpańska>niemiecka>włoska .... długo nic... > francuska.
Więc dla mnie osiągnięcia Zlatana w lidze włoskiej robiły wrażenie, w hiszpańskiej nie liczę bo miał marny wkład, tak w lidze francuskiej nie robią na mnie wrażenia, żeby podawać ile bramek i asyst miał w silnej lidze :tired: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Naprawdę piszemy o lidze francuskiej, czy może jednak cypryjskiej?

https://gyazo.com/af41175b617047fc01d46d0e15e9fecf

Zastanówmy się, czyje to statystyki, i jak się sprawdził w United. Zawodników, którzy mają błyszczeć za 2-3 lata, to United wychowało/wychowa w swojej szkółce, ewentualnie kupiło już takich wcześniej, tutaj potrzebny jest ktoś, kto da jakość na już, by następny sezon jakoś wyglądał.

Mchitarjan również w United, wiele pogłosek dotyczy Varane. Genialne może być to okienko.
#NKrising

Wróć do „Inne sporty”