Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Gary nie podsumował poprzedniego sezonu, więc ja otworzę nowy przypomnieniem kto, gdzie i czego broni. :wink:

Tytułu Mistrza Polski - Lech Poznań
Mistrza Anglii - Chelsea Londyn
Mistrza Niemiec - Bayern Monachium
Mistrza Hiszpanii - FC Barcelona
Mistrza Włoch - Juventus Turyn
Mistrza Francji - PSG

Barcelona bronić będzie pucharu Ligi Mistrzów, a Sewilla - Ligi Europy.
----------------------------

Liga angielska startuje w tym tygodniu. Ja jak zawsze z wielkim nadziejami.. :::cldno9::: Pierwszy mecz gramy z Kogutami.
Wraz z Bastienem uzyskaliśmy najładniejszą kibickę wśród tenisistek. :wink:
Na poważnie - nowego mistrza Anglii widzę w czwórce Chelsea, Arsenal, dwa Manchestery.. Bardzo byłabym zdziwiona gdyby misiem został ktoś spoza. Trudno w Anglii broni się tytułu więc nie Chelsea.. Arsenal pewnie zacznie w swoim stylu, polideruje i oklapnie.. Hałaśliwi sąsiedzi też gubia się w decydujacych momentach, więc kto?
KTO? MY! :::yay:::
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lkLekxJiUc0[/youtube]
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Pierwsze koty za płoty, niestety tożsamość tej drużyny to dalej wielki znak zapytania... Cieszą oczywiście trzy punkty z trudnym rywalem, ale styl pozostawia bardzo wiele do życzenia. Nie rozumiem, czemu Mata szarpie się na skrzydle, a Memphis na 10... Indywidualnie na plus Smalling i Darmian, do tego przyzwoity Romero. Rooney wyglądał jakby grał pierwszy mecz od pół roku, cud, że ten kryminał który wykonał w polu karnym zakończył się bramką.
#NKrising
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Majorka pisze:Gary nie podsumował poprzedniego sezonu
Rzeczywiście zapomniałem o tym, a jak sobie przypomniałem, to (a co, pochwalę się) byłem w Barcelonie na Trobadzie (kongresie Fan Clubów) oraz meczu o Puchar Gampera z Romą. Wrażenia super, zarówno jeśli chodzi o nowo poznanych ludzi, sam kongres, jak i mecz. Z perspektywy trybun fajnie widać jak formacje się przesuwają i jak ruch bez piłki jednego zawodnika robi miejsce innemu oraz jak reagują na to obrońcy rywala. A że mecz był bez emocji, to zajmowałem się wypatrywaniem takich rzeczy. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Gary pisze:..Z perspektywy trybun fajnie widać jak formacje się przesuwają i jak ruch bez piłki jednego zawodnika robi miejsce innemu oraz jak reagują na to obrońcy rywala. A że mecz był bez emocji, to zajmowałem się wypatrywaniem takich rzeczy. :wink:
No właśnie na tym polega różnica pomiędzy oglądanie z trybun, a w tv. Z perspektywy trybun na stadionie znakomicie można śledzić taktykę obu zespołów, ale nie dostrzega się szczegółów technicznych. W tv - dostrzegasz technikę graczy, faule, emocje - ale nigdy nie widzisz całości pola..
Bardzo dawno nie byłam na stadionie - ostatni raz na Emirates w 2011 - (chyba?) Wrażenie niesamowite.

Czytałeś, Gary, książkę Jimmy'ego Burnsa "Barca - życie, pasja, ludzie" ? Pewnie tak, ale o ile nie - to koniecznie. Jest naprawdę świetna. Właśnie kończę.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Majorka pisze: Czytałeś, Gary, książkę Jimmy'ego Burnsa "Barca - życie, pasja, ludzie" ? Pewnie tak, ale o ile nie - to koniecznie. Jest naprawdę świetna. Właśnie kończę.
Nie czytałem. Tak to u mnie jest, że jak mam swoją książkę, to trochę leży na biurku/stoi na półce zanim ją przeczytam, w końcu nigdzie nie ucieknie. Co innego z książkami pożyczonymi z biblioteki/od kogoś - te czytam od razu. Burns czeka więc na swoją kolej, która na pewno nastąpi jeszcze w tym roku. W końcu gdzieś tam w środku jest moje nazwisko. :wink:

Zapomniałem jeszcze o jednym:
Majorka pisze:Barcelona bronić będzie pucharu Ligi Mistrzów, a Sewilla - Ligi Europy.
Sevilla nie będzie bronić Ligi Europy, od tego sezony triumfator LE ma zapewnione miejsce w LM. Jeśli więc Valencia upora się z Monaco, to w Lidze Mistrzów zobaczymy 5 drużyn z Primera Division.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Lewandowski szaleje! Pięć bramek w 9 minut ! O_O
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

No fajnie :::gd::: , ale żeby tak w ostatnich meczach eliminacyjnych reprezentacji ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Vivid pisze: ale żeby tak w ostatnich meczach eliminacyjnych reprezentacji ...
Polska reprezentacja to nie Bayern Monachium. :)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

O Lidze Angielskiej słów kilka się należy. :wink:
City po 5 spotkaniach wygranych w znakomitym stylu, bez straty bramki - nagle przegrało na własnym boisku z West Hamem.
Chelsea - po wygranym meczu z Arsenalem - wspięła się dwa oczka i udało jej się nie wylądować w strefie spadkowej. To co się dzieje w drużynie Mourinho - zadziwia. Kompletnie rozwalona obrona, Ivanovic - najlepszy obrońca w ubiegłym sezonie gra jak amator, John Terry na ławce. Hazard niewidoczny, tak samo Fabregas. Diego Costa.. Diego Costa to odrębny rozdział. Powinien był dostać żółtka , a w efekcie czerwoną kartkę - zanim swoim zachowaniem doprowadził do wyrzucenia Gabriela i - w efekcie - gry Arsenalu w 10.
Pasował Costa do Atletico Simeone - tu jednak razi. Pomimo, ze w Anglii też nie grają grzeczni chłopcy.
Mou nie podał ręki Wegnerowi, na konferencji gadał głupoty - i w ogóle przewiduję zły sezon dla Special One. Z Evą Carneiro też będą kłopoty- pewnie sprawa skończy się w sądzie.
Ciekawość co na to wszystko Roman A...? :wink:
A z Anthony'ego Martiala jestem naprawdę zadowolona. I z Memphisa Depaya - też. Zaczyna wreszcie ta drużyna wyglądać na stabilną.
Strasznie szkoda Luke'a Shawa - no ale trudno, stało się. Ostatni mecz ze Świętymi - bardzo dobry.
Swoją drogą - szacunek dla Southampton - co roku wykupują im wszystkich najlepszych - i co roku połatają te dziury i grają na dobrym poziomie. :::gd:::
No i jeszcze wspomnę o tym przepięknym wyniku 3:0 z Liverpoolem. :D

PS. Strasznie narzekam na brak ligi hiszpańskiej w Canal+. Niby nie ogladałam wszystkich spotkań - ale te najważniejsze zawsze. Bardzo mi tego brak.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Majorka - od 18 września masz na nc+ Eleven Sport. Cała La Liga. Dodatkowo drugi kanał Eleven HD. Czestotliwości odpowiednio 11258 oraz 11278.
Do 15.10 gratis dla posiadających Canal+ w pakietach. Po tej dacie - nie wiadomo, ale jeśli każą sobie dopłacić to strzał w stopę.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Ale ja nie mam Canal+ z satelity - tylko pakiet z UPC. Tam nie ma Eleven. ;(
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Majorka pisze:Ale ja nie mam Canal+ z satelity - tylko pakiet z UPC. Tam nie ma Eleven. ;(
W komputerku można Eleven oglądać. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Majorka pisze:Ostatni mecz ze Świętymi - bardzo dobry.
Oj, gdyby nie szkolne błędy obrony Saints, nie byłoby trzech punktów. Brakuje kreatywności w pomocy, którą zapewnia jedynie Bastian F*** Schweinsteiger (piłkarz sezonu, póki co) a Carrick z Schneiderlinem grają za bardzo cofnięci. stosowane 4-2-3-1 nie zapewnia wystarczającej siły ataku, bo "dziesiątka", kluczowa w tym ustawieniu to albo tragiczny Rooney, albo ciągle zbyt mało grający Herrera albo nienadający się do tej roli Depay. I potem, gdy takie Southampton stosuje wysoki pressing zwyczajne brakuje lepszego zrozumienia między formacjami, piłka krąży zbyt wolno. Wyjątkiem jest oczywiście akcja na 3:1 z bramką Maty, ale tu też - wbrew pozorom - trochę brakowało szybkości.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

wwojtek pisze:.. albo tragiczny Rooney, ..
No niestety, gra kapitan tragicznie.
Niewątpliwie Święci pomogli, niewątpliwie dalej nie jest to drużyna jak za Fergiego - ale widać szkielet. Dużo zawdzięczamy też DeGei.Znakomicie bronił w końcówce.
Ja co do Herrery ma mieszane uczucia. Ma momenty - ale też i długie okresy przestoju, gdy jest zupełnie niewidoczny. Teraz Sunderland - zobaczymy jak nam pójdzie z zespołem czołgów.. :wink:
Obiektyw pisze:
Majorka pisze:Ale ja nie mam Canal+ z satelity - tylko pakiet z UPC. Tam nie ma Eleven. ;(
W komputerku można Eleven oglądać. :)
Można, ale aż tak hiszpańskiej ligi nie kocham. :wink: Jak muszę się pomęczyć, to oglądam Legię. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Majorka pisze:
Obiektyw pisze:
Majorka pisze:Ale ja nie mam Canal+ z satelity - tylko pakiet z UPC. Tam nie ma Eleven. ;(
W komputerku można Eleven oglądać. :)
Można, ale aż tak hiszpańskiej ligi nie kocham. :wink: Jak muszę się pomęczyć, to oglądam Legię. rotfl
To dzisiaj masz okazję. Mecz w PP z Lechią.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Lewy na prezydenta. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Majorka pisze:Lewy na prezydenta. rotfl
Nie nadaje się. Robi zamiast obiecywać. :wink:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

No dobra. Cieszmy się. Cieszmy się teraz - bo trzeba szczerze sobie powiedzieć, że jedynym poważnym przeciwnikiem w tej grupie to byli Niemcy - i to w przedziwnej zapaści. Reszta to ledwo jakieś średniaczki. Od połowy Europy, tak grając, dostajemy bęcki.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

To jak awansowaliśmy na euro, to mundial powinniśmy mieć w kieszeni patrząc na grupę w eliminacjach :D

Wróć do „Inne sporty”