Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Witam.
Nie znam się zbytnio na naciągach. Do tej pory używałem:
-Head Sonic Pro Edge
-RPM Blast 1,25
-jakiś Wilson, szary, mocno się przesuwał i bardzo mi nie leżał

Aktualnie mam pół szpuli RPM Blasta 1,25. Gram dużo a w lecie planuje jeszcze więcej. Obawiam się, że przy tej częstotliwości odbijania będę w miarę często wymieniał naciągi. Może nie z powodu zerwania ale po jakimś czasie tracą właściwości.
Przy okazji tematu zapytam po jakim czasie Wy wycinaliście/zrywaliście Blasta?
A teraz już właściwe do tematu pytanie: czy moglibyście podać tańsze alternatywy dla naciągu Babolata?
Gra mi się nim dobrze. Podoba mi się moc jaka oferuje i rotacja. Raczej celuje w grubość 1.25 niż 1.30.
Dodam, ze rakieta którą gram to: Head Graphene Prestige MP.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

MSV Soft / 25 / 38
Cyclone Tour
Lynx

Czyli miękkie, do rotacji. To tak z mojego plecaka. Każdy fajny. MSV najdłużej trzyma.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Dzięki za odpowiedź. :)
Dodam tylko, że może być cieńszy niż 1.25. Po prostu nie chcę grubszego od tej wartości. :)
I dodam, że staram się teraz grać coraz bardziej agresywniej.

A co powiecie na MSV FOCUS HEX PLUS 1.20?

Edit. Znalazłem recenzje tego naciągu tyle, że 1.25. :)
Chyba go przetestuje jako kolejny. :)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Mam wciągniętego MSV Focus Hex + 25 1,20 od dłuższego czasu w różnych ramach, rzeczywiście długo trzyma, przyjemny dla ręki a i na rotację nie narzekam. Mogę Ci wysłać do przetestowania seta ze szpuli, jak coś daj namiary na PW.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

scudetto pisze:Mam wciągniętego MSV Focus Hex + 25 1,20 od dłuższego czasu w różnych ramach, rzeczywiście długo trzyma, przyjemny dla ręki a i na rotację nie narzekam. Mogę Ci wysłać do przetestowania seta ze szpuli, jak coś daj namiary na PW.
Oooo, super! :)
A grałeś też kiedyś Blastem żeby mieć jakieś porównanie ich? :)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Grać nie grałem, odbijałem kiedyś kilka minut, ale zupełnie nie pamiętam wrażeń.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

scudetto pisze:Grać nie grałem, odbijałem kiedyś kilka minut, ale zupełnie nie pamiętam wrażeń.
Ok, to jak ja pogram to napiszę wrażenia i porównanie. :)
Awatar użytkownika
rogdar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:02
Lokalizacja: Dziki Wschód, lubelskie

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Również używam MSV FOCUS HEX PLUS 38 1.25 i na razie na pewno przy nim zostanę. Zastanawiam się tylko czy go nie wymienić po zimie na nowy. W poprzednim sezonie zagrałem nim ok 20 godzin, a później rakieta leżała przez całą zimę. W przyszłym tygodniu pierwsze przebijanie, ruszają korty więc się zastanawiam czy warto zmieniać naciąg na nowy?
"Nie spędziłem zbyt dużo czasu w swoim kraju po tej wygranej. To były dwa dni i dwie noce świętowania... Naszym celem były trzy. Jednak po drugim dniu wylądowaliśmy w szpitalu."- N. Djokovic po świętowaniu wygranej Serbii w Davis Cup 2010.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Z tego co ja się orientuje czytając to forum to naciąg traci swoje właściwości nawet jak nie grasz (oczywiście mniej). A do tego już trochę nim grałeś. Ja bym zmienił na nowy sezon po zimie.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

rogdar pisze:Również używam MSV FOCUS HEX PLUS 38 1.25 i na razie na pewno przy nim zostanę. Zastanawiam się tylko czy go nie wymienić po zimie na nowy. W poprzednim sezonie zagrałem nim ok 20 godzin, a później rakieta leżała przez całą zimę. W przyszłym tygodniu pierwsze przebijanie, ruszają korty więc się zastanawiam czy warto zmieniać naciąg na nowy?
Warto, jak ktoś mnie o to pyta to radzę naciągać minimum dwa razy w roku- na początek sezonu i mniej-więcej w środku. O ile oczywiście nie gra zimą. Wiem, że znajdą się zaraz osoby które grają 10 lat aż nie zerwą, ale nie ma co przeginać, szkoda ręki.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
rogdar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:02
Lokalizacja: Dziki Wschód, lubelskie

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

W takim razie zostawię póki co ten co mam i pogram nim jeszcze parę godzin, tym bardziej że początek sezonu to więcej treningu niż gry na punkty. Jak wróci czucie rakiety i kontrola to zmienię na nowy. Pozdrawiam.
"Nie spędziłem zbyt dużo czasu w swoim kraju po tej wygranej. To były dwa dni i dwie noce świętowania... Naszym celem były trzy. Jednak po drugim dniu wylądowaliśmy w szpitalu."- N. Djokovic po świętowaniu wygranej Serbii w Davis Cup 2010.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

rogdar pisze: Jak wróci czucie rakiety i kontrola to zmienię na nowy. Pozdrawiam.
Nie no logiczne. W zgranym i wyleżałym naciągu na pewno wróci i czucie i kontrola! :::gd:::
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

logigamer pisze:
rogdar pisze: Jak wróci czucie rakiety i kontrola to zmienię na nowy. Pozdrawiam.
Nie no logiczne. W zgranym i wyleżałym naciągu na pewno wróci i czucie i kontrola! :::gd:::
A co Ty? Myślisz, że kierowcy F1 jak testują nowy bolid to dostają od razu nowe opony? rotfl

A całkiem serio: lepiej wymienić i od razu niech czucie wraca na nowym naciągu a nie na starym, który może w każdej chwili zrobić "bum"i jak założysz "świeży" to od nowa będzie proces przyzwyczajania. Nie wspominam już o kwestiach zdrowotnych, bo zostało już to napisane. :)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Teraz ja mam pytanie. Alternatywa dla Blasta 1.25 ale nie MSV. :)
Chciałbym mieć taki sam komfort, dostęp do rotacji i czucie. Blastem gra mi się idealnie ale rwę go co 4-6 godzin i co drugi dzień wciągam rakietę. :( Sama czynność spoko ale cena naciągu duża.
Może pękać w takim samym czasie byle był tańszy. :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Sebex pisze:Teraz ja mam pytanie. Alternatywa dla Blasta 1.25 ale nie MSV. :)
Chciałbym mieć taki sam komfort, dostęp do rotacji i czucie. Blastem gra mi się idealnie ale rwę go co 4-6 godzin i co drugi dzień wciągam rakietę. :( Sama czynność spoko ale cena naciągu duża.
Może pękać w takim samym czasie byle był tańszy. :D
Ja ostatnio gram tym - KLIK! Jak dla mnie zdecydowanie lepszy od Blasta, ale ja do Blasta jestem nastawiony bardzo negatywnie. Rotacja może i przy nim jest, ale czucia a przede wszystkim komfortu nie miałem ni cholery. Wręcz przeciwnie, APD plus Blast i prawie załatwiłem sobie nadgarstek w ciągu kilku godzin.

Poszukaj wśród innych naciągów Weiss Canon, są stosunkowo tanie a jakością nie odbiegają.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

scudetto pisze:Ja ostatnio gram tym - KLIK! Jak dla mnie zdecydowanie lepszy od Blasta ...
Scudi, bardzo ciekawa propozycja. Wezmę pod uwagę przy oddawaniu rakiet. Grasz 1.24? Jeżeli tak, to skrobnij ze dwa słowa o "powerze" i wytrzymałości utrzymywania siły napięcia strun. Do jakich naciągów byś tego WC porównał (oprócz Blasta ;) )?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Obiektyw pisze:
scudetto pisze:Ja ostatnio gram tym - KLIK! Jak dla mnie zdecydowanie lepszy od Blasta ...
Scudi, bardzo ciekawa propozycja. Wezmę pod uwagę przy oddawaniu rakiet. Grasz 1.24? Jeżeli tak, to skrobnij ze dwa słowa o "powerze" i wytrzymałości utrzymywania siły napięcia strun. Do jakich naciągów byś tego WC porównał (oprócz Blasta ;) )?
Tak, gram 1.24, wciągałem 24/24. Jeśli chodzi o powera, to jak dla mnie wystarczająco. Zwłaszcza w defensywie piłka fajnie odchodzi plus do tego dobre czucie i kontrola ( chyba, że to ja mam w łapie taką kontrolę rotfl ). Ale wiesz, że ja nie gram rotacyjnie tylko bardziej płasko, więc dla mnie naciąg aż tyle dynamiki mieć nie musi, płaskie przywalenie to wystarczająca dynamika :wink: .

W moim przypadku świeżo po wciągnięciu muszę pograć około godzinki, żebym zaczął dobrze się czuć z tym naciągiem. Z MSV Focus Hex +25 tak nie miałem, od pierwszych odbić było ok, a właśnie Hexa Turbotwist przypomina mi najbardziej z tych wszystkich, którymi grałem. Jest może trochę bardziej sztywny, ale nie na tyle żebym cierpiał z tego powodu.

Co do utrzymania naprężenia to ja po kilkunastu godzinach nie odczuwam różnicy, dopiero później co nieco się zmienia, ale ja nie jestem za bardzo wrażliwy na spadki naprężenia, wycinam jak już wypada :wink: .

Teraz będę próbował cieńszą wersję, 1.18. Chcę zobaczyć czy będę odczuwał jakąkolwiek różnicę w grze, jeśli nie to znaczy że bardzo gruboskórny jestem :) .

Tak na marginesie to jeden z moich ulubionych naciągów przy serwisie, jakoś pewniej się czuję w tym elemencie gdy mam wciągniętego właśnie Turbotwista.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Alternatywą dla RPM Blasta może być np. Völkl Cyclone. Z WeissCannona spróbowałbym raczej BLACK5EDGE POWER (tańszy w Protenisie). Przywołany Turbotwist dla mnie osobiście ma zbyt plastikowe/gumowe czucie. Przynajmniej w średnicy 1.18
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Lynx jest chyba tańszy od Blasta. Ja przesiadłem się z Blasta na Lynxa. Lynx daje prawie taką samą dynamikę co Blast.
Natomiast góruje nad nim komfortem, czuciem i trochę dłuższym trzymaniem parametrów.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tańsza alternatywa dla RPM Blast 1.25

Dzięki Scudi. Jeżeli jest blisko MSV FH, to super, bo to "mój naciąg". Muszę wypróbować.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Naciągi”