Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Jaką czapkę z daszkiem wybrać?

Przyznam, że nigdy nie byłem zwolennikiem czapek bo średnio się czuję w czymś takim podczas gry.
Chciałbym w tym sezonie się jednak przekonać do takiego rozwiązania bo choć okulary przeciwsłoneczne są całkiem ok, to już w zeszłym sezonie stwierdziłem że przy grze pod słońce jednak nie czuję się w nich zbyt komfortowo. No i jednak nieco zaciemniają obraz gry oraz piękne okoliczności przyrody. :)

W ogólnym wątku na portalu tenis.net.pl wyczytałem, że zalecane są czapki syntetyczne. Mam pytania:
1. Dlaczego czapki dla tenisistów rozpoczynają się od 50-60zł a czapki dla biegaczy już od 20zł? Chodzi tylko o producentów i o to że przyjęło się iż człowiek z rakietą ma z zasady grubszy portfel? :)
2. Jaką czapkę do 5 dych polecacie która z zasady nie będzie "sztywnym hełmem" jak typowe bejsbolówki? Czyli coś lekkiego i elastycznego oraz oddychającego.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Jaką czapkę z daszkiem wybrać?

Ja tam zawsze gram w czapkach z logiem FC Barcelony i wygrywam, więc chyba są ok. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaką czapkę z daszkiem wybrać?

Gary pisze:Ja tam zawsze gram w czapkach z logiem FC Barcelony i wygrywam, więc chyba są ok. ;-P
Nie w czapkach tylko w jednej czapce co to już wiele przeszła :P.

Co do czapki, to kwestia tego żebyś się w niej wygodnie czuł i wcale nie musi to być stricte proponowana przez producenta tenisowego...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Jaką czapkę z daszkiem wybrać?

Jakuboto pisze:
Gary pisze:Ja tam zawsze gram w czapkach z logiem FC Barcelony i wygrywam, więc chyba są ok. ;-P
Nie w czapkach tylko w jednej czapce co to już wiele przeszła :P.
Przepraszam bardzo, to już szósta, więc wypraszam sobie, że w jednej. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jaką czapkę z daszkiem wybrać?

Kiedyś zawsze grałem w czapce, potem zrezygnowałem. Grałem w modelach Nike, nie mam do nich uwag - lekkie, wygodne, dobrze odprowadzają pot.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaką czapkę z daszkiem wybrać?

Od długiego czasu gram w czapkach. Mam ich w termo zawsze ze trzy. Szybko "mokną". ;)

Czapek na rynku jest od groma i ciut, ciut. Każdy producent ma fajne i wygodne modele. Wybierz niebieską, jak nie FCB. ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaką czapkę z daszkiem wybrać?

maksu pisze:1. Dlaczego czapki dla tenisistów rozpoczynają się od 50-60zł a czapki dla biegaczy już od 20zł? Chodzi tylko o producentów i o to że przyjęło się iż człowiek z rakietą ma z zasady grubszy portfel? :)
Bo czapkę dla tenisisty da radę nosić daszkiem do przodu i do tyłu. ;)
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jaką czapkę z daszkiem wybrać?

Z czapkami do tenisa to chodzi o to, że są inaczej projektowane i robione. Stąd 60zł a nie 20zł. W końcu nie ma w tenisie przepisu zabraniającego wejść na kort w czapce dla biegaczy. Myślisz że by się tacy "niepełnosprytni" nie znaleźli? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Jaką czapkę z daszkiem wybrać?

Ze swojej strony polecam czapkę Unique (znajdziesz na Protenisie). Lekka, przyjemny materiał, a co istotne dla mnie to to, że jest głęboka, czyt. dużo łepetyny się w niej zmieści. Niestety wykończenie szybko się spiera.
Patrzyłem też ostatnio na Nadalowskie. Bardzo przyjemne, no i mają wygodne "miękkie" daszki.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”