Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Radicals 2013

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Head Graphene Radicals 2013

Malowanie świetne.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Graphene Radicals 2013

eReF pisze:
pst pisze:Użyłem PWR Fusion / Beast XP 1.25.
Dobrze użyć gładkiego (co)poliestra który ma sporo dynamiki aby różnica między multi i drutem w tej kwestii była jak najmniejsza.
Wciągałem 25/25kg.
A jak pracują strunki w tej hybrydzie? Wracają na swoje miejsce po uderzeniu czy trzeba pracować paluszkami?
Przez kilka godzin struny wracają na miejsce i mam tu na myśli 6-7h. Potem piony zaczynają się przesuwać... Dużo zależy jak grasz. Z trenerem przy próbie odbioru jego serwisu środkowe struny przesuwają się bardzo, ale on wali dosyć mocno.
Po ~12h zazwyczaj wycinam.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Radicals 2013

Patrzę na specyfikację MP, poczytałem jakieś opinie po testach. Co oni zrobili, klona Speed-a MP?! ...
W sumie miałem się przesiąść na Speed-y MP, chyba tak zrobię, nie widzę powodu do testowania tego co zrobili skoro Speed mi przypadł do gustu jako prostsza (mniej wymagająca) rama od Radicala YT IG MP.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Radicals 2013

W poniedziałek mam zamiar kupić wersję Pro nowego Radicala, mam nadzieję, że uzbieram na nią. Zmartwię się, gdy się okaże, że dostanę klona Speeda Pro. :?

Mam YT IG Radical Pro - i mi bardzo pasuje, lepsze czucie jednak i precyzja niż Speed Pro. Nawet pomimo bardzo dynamicznego naciągu w Radicalu, mniej się trzeba starać niż w Speedzie (gdzie jednak trzeba nadawać mocną rotację aby trzymać w korcie).

Jeśli grafenowy Radical nie będzie odbiegał od Speeda za bardzo, to lepiej mi kupić drugą YT IG.

Jestem jeszcze bardziej ciekaw co się stało z Prestigami w takim razie? Tam waga Pro spadała sporo.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
170779
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 16 lip 2010, 08:06
Lokalizacja: Głogów

Re: Head Graphene Radicals 2013

Artlight pisze:Chłopaki w Strefie mówili, że Head i Wilson mocno podniosą ceny nowych modeli. Teraz SCD mają oscylować w przedziale 900-1000 PLN. Oczywiście będą od tego upusty, ale w sumie chyba nie da rady, by utrzymali ceny, jakie za nowe Heady były przez nas płacone przy wprowadzaniu serii Graphene czy wcześniej Innegra.
Czytając Pana posta gdy go Pan napisał, zastanawiałem się właśnie na ile będzie on rzetelny. No i mamy nowe rakiety Head, wyszły na rynek i pojawiły się w Strefie Tenisa. Cena 700zł. No i jak ma się teraz Pana post do rzeczywistości. Zastanawiam się teraz, czy to Strefa chciała pozbyć się poprzednich modeli ze sklepu, czy to może Pan wylał swoje przemyślenia.
Nie jestem może aktywnym uczestnikiem tego forum, ale proszę się następnym razem zastanowić nad pisaniem takich rzeczy. Ludzie czasami bazują na takich wpisach ... i kupują rakiety z poprzednich wypustów , mając ochotę lub wyczekują na nowe. Na szczęście mnie to nie dotknęło ...
Yonex
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Radicals 2013

170779 pisze:Cena 700zł. No i jak ma się teraz Pana post do rzeczywistości.
Arlight pisał o cenie SCD. Czy kwota 700 zł o których wspominasz to cena SCD czy cena za jaką rakietę kupisz w sklepie?

Pomijając już kwestię kto ma rację, a kto nie, zwróć uwagę na to iż dużo informacji otrzymujemy w formie plotek lub rozmów zakulisowych, a z tymi ostatnimi bywa tak, że dopóki, powiedzmy, wszystkie podpisy nie zostaną złożone to wiele może się zmienić. Jak wiele? Spójrz chociażby na modele ESP marki Prince. Szaty graficzne inne od tych, które miały być (wersje które nie trafiły na rynek były w łapkach przedstawicieli). A to przecież sytuacja w której ktoś z wewnątrz miał w rękach gotowy produkt i co? I jednak wyszło coś innego.

Dlaczego o tym napisałem? Dlatego że znam dużo plotek i nie tylko jeśli chodzi o sprzęt - co ma wyjść, co ma się zmienić etc. Część się potwierdza, część nie i dotyczy to zarówno tych o których na forum napisałem jak i nie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Graphene Radicals 2013

El Diablo pisze:
170779 pisze:Cena 700zł. No i jak ma się teraz Pana post do rzeczywistości.
Arlight pisał o cenie SCD. Czy kwota 700 zł o których wspominasz to cena SCD czy cena za jaką rakietę kupisz w sklepie?
700zł to oczywiście cena sklepu, z ciekawości sprawdziłem SCD- 829zł, za Radka S SCD wynosi 779zł (659zł w sklepie).
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Head Graphene Radicals 2013

Przepraszam - ale gdzie tu afera? Artlight podał informację uzyskaną ze sklepu, rzeczywista cena zależy od wielu zmiennych (waluty, transport, popyt, podaż etc), chociażby badań rynku, o które Head mógłby się pokusić. I mogło im wyjść, że planowaną SDC mogą sobie w... buty wsadzić, będą wyżsi.
Więc zmienili plany. Marże producenta są na takim poziomie, że mogą z nią zrobić wszystko w dowolnym zakresie.
Wystarczy rozróżnić zasłyszaną informację (jak w tym przypadku, co zostało podkreślone w oryginale) od potwierdzonego faktu i włączyć rachunek prawdopodobieństwa.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Radicals 2013

Jutro kurier ma przyjść z grafenowym Radicalem i Wilson Six.One (wyszedł mnie 399 zł), rakiętą którą w swoim czasie nie przetestowałem. Jak kurier nie będzie za późno, to zdążę naciągnać i przestestować i porównać z grafenowym Speedem Pro na korcie :).

A w dłuższy weekend pogram pewnie z 3 razy, więc jeśli są chętni na recenzję, to się może zbiorę i dla mnie profesjonalnej części forumowiczów coś napiszę ;).
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Head Graphene Radicals 2013

Cena niezła w Strefie Tenisa za nie całe 560 zł. Chyba się skuszę na wersję MP.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Radicals 2013

Tak, ja dostałem z Strefy Tenisa za 559 zł rakietę. Dziś grałem krótko, ale na razie jestem rozczarowany. Po prostu wersja YT IG Radical Pro wydaje mi się na ten moment lepsza.

Obie mam naciągnięte na 25kg - Prince Premier LT 16.

I na wersji YT IG jest b. dobrze, ale wersja Graphene wydaje się po prostu dużo lżejsza i mniej stabilna. Co najmniej z tym naciągiem - a przecież obie ważą po 310g. Taka szybka myśl - szkoda, że de facto Head nie ma żadnej rakiety serii Graphene w wersji 325g. Aż boję się co mogli zrobić z Prestigami.

Na ten moment wg mnie Speed Pro jest lepszą rakietą niż Radical Pro - w edycjach grafenowych. A w sie wolę mniejsze główki, więc trochę to źle rokuje. Ale będę kilka godzin grał w długi weekend, zobaczymy...
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
chip'n'charge
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 31 paź 2010, 22:43

Re: Head Graphene Radicals 2013

Wczoraj miałem okazję poodbijać wersją MP - pierwsze wrażenie: WTF: Co oni zrobili z Radical'em? Sztywna jak pręt, czucie jak ze styropianu. Miałem wrażenie, że odbijam jakimś Babolatem Pure Drive Lite. Cóż, pewna epoka się kończy, zobaczymy, co zrobią z Prestige'm. :-|
"Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row" -- Vitas Gerulaitis, after beating Jimmy Connors on his 17th try...

____________________
powered by PT 630
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Head Graphene Radicals 2013

Jako fan Radicala stwierdzam po odbijaniu że to kolejna bezpłciowa rakieta... Ani kontroli ani mocy...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Graphene Radicals 2013

Pio pisze:Jako fan Radicala stwierdzam po odbijaniu że to kolejna bezpłciowa rakieta... Ani kontroli ani mocy...
Brzmi znajomo. ;)

Myślę, że kolejna seria przyjdzie szybciej niż zazwyczaj, skoro ludzie zastanawiali się jak wpłynie pogrubienie o 0,5mm to teraz nie chciałbym być w skórze człowieka z Heada który tak spaprał odświeżył ten model.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Radicals 2013

Przede wszystkim bardzo trudno kupić starsze Radicale gdziekolwieś. Wszystko poszło jak burza. Ja wiele nie grałem nowym Radicalem, nie chcę się ostatecznie wypowiadać, ale ... kupiłem szybko drugi egzemplarz. :)

W sumie naprawdę nie rozumiem jaki był zamysł na tą rakietę... Z racji mniejszej główki choćby jest niby nieco więcej precyzji, ale reszta to kopia grafenowego Speed. Po co też ruszali balans...

Aż strach pomyśleć, co jeśli linia Prestigów będzie nieudana. Martwię się 315g wersji Pro. No ale waga to jeszcze za mało aby cokolwiek przesądzać.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Head Graphene Radicals 2013

To zależy co rozumiesz poprzez "starsze". Microgel jest dość udany i do kupienia za śmieszne pieniądze.
Lemmy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: 11 sty 2009, 19:18

Re: Head Graphene Radicals 2013

Martinek. :::gd:::
Ja miałem ochotę na nowe Radki po kilku sezonach z Microgelami, ale widzę, że chyba pozostanie dokupić jednego nowego "starocia" i nie kombinować ze sprzętem.
Demon of the Fall
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Radicals 2013

Do przedsprzedaży trafiła limitowana wersja kolorystyczna Graphene Radicala MP.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Radicals 2013

El Diablo pisze:Do przedsprzedaży trafiła limitowana wersja kolorystyczna Graphene Radicala MP.
SPOILER:
Chyba im jakieś mało używane farby zostały w magazynie rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Head”