Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy format meczów tenisowych

TomPL pisze:Rezygnacja z neta - wreszcie! Jestem ZA, to jest zdrowe wyprostowanie przepisów. :::gd:::
Gem z piłką decydującą (np. ZAWSZE na stronę prawą) już bardziej kontrowersyjny, ale czemu nie...
Natomiast skrócenie do 4 gemów to porażka i zbyt duża ingerencja w tradycję. O_O
Dokładnie to samo pomyślałem. O net toczyliśmy już boje i jak to ESP przywołał, nie jest argumentem że net zaskoczy odbierającego, jeśli poprawne jest zaskakiwać rywala po strzale wzdłuż linii, a tu nie wie dodatkowo gdzie zagramy, w serwisie ogranicza serwującego karo.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy format meczów tenisowych

TomPL pisze:Rezygnacja z neta - wreszcie! Jestem ZA, to jest zdrowe wyprostowanie przepisów. :::gd:::
Gem z piłką decydującą (np. ZAWSZE na stronę prawą) już bardziej kontrowersyjny, ale czemu nie...
Natomiast skrócenie do 4 gemów to porażka i zbyt duża ingerencja w tradycję. O_O
Zrezygnowanie z neta na pewno uatrakcyjni grę. Stanie się ona trochę bardziej przypadkowa, ale przez to ciekawsza.
Natomiast wygrywanie gema po pierwszej piłce przy przewadze, nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem. Jedyny plus, że mecze będą krótsze, jednak gra stanie się wtedy ZA BARDZO przypadkowa.
Wyobraźmy sobie Raonica z jakimś leszczem, rozgrywają punkt przy równowadze przy serwisie leszcza i piłka przetacza się po uderzeniu Kanadyjczyka przez siatkę bądź trafia w ostatnie milimetry linii. Drwale tenisowi będą zbytnio faworyzowani.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy format meczów tenisowych

Przemyślcie te zmiany tez pod kątem rozgrywek amatorskich a nie tylko zawodowców...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowy format meczów tenisowych

PitS pisze:
TomPL pisze:Rezygnacja z neta - wreszcie! Jestem ZA, to jest zdrowe wyprostowanie przepisów. :::gd:::
Gem z piłką decydującą (np. ZAWSZE na stronę prawą) już bardziej kontrowersyjny, ale czemu nie...
Natomiast skrócenie do 4 gemów to porażka i zbyt duża ingerencja w tradycję. O_O
Dokładnie to samo pomyślałem. O net toczyliśmy już boje i jak to ESP przywołał, nie jest argumentem że net zaskoczy odbierającego, jeśli poprawne jest zaskakiwać rywala po strzale wzdłuż linii, a tu nie wie dodatkowo gdzie zagramy, w serwisie ogranicza serwującego karo.
I jeszcze serwis z dołu! To dopiero zaskoczenie. rotfl
Prezes fanklubu Staśka :D
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy format meczów tenisowych

Ja proponuję zamienić tradycyjny rzut monetą na rzut monetą o wygraną. Szybko i po bólu. Można takich meczy rozegrać dziennie kilkaset. Ale by była kasa...
Piotr Szyba.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nowy format meczów tenisowych

Szkoda, że nie myślą o tym, by w końcu trawa była trawą, hard hardem a mączka mączką. To by znacząco wpłynęło na grę. Już raz chcieli uatrakcyjnić tenis, to zwolnili wszystkie nawierzchnie. Efekt mamy widoczny.

Dla mnie te pomysły to leczenie pacjenta, którego boli prawa ręka poprzez odcięcie mu lewej.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy format meczów tenisowych

@TadX dokładnie!
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy format meczów tenisowych

El Diablo pisze:
fortomorrow pisze:Ograniczenie sezonu ziemnego na rzecz kortów trawiastych? Pieniądze nie pozwalają, poza tym sama nawierzchnia jest niewiarygodnie kontuzjogenna.
Rozwiń myśl.
Korty trawiaste są droższe w utrzymaniu niż mączka i hard - dlatego sezon na tej nawierzchni trwa najkrócej. Poza tym z tego co wiem to gra na trawie najbardziej nadwyręża kostki chociażby przez szybkość kortów, płaską piłkę (co na pewno bardziej nadwyręża plecy) i ogólnie specyfikę poruszania się. Jest powód dla którego organizatorzy raczej nie chcą tej nawierzchni (poza Anglią oczywiście) i nie jest to tylko zwalnianie kortów.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy format meczów tenisowych

fortomorrow pisze:Poza tym z tego co wiem to gra na trawie najbardziej nadwyręża kostki chociażby przez szybkość kortów, płaską piłkę (co na pewno bardziej nadwyręża plecy) i ogólnie specyfikę poruszania się.
Mocno dyskusyjne. Choć przepisy chroniące nawierzchnię w postaci specyfikacji dot. konstrukcji butów nie pomagają.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy format meczów tenisowych

Ja bym był ostrożniejszy negatywnej ocenie tych zmian.

Jakoś mecze w przyszłości trzeba będzie skrócić. Patrząc nawet po historii wpisów po poszczególnymi turniejami na tym forum widać, że większość nie ma czasu albo ochoty oglądać większej liczby spotkań bo ich nudzą.

Skrócenie spotkań podniesie ich atrakcyjność i wyeliminuje kilkugodzinne mecze na wytrzymałość. Można kręcić głową, ale problem trzeba jakoś rozwiązać niestety.
W tenisie stołowym zmienili punktację i jest lepiej. W siatkówce swojego czasu też zmienili i też jest dużo lepiej.

Każde drastyczne zmiany są kontrowersyjne, ale w dłuższej perspektywie mogą być bardzo korzystne.

Zauważmy ponadto, że często turnieje amatorskie rozgrywa się właśnie w formie skróconych setów.
Można by tylko półfinały i finały zostawić w niezmienionej formie.
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Nowy format meczów tenisowych

Też mi się wydaje, że to może być ciekawe.

Z artykułu wynika że będą grać do 3 wygranych setów. Gdyby zastąpić rozgrywki do dwóch wygranych setów tym do trzech wygranych jak piszą w artykule, najistotniejszą zmianą staje się punkt decydujący i brak netu.

Rozgrywanych gemów w nowym systemie wcale nie będzie tak mało.

Zakładając wynik w starym i nowym systemie, kilka przykładowych wariantów:

rower:
stary: 6-0, 6-0 (12 rozegranych gemów)
nowy: 4-0, 4-0, 4-0 (12 rozegranych gemów)

Jedno przełamanie
stary: 6-3, 6-4 (19-20 gemów)
nowy: 4-1, 4-2, 4-1 (16-18 gemów)

Trzy i pięć setów:
stary: 7-6, 6-7. 7-6 (36 gemów i 3 tie breaki)
nowy: 4-3, 3-4, 4-3, 3-4, 4-3 (30 gemów i 5 tie breaków)

Jak widać ilość gemów zmniejszy się nieznacznie, bardziej na skrócenie meczu wpłynie punkt decydujący przy równowadze i brak netu.

Jak dla mnie widowiskowość meczów w nowym systemie może być większa, mecze ciekawsze z większą dramaturgią.

Pytanie jakie mi się nasuwa, to jak to będzie wyglądać w wielkim szlemie :::????:::
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Nowy format meczów tenisowych

Tyle, że ilość rozegranych gemów nie ma jednoznacznej korelacji z wynikiem meczu, to jest właśnie moim zdaniem istota tenisa. 7:6; 0:6; 7:6.
Mało tego - można przecież zdobyć mniej punktów, a wygrać. :D

Amatorskie granie od 2:2 jest przeze mnie jednym z najbardziej znienawidzonych systemów. :dvl(:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy format meczów tenisowych

widget pisze:Zauważmy ponadto, że często turnieje amatorskie rozgrywa się właśnie w formie skróconych setów.
Moje pytanie, co do tego ma tenis amatorski? A już kompletnie nie rozumiem powołania na amatorskie turnieje rozgrywane najczęściej w całości 1 dnia.
widget pisze:Patrząc nawet po historii wpisów po poszczególnymi turniejami na tym forum widać, że większość nie ma czasu albo ochoty oglądać większej liczby spotkań bo ich nudzą.
Nudzi ich poziom, miałkość i jednowymiarowość.
widget pisze:Skrócenie spotkań podniesie ich atrakcyjność i wyeliminuje kilkugodzinne mecze na wytrzymałość. Można kręcić głową, ale problem trzeba jakoś rozwiązać niestety.
Trzeba było nie zwalniać nawierzchni, tak jak TadX napisał...
TadX pisze:Szkoda, że nie myślą o tym, by w końcu trawa była trawą, hard hardem a mączka mączką. To by znacząco wpłynęło na grę. Już raz chcieli uatrakcyjnić tenis, to zwolnili wszystkie nawierzchnie. Efekt mamy widoczny.
Rokforabe pisze:[...]
Jak widać ilość gemów zmniejszy się nieznacznie, bardziej na skrócenie meczu wpłynie punkt decydujący przy równowadze i brak netu.
Co ja odbieram jak skracanie spotkań pilnowaniem czasu między punktami. Są lepsze rozwiązania.

hokej pisze:Amatorskie granie od 2:2 jest przeze mnie jednym z najbardziej znienawidzonych systemów. :dvl(:
::!vgoodv!:: :!ok!:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Nowy format meczów tenisowych

Zgadzam się, że trzeba było nie spowalniać nawierzchni, a nie teraz kombinować z zasadami. Bo obecnie nie wiadomo za bardzo czemu to spowolnienie ma służyć, jeśli najwidoczniej nie wydłużeniu meczu... (?)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy format meczów tenisowych

TadX pisze:Szkoda, że nie myślą o tym, by w końcu trawa była trawą, hard hardem a mączka mączką. To by znacząco wpłynęło na grę. Już raz chcieli uatrakcyjnić tenis, to zwolnili wszystkie nawierzchnie. Efekt mamy widoczny.

Dla mnie te pomysły to leczenie pacjenta, którego boli prawa ręka poprzez odcięcie mu lewej.
Nadal aktualne.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nowy format meczów tenisowych

Już się coraz głośniej przymierzają:
Zmiany, zmiany
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowy format meczów tenisowych

TadX pisze:Już się coraz głośniej przymierzają:
Zmiany, zmiany
Smutne. W ogóle wszystko powinno się skrócić, aby więcej przerw na reklamy było. A raczej: żeby jak najmniej było przerw w blokach reklamowych :/ .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy format meczów tenisowych

Mam nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy, a pomysł z likwidacją drugiego serwisu uważam za totalną pomyłkę :tired: .
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nowy format meczów tenisowych

hohvar pisze:
TadX pisze:Już się coraz głośniej przymierzają:
Zmiany, zmiany
Smutne. W ogóle wszystko powinno się skrócić, aby więcej przerw na reklamy było. A raczej: żeby jak najmniej było przerw w blokach reklamowych :/ .
Nie, najlepiej jakby oddali w ogóle głos telewizjom to wtedy zrobią na korcie przeszkody, płotki, fosy, tor przeszkód... Tragedia, co oni chcą wyprawiać z tym sportem.
Basic pisze:Mam nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy, a pomysł z likwidacją drugiego serwisu uważam za totalną pomyłkę :tired: .
Ja też.
LLenz
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 7 gru 2007, 22:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy format meczów tenisowych

Ja bym jeszcze zaproponował, kiedy wymiana przeciąga się ponad 25 uderzeń, sygnalizowanie gry pasywnej przez sędziów. Trzeba by wtedy w ciągu najbliższych 4 uderzeń ją skończyć (nieważne w jaki sposób).

A tak na poważnie, jaki sens mają takie zmiany, kiedy celem jest jak rozumiem uniknięcie ciągnących się w nieskończoność meczów. Można to przecież rozwiązać metodami wspomnianymi wielokrotnie wyżej: szybsze (a raczej normalne) nawierzchnie i ewentualnie tie break w 5 secie. Zlikwidowanie 2 serwisu spowoduje, że będą praktycznie same wymiany, przez co rozpropaguje się gra na przebijanie. Zawodnicy z agresywnym stylem gry stracą racje bytu i tenis (przynajmniej dla mnie) stanie się bardzo nudny.

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”