Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Under Armour - Temat Ogólny

Tutaj dyskutujemy o ubraniach, butach i różnych akcesoriach tenisowych firmy Under Armour.

Krótka historia*:
Firma została założona w 1996 roku przez ówczesnego 23-letniego studenta Uniwerystetu w Maryland i kapitana uniwersyteckiej drużyny w futoblu amerykańskiego- Kevina Planka w piwnicy jego babci w Waszyngtonie.

Plank, który męczył się podczas gry z powodu zbyt potliwej koszulki, zauważył iż jego spodenki pozostają suche. To zainspirowało go do stworzenia koszulek odprowadzających wilgoć. Wkrótce potem główne firmy takie jak Nike, Adidas czy Reebok poszły w ślady Under Armour i stworzyły własne serie odprowadzających wilgoć odzieży.

Pod koniec 1996 roku firma wygenerowała 17 tysięcy dolarów przychodu wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej. W roku 1997 Plank miał już zamówienia opiewające na 100 tysięcy dolarów i został tym samym zmuszony do zbudowania fabryki w Ohio. Marka została jeszcze bardziej dostrzeżona, kiedy na okładce USA Today rozgrywający Oakland Raiders Jeff George pojawił się w golfie Under Armour. Firma została dostrzeżona przez Uniwerystet Technologii w Georgii, który zamówił 10 strojów dla drużyny Gerogia Tech Yellow Jackets. Współpraca z tym uniwersytetem zaowocowała współpracą ze stanem Karolina Północna. Dzięki pozytywnym opiniom graczy na temat produktów firmy ilość zamówień zaczęła się zwiększać. Under Armour swój pierwszy zysk osiągnęła w roku 1998. W 1999 w filmie Męska gra Willie Beamen grany przez Jamiego Foxa występował w suspensorium Under Armour. Wykorzystując sukces filmu Plank zakupił reklamę w popularnym sportowym dwutygodniku ESPN The Magazine. Reklama wygenerowała aż 750 tysięcy dolarów przychodu.

Firma działa w kilku dyscyplinach sportowych. Jedną z nich jest tenis. Zawodnicy reklamujący UA to:
Sloane Stephens
Robby Ginepri
Andy Murray

Zapraszam do dyskusji na temat produktów tej firmy. :)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Wiem, że nie powinno się pisać postów jeden pod drugim ale żeby ruszyć temat to napiszę. :]

Under Armour "pokazało" strój Andyego Murraya na FO 2015.
Obrazek

Według mnie brakuje jakiegoś koloru. Wystarczyłaby mała wstawka, żeby ożywić tą czerń i szarość. Dość minimalistyczny charakter.
Jestem ciekawy czy Andy się pokaże w tych "leginsach". Co prawda akurat bieliznę robią bardzo dobrą i rzeczywiście spełniają swoje zadanie. Dużo osób (zawodnicy Futbolu Amerykańskiego w Polsce) używa produktów tej marki i sobie chwalą. Rzeczywiście trzyma ciepło. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Kolorystyka oddaje jego osobowość. ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Bez kitu to z tymi "leginsami" czy co to jest wygląda masakrycznie O_O .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Jakuboto pisze:Bez kitu to z tymi "leginsami" czy co to jest wygląda masakrycznie O_O .
Może spodziewają się, że będzie zimno w Paryźu. Pod tym względem na pewno te spodnie termoaktywne się sprawdzą.

Jako, że to temat o UA to wrzucę zdjęcie butów jakie ta firma stworzyła dla Andyego. (Może niektórzy nie widzieli zdjęcia w innym temacie)/ :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Andy już chyba będzie grał w butach UA a nie Adidasa. Ostatnio trenował w wersji "Wimbledon".

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Spoko to wygląda. Widziałem ubrania tej firmy w Go Sport. Tylko ta cena dość wysoka. Ale jeśli idzie za tym wysoka jakoś to ze mu nie. Koszulki mają jakiś system chłodzenia niby.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Nie wiem jak na lato się sprawdza chłodzenie ale w zimę podczas treningów na dworze znajomi chwalili sobie bardzo ubrania tej firmy (rzeczywiście trzymały ciepło). :)
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Firma fajna, ale ubrania trochę bez polotu. Nie mają swojego tenisowego stylu. A buty jakieś takie.. jak z bazaru. ;) Szkoda, mogliby się postarać!
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Kerm pisze:Firma fajna, ale ubrania trochę bez polotu. Nie mają swojego tenisowego stylu.
Ciuchy Murka oddają jego osobowość. A w dzisiejszych czasach mówienie o własnym stylu to dobry żart, no chyba, że za styl uznamy zatrudnianie daltonistów lubiących odblaski.

A wzorki bywają ciekawe, na przykład urzekł mnie ten "gadzi", pasuje jak ulał do mojego "Frogusa"...
Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Bardzo fajna ta zielona :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

No! Zielona fajna. Więc można. ;) Nie, nie mam na myśli robienia nowego Nike (no niestety w tym sezonie zatrudnili daltonistów) ale zarówno NB, Lotto, Asics itd mają jakiś tam swój styl. A UA jest trochę bezpłciowe.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Widzisz, wg mnie mówienie o stylu w czasach, kiedy wchodzi jakiś trend i duża część producentów się tego trzyma to... przesada.
ObrazekObrazek

Gdybym Ci nie napisał, że po prawej jest NB, a nie Asics to byś się domyślił?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Under Armour - Temat Ogólny

UA w Tenisie na światowym poziomie jest niedawno. Spójrz na Futbol Amerykański to zobaczysz, że mają styl. :P Tutaj też wyrobią sobie "swój".

Myślę też, że dopasowali się do charakteru Andyego. Może mają na uwadze zdanie samego zawodnika. ;-P
A to, że nie tylko szarości i czernie to:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Under Armour - Temat Ogólny

El Diablo pisze: Ciuchy Murka oddają jego osobowość. A w dzisiejszych czasach mówienie o własnym stylu to dobry żart, no chyba, że za styl uznamy zatrudnianie daltonistów lubiących odblaski.
Mnie się podoba, że Szkot jako jedyny z czołówki - nie pozwala się ubierać w papuzie kolory, tylko prawdopodobnie zgodnie z własnymi upodobaniami - nosi ubrania stonowane. Taki mój mąż na przykład za "Chiny ludowe" nie założyłby na siebie nic "papuziego", ale to w czym biega z reguły Szkot po korcie to i owszem.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Tenisówka pisze:
El Diablo pisze: Ciuchy Murka oddają jego osobowość. A w dzisiejszych czasach mówienie o własnym stylu to dobry żart, no chyba, że za styl uznamy zatrudnianie daltonistów lubiących odblaski.
Mnie się podoba, że Szkot jako jedyny z czołówki - nie pozwala się ubierać w papuzie kolory, tylko prawdopodobnie zgodnie z własnymi upodobaniami - nosi ubrania stonowane. Taki mój mąż na przykład za "Chiny ludowe" nie założyłby na siebie nic "papuziego", ale to w czym biega z reguły Szkot po korcie to i owszem.
Osobowość jak pogoda, jest zawsze. Ale żebym uważał że jest w tym jakiś głębszy sens u Andy'ego, lub żebym mógł pochwalić akurat jego wersję osobowości? :D Może producent odzieży najnormalniej na świecie dla rozpoznawalności marki musi się jakoś wyróżnić? W dobie strzelania do nas zaskakującymi zestawieniami na które mało kto już zwraca uwagę, coś normalnego wyróżnia?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Under Armour - Temat Ogólny

PitS pisze: Osobowość jak pogoda, jest zawsze. Ale żebym uważał że jest w tym jakiś głębszy sens u Andy'ego, lub żebym mógł pochwalić akurat jego wersję osobowości? :D Może producent odzieży najnormalniej na świecie dla rozpoznawalności marki musi się jakoś wyróżnić? W dobie strzelania do nas zaskakującymi zestawieniami na które mało kto już zwraca uwagę, coś normalnego wyróżnia?

Takie mamy czasy. rotfl
Swoją drogą Nike się wyróżnia.... Rafą i Rogerem także oni akurat nie musieliby szukać rozgłosu przez jaskrawe kolory. Z drugiej strony jest taka moda. Wystarczy spojrzeć na biegaczy czy ludzi związanych z fitnessem. Tam dużo ubrań jest kolorowych a, że teraz ludzie chcą być fit to i to kupują. To napędza rynek i statystyki sprzedaży ubrań "papugowych". A jak coś się sprzedaje a do tego czołówka takie coś nosi to trzeba zrobić tego jeszcze więcej. :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Ja zawsze byłem zwolennikiem kolorów, ciekawiej jest, nie tak monotonnie jak wszyscy na biało.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Też wolę kolory. Chociażby jakąś wstawkę a to czasem już dużo robi. :)

Swoją drogą ciekawie by było jakby się zaczęli kłócić który zawodnik którą koszulkę ma założyć: rotfl
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Under Armour - Temat Ogólny

Nadal - Hulk
Monfils - Spiderman
Djokovic (obecnie) - Superman
Wawrinka - Ironman
Serena - Captain America
Murray - Batman
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inny sprzęt”