Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Head YouTek Graphene Speed MP

Recenzja: Head YouTek Graphene Speed MP
SPOILER:
Fajna recenzja. Jak wcześniej rozmawialiśmy, fajnie, że Head zmienił tą ramę. Lepiej przyjęta niż poprzednia seria, no i hmmm wygląda już normalnie, a nie jak placek. :::gd::: rotfl

Kiedyś, przy okazji trzeba będzie testera przygarnąć na grę... :::gd:::
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Ja miałem okazję nią zagrać seta i była jak przedłużenie ręki: piłka leciała dokładnie gdzie chciałem, a i mocy sporo (w porównaniu z moim Radicalem).

Nie potrafię się tak precyzyjnie odnieść do niej jak ED, ale myślę, że warto ją przetestować, jeśli ktoś czuję, że mu "na papierze" parametrami odpowiada.
Ja grałem z bardzo wymagającym przeciwnikiem, który mnie zmiażdżył. Pierwsze wrażenie w każdym razie bardzo pozytywne.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Też odbijałem ta packą i teraz mam dylemat :). Skoro Prestige dla mnie za trudny i chcę mieć coś łatwiejszego niż Radek, którym obecnie gram, to czy pójść w stronę Instinct'a, czy właśnie nowego Speed'a. Pierwsze wrażenie zrobił na mnie bardzo dobre, drugie już niekoniecznie :).
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Coś pomiędzy mocą Instincta a czuciem Radicala, powiadasz?
Przerzuciłem się z Radka OS na Instincta YT G właśnie w poszukiwaniu mocy, tracąc jednak sporo czucia i kontroli... Jeśli kompromis między tymi modelami ucieleśnia się w Speedzie, to... :::scratchy:::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

widget pisze:Ja miałem okazję nią zagrać seta i była jak przedłużenie ręki: piłka leciała dokładnie gdzie chciałem, a i mocy sporo (w porównaniu z moim Radicalem).
Tak, w porównaniu z Radicalem MP jest zdecydowanie więcej mocy.
htb pisze:Też odbijałem ta packą i teraz mam dylemat :). Skoro Prestige dla mnie za trudny i chcę mieć coś łatwiejszego niż Radek, którym obecnie gram, to czy pójść w stronę Instinct'a, czy właśnie nowego Speed'a. Pierwsze wrażenie zrobił na mnie bardzo dobre, drugie już niekoniecznie :).
Czasem pojawia się dysonans, a wtedy tylko szeroko zakrojone testy 'długodystansowe' mogą dać odpowiedź.

Tutaj odpowiedni dobór naciągu uwzględniający tak specyfikę ramy jak i preferencje gracza będzie kluczowe.
hohvar pisze:Coś pomiędzy mocą Instincta a czuciem Radicala, powiadasz?
Przerzuciłem się z Radka OS na Instincta YT G właśnie w poszukiwaniu mocy, tracąc jednak sporo czucia i kontroli... Jeśli kompromis między tymi modelami ucieleśnia się w Speedzie, to... :::scratchy:::
Myślę, że w Speedzie MP możesz się lepiej "odnaleźć". W moim odczuciu Instinct ma wyraźnie odczuwalnie więcej mocy, aczkolwiek pomogłoby gdybym miał ten model z własnymi strunami, a nie PWR Fusion. :rolleyes:

Tak jak napisałem w recenzji. Jeśli G Instinct MP ma za dużo mocy ale jednocześnie na tej mocy, tyle że w nieco mniejszym pokładzie, Ci zależy do zdecydowanie warto wziąć na warsztat G Speeda MP.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Hm... a potrafiłby ktoś z was porównać tą rakietę w stosunku do tego właśnie co oferował Speed MP 300? Warto w ogóle brać pod uwagę możliwość przejścia na nią z "trzysetki"?
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Fajnie, że ta rakieta ma kilka recenzji.

Sam mam wersję Speed Graphene Pro i się tak zastanawiam - czy aby nie warto uzupełnić o wersję MP? Być może nie warto jednak. Wersja MP minimalnie sztywniejsza i balans bardziej na główkę - ale też i lżejsza jest. Rama w obu 22mm, choć w MP3 jest układ strun 16/19 - co pewnie daje więcej dynamiki.

Niezależnie jednak od moich rozważań zakupowych - chciałbym dodać od siebie, iż uważam że zarówno w wersji Speed Graphene Pro jak i YouTek Innegra MP jest wg mnie dużo więcej czucia (choćby z racji 22mm ramy i znacząco niższej sztywności) niż w modelu Graphene Instinct MP. Warto więc wziąć pod uwagę - opinie są jak widać różne.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Właśnie delikatnie zaczynam się rozglądać za następcami dla moich PD, swoje lata już mają, edycja GT mi zupełnie nie podeszła, podejrzewam, że Black lepszy nie będzie (72 sztywność...), trzeba będzie się poważniej zainteresować, ale to tak może przy wejściu nowszej linii. :] Parametry jakby szyte pode mnie, szkoda tylko, że ten łeb taki Head'owski. :/
Może na TF ktoś da poodbijać parę piłeczek?
Obrazek
#NKrising
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Mała aktualizacja, a może dodatek (?) do recenzji.
Miałem dzisiaj przyjemność, dzięki uprzejmości kolegi Pst, poprzebijać trochę Speedem z hybrydą Head PWR Fusion/Babolat RPM Blast. Tą kombinacją w tej ramie wprost fenomenalnie mi się grało. Komfort, dynamika, czucie. Użytkownikom tego modelu, którzy nie znaleźli jeszcze optymalnych strun polecam sprawdzić taki zestaw. Dla mnie bajka. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Czyżby multi był na pionach? A jaka siła naciągu?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Artlight pisze:Czyżby multi był na pionach? A jaka siła naciągu?
W zapisie tak przeplotu jak i hybryd pierwsze są zawsze piony, a potem crossy. :wink:

Szczerze to pytanie do Pst, jeśli będzie pamiętał.
Mnie grywalność tej kombinacji urzekła na tyle, że chyba wypróbuję ją w swoich rakietach jednakowoż czuję, że to bardziej kompatybilność tej hybrydy z co tu dużo mówić bardzo przyjemną rakietą jaką jest Graphene Speed MP. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

HeadShot pisze: Parametry jakby szyte pode mnie, szkoda tylko, że ten łeb taki Head'owski. :/
Może na TF ktoś da poodbijać parę piłeczek?
Obrazek
Ten łeb nie jest taki zły, chociaż na pewno ma inny kształt niż Twój Babolat. Jeśli nic się nie zmieni to będę na TF'ie i zabiorę ze sobą Speed'y także będzie okazja, żeby poodbijać :::gd::: .
Sierściuch mnie przekonał :) .

ED:
El Diablo pisze:Mnie grywalność tej kombinacji urzekła na tyle, że chyba wypróbuję ją w swoich rakietach jednakowoż czuję, że to bardziej kompatybilność tej hybrydy z co tu dużo mówić bardzo przyjemną rakietą jaką jest Graphene Speed MP. :)
Ja na razie chcę przetestować Cyclone w Speedach w dwóch średnicach 1,25 i 1,30... Większe testy będą po TF'ie bo nie chcę się rozpraszać i za dużo mieszać grając raz Extremem raz Speedem... ale faktycznie packa ma potencjał, a do tego jeszcze trochę marginesu zostaje do modyfikacji :) .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Nie, no ED, co Ty nie powiesz....piony pierwsze?... :D . A tak serio, to podane przez Ciebie zestawienie (jeśli rzeczywiście to było multi/poly, a nie jednak na odwrót) jest dla mnie kolejnym intrygującym przykładem zestawienia, w którym komfortowa struna idzie na pion, a drut na poziomy. Tak są ponoć wciągane rakiety większości gości z czołówki ATP, którzy mają w ramie hybrydę naturala z monofilamentem (ze ścisłej czołówki używającej tego typu hybryd jedynym gościem, o którym wiem, że wciąga drut/natural, jest Andy Murray, reszta ładuje natural na piony).

Dla mnie logiczne zawsze było: sztywny drut dający masę rotacji na piony plus natural względnie multi na poziomy dla lekkiego zmiękczenia setupu i poprawy czucia. I taką hybrydę potrafię uzasadnić. Ale w drugą stronę się gubię. :/
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Artlight pisze:Nie, no ED, co Ty nie powiesz....piony pierwsze?... :D .
Myślałem, że pytasz. ;)
Artlight pisze:Nie, no ED, co Ty nie powiesz....piony pierwsze?... :D . A tak serio, to podane przez Ciebie zestawienie (jeśli rzeczywiście to było multi/poly, a nie jednak na odwrót) jest dla mnie kolejnym intrygującym przykładem zestawienia, w którym komfortowa struna idzie na pion, a drut na poziomy. Tak są ponoć wciągane rakiety większości gości z czołówki ATP, którzy mają w ramie hybrydę naturala z monofilamentem (ze ścisłej czołówki używającej tego typu hybryd jedynym gościem, o którym wiem, że wciąga drut/natural, jest Andy Murray, reszta ładuje natural na piony).
Ta tendencja ewoluowała. Kiedyś drut/jelito lub drut/multi dominowało na Tourze, był czas kiedy w czołówce singla właściwie tylko Roger Federer grał układem jelito/poliester (Safin, Roddick etc. używali jelita na crossach). Teraz to się trochę zmieniło i więcej zawodników używa jelita na pionie.

Dużo zawodników przechodzących z układów z czystym jelitem lub multi właśnie na taką hybrydę się zdecydowało.
Tommy Haas wprowadził poliester na crossy aby zyskać na kontroli, wcześniej grał jelitem na całość.
Djokovic przeszedł na taki setup z czystego multi.
Siostry Williams z czystego jelita na taką właśnie hybrydę.

Artlight pisze:Dla mnie logiczne zawsze było: sztywny drut dający masę rotacji na piony plus natural względnie multi na poziomy dla lekkiego zmiękczenia setupu i poprawy czucia. I taką hybrydę potrafię uzasadnić. Ale w drugą stronę się gubię. :/
Czemu multi/jelito na pionie, a poliester na poziomie? Gładkie crossy pozwalają ślizgać się pionom dzięki czemu wracając na miejsce generowana jest większa rotacja. Poczytaj co leży u podstaw ESP Prince'a i S.E.T. Wilsona.

Kiedyś, nie wiem czy taka nomenklatura dalej obowiązuje, mówiło się o tzw. comfort hybrid i control hybrid czyli kolejno hybrydach nastawionych na komfort (poliester na poziomie) i hybrydzie nastawionej na kontrolę (poliester na pionie).

We wszystkich tych teoriach jest jeden haczyk. Wszystko odnosi się do świeżych strun.
U zawodników to nie problem bo i tak wymieniają, u amatorów jest tak że jeśli nie pękną to często po prostu nie są wymieniane. Struny tracą gładkość, zwiększa się tarcie, snapback (powrót strun na miejsce) jest utrudnione... itd. itp. etc. ale to nie temat na to. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Basic pisze:Ten łeb nie jest taki zły, chociaż na pewno ma inny kształt niż Twój Babolat. Jeśli nic się nie zmieni to będę na TF'ie i zabiorę ze sobą Speed'y także będzie okazja, żeby poodbijać :::gd::: .
Sierściuch mnie przekonał :) .
Aaa, dzięki. :D Na pewno się zgłoszę. :::gd:::

Swoją drogą, takie multi na pionach to nie powinno strzelać jeszcze szybciej niż na poziomach? Ostatnio zarówno moje Explosivy! jak i PWR Fusion wciągnięte na poziom poszło na środkowej strunie baaardzo szybko, w zasadzie nie jestem pewny czy wytrzymały te 5-6h gry. :/
#NKrising
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Faktycznie hybryda PWR Fusion / RPM Blast się sprawdziła - jest komfortowo, jest dostęp do rotacji, ale myślę że byłby lepszy gdyby na poziomy wciągnąć gładki drut typu Prince Beast XP, co niebawem uczynię.
Dlaczego wybrałem RMP Blast? Bo miałem tylko jeden set i chciałem go zgrać rotfl .
Druga połówka poszła do Radicala. Ale nim nie grałem z powodu mojej ręki nie w pełni sprawnej. Nie miałem zamiaru dodatkowo jej nadwyrężać.

Prawdę pisząc to miała być hybryda odwrotna, ale tuż przed oddaniem rakiety do wciągnięcia, rozmawialiśmy z ED i argumentu o ślizganiu się strun do mnie trafiły, a chciałem mieć układ bardziej komfortowy. Stąd PWR Fusion na pionach.

W sumie grałem 2.5+2+2+1.5h=8h jeszcze pewnie zagram raz może dwa i do wycięcia. Dużo mocy/dynamiki :wink: jak trafię. Miękko jest, dostęp do rotacji całkiem całkiem, czucie też.

Jednak po tym czasie zaczyna się przesuwać PWR Fusion i to dosyć wyraźnie. Przesuwa się i nie wraca. Wcześniej wracał na miejsce.
Wciągnięte albo 23 albo 24kg - normalne nie pamiętam. :rolleyes: Myślę jednak że to było 23kg, bo rozważam wciągniecie 1kg więcej a na 26kg nie wciągnę na pewno.Na 25.5kg to wciągałem czysty PWR Fusion.

Jeszcze jedno - RPM Blast to 1.25; sprawdziłem na fakturze.

Teraz będzie jeszcze test w moim Princie Exo3 Tour Team 100.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Jak to w końcu jest z balansem tej rakiety. O_O

TW podaje 3 pts. HL. Na rakiecie nadrukowane jest 1" HL (8 pts. HL), na Zaodrzu podają balans jako 320mm (7 pts HL). :::donknow:::
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Smyk pisze:Jak to w końcu jest z balansem tej rakiety. O_O

TW podaje 3 pts. HL. Na rakiecie nadrukowane jest 1" HL (8 pts. HL), na Zaodrzu podają balans jako 320mm (7 pts HL). :::donknow:::
TW zawsze podaje balans mierzony dla rzeczywistej ramy z naciągiem.
Pozostałe źródła parametrów jakie wspominasz podają balans bez naciągu.

Docelowy balans Speeda MP bez naciągu to 320mm.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Jeśli mnie pamięć nie zmyla, to mój Speed G jest w 'wersji' 3 razy 32x.
Balans 320
Waga 321
SW 329
Mierzone na maszynie Prince'a. Rakieta gotowa do gry.
http://www.tennisindustrymag.com/articl ... enter.html
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head YouTek Graphene Speed MP

Balans 320mm ze wszystkim? Nie sądzę... tyle twój "czarnuch" miał w stanie surowym kiedy go otrzymałeś.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Head”