Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince 2015

El Diablo pisze: Recenzja użytkownika TT - drakulie.
SPOILER:
Dzięki ED!

Drakulie chyba nie pracuje dla Prince więc, po recenzji, wychodzi, że będę miał tę rakietę! :]

Edycja
W TW-Europe już jest, ciekawe kiedy u Nas...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince 2015

logigamer pisze:Drakulie chyba nie pracuje dla Prince więc, po recenzji, wychodzi, że będę miał tę rakietę! :]
Drakulie pracuje/pracował dla PriorityOne czyli firmą zajmującą się modyfikacją rakiet zawodników (Federer, Djokovic, Murray, Wawrinka, Tsonga i tak dalej...) oraz wciąganiem ich na wybranych imprezach.
Wcześniej chyba wciągał rakiety w ramach ekipy Wilsona obsługującej poszczególne turnieje.
logigamer pisze:W TW-Europe już jest, ciekawe kiedy u Nas...
Tour 100T i Warrior 107T są już więc pewnie lada moment.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince 2015

El Diablo pisze:
logigamer pisze:W TW-Europe już jest, ciekawe kiedy u Nas...
Tour 100T i Warrior 107T są już więc pewnie lada moment.
Fakt. Ale mnie tylko 2 rakiety z nowości interesują z tej stajni... 100T i 95. ;)
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Prince 2015

100T i 107T są już w PT :) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince 2015

Django pisze:100T i 107T są już w PT :) .
No patrz. :) :::gd:::
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Prince 2015

Zakupiłem na bazie własnych preferencji model 2015 Prince 100 Tour, o wadze bez naciągu i owijki 290 gram. Mógłby być minimalnie cięższy ale poza tym same pozytywy. Rakieta stabilna jak na taką wagę, rotacja bardzo soczysta. Głębokość uderzeń odpowiednia. Polecam dla NTRP 3,5-5.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
fufu10
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Prince 2015

No widzę że coraz więcej forumowiczów sięga po Prince. Ja ze swojej 95 Tour jestem bardzo zadowolony.
NTRP-4.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince 2015

Prince Graphite Classic 100 - wstępnie. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Prince 2015

El Diablo pisze:Prince Graphite Classic 100 - wstępnie. :::gd:::
Też noszę w torbie i czasem gram ;) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
fufu10
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Prince 2015

Linia Classic przepiękna. Mam w rezerwie 107, a cały czas myślę o 100 Longbody, tak dla sprawdzenia. Nigdy nie grałem przedłużoną ramą.
NTRP-4.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince 2015

Ja szukałem czegoś lżejszego i łatwiejszego w obsłudze. Miałem Graphite LB jeszcze kiedy był sprzedawany ze skórą. Trzeba pamiętać, że przedłużki są dużo bardziej specyficzne. PSC6.1 Stretch (28 cali) to była kilof. PCG 100 LB jest dużo bardziej przystępny ale... no, nie ma tego czegoś - Pro RD 70 Long 95 wybija się w kategoriach rotacja i czucie, Revelation Tour Pro +1.0 oferuje wszystko poza dynamiką mimo ramy dochodzącej do 24mm, gdybym miał wrócić do przedłużki to tylko do Tour Pro... ba! Ja ten model mam w szafie tylko z popękanymi przelotkami, a za kawałek plastiku nie zamierzam płacić ca 200zł. Revolution Pro 98 +2.5, też rama z charakterem, jedyne co mi w niej brakowało to łatwości w nadawaniu rotacji. PCG 100 LB ma to do siebie, że nie wybija się na żadnym polu ale też nie ma słabych punktów, wszystko jest na dobrym, mocnym poziomie ale brakuje w czynnika "wow".

Ja zdecydowałem się na PCG 100 bo łatwiej ją podprowadzić pod preferowane parametry.
Po założeniu jedynej słusznej owijki bazowej wyszedł mi szpadel 308g z balansem 307mm.
Jak znajdę optymalne struny (liczę że "kremówka"* mnie olśni) to dorzucę ołów na główkę aby rama gotowa do gry była między 320-325mm.
Obecnie bez modyfikacji z syntetykiem 1,30mm jest 322g z balansem 316mm.

* - Isospeed Cream.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Prince 2015

Czy ktoś miał okazję pograć nieco Prince TX 95 :) ?
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince 2015

Django pisze:Czy ktoś miał okazję pograć nieco Prince TX 95 :) ?
Ja. rotfl Fajna, dziś będzie drut zamiast tego czegoś plastikowego.

BTW dlaczego w PL nie ma Tour PRO 100 i Tour PRO 100 ESP ? Chyba, że nie widzę. :rolleyes:
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Prince 2015

logigamer pisze:
Django pisze:Czy ktoś miał okazję pograć nieco Prince TX 95 :) ?
Ja. rotfl Fajna, dziś będzie drut zamiast tego czegoś plastikowego.

BTW dlaczego w PL nie ma Tour PRO 100 i Tour PRO 100 ESP ? Chyba, że nie widzę. :rolleyes:
Tour Pro 100 jest na Allegro (sklep) w cenie sześćset kilkadziesiąt złotych (bliżej siedmiu stóweczek) :) . Co tam wciągasz? :) Ja dziś też jak pogoda pozwoli to potestuję dalej TT 95 - ulubiony kort, dobra pora :) .
Yonex :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince 2015

Django pisze: Tour Pro 100 jest na Allegro (sklep) w cenie sześćset kilkadziesiąt złotych (bliżej siedmiu stóweczek) :) . Co tam wciągasz? :) Ja dziś też jak pogoda pozwoli to potestuję dalej TT 95 - ulubiony kort, dobra pora :) .
699. rotfl

Cyclone Tour 1.20 i chyba lekko bo 23/22. Jeszcze myślę. :]
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince 2015

Mówiło się iż cięższa 100-tka będzie tylko z przeplotem 18x20, okazuje się jednak, że 310 gramowa wersja ma przeplot 16x18: Pokaż!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prince 2015

El Diablo pisze:Mówiło się iż cięższa 100-tka będzie tylko z przeplotem 18x20, okazuje się jednak, że 310 gramowa wersja ma przeplot 16x18: Pokaż!
Czekaj czekaj, a będzie(jest) Textreme 100 PRO 310g 18x20? Chyba się zgubiłem... :rolleyes:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince 2015

Wersja 310g miała być z zamkniętym przeplotem. Trzeba poczekać co będzie w USA i EU bo w Japonii model często odbiegają parametrami.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Prince 2015

El Diablo pisze:Technologią przewodnią ma być materiał, choć po ostatnich wydarzeniach to nie brzmi najlepiej to ciekawie to wygląda...
Odkurzając trochę pierwszego posta, o jakie wydarzenie chodziło?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince 2015

GT Babolata. Tzw. technologia GT miała polegać na zastosowaniu dwóch materiałów Grafitu i Tungstenu czyli po polsku wolframu. W USA Babolat został pozwany m.in. z tego powodu gdyż rakiety z technologią GT nie zawierały wolframu. Dlatego napisałem, że technologia będąca zastosowaniem jakiegoś materiału jest mało fortunna.

Babolat poszedł na ugodę wypłacając odszkodowania.
Sama firma dalej ma prawo do posługiwania się zwrotem "technologia GT" pod warunkiem iż w jej opisie nie padnie słowo wolfram, bo go nie ma.

Wniosek z tego taki, że producent tak naprawdę może twierdzić iż do produkcji rakiet używa sproszkowany róg jednorożca bo nie wiemy czy faktycznie go używa. Potwierdzonym przykładem faktycznego zastosowania reklamowanych materiałów jest na przykład kevlar w Pro Staffach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Prince”