Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Slice pisze:Zgadzam się, że taka ocena jest niewspółmierna. Może jednak a nawet musi być zestawiana z innym testami TW. W innym przypadku nie mielibyśmy punktu odniesienia. Zatem jeżeli zawęzimy obszar (ograniczona liczba testerów) otrzymamy wynik odpowiedni dla danej grupy.
Dla przykładu jeżeli damy 10 rakiet do testów dla 4 osób otrzymamy uśredniony wynik i tym samym stworzymy ranking testowanego sprzętu. Czy nie właśnie tak "działa" TW i czy nie takie było założenie autorów tego serwisu.
Nie wiem czy robią to dobrze i skrupulatnie ale coś w tym musi być skoro jedne rakiety otrzymują 84 pkt. (Head Youtek IG Prestige Pro) - chyba nie zaprzeczysz że to świetna rakieta.
Dobrze tyle tylko, że testerzy się zmieniają - tak jeśli chodzi o skład (ekipa TW nie jest stała) jak również jeśli chodzi o nich samych. Zmienia się zatem ich punkt odniesienia, a co za tym idzie sposób oceny.

Nie bez powodu o tym wspomniałem gdyż były wątki na TW o tym traktujące. Parę osób z wielkim zdziwieniem stwierdziło iż oceny cyferkowe kłócą się z ich doświadczeniami oraz co ważniejsze z opisami np. rakieta opisywana jako taka z niską mocą ma więcej punktów w tej kategorii niż rakieta którą oceniono w tej kategorii średnio-nisko (medium-low). Dlatego w ocenianie cyferkowe wraz z kolejnymi recenzjami może być mylące gdyż nikt nie będzie sprawdzać wszystkich recenzji pod kątem wyniku i następnie próbował uplasować ocenę w oparciu o te poprzednie. Zwróciłeś może uwagę iż testy TW odbywają się z różnymi strunami? To kolejny argument. Po prostu nie można się tak kurczowo tego trzymać. Takie recenzje mają być wskazówką, a opis zawierający pewne istotne szczegóły jest dużo cenniejszy od oceny 80/100 czy 4/5.

W kwestii YT IG Prestige Pro nie mam zielonego pojęcia. Chyba nie grałem. :angel:
Slice pisze:Życie to nie laboratorium czasami trzeba kochać coś dla idei. :)
Podobnie jak można raz na jakiś czas zobaczyć kometę Halleya, tak i mnie można zobaczyć na korcie. :]

W kwestii Babolatów to mój stosunek do rakiet tego producenta jest dobrze znany. rotfl
Choć nie przeszkadza mi on wznieść się ponad moje uprzedzenia i polecić PD/APD kręcącym baselinerom. :::peace:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Ja do testów sprzętu na TW mam następujące podejście. Śledząc dokładnie filmiki z grą poszczególnych testerów (czy to przy okazji samych testów, czy też np. w cyklu filmików ukazujących ich treningi do jakiś tam lokalnych imprez - do znalezienia na YT) oraz czytając czego każdy z nich oczekuje od rakiety oraz jakimi ramami gra/grał, wybrałem gości z których zdaniem się liczę, bo gram podobnie lub podobnie grać bym chciał :D , mam podobną przeszłość co do używanych rakiet, borykam się z podobnymi problemami w mojej grze. I na opinie tych osób - a dla mnie są to przede wszystkim Chris Edwards i Andy Gerst - zwracam jedynie uwagę.

A co do samej recenzji TW dla Blade 98S, to jak na zazwyczaj dość entuzjastyczne opinie o testowanej ramie (w moim odczuciu oni zawsze w tych testach widzą niemalże same pozytywy każdej ramy - ale wiadomo: to w pierwszej kolejności jest sklep...), to rzeczywiście tym razem obeszli się dość chłodno z testowanym modelem. Mówię tu głównie o Chrisie i Andym (akurat obaj byli w czwórce testerów), którzy dali tej ramie odpowiednio 75 i 68 (!) punktów na 100.

Czy to znaczy, że to zła rama? Absolutnie nie! Dla mnie oznacza to tylko tyle, że nigdy nie kupiłbym jej w ciemno (tak, zdarzało mi się w ciemno kupować sprzęt w rytm przesiadek Chrisa na nowe packi.... :/ ), tylko sam bym ruszył cztery litery na kort na porządne testy.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Slice pisze: Najprościej rzecz ujmując - oceny mnie rozczarowały O_O
Może spróbuj sam zagrać i ocenić.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Zgodnie z tym co sugerowałem we wcześniejszej wypowiedzi, 6.1-nka z przeplotem S.E.T. jest już potwierdzona.
Przeplot 18x16 otrzyma(ł) model Six.One 95 czyli nie Pro Staff.

Króciutka wzmianka na ten temat jest w artykule na Tennis.com.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

El Diablo pisze:Zgodnie z tym co sugerowałem we wcześniejszej wypowiedzi, 6.1-nka z przeplotem S.E.T. jest już potwierdzona.
Przeplot 18x16 otrzyma(ł) model Six.One 95 czyli nie Pro Staff.
A czy Six.One 95 oparte jest na innej matrycy niż aktualny PS 6.1 95?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Artlight pisze:A czy Six.One 95 oparte jest na innej matrycy niż aktualny PS 6.1 95?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Ma inną geometrię i szerokość, więc musi być z innej.

Generacja BLX: 6.1 95 vs PS 6.1 95
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Obrazek
Nowa farba 6.1
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Hmm, niewiele widać. :/
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Nowe modele z otwartymi przeplotami PS 6.1 95S (16x15), 6.1 95S (309g, 18x16) oraz Juice 100S (16x15).

Na zdjęciach powyższe modele oraz PS6.1 90.
SPOILER:
Większe fotki z parametrami tych rakiet...
SPOILER:
______________________________________________
Źródło: Case Tennis @ Facebook
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Na Tennis-point pojawiły się Nowości Wilsona jako pre ordery czyli w przedsprzedaży:
-Six.One 95S 18x16 (z naciągiem);
-Six.One 95 16x18;
-Six.One 95 18x20;
-Six.One 95L 16x18;
-Six.One 95L 18x20;
-Six.One 102UL 16x20 (z naciągiem);
-Steam 99LS 16x15.
Są też nowe torby. ;-P

Link poniżej. O_O
Wilson 2014
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Wyglądają jak aluminiowy Roger Federer 110. :rolleyes:
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Martinek pisze:Wyglądają jak aluminiowy Roger Federer 110. :rolleyes:
To fakt :::bd:: . Ale wygląd to kwestia gustu, pewnie się komuś spodobają rotfl .
Nie ma Six.One 90, koniec pewnej ery? Czy jeszcze się pojawi? :rolleyes:
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Co ty. Tyle haj$u stracić na tak kultowym modelu i to jeszcze z tak dobrym nazwiskiem promującym ten model? Myślę, że wyjdą nieco później.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Racja hhehhe :o nie każdy potrafi nią grać, ale dużo osób myśli że jak ją kupi to od razu RF z niego będzie rotfl.
No chyba że Federer od nowego sezonu promować będzie Six.One 95 :rolleyes: .
Choć w to wątpię, ED wrzucił fotę Six.One 90. Więc raczej pewne że Ferdek do końca kariery będzie śmigał główką 90 cali. :D
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

eReF pisze:Racja hhehhe :o nie każdy potrafi nią grać, ale dużo osób myśli że jak ją kupi to od razu RF z niego będzie rotfl.
No chyba że Federer od nowego sezonu promować będzie Six.One 95 :rolleyes: .
Choć w to wątpię, ED wrzucił fotę Six.One 90. Więc raczej pewne że Ferdek do końca kariery będzie śmigał główką 90 cali. :D
Myślę, że wiele osób zdaje sobie sprawę, ze swoich niedoskonałości, a kupno tejże rakiety traktuje jako przygodę.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

arot77 pisze:
eReF pisze:Racja hhehhe :o nie każdy potrafi nią grać, ale dużo osób myśli że jak ją kupi to od razu RF z niego będzie rotfl.
No chyba że Federer od nowego sezonu promować będzie Six.One 95 :rolleyes: .
Choć w to wątpię, ED wrzucił fotę Six.One 90. Więc raczej pewne że Ferdek do końca kariery będzie śmigał główką 90 cali. :D
Myślę, że wiele osób zdaje sobie sprawę, ze swoich niedoskonałości, a kupno tejże rakiety traktuje jako przygodę.
Jeżeli podchodzą w ten sposób, to jestem za. Sam tak robię :::gd::: . Ale w torbie oprócz takiej rakiety trzeba mieć coś, czym potrafi się grać.
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Kolejne "piękne" malowania, po Headzie Wilson, już te nowe Babolaty lepiej wyglądają. :::bd::
Prince Textreme Tour 100 310
KISIEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 paź 2013, 07:44

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Czy model Six.One 95L 18x20 to następca Six.One 95 Team? Wydaje się ciekawym pomysłem i chyba łatwiejszy w użytkowaniu niż Pro Staff 100?
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

KISIEL pisze:Czy model Six.One 95L 18x20 to następca Six.One 95 Team?
Tak. :)

Wilson Six.One Team (18x20) BLX2 = Wilson Six.One 95L 18x20
SPOILER:
Na stronie Tennis-Point podane są wszystkie parametry oprócz sztywności. Zastąpiono nazwę Team na Light (lekka).
Nie sądzę aby Wilson Six.One 95L 18x20 był łatwiejszą rakietą od Wilson Pro Staff 100L BLX.
Wagowo jak i sztywnością są zbliżone, natomiast mniejsza główka jak i zamknięty przeplot w Six.One 95L 18x20 przemawia za tym że łatwiejszą rakieta jest Pro Staff 100L 16x18.
Wilson Six.One 95L 18x20 - Swingweight: 318
Wilson Pro Staff 100L BLX 16x18 - Swingweight: 304
Potwierdza to Swingweight. :D
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
KISIEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 paź 2013, 07:44

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Serdeczne dzięki...grałem właśnie Pro Staffem 100 przez 3 miesiące i ciężko sie było przestawić z Babolata Pure Drive...myślałem, że Six.One 95 będzie łatwiejsza...:(

Wróć do „Wilson”