Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Jak naprawić mocowanie "łapki" w maszynie do naciągania?

Mam następujący problem:

Mam ręczną maszynę do naciągania rakiet (Pros Pro Pilot) i ostatnio jedna "łapka" (nie wiem czy się fachowo mówi klema czy łapka czy inaczej) nie trzyma się podłoża - przestał działać zacisk, mechanizm blokujący. Wajcha zaciskająca się nie blokuje i całość pozostaje ruchoma.

Rozkręciłem całość, żeby zobaczyć jak działa i skręciłem ponownie. Sprężyna wewnątrz działa wg mnie poprawnie, ale bolec, który powinien się wysuwać i blokować sprężynę nie funkcjonuje jak należy i wajcha wraca do poprzedniego położenia.

Nie mogę znaleźć żadnego poradnika na YouTube, samemu nie jestem w stanie sobie poradzić. Mechanizm wydaje się prosty, więc może ktoś zna jakiś prosty trik i obejdzie się bez wymiany tej części.

Mogę też każdorazowo dokręcać to śrubą, ale wydłuży to koszmarnie pracę z maszyną i mi ją obrzydzi.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jak naprawić mocowanie "łapki" w maszynie do naciągania?

Zdejmij zaślepkę w podstawce łapki, obróć tak żeby mieć dostęp gimbusem do środka, zostaw w takim ułożeniu żeby widzieć śrubę, zablokuj mechanizm łapki jak przy naciąganiu i dokręć śrubę.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak naprawić mocowanie "łapki" w maszynie do naciągania?

wyczesany pisze:Zdejmij zaślepkę w podstawce łapki, obróć tak żeby mieć dostęp gimbusem do środka, zostaw w takim ułożeniu żeby widzieć śrubę, zablokuj mechanizm łapki jak przy naciąganiu i dokręć śrubę.

No właśnie jedyne czego nie wiedziałem, to do czego jest ta zaślepka :D - jedyny element do którego nie mogłem znaleźć zastosowania.

Dzięki wielkie.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jak naprawić mocowanie "łapki" w maszynie do naciągania?

Proszę bardzo, pamiętam jak sam oglądałem maszynkę z każdej strony i szukałem sposobu na rozwiązanie tego problemu. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak naprawić mocowanie "łapki" w maszynie do naciągania?

wyczesany pisze:Proszę bardzo, pamiętam jak sam oglądałem maszynkę z każdej strony i szukałem sposobu na rozwiązanie tego problemu. ;)
:) No czułem się jak mongołek trochę, niby taki prosty mechanizm, a nie mogę nic naprawić. Ta zaślepka już mnie wcześniej nurtowała, bo czułem że jednak po coś ją tam ktoś umieścił.

Wróć do „Inny sprzęt”