Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
lesiek
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2013, 20:30

Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

Witam, posiadam rakietę Head IG Extreme Pro 2.0. Mam założony na nią naciąg Yonex Poly Tour Pro 1.30, owijkę bazową Head Leather, owijkę wierzchnią Extremesoft, tłumik drgań Babolat RVS. Waga takiego zestawu wynosi równe 400 gramów bez owijki wierzchniej i tłumika ok. 375 gramów. Dla porównania waga rakiety Dunlop Biomimetic 600, która ma główkę większą o 2 cale waży 315 gramów. Moje pytanie brzmi, czy nie jest to "troszku" za dużo i ile ważą wasze rakiety? Odkąd zmieniłem owijkę bazową podczas gry zaczyna regularnie boleć mnie mięsień pomiędzy szyją, a barkiem i zastanawiam się, czy nie jest to przypadkiem wynik tych zmian lub po prostu zmęczenia, gdyż remontuję mieszkanie (gładzenie ścian, szlifowanie itd)? Dodam, iż mam 26 lat 185 wzrostu i ważę 92 kg. Proszę o odpowiedź, za co z góry serdecznie dziękuję.

Parametry Rakiety

Szerokość ramy (profil): 24/26/23 mm
Wielkość główki: 645 cm2 / 100 in2
Waga: 315g bez naciągu
Balans: 315 mm
Długość: 685 mm, 27 in
Sztywność: 69 RA
Układ strun: 16/19
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head YOUteck IG Extreme Pro 2.0 waga 400g

Waga ramy z całym inwentarzem 400g?! Naprawdę? Owijka wierzchnia tyle waży razem z tłumikiem, że wychodzi razem 25g? Jak dla mnie niemożliwe... Nie machnąłeś się gdzieś przy pomiarach?
lesiek
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2013, 20:30

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

No cholera, właśnie że się nie machnąłem. Sprawdzałem kilkukrotnie i wychodzi mi 400gramów w pełnym ekwipunku, a 375gramów bez owijki wierzchniej i tłumika drgań. Mam w domu jeszcze rakietę Dunlopa Biomimetic 600 i waży z naciągiem i tłumkiem 315 gramów :).
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

A ten Head nie ma gdzieś założonego ołowiu :)?
lesiek
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2013, 20:30

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

Nie, nie posiada żadnych taśm ołowianych. :) Sprawdzałem na tennis-warehouse.com i tam podają wagę rakiety z naciągiem 334.52g z bazówką standardową Heada.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

Head Leather jeśli dobrze pamiętam to dość ciężka skórka, ale żeby aż tak dźwignąć wagę? Kurczę, dla mnie dziwne ;).
lesiek
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2013, 20:30

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

Powiem tak, gdy położyłem rakietę na wagę, to oczy mało mi nie wyskoczyły z oczodołów. Założyłem tą bazówkę stosunkowo niedawno, bo przegrałem może z 8 godzin i "troszku" szkoda mi ją ściągnąć i wywalić. Zrobię sobie tygodniową przerwę i jeśli zaczną znowu mnie mięśnie boleć po grze tą rakietą, to niestety będę musiał wywalić tą owijkę albo będę musiał pomyśleć nad inną rakietą. :)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

400g to kosmos ;).
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

Moim skromnym zdaniem over i tlumik nie mogą ważyć 25g....
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

pst pisze:Moim skromnym zdaniem over i tlumik nie mogą ważyć 25g....
To jedno, drugie - jaki ona ma balans realnie? Ołowiu możesz mieć od groma w rączce.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

hokej pisze:
pst pisze:Moim skromnym zdaniem over i tlumik nie mogą ważyć 25g....
To jedno, drugie - jaki ona ma balans realnie? Ołowiu możesz mieć od groma w rączce.
Jeśli mnie pamięć nie zmyla, to tłumik wazy dosłownie kilka gramów a over mniej niż 10g.
Bazówka skóra naturalna waży około 20g może dwudziestu kilku (zależy jaka długa rączka).
Jeśli ściągnąłeś tłumik i over i spadło 25g to tłumik musiał być ogromny a over nasiąknięty potem i mączką ;-).

Ja mam jeszcze jedno pytanie - na czym Ty to ważysz? jakaś elektroniczna waga czy taka ze 'wskazówką'?

Sprawdź czy w kapslu jest taki mały otworek dzięki któremu możesz podważyć denko z i zobaczyć co tam w środku.
I ważne to co pisał hokej - zmierz balans.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
lesiek
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2013, 20:30

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

Witam. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Otwierałem kapsel od rakiety i nic tam się nie znajduje i ciężko jest tam coś włożyć ze względu na wystające, tak jakby zszywki. Pomiar robiłem wagą klasyczną ze wskazówkami. Zmierzyłbym balans rakiety tylko nie wiem w jaki sposób to zrobić. Prosiłbym o jakieś wskazówki jak to zmierzyć :). Faktem jest, iż overgrip był troszkę zabrudzony mączką, zważywszy że jest bardzo lepki. Zaraz skoczę to pobliskiego sklepu i poproszę o zważenie rakiety na wadze elektronicznej, aby sprawdzić wagę.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

lesiek pisze:zmierzył bym balans rakiety tylko nie wiem w jaki sposób to zrobić prosiłbym o jakieś wskazówki jak to zmierzyć:)
Zmierz długość całej rakiety (to tak dodatkowo), a potem trzymając rakietę łbem równolegle do podłogi, podłóż jakiś cienki sztywny element w takim miejscu, żeby rakieta się na nim utrzymała bez przechyłek, a potem zmierz odległość od końca rączki do tego punktu.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

Jeśli mogę prosić, to podaj proszę później, co i jak wyszło z ważenia. O 400g rakiecie to jeszcze nie słyszałem :).

A może to jakaś podróbka? Pamiętam zdjęcia Babolata, gdzie dociążenie na rączkę było za pomocą wbitych gwoździ. Może tu jest podobna sytuacja? Może w głębi rączki sypnęli od serca jakimiś gwoździami, ołowiem wędkarskim?

Strasznie dziwna i ciekawa sytuacja :).
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

Robinson pisze:
lesiek pisze:zmierzył bym balans rakiety tylko nie wiem w jaki sposób to zrobić prosiłbym o jakieś wskazówki jak to zmierzyć:)
Zmierz długość całej rakiety (to tak dodatkowo), a potem trzymając rakietę łbem równolegle do podłogi, podłóż jakiś cienki sztywny element w takim miejscu, żeby rakieta się na nim utrzymała bez przechyłek, a potem zmierz odległość od końca rączki do tego punktu.
Na szybko można użyć stołu - połóż rakietę na krawędzi stołu aby wystawał główka, a część z rączą dalej na stole. Przesuwaj rakietę poza stół aż zacznie się przechylać. Znajdź pozycję gdzie troszkę się przechyli ale nie spadnie ze stołu. Zmierz odległość od końca rączki do brzegu stołu i podaj ją tutaj w cm.
Zmierz też długość rakiety jak pisze TadX.

Pomysł z wagą w sklepie bardzo dobry. Sam ważyłem w pobliskim mięsnym :D (panie mnie znają).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
lesiek
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2013, 20:30

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

Wróciłem już ze sklepu. Waga rakiety z tłumikiem bez overgripa wynosi 355gramów. Rakieta ma długość 68.5 cm. Według mojego pomiaru balansu wychodzi 31.5cm. Moja waga wskazówkowa po prostu nie nadaje się już do użytku :). Pytanie jest czy nie jest to i tak troszkę za dużo? Na tennis-warehouse.com piszą, iż waga tej rakiety wynosi 334.52g.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

lesiek pisze:Wróciłem już ze sklepu waga rakiety z tłumikiem bez overgripa wynosi 355gramów
W to już jestem w stanie uwierzyć ;). Sądzę, że skórka Heada (jedna z cięższych i grubszych), over i tłumik mogą tyle dać finalnie gramów.
lesiek
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2013, 20:30

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

Wykonałem jeszcze jeden pomiar balansu o którym napisał kolega pst przy użyciu mojego biurka i balans wyszedł 32.4 cm.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

lesiek pisze:Waga rakiety z tłumikiem bez overgripa wynosi 355gramów. Pytanie jest czy nie jest to i tak troszkę za dużo? Na tennis-warehouse.com piszą, iż waga tej rakiety wynosi 334.52g.
Mniej więcej się zgadza. Naciąg może ważyć 15-20 g.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head YT IG Extreme Pro 2.0 (waga 400g brutto)

lesiek pisze:Waga rakiety z tłumikiem bez overgripa wynosi 355gramów. Pytanie jest czy nie jest to i tak troszkę za dużo? Na tennis-warehouse.com piszą, iż waga tej rakiety wynosi 334.52g.
1. Partia towaru Tennis Warehouse, a co za tym idzie najczęstsze parametry występujące w ich zbiorze nie muszą być tożsame z parametrami twojego egzemplarza.
SPOILER:

2. Tennis Warehouse podaje pomiary dla innej struny niż twoja oraz z fabryczną owijką bazową.
Obrazując. Wejdź na wagę w trampkach i koszulce z krótkim rękawkiem oraz butach zimowych oraz kurtce. Czy odczyt ma prawo być taki sam? Nie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Head”