Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Dunlop Aerogel 500

Witajcie,
gram rakietą Dunlop Aerogel 500 Hundred, tu link do specyfikacji: Dunlop Aerogel 500 Hundred

Coś mnie napadło i naciąg zmieniłem, teraz mam taki czerwony, niestety nie pamiętam jaki :tired: pamiętam za to że firmowo był inny :rolleyes: , biały albo przezroczysty i o wiele lepiej się nim grało. Mieściłem piłki na krosach w kara a teraz jakby dużo mniej rotacji. Czy ktoś wie jaki firmowo naciąg był w tych rakietach i czy można go kupić oraz jaka była siła naciągu. Ewentualnie jaki polecacie i z jaką siłą dla zwiększenia kontroli, szczególnie ci którzy też tą rakietą grają.

PS. Obecny naciąg wygląda mi na Pros Pro Red Devil albo Plus Power.
Ostatnio zmieniony 4 lip 2013, 17:54 przez Stefano, łącznie zmieniany 1 raz.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dunlop Aerogel 500

Prawdopodobnie to Dunlop Silk 1.30.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Dunlop Aerogel 500

Obecny naciąg wygląda mi na Pros Pro Red Devil albo Plus Power. Te naciągi mają 1,19 i 1,24 więc nie rozumiem skąd mniejsze rotacje niż na firmowym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dunlop Aerogel 500

Martinek pisze:Prawdopodobnie to Dunlop Silk 1.30.
Silk zaczęli stosować w Biomimeticach, wcześniej używali Dunlop M-Fil, który występował pod dwiema nazwami, jak sobie przypomnę to napiszę.
Prezes fanklubu Staśka :D
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dunlop Aerogel 500

Te naciągi są zbudowane z innych materiałów niż Silk. To typowe druty, natomiast Silk to multi. Nie można porównywać naciągów z innych materiałów w kontekście średnicy i generowanej rotacji.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Dunlop Aerogel 500

Można tu dawać link do Allegro: Dunlop M-Fil

Drogi, ale kto wie, w sumie rakieta też kosztowała więc może to ten.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dunlop Aerogel 500

Pytasz o Dunlop AG 500 w temacie, a dałeś link do AG 4D 500 Tour.
W Dunlopie AG 4D 500 był naciąg Dunlop M-Fil Tour 1.3.
Martinek pisze:Te naciągi są zbudowane z innych materiałów niż Silk. To typowe druty, natomiast Silk to multi. Nie można porównywać naciągów z innych materiałów w kontekście średnicy i generowanej rotacji.
M-fil Tour to multi.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Dunlop Aerogel 500

kolt pisze:Pytasz o Dunlop AG 500 w temacie, a dałeś link do AG 4D 500 Tour.
W Dunlopie AG 4D 500 był naciąg Dunlop M-Fil Tour 1.3.
Racja, sugerowałem się parametrami i tym że na ramie widnieje napis Tour specification, moja ma identyczne czyli setka 16/18 ale wnętrze trójkąta mam srebrne nie czarne czyli może starszy model, mam ją już kilka lat. Czy wtedy był jeszcze inny drut, a może polecicie jakieś aktualnie w modzie.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Dunlop Aerogel 500

Stefano pisze:Czy wtedy był jeszcze inny drut, a może polecicie jakieś aktualnie w modzie.
Nie ten dział.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Dunlop Aerogel 500

Aha, sorki. Myślałem, że przy okazji możecie coś napisać.

Wróć do „Dunlop”