Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Od ilu kg zacząć na nowej rakiecie?

Nowa rakieta, którą zamierzam kupić ma rekomendowany naciąg 45-60kg, czyli ok. 20,5-27 kg.
Środek tego przedziału to mniej więcej 24 kg i pewnie tak będę chciał naciągnąć.
Ale prosiłbym o krótką bardzo ogólną informację, co się dzieje w przypadku zwiększenia i zmniejszenia tej średniej siły naciągu o 1-2 kg.
Dzięki za info.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Od ilu kg zacząć na nowej rakiecie?

Jaki naciąg wciągasz?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Od ilu kg zacząć na nowej rakiecie?

Generalnie jest tak: moc, komfort po jednej stronie, a kontrola po drugiej. Czyli jeśli wciągasz z mniejszą siłą (kg), to masz więcej mocy, a mniejszą kontrolę, a jak więcej kg to spada moc a jest lepsza kontrola.
Konkretna wartość zależy jednak też od parametrów rakiety tj przedewszytkim wielkości główki, balansu oraz sztywności.
Jak napisał pst, podaj jaki naciąg, jaka rakieta i jaki styl gry, umiejętności, to wtedy można coś precyzyjniej podpowiedzieć.
Teraz jest za mało danych, a pytanie jest w stylu "jaką oponę kupić do samochodu" :tired: .
Yonex fan
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od ilu kg zacząć na nowej rakiecie?

Generalnie jak sobie naciągniesz lżej to rakiecie nic się nie stanie - możesz mieć i 18kg teoretycznie. Powyżej 28-30kg nie jest zalecane ze względu komfortowo-sprzętowych.

Wciągnij sobie naciąg na 24kg (jeśli to poliester) i zobacz, czy się dobrze gra. Potem w zależności od potrzeb będziesz ew. kombinował dalej.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Od ilu kg zacząć na nowej rakiecie?

Lechu67 pisze:Konkretna wartość zależy jednak też od parametrów rakiety tj przedewszytkim wielkości główki, balansu oraz sztywności.
Jak napisał pst, podaj jaki naciąg, jaka rakieta i jaki styl gry, umiejętności, to wtedy można coś precyzyjniej podpowiedzieć.
Już piszę.
Rozważam zakup tego Yonexa EZone Xi 107 w sklepie Protenis z opcją naciągnięcia wybranym naciągiem. Dlatego chętnie posłucham się doradcy, który dobierze mi jeden z dostępnych tam naciągów: http://www.protenis.com.pl/tenis/rakiet ... 1913939087
Rakieta dla baselinera (NTRP 3), który tylko okazjonalnie zbliża się do siatki, więc potrzebna moc i spin.
Proszę także o pomoc w doborze średnicy naciągu.

Oto obecny cennik naciągów w Protenis:
SPOILER:
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Od ilu kg zacząć na nowej rakiecie?

Naprawdę liczysz na to, że ktoś przeanalizuje całą tabelkę, uruchomi kulę i poda Ci wynik?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Od ilu kg zacząć na nowej rakiecie?

Robinson pisze:
Lechu67 pisze:Konkretna wartość zależy jednak też od parametrów rakiety tj przedewszytkim wielkości główki, balansu oraz sztywności.
Jak napisał pst, podaj jaki naciąg, jaka rakieta i jaki styl gry, umiejętności, to wtedy można coś precyzyjniej podpowiedzieć.
Już piszę.
Rozważam zakup tego Yonexa EZone Xi 107 w sklepie Protenis z opcją naciągnięcia wybranym naciągiem. Dlatego chętnie posłucham się doradcy, który dobierze mi jeden z dostępnych tam naciągów: http://www.protenis.com.pl/tenis/rakiet ... 1913939087
Rakieta dla baselinera (NTRP 3), który tylko okazjonalnie zbliża się do siatki, więc potrzebna moc i spin.
Proszę także o pomoc w doborze średnicy naciągu.
SPOILER:
Z tej listy :::fcplm::: najlepszym wyborem będzie najtańszy naciąg... napięcie jak koledzy mądrze radzili.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Od ilu kg zacząć na nowej rakiecie?

hokej pisze:Naprawdę liczysz na to, że ktoś przeanalizuje całą tabelkę, uruchomi kulę i poda Ci wynik?
Nie, listę zamieściłem do celów archiwizacji, gdyby ktoś kiedyś chciał sobie porównać ceny lub sprawdzić jaką ofertę miał kiedyś Protenis.
Raczej liczę na to, że ktoś kto gra podobnym stylem do mnie zaproponuje mi jakikolwiek naciąg, który znajduje się na powyższej liście i z którego jest zadowolony.
A napięcie powiedzmy 24kG albo 24,5/24kG ?
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Od ilu kg zacząć na nowej rakiecie?

Robinson pisze:...
A napięcie powiedzmy 24kG albo 24,5/24kG ?
Co do napięcia to patrząc na wybraną przez ciebie rakietę skłaniałbym się bardziej do dysproporcji między pionami poziomami o cały 1 kg, stąd 24,5/23,5 lub 25/24.
Ja jestem bardzo zadowolony z naciągów MSV Focus Hex Soft 1,15, może być też elastyczniejsza wersja MSV Focus Hex Plus 25 1,15.
Osobiście biorę najcieńsze struny bo dają troszeczkę lepszą rotację, komfort, moc. Jeśli zbyt szybko Ci pęknie bierzesz, następnym razem rozmiar grubszą. Ale myślę , że z tej grubości będziesz zadowolony.
Pograsz tym i będzie punkt odniesienia do kolejnego wyboru.
Yonex fan
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Od ilu kg zacząć na nowej rakiecie?

Lechu67 pisze:Co do napięcia to patrząc na wybraną przez ciebie rakietę skłaniałbym się bardziej do dysproporcji między pionami poziomami o cały 1 kg, stąd 24,5/23,5 lub 25/24.
Ja jestem bardzo zadowolony z naciągów MSV Focus Hex Soft 1,15, może być też elastyczniejsza wersja MSV Focus Hex Plus 25 1,15.
Ostatecznie wybrałem MSV FOCUS HEX PLUS 38 1.20 z siłą 24,5/23,5.
Dzięki za cenne podpowiedzi.

Wróć do „Naciągi”