Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Grand Prix Warszawy

Nie widziałem nigdzie indziej tematu dotyczącego GPW, a interesuje mnie akurat kwestia regulaminowa.
W turniejach 3 rangi nie mogą grać zawodnicy z czołowej 10 rankingu. Ale już np. w 4 randze może grać każdy. W jednym z ostatnich turniejów grał zawodnik będący na pozycji numer 11.
Może w przypadku tej rangi też warto by wprowadzić jakieś ograniczenie?
Jak najbardziej w grze z kimś z topu można się czegoś nauczyć, ale dla osób, które prezentują jeszcze trochę niższy poziom tenisowy ciekawsza jest możliwość gry z osobami na podobnym poziomie a nie od razu z czołówką (jak coś można zawsze pojechać na 2 rangę i szybko wrócić :P).
Kwestia tylko taka, że wtedy pewnie mógłby być problem z frekwencją...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Grand Prix Warszawy

Jakuboto pisze:W jednym z ostatnich turniejów grał zawodnik będący na pozycji numer 11.
Masz na myśli Rafała S.? On jest nawet 8.
Jakuboto pisze:Może w przypadku tej rangi też warto by wprowadzić jakieś ograniczenie?
Turnieje IV rangi to turnieje klubowe i rządzą się swoimi prawami. Stąd też brak jakichkolwiek ograniczeń. Samoistnym ograniczeniem jest liczba punktów do zdobycia - najlepszym zwyczajnie nie opłaca się tam grać. Ja w "czwórkach" z definicji nie gram, bo za wygraną są 32 punkty, a mój najsłabszy punktowany turniej jest za 40 punktów.
Dlatego też co do zasady na turniejach tej rangi nie uświadczysz żadnego wymiatacza. Wyjątkiem są turnieje PJWSTK - Rafał grał tam jednak nie dla punktów, on ten turniej od lat organizuje.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grand Prix Warszawy

Ok :::gd::: . I od razu wszystko stało się jasne :). To tak samo jak na Orle często gra Marek.
No cóż, to pozostaje się wybrać na 4 rangę :D.
A wiadomo w jakim zakresie są zmiany strony/bazy danych GPW? I kiedy mniej więcej ma śmigać?

P.S.
I tak o tego zawodnika chodziło. Ale chyba nie jest 8 skoro w Mastersie nie zagrał? Jak sprawdzałem dzisiaj w trakcie dnia to w entry był 11. Ale jak wspominałem wcześniej, to baza miejscami nie zliczała wszystkich punktów, więc może nie była to aktualna pozycja.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Grand Prix Warszawy

Jakuboto pisze:A wiadomo w jakim zakresie są zmiany strony/bazy danych GPW? I kiedy mniej więcej ma śmigać?
To pytanie do Jacka, a jeszcze lepiej do Michała Buze. Ja się w tej materii zupełnie nie orientuję.
Jakuboto pisze:I tak o tego zawodnika chodziło. Ale chyba nie jest 8 skoro w Mastersie nie zagrał? Jak sprawdzałem dzisiaj w trakcie dnia to w entry był 11.
Po pierwsze, przez prace na stronie wyświetlany ranking pochodził z początku listopada, więc był mocno nieaktualny.
Po drugie, do Mastersa kwalifikował ranking z 21.12, a wtedy Rafał był 9. Ale 21.12 był też turniej II rangi na Spójni, w którym (po ograniu mnie w 1/2 finału) Rafał dotarł do ostatecznej rozgrywki, w której zmierzy się z JCz. Po doliczeniu punktów za ten turniej Rafał byłby 7., ale że Kuba M. dotarł do półfinału Mastersa, to Rafał spadł na 8. Jak wygra finał. to chyba znów będzie 7.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grand Prix Warszawy

Nice. Teraz już strona GPW śmiga. Szacunek za tak szybkie działanie! No i teraz wygląda to dużo lepiej niż wcześniej :-).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Grand Prix Warszawy

Ostatnie, mam nadzieję, błędy na nowej stronie GPW poprawione, dodaliśmy też nowe funkcjonalności. Między innymi,z tych najciekawszych, do historii występów zawodnika dołączyła możliwość sprawdzenia jego gier w lidze klubowej. Całkiem fajnie i przejrzyście się już prezentuje nowy serwis. Jakbyście mieli pomysły na jego rozbudowanie, bądź znaleźli jakieś błędy, zapraszam do wymiany opinii. :)
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Grand Prix Warszawy

Strona dobra, teraz już tylko bojkotować turnieje na tych kortach, gdzie organizatorom nie chce się zamieszczać wyników i będzie super.
Eustachy
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2013, 13:48

Re: Grand Prix Warszawy

Czemu na wyniki turniejów z Orła czeka się tak długo?
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grand Prix Warszawy

Bo organizatorzy nie wprowadzają ich na bieżąco :dvl(: .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Grand Prix Warszawy

Eustachy pisze:Czemu na wyniki turniejów z Orła czeka się tak długo?
Mam propozycję: po każdym turnieju, w którym bierzesz udział zrób zdjęcie drabinki i wyślij na adres gary@tenis.net.pl . W ciągu 2 dni na pewno wrzucę.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Grand Prix Warszawy

Pomysł przedni, tylko Eustachy musisz dochodzić do finałów, bo inaczej drabinki będą jakby niepełne.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Grand Prix Warszawy

abaszydze pisze:Pomysł przedni, tylko Eustachy musisz dochodzić do finałów, bo inaczej drabinki będą jakby niepełne.
Ale wtedy gracze widząc taką niepełną drabinkę sami dosyłają wyniki sms-em, mailem, PW, na FB czy w jeszcze inny sposób, z doświadczenia wiem, że jak już drabinka jest w systemie, to wyniki spływają prędzej czy później.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Grand Prix Warszawy

No tak, to jakieś rozwiązanie problemu by było.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Grand Prix Warszawy

Zapomniałem wcześniej spytać - o jakie turnieje z Orła chodzi?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Grand Prix Warszawy

A jaki jest powód, że większość turniejów, nawet kilka tej samej rangi równocześnie, odbywa się w sobotę, a niedziela świeci pustkami?
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grand Prix Warszawy

abaszydze pisze:A jaki jest powód, że większość turniejów, nawet kilka tej samej rangi równocześnie, odbywa się w sobotę, a niedziela świeci pustkami?
W ostatnią niedzielę były dwa. Na jednym było "aż 5 osób". Na drugim 13.

Może zatem to kwestia zabójczej frekwencji (?).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Grand Prix Warszawy

Obiektyw pisze:
abaszydze pisze:A jaki jest powód, że większość turniejów, nawet kilka tej samej rangi równocześnie, odbywa się w sobotę, a niedziela świeci pustkami?
W ostatnią niedzielę były dwa. Na jednym było "aż 5 osób". Na drugim 13.

Może zatem to kwestia zabójczej frekwencji (?).
W niedzielę leci Familiada w środku dnia.... :::fcplm:::.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Grand Prix Warszawy

W niedzielę były dwie ligi i Mistrzostwa w Chorzowie. W inne frekwencja jest o wiele większa.
Czyhra
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2011, 13:18

Re: Grand Prix Warszawy

Chciałbym spróbować swoich sił w GPWA. Wydaje mi się, że moje NTRP to około 4,5. Jaka ranga będzie dla mnie odpowiednia?

Planuje zagrać w 3 w przyszłym tygodniu na Merze (ew. w turnieju pocieszenia czyli 4). Jest napisane na stronie, że turniej zaczyna się o 14, a pocieszenia o 18. Czyli one skończą się w niedzielę, mam rację?
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Grand Prix Warszawy

Staramy się, by uczestnik nie grał więcej niż trzech gier w ciągu jednego dnia, najczęściej więc finał przekładany jest na dzień kolejny lub inny, dogodny dla finalistów termin.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)

Wróć do „Turnieje amatorskie”