Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Adidas Barricade 7

Adidas Barricade 7

Obrazek
Źródło: http://www.sportclub.com.pl

Buty do testów dostałem dzięki uprzejmości sklepu SportClub.

Jakość wykonania
-Cholewka buta wykonana jest z dwóch materiałów. Widoczny na zdjęciach biały materiał jest stosunkowo delikatny, w dotyku przypomina standardową skórę syntetyczną. Pomarańczowa część jest wyraźnie sztywniejsza i wytrzymalsza została dodatkowo wzmocniona w narażonych na uszkodzenia miejscach.
-Podeszwa sprawia dobre wrażenie– bieżnik jest głęboki, wykonany ze znacznie sztywniejszej gumy niż w przypadku Nike CourtBalistec 3.3 CLY cz Asics Gel Resolution 5 Clay - jest to naturalny zabieg mający na celu spowolnienie zużycia podeszwy podczas gry na twardych nawierzchniach.
-Wnętrze wyłożono miękkim materiałem syntetycznym sprawiającym wrażenie delikatnego.
Buty obejrzałem bardzo dokładnie, a mimo to nie znalazłem ani jednej odstającej nitki czy niedokładności w wykonaniu.
10/10

Trakcja
-Mączka- w zasadzie jedyna nawierzchnia na której spodziewałem się potencjalnych problemów z przyczepnością, parę wystąpiło, na szczęście były to pojedyncze incydenty. Uważam, że jest lepiej niż w przypadku podeszwy uniwersalnej Nike w modelu Lunarlite Vapor Tour 7 podejrzewam, że jest to zasługa głębokiego bieżnika. Pamiętajmy jednak, że w zasadzie wszyscy gramy na „różnej mączce”, różnice zatem potrafią być ogromne, w moim przypadku nawierzchnia była bardzo zbita i lekko posypana mączką. 7/10
-Nawierzchnia twarda- jeszcze mi się nie zdarzyło abym w jakichkolwiek butach miał problem z brakiem przyczepności na tych nawierzchniach, problemem był raczej jej nadmiar i brak komfortu. Niewątpliwie nawierzchnia ta sprawdza but bardziej pod kątem trwałości aniżeli trakcji. 10/10
-Parkiet- mając w głowie pierwszy mecz w Nike Breathe 2k10 obawiałem się tej nawierzchni gdyż wtedy wystąpiły pewne problemy z poślizgami, w przypadku Barricade 7 od początku jest bardzo dobrze. Być może przyczyną jest fakt, iż rozchodziłem je trochę przed grą. 8,5/10
-Sztuczna trawa- zacznę od tego, że zaliczyłem dwie wywrotki, ale znowu kłania się to samo co przy mączce- korty trawiaste różnią się między sobą choćby ilością piasku, co ma spory wpływ na wrażenia z użytkowania obiektu. W moim przypadku bywało różnie, w niektórych miejscach jest tego piasku za dużo, a w innych nie ma go wcale. Tam gdzie było go mniej lub nie było w ogóle poruszałem się pewnie i stabilnie, a wywrotki zaliczyłem tam, gdzie było go więcej od trawy. 7/10

Amortyzacja
Wkładka w Barricade 7 jest trójwarstwowa od spodu występuje standardowa pianka, następnie „gąbka”, a całość pokryto sztucznym tworzywem bardzo podobnym do poliestru. O ile pod kątem amortyzacji spisuje się świetnie to warstwa wierzchnia jak na mój gust jest zbyt śliska- odejmę za to punkty w kolejnej kategorii. Zaryzykuję stwierdzenie, które będzie sporym komplementem dla Adidasów- sama amortyzacja jest bardzo zbliżona do tego co oferuje Asics w modelu Gel Resolution 5 aczkolwiek trochę jej ustępuje.
8/10

Wygoda
Barricade 7 to but dla osób o szczupłej stopie. Nie jest to takie "imadło" jak CourtBallistec 3.3, ale mając średnią stopę czułem przez pierwsze 2-3 godziny ucisk w śródstopiu, który obecnie odczuwam jako dobre dopasowanie, rozchodzenie CB 3.3 zajęło mi znacznie więcej czasu. Barricade 7 są też trochę zbyt luźne w okolicy palców (tu Asics GR 5 rządzi) wynika to oczywiście z faktu, że każdy ma inną stopę, mojej najbardziej pasuje kształt oferowany przez Asicsa.

Wentylacja
Największym mankamentem tego buta są materiały, z których wykonana jest cholewka- słabo przepuszczają powietrze. Wentylacja opiera się na 20-tu dziurkach znajdujących się na czubach butów, to zdecydowanie za mało. Niestety jest to cena jaką ponosimy za wytrzymałość buta.
4/10

Dodatki
…a w zasadzie dodatek. But, jak wszystkie nowe modele sportowe Adidasa, umożliwia włożenie urządzenia miCoach pod wkładkę, co stanowi alternatywę dla mocowania ASC do sznurowadła za pomocą „koszyka”. Dla mnie, jako osoby korzystającej z niego od ponad roku jest to znaczne udogodnienie.
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Adidas Barricade 7

wyczesany pisze:Amortyzacja
Wkładka w Barricade 7 jest trójwarstwowa od spodu występuje standardowa pianka, następnie „gąbka”, a całość pokryto sztucznym tworzywem bardzo podobnym do poliestru. O ile pod kątem amortyzacji spisuje się świetnie to warstwa wierzchnia jak na mój gust jest zbyt śliska- odejmę za to punkty w kolejnej kategorii. Zaryzykuję stwierdzenie, które będzie sporym komplementem dla Adidasów- sama amortyzacja jest bardzo zbliżona do tego co oferuje Asics w modelu Gel Resolution 5 aczkolwiek trochę jej ustępuje.
8/10
Jedyne, do czego się przyczepię. Za amortyzację w bucie nie odpowiada tylko i wyłącznie sama wkładka ;).
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Adidas Barricade 7

TadX pisze:Jedyne, do czego się przyczepię. Za amortyzację w bucie nie odpowiada tylko i wyłącznie sama wkładka ;).
Jeśli tak to zabrzmiało to mój błąd.
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Adidas Barricade 7

wyczesany pisze:
TadX pisze:Jedyne, do czego się przyczepię. Za amortyzację w bucie nie odpowiada tylko i wyłącznie sama wkładka ;).
Jeśli tak to zabrzmiało to mój błąd.
Cały czas nawijasz o wkładce ;).
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Adidas Barricade 7

TadX pisze:
wyczesany pisze:
TadX pisze:Jedyne, do czego się przyczepię. Za amortyzację w bucie nie odpowiada tylko i wyłącznie sama wkładka ;).
Jeśli tak to zabrzmiało to mój błąd.
Cały czas nawijasz o wkładce ;).
W pierwszej części rozpływałem się nad wkładką, która jest naprawdę fajna, tylko ta śliskość... z drugiej strony dzięki powinna być wytrzymalsza, bo nie będzie się tak szybko ścierać, a następnie pisałem o amortyzacji jaką daje cały but. Pomyślę jak to zmienić.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adidas Barricade 7

TadX pisze:
wyczesany pisze:
TadX pisze:Jedyne, do czego się przyczepię. Za amortyzację w bucie nie odpowiada tylko i wyłącznie sama wkładka ;).
Jeśli tak to zabrzmiało to mój błąd.
Cały czas nawijasz o wkładce ;).
TadX bo dobra "wkładka" nie jest zła, wtedy wszystko jasne. :)
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Adidas Barricade 7

Basic pisze:TadX bo dobra "wkładka" nie jest zła, wtedy wszystko jasne. :)
W ogóle wszystko, co dobre nigdy nie jest złe rotfl . Może ostrożnie. Wchodzimy w filozofię, a to byłby OT ;).

Wróć do „sportclub.com.pl”