kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

Poszukuję bazówki która byłaby w odczuciu podobna do Babolat Skin Feel ale grubsza. Skin Feel ma 1,55 mm, a ja szukam czegoś od 1,75 mm do 2 mm. Ważne aby nie była za ciężka więc skóra odpada. Najlepiej gdyby po założeniu ważyła jakieś 12-16 g - nie więcej.

Z moich wstępnych obserwacji widzę, że Head Synthetic Leather spełnia moje wymagania. Czy są tutaj osoby które używały Skin Feela oraz Head Synthetic Leather i mogłyby podzielić się odczuciami?
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

Cóż Ameryki nie odkryję. ;) SF jest bardziej kanciasta, natomiast SL trochę bardziej miękka. Oczywiście różnice w grubości. Powiem, że Head ma czucie dość zbliżone do skóry (testowałem też skórę Heada).
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odp: Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

Martinek pisze:Cóż Ameryki nie odkryję. ;) SF jest bardziej kanciasta, natomiast SL trochę bardziej miękka. Oczywiście różnice w grubości. Powiem, że Head ma czucie dość zbliżone do skóry (testowałem też skórę Heada).
Zbliżone do skóry? Też miałem przygodę ze skórą Heada i była w moim odczuciu twarda (co mi akurat odpowiadało). Czyli Head Synthetic Leather jest zbliżony do skóry, w sensie całkiem twardy?
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

W moim odczuciu troche bardziej miękka, co nie oznacza, że też będziesz miał takie odczucia, łapy mamy inne. :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

Fakt Head Synthetic Leather to świetna owijka, mój faworyt wśród "nieskór". Jak się ją przeciągnie parę razy to nie będzie taka miękka.
Prezes fanklubu Staśka :D
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

wyczesany pisze:Fakt Head Synthetic Leather to świetna owijka, mój faworyt wśród "nieskór". Jak się ją przeciągnie parę razy to nie będzie taka miękka.
I super właśnie o to mi chodziło. Czyli przed założeniem przeciągnąć solidnie i wtedy powinno być to co mi odpowiada.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

kolt pisze:
wyczesany pisze:Fakt Head Synthetic Leather to świetna owijka, mój faworyt wśród "nieskór". Jak się ją przeciągnie parę razy to nie będzie taka miękka.
I super właśnie o to mi chodziło. Czyli przed założeniem przeciągnąć solidnie i wtedy powinno być to co mi odpowiada.
Ja tak zawsze robię ze skórami, przeciągam- zakładam, pogram trochę i znowu zdejmuję i zakładam, po paru takich cyklach są dla mnie idealne.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

A czy taki Head Synthetic Leather po przeciągnięciu nie będzie przypadkiem cieńszy?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

pst pisze:A czy taki Head Synthetic Leather po przeciągnięciu nie będzie przypadkiem cieńszy?
Oczywiście, że będzie, ale tak inne owijki też zrobią się cieńsze.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

Używam również tej owijki "nieskóry" Head'a. Bardziej aniżeli przeciągnięcie tej nieskórce towarzyszy czasowe jakby to nazwać spłaszczenie :), przez co rączka w odczuciu traci na grubości i to jej wada. Ja radzę sobie z tym, że okresowo po prostu ją wymieniam. Natomiast z tego co pamiętam w babolatowa owijka dłużej zachowywała swoje parametry.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijka bazowa zbliżona do Babolat Skin Feel

Dziś założyłem Head Synthetic Leather i faktycznie w odczuciu jest podobna do skóry Heada (ale lżejsza na czym mi szczególnie zależało). Jutro być może uda się ją przetestować w boju. Po przycięciu na rączkę o rozmiarze 3 wyszło mi około 12-13 g - niemal identycznie jak w przypadku Babolat Skin Feela.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”