Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Wilson 2013/2014

Ponieważ wg zapowiedzi ma trochę nowych modeli z S.E.T. przybyć, zakładam temat ogólny...

Gwoli przypomnienia, S.E.T. to skrót od Spin Effect Technology.

Oparta na założeniu, i co ciekawe potwierdzona w badaniach, że im mniej strun poziomych tym mniejszy opór dla ruchu strun pionowych, które to wracając na miejsce (ang. snap back) pozwalają nadać piłce większą rotację. Podobnym systemem jest ESP Prince'a.

Co ciekawe w wywiadach przed wyjściem Steamów S padło stwierdzenie iż to różnica 1 struny poziomej w stosunku do pionów zapewnia optymalną kombinację między rotacją, a kontrolą czyli kombinacje 16x15 (jak we wspomnianych już Steamach). Jednakowoż nowy Blade 98S ma przeplot 18x16, a więc różnica wynosi 2 struny.

Jednakże należy zwrócić uwagę iż tym razem strun pionowych jest zdecydowanie więcej.
Jest to o tyle istotne gdyż względem Steamów były zastrzeżenia dotyczące trudności z "wypłaszczeniem" piłki, szybkością utraty napięcia strun oraz grubością ramy.

Bardzo możliwe iż nowy przeplot 18x16 rozwiąże częściowo dwa pierwsze z powyższych problemów, a samo użycie go w modelu Blade zamknie kwestię problemu numer 3.

Na początek Blade 98S.
SPOILER:
Ofensywa w otwarte przeploty idzie pełną parą... oprócz Blade'a do modeli 'S' dołączyć mają również m.in. jakieś pozycje z 6.1-nek.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

A więc... piony czy poziomy wciągamy mocniej? :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

wyczesany pisze:A więc... piony czy poziomy wciągamy mocniej? :D
A w łeb chce? :bbbat:


:wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Nie powiem, że mnie nie zaciekawiła...

Wyczes, mocniej zawsze te, których jest mniej... :::JdP:::
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

logigamer pisze:Wyczes, mocniej zawsze te, których jest mniej... :::JdP:::
Ciekawe co teraz powiesz? :::crazy:::
http://www.tennis-warehouse.com/descpage-PAPRO.html
Chyba wiem.
SPOILER:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

wyczesany pisze: Ciekawe co teraz powiesz? :::crazy:::
http://www.tennis-warehouse.com/descpage-PAPRO.html
Chyba wiem.
SPOILER:
SPOILER:
Przyznam, że jestem w szoku... rotfl

Tak, nie kupuj w końcu. rotfl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Kwestia siły wciągnięcia strun pionowych i poziomych jest zależna nie tylko od ich ilości (w ogóle czy też względem siebie) ale również kształtu oraz wielkości główki, a co za tym idzie długości poszczególnych strun. Smyk to bardzo ładnie gdzieś opisał jeśli mnie pamięć nie myli.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

El Diablo, czy oni mają zamiar wydać kopie wszystkich rakiet z dopiskiem S, czy to dotyczy wyłącznie serii Blade i Steam?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Nie określiłbym ich kopiami. Steamy faktycznie różniły się tylko przeplotem, jednakże mimo iż ten Blade 98S jest chyba co prawda z tej samej matrycy co BLX Blade 98 drugiej generacji to jest jakby nie było lżejszy (294g* vs 304g*) i ma inny balans (330mm* vs 325mm*).

Ale odpowiadając na Twoje pytanie. Wszystkich? Na pewno nie. Nie oczekiwałbym 6.1 Toura czy Blade'a 93 z takim przeplotem w każdym razie. ;) Ma wyjść w wersji 'S' jedna 6.1-nka ale ta bardziej "ludzka", z większy łbem etc.

W każdym razie ilość testerów jakie pokazali na FB jest imponująca... choć oczywiście to nie są tylko ramy typu "S".
SPOILER:



* - W założeniu producenta, a co wyjdzie z fabryki to. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Nie tyle chodziło mi o kopie dosłownie, co o drugi model o tej samej nazwie z dopiskiem S. Nie mniej fajnie, że Wilson oferuje duży wybór modeli i przeplotów, pewnie wiele osób chętnie kupi te bardziej rotacyjne kijki.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Witam, ja w kwestii S.E.T. jako takiego.

Mam od pewnego czasu (tzn. od pierwszych dni jej dostępności) Steam 99S. Grałem nią dość dużo i z kilkoma naciągami klasyfikowanymi jako super sprzyjające nadawaniu rotacji (RPM Blast, Solinco Tour Bite, Völkl Cyclone), a do tego mój styl gry bazuje na silnych rotacjach. I niestety ani ja, ani żaden z moich przeciwników nie zauważyliśmy, by jakoś jeszcze więcej spinu pojawiało się w moich uderzeniach w porównaniu z moją grą w tym samym dniu inną rakietą o bardziej klasycznym, choć nadal otwartym, przeplocie 16x19.

Zmierzam do tego, że naprawdę warto potestować rakietę z S.E.T. przed jej zakupem, zwłaszcza jeśli ktoś z Was zamierza wybrać ten sprzęt głównie ze względu na entuzjastyczne opisy tego ekstra dodatkowego spinu generowanego z układu 16x15. Sprawdźcie, czy w Waszej grze to zadziała.

Muszę jednak przyznać, że przy tak małej liczbie strun poziomych rzeczywiście: a) struny strasznie się przesuwają, ale b) wyraźnie działa efekt snapback, co sprawia, że 1-2 kolejnych uderzeniach struny same wracają do wyjściowego położenia.

I na koniec - S.E.T. w bardziej profesjonalnej ramie niż Steam (czyli np. w Blade) może być dużo ciekawszą opcją. Rama Steam jest, moim zdaniem, okrutnie amatorska, co przejawia się zbyt dużym wspieraniem siły uderzenia kosztem zdecydowanej utraty kontroli nad uderzeniem. Ale to już temat na oddzielną recenzję.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Blade 98S
Powierzchnia główki: 98 cali² (632 cm²)
Długość: 27 cali (685,8 mm)
Waga (z naciągiem): ±312g
Balans (z naciągiem): ±1 HL (339,9mm )
Swingweight (z naciągiem): ≈321kg·cm²
Rama: 21,5mm
Sztywność (z naciągiem): ≈64RA
Przeplot: 18x16


Parametry za Tennis Warehouse USA.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Nic tylko czekać, zakładać skórę i testować :]. Choć może warto w końcu spróbować czegoś z balansem bardziej na główkę :wink:.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

5g zarezerwowanych na over, 10g na skórę (lub ołów na/w rączce) i wyjdzie lekki HL w ramie ok. 330g brutto.
Ciekawa perspektywa.

Zresztą końcówka sezonu 2013 i początek 2014 będzie obfitować w nowości o których na ten moment nie ma co napisać* albo po prostu nie można (producenci wypatrują przecieków, choć na TT ostatnio już wątków o nowych Graphene Radicalach nie ścięto więc...).

OT dla zainteresowanych...
SPOILER:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Pewnie już zacierasz ręce słysząc o POG'u LB :twisted:.
A z Wilsonem to wiesz, wszystko fajnie... tylko znajdź dwa/trzy podobne parametrami ramy :].
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

bugaloo pisze:A z Wilsonem to wiesz, wszystko fajnie... tylko znajdź dwa/trzy podobne parametrami ramy :].
Człowiek małej wiary... damy radę!
SPOILER:
;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Oprócz Radicali wszystko wygląda fajnie. :::gd::: :::yay:::
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Te Radosławy mają mieć przeplot otwarty, czy to taka plotka była?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Martinek pisze:Te Radosławy mają mieć przeplot otwarty, czy to taka plotka była?
To co można było zobaczyć to były prawdziwe dane.

Ze względu na skalę zmian sam nie dowierzałem... jak się potem okazało, niesłusznie. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Modele S.E.T. 2013/2014

Nowy PJ ProStaffa?
SPOILER:
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90

Wróć do „Wilson”