Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Wilson ProStaff 90/95/100 - Wilson 6.1 - Wilson Blade

Nie mam możliwości sprawdzenie tych rakiet, a chciałbym cokolwiek wiedzieć na ich temat i pomyślałem, że przy Waszej pomocy przez analogię lub jej brak mogę się trochę dowiedzień.
Wydaje mi się, że te rakiety są niezbyt daleko od siebie, dlatego je tak pozwoliłem sobie zestawić.

Mam w domu Wilsona Blade 98 (przeplot 18/20) oraz Wilsona ProStaff 90. Wiem jak się nimi gra mniej więcej, choć jeszcze zamierzam trochę pograć.

Czy rakieta ProStaff 100 ma więcej mocy własnej z racji swojej kontrukcji niźli inne rakiety o podobnej wadze i 645cm2 powierchni główki? Ktoś mi powiedział, że seria ProStaff jest na tyle inna, że nie do końca warto porównywać ją z innymi produktami opratymi o nowoczesne ramy.

A jak się ma seria Six.One do Wilsona Blade'a? Czy w praktyce te rakiety generują więcej mocy własnej? Sztywność mają podobnie jak Blade - 66RA/67RA, aczkolwiek minimalnie grubsze ramy.

D Z I Ę K U J Ę.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wilson ProStaff 90/95/100 - Wilson 6.1 - Wilson Blade

Piszesz o 6.1, Blade'ach, ale brakuje tam jeszcze nazwy serii, bez tego ciężko będzie komuś porównać. Dla przykładu nBlade przyjął się bardzo dobrze, [K]Blade gorzej, a BLXa chyba tylko ja lubiłem. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Wilson ProStaff 90/95/100 - Wilson 6.1 - Wilson Blade

wyczesany pisze:Piszesz o 6.1, Blade'ach, ale brakuje tam jeszcze nazwy serii, ...
Model także modelowi nie równy ... (98, Team/104, Tour/93, ...)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Wilson ProStaff 90/95/100 - Wilson 6.1 - Wilson Blade

Wracam do starego wątku już z nieco większą wiedzą. Oczywiście chodziło mi o Blade 98 (BLX2). Mam już tą rakietę, i w sumie muszę przyznać, że rzeczywiście z chęcią bym spróbował pograć modelem nBlade (sztywność RA58, coś co lubię). Czy nie wiecie może, gdzie takie można nabyć?

I pytanie ogóle, czy gdzieś jest można historia rakiet Wilson online, ze specyfikacją rakiet?
Inna sprawa porównywanie danych ma sens jeśli ujednolicona jest metoda testowania rakiet (jak choćby TW).
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Wilson”