Awatar użytkownika
Gorzki
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 28 sie 2012, 20:46

Artengo Personal Coach

http://www.decathlon.pl/artengo-tw-pers ... tMoreInfos

Hej znalazłem ostatnio takie ustrojstwo w internetach.
Przyznam bardzo mi się to urządzenie spodobało. Także pytam warto w to zainwestować czy lepiej nie.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Artengo Personal Coach

"Ustrojstwo", które widać na zdjęciach i które trzeba przyczepić do rakiety, zmieni przynajmniej kilka parametrów rakiety.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Artengo Personal Coach

W jaki sposób mierzy toto celność uderzenia i szybkość serwisu? ;-P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Artengo Personal Coach

Wyświetla losowo. To jest chyba urządzenie do poprawy psyche, nie techniki. rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Artengo Personal Coach

Decathlon pisze:Zegarek umożliwia uzyskanie aktualnych informacji o grze takich jak liczba forhendów, bekhendów i serwisów oraz celność różnych uderzeń. Urządzenie mierzy także szybkość serwisów.
To ja bym chciał wiedzieć na jakiej podstawie "zegarek" uzyskuje dane o:
  • celności uderzeń
  • szybkość serwisów
  • liczbie forhendów, bekhendów i serwisów
To wszystko niby tylko na podstawie analizy położenia i przyspieszeń. :rolleyes:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Artengo Personal Coach

Gorzki pisze:http://www.decathlon.pl/artengo-tw-pers ... tMoreInfos

Hej znalazłem ostatnio takie ustrojstwo w internetach.
Przyznam bardzo mi się to urządzenie spodobało. Także pytam warto w to zainwestować czy lepiej nie.
Jak w to zainwestujesz, to możesz tego gorzko pożałować ;-) .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Artengo Personal Coach

"Szczelność - Zachowuje szczelność przy ciśnieniu do 5 atmosfer (5 metrów)."

Znaczy można grać pod wodą :).
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Artengo Personal Coach

Artengo tw(tennis watch) Personal Coach, sprzedawali sam zegarek bez czujnika(obecnie brak towaru).

Możliwość używania zegarka w trybie:
-tenis (Aby otrzymać informacje dotyczące trybu " trening", "tenis" i "challenge", należy połączyć zegarek z czujnikiem Personal Coach)
-bieganie (Możliwość używania zegarka w trybie "bieganie": parowanie z pasem cardio ANT oraz Foot Pod Ant+.)

Jest to dokładnie to samo co Babolat Play & Connect. Różnica w tym że Babolat to wbudował w grip a tu jest to przymocowywane na paski z przylepcami. Ciekawe ile będzie przez to cięższa rakieta Babolata?

Wymiary czujnika personal coach:
-szerokość 40,5mm
-długość 49mm
-waga 24,4g
Zawsze to znacznie zwiększy wagę rakiety co z pewnością jest minusem dla większości.

Czujnik po wprowadzeniu podstawowych danych (lewo czy prawo ręczni) potrafi zmierzyć:
-ilość piłek z FH, na pewno nie rozpozna rodzaju uderzenia tzn. slice, top spin.
-ilość piłek z BH, liczy tylko uderzenia z BH.
-serwis i jego szacunkowa prędkość.
Nie mierzy ta maszynka celność piłek trafionych w kort, tylko Finding The Sweet Spot czyli czy trafiliśmy w pole czystego trafienia.
SPOILER:
Fota gadżetu
SPOILER:
Filmik z prezentacji tego gadżetu Fajny gadżet, przyznam że pobawiłbym się tym :) ale raczej tylko do testów. Plusem jest to co może być minusem systemu Babolata tzn. można przyczepić do każdej rakiety, nie jest wbudowane na stałe. Można pożyczyć koledze, koleżance na sparing po to żeby zobaczyli że może zbyt dużo BH-dów obiegają rotfl.
Cena całego zestawu to 84£ czyli nie mało, ciekawe ile będzie kosztowała rakieta Babolata z Play & Connect :rolleyes: .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Artengo Personal Coach

Od tygodnia mam gadżecik i co? Ano nic.
Personal Coach jest do kupienia w dwóch wersjach:
Osobno sensor, osobno zegarek. Z instrukcji (obrazkowej) i dostępnych informacji nie wynika aby do działania sensora było niezbędne posiadanie zegarka (zresztą jest nie do kupienia w Decathlonie)

Zgodnie więc z instrukcją naładowałem baterię, następnie zgodnie z instrukcją załadowałem stronę startową a ta przeprowadziła mnie przez proces założenia konta na stronie Artengo i instalację programu geonaute pośredniczącego w zgrywaniu danych (na nim też zakłada się konto)

Potem wypadłem na kort, pograłem półtorej godzinki i wróciłem obejrzeć analizy. Sensor wywołał program do zgrywania danych, rozpoznał urządzenie, zsynchronizował dane i przelogował do strony Artengo, gdzie rozpoczęło się pobieranie sesji gry ....... i nie skończyło się do dziś. :::bd:: W instrukcji instalacji nie ma żadnych porad gdy coś nie jest tak. Co oznacza mruganie środkowej diody (o tym ani słowa).

Pomyślałem że padła bateria bo może była za mało naładowana a grałem długo? Wchodzę w zakładkę trofea na stronie a tam medal za przekroczenie prędkości serwisu 100km/h :D i drugi za rozpoczęcie aktywności, oczywiście na stronie zasysania danych tuż nad niekończącym się "proszę czekać" jest dokładna data i długość treningu

Usunąłem te dane na stronie do kosza myśląc że są uszkodzone i znikły z pamięci sensora, pozostał pusty. Komunikacja więc jest.
Na turnieju wziąłem sensor i zapiałem do rakiety córki i znów nic się nie zgrało i znów dostałem order za przekroczenie prędkości serwisu.

Wypełniłem zakładkę kontaktową i otrzymałem link do najnowszego update ........... który właśnie mam zainstalowany. O_O
Jedynie mili ludzie służą dalszą pomocą w razie dalszych kłopotów. :/

Jak na razie to oceniam tę zabawkę jako bubel, być może z naszego biednego kraju nie można u nich przechowywać danych, albo do poprawnego działania wymagane są ustawienia z zegarka?


Fajny jest komunikat powyżej prośby o oczekiwanie: "Bravo, vous avez importé avec succès 1 nouvelles séances !" - Brawo, zaimportowałeś z powodzeniem jedną nową sesję. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Artengo Personal Coach

Szkoda. Z tego co piszesz, rzeczywiście wygląda na bubel. Przyznam jednocześnie, że zanim doczytałem do końca, to już miałem pewne podejrzenia. Jakoś Artengo nie skojarzyło mi się ani z wysoką jakością, ani z nowatorskimi technologiami.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Artengo Personal Coach

Zadałem kilka pytań producentowi:
-czy urządzenia mogą funkcjonować samodzielnie (tak wynika z instrukcji czujnika)?
-czy są jakieś ograniczenia w dostępie do serwera danych ze względu na kraj logowania?
-co oznacza migająca środkowa dioda w trakcie gry (nie o tym słowa w instrukcji)

Brak powodzenia w odczycie danych wg innej instrukcji tego samego producenta może być wynikiem uszkodzenia danych bądź zajętością serwera, lub brakiem choć jednego uderzenia.

---------------

Moja dwudniowa konwersacja z Francuzami nic nie dała, jak wysłałem im zrzuty ekranu to w ogóle zamilkli. rotfl
Doczytałem na francuskiej stronie w FAQ że sensor po uruchomieniu 5 minut oczekuje na sygnał synchronizacji z zegarkiem i już byłem mega wkurzony że bez niego to nie pójdzie, że (choć to nielogiczne) czujnik będzie czekał na decyzję z zegarka jak ma przechowywać dane, czy jako trening, czy jako mecz, czy ze steppera i pulsometru bo to on je zbiera.

Nie wiem czy rolą użytkownika zakupionego produktu jest szukanie takich informacji na zagranicznych stronach, na stronach twórcy protokołu transmisji ANT+, ale znalazłem.
Zegarek jest niepotrzebny do zbierania danych z treningu, bez niego po prostu dane meczowe i z pulsometru są puste. Jaka była przyczyna braku poprawnego wyświetlania danych? Opera!
Oczywiście tego że z jednymi przeglądarkami urządzenie współpracuje poprawnie, a z innymi nie, takiej informacji po prostu brak. Przełączenie się z Opery w której wykonywałem instalację i którą urządzenie później traktowało jako domyślną ręcznie na Chrome załatwiło problem.

Statystyki są piękne, są wykresy kołowe słupkowe i porównawcze.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Nawro
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 sie 2014, 23:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: Artengo Personal Coach

Możesz wrzucić jakieś screenshoty tych statystyk/wykresów? Ogólnie jak odczuwasz to, ja te urządzonko działa? Chcociaż w sumie jak sprawdzić, czy tam jest prawda napisana :tired:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Artengo Personal Coach

Nawro pisze:Możesz wrzucić jakieś screenshoty tych statystyk/wykresów? Ogólnie jak odczuwasz to, ja te urządzonko działa? Chcociaż w sumie jak sprawdzić, czy tam jest prawda napisana :tired:
Do tego to musiałbym zweryfikować ze trzy rakiety. Wiem jak urządzenie rozpoznaje co jest FH a co BH, po prostu obracając rakietę w ręku trzeba pilnować tej samej strony. Jak rozpoznaje co jest serwisem? Nie wiem, ale robi to dobrze. Policzyłem serwisy z meczu i miałem o 2 za dużo, bo 2 razy zasmeczowałem. rotfl

Zaraz zrobię zrzuty z ekranu i podepnę.

Obrazek Obrazek
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artengo Personal Coach

Ciekawi mnie jak to coś mierzy prędkość serwisu?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Artengo Personal Coach

Jakuboto pisze:Ciekawi mnie jak to coś mierzy prędkość serwisu?
Sceptycznie podchodzę do takich ustrojstw choć sam używam miCoach . :idioticus:
Przede wszystkim ważne jest aby używać takich gadżetów z pełną świadomością co to może zmierzyć.
Odnosząc się do miCoach nie ma szans, aby mały dupslik na bucie zarejestrował dokładnie np. ilość wymian. Również dystans jaki podaje traktuję jako swego rodzaju ekwiwalent, choć forumowicz TadX sprawdzał dokładność z GPSem podczas 'normalnego' biegu na dłuższy dystans i wychodzi że jest to dokładne.
Ale jak się ma przebiegnięcie ponad 8km na bieżni a ponad 8km na korcie. Specyfika takiej aktywności diametralnie różna

Mam nadzieję że ktoś będzie mieć radar na TFie i sprawdzę sobie ile wsadzam :].
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Artengo Personal Coach

pst pisze:Mam nadzieję że ktoś będzie mieć radar na TFie i sprawdzę sobie ile wsadzam :].
Speedcheck, który pewnie będzie na TFie, też mierzy prędkość w zależności od tego jak się go ustawi i też potrafi nieźle przekłamać. Swoją droga to ciekaw jestem czy i jak kalibrują pistolety, którymi mierzą na dużych arenach, przy pustych czy pełnych trybunach? Prędkość serwisu chyba by najlepiej wychodziła z HE, jakby to poprzeliczać.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artengo Personal Coach

Na dużych imprezach przede wszystkim są to kierunkowe radary, więc i błąd pomiaru mniejszy.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Artengo Personal Coach

pst pisze:
Jakuboto pisze:Ciekawi mnie jak to coś mierzy prędkość serwisu?
Sceptycznie podchodzę do takich ustrojstw choć sam używam miCoach . :idioticus:
Przede wszystkim ważne jest aby używać takich gadżetów z pełną świadomością co to może zmierzyć.
Odnosząc się do miCoach nie ma szans, aby mały dupslik na bucie zarejestrował dokładnie np. ilość wymian. Również dystans jaki podaje traktuję jako swego rodzaju ekwiwalent, choć forumowicz TadX sprawdzał dokładność z GPSem podczas 'normalnego' biegu na dłuższy dystans i wychodzi że jest to dokładne.
Ale jak się ma przebiegnięcie ponad 8km na bieżni a ponad 8km na korcie. Specyfika takiej aktywności diametralnie różna.
:::gd:::
Sam używałem kiedyś namiętnie miCoach, ale potem zapał jakby mi siadł, jak zacząłem się uważniej przyglądać wskazaniom typu "dziś w trakcie 2h meczu pokonałeś dystans 8 km". A dokładnie pamiętam, że głównie to człapałem od returnu do returnu albo w poszukiwaniu piłek do serwisu. Prawdziwego biegania w ramach rozgrywanych akcji, to takie ustrojstwa chyba nie mierzą. Choć fajnie by było się mylić :) .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Artengo Personal Coach

Jak przymocuję sobie kiedyś taśmą McGyvera iPhona do ciała to włączę Endomondo i sprawdzę jak to się ma do miCoacha :D .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Artengo Personal Coach

pst pisze:Jak przymocuję sobie kiedyś taśmą McGyvera iPhona do ciała to włączę Endomondo i sprawdzę jak to się ma do miCoacha :D .
I pamiętaj, prawdziwy wynik to ten większy! ;)
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Inny sprzęt”