Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Tecnifibre 2015

Od jakiegoś czasu oferta tego francuskiego producenta nie wzbudzała we mnie większych emocji, wyjątkiem był oczywiście T-Fight 315 Ltd., który wyjątkowo wpisywał się w to co określamy mianem "klasyka" - niska sztywność, wąska rama, matryca "zawodnicza", słowem klasyk. :::gd:::

Ale najnowsze ramy z linii T-Fight ze względu na pewne rozwiązania konstrukcyjne przykuły moją uwagę...
Horse Back Strip - przelotki zbliżone do Woofera Babolata, ciekaw jestem w czym tkwi różnica skoro nie naruszają patentu, z tego co widzę na ten moment to garby są tylko mniejsze, innych różnic nie dostrzegam.

Bumper Armor Cap - grubsze i szersze osłony rakiety, co prawda nie będzie to CAP czy mój ulubiony R.A.P. ale zawsze coś.

EZ Lock Eyelet - to rozwiązanie jest dla mnie ciekawe ale budzie kontrowersje, przy użytkowaniu może być świetne ale jak niby to się wymienia skoro jest zdecydowanie szersze od światła kanału na przelotkę? Mam co prawda pomysł jak to może wyglądać ale nie będę się nim dzielił. ;-P

Tutaj katalog dla ciekawskich: Pokaż!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Tecnifibre 2015

Przestań mącić mi w głowie!
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tecnifibre 2015

Za TT. Sztywność (RA) bez naciągu.
TFights
280 - 67RA
295 - 67RA
300 - 68RA
305 - 69RA
315 - 69RA
325 - 68RA

TFlash
285 - 69RA
300 - 68RA
315 - 69RA

TRebound
265 - 67RA
275 - 64RA
295 - 66RA
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tecnifibre 2015

logigamer pisze:Za TT. Sztywność (RA) bez naciągu.
TFights
280 - 67RA
295 - 67RA
300 - 68RA
305 - 69RA
315 - 69RA
325 - 68RA
Wg TW z naciągiem:
295 - 68RA
300 - 68RA
305 - 69RA
315 - 67RA
325 - 68RA
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tecnifibre 2015

El Diablo pisze:
SPOILER:
Strasznie małe te różnice... hmm... Z TW mi bardziej podchodzą, bo 315 ma 67 a nie 69RA. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tecnifibre 2015

Różnice prawdopodobnie wynikają z tego, że zacytowane przez Ciebie informacje to parametry docelowe podane przez przedstawiciela producenta. A jak czasem mają się cechy docelowe do rzeczywistych wiemy... :/

------------

Recenzje z TW nowych Dynacore, 315-tka zdecydowanie lepiej oceniona niż 325-tka.
T-Fight 325
T-Fight 315

Najgorszy zarzut dla obu modeli to wg mnie mały sweetspot. Biorąc pod uwagę nowe przelotki, które są takimi "mniejszymi Wooferami Babolata" można powiedzieć iż Tecnifibre zaliczył wtopę, jedną z reklamowanych cech tych przelotek miało być zwiększenie komfortu, a recenzja 325-tki najniżej ocenia właśnie ten aspekt ramy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Tecnifibre 2015

Cześć!

Nie ukrywam, że po zetknięciu się dość przypadkowym z Tecnifibre za sprawy świetnej rakiety TFight 315 Ltd. - zaintersowałem się nową serią tych rakiet, tj TFight Dynacore. Model w przedziale 295g-305g bym z chęcia takiej ramy posiadał jaką było 315 Ltd. (wiele osób twierdzi, że tym modelem lżejszym tej ramy jest ProKennex Q Tour 295g, niestety przespałem jego dostępność w TW Europe, rozważam nową wersje 300g, z większą nieco sztywnością i brzydką ramą). Przeraża mnie nieco, że wszystkie są one bardzo sztywne. Chociaż wiadomo, że sztywność to nie jedyny wyznacznik w ramie, co innego sztywność ProStaffów a co innego Babolatów czy rakiety Head Instinct.

W związku z tym chciałem się spytać, czy ktokolwiek z użytkowników forum miał okazję przetestować te rakiety Dynacore? Czy rzeczywiście są tak sporo sztywniejsze? Jak z czuciem, stabilnością ramy? W stajni Heada przesiadka z Radicala MP - MicroGel na YouTek Innegra dała mi większą stabilność i dynamikę. Inna sprawa, że było to z RA57 na RA62. Tutaj z RA59/RA61 modeli 315 Ltd. jednak w wysokie sześćdziesiątki.

Być może jakoś możecie porównać je do ram innych producentów?

Pozdrawiam.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Tecnifibre”