Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Mława zdobyta!
Dzięki wzmocnieniu składu o dobrego zawodnika (właśnie osiągnął limit 35+), dobrze dobranej strategii ustawienia debli (tzw. strategiczny joker) oraz dobremu losowaniu - udało się. Choć prawdę mówiąc nie wszystko przebiegało zgodnie z planem...
Korty dobrze przygotowane, żurek i gulasz smaczne, atmosfera bojowa i serdeczna - gramy!

Obrazek
Po 2 singlach było 1:1, choć liczyliśmy na 2:0. Nasz "czarny koń" wygrał z najlepszym zawodnikiem Mławy, ale w drugim meczu nasz nie dał rady, choć prowadził.
Wyszliśmy do debli... zanosiło się na spokojna wygraną, aż tu - jak zacząłem psuć, to końca nie było widać, limit na cały miesiąc wyczerpałem. Przy meczowej zepsułem taką wykładkę, że już wszyscy szli na piwo a tu trzeba było TB grać. Na szczęście dzięki spokojowi Prezesa i mojej niezłomnej wierze, że "przecież musimy to wygrać" - wygraliśmy. Drugi debel męczył się tylko na początku, potem rywale zwątpili i było 3:1.
Trzeci singiel wygrał dobry zawodnik z Mławy (tu nie mieliśmy złudzeń, było ciężko) i przy 3:2 miało decydować ostatnie spotkanie. Bookmacherzy obstawiali równo, bo i szanse wydawały się wyrównane. Nasz Grzegorz trochę kontuzjowany, ale już nie jeden trudny mecz wygrał a ich Cezary gra ostro i mocno, więc mogło różnie być. I było równo, ale pod koniec seta coś się stało, jakaś kontuzja i Cezary nie był już wstanie normalnie grać... więc ten singiel nasz i jest 4:2. :::yay:::
Obrazek
Runda zakończona, rewanże po wakacjach. A rewanż z Mławą może być (bez jokera) trudniejszy...

PS. Ponieważ zaglądają tu ludzie z Ligi, to dodam, że w drugim meczu tej rundy padł remis: Przasnysz-Szczytno 3:3
Tabela po rundzie:
Biskupiec - 5pkt.
Mława - 4pkt
Przasnysz, Szczytno - 2pkt.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

TomPL pisze: jak zacząłem psuć, to końca nie było widać, limit na cały miesiąc wyczerpałem.
W takim razie gramy dopiero w lipcu... :hud:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

W najbliższy weekend już ostatnia runda, tak, tak, ostatnia i decydująca! Przez wakacyjne wyjazdy nie mogłem kolegów z Biskupca wspierać, ale dali radę :::gd:::
Wygrali ze Szczytnem (4:2) i zremisowali z Przasnyszem (3:3), pozostał mecz z Mławą, mecz decydujący o zwycięstwie w Lidze! Ponieważ Mława uzyskała identyczne wyniki z tymi rywalami to wystarczy nam remis, by Liga była nasza, ale.. "jokery" się nam skończyły, nasz "czarny koń" nie wiadomo czy wystąpi a ja mam wakacyjną formę. Będzie ciężko :]

Aktualna tabela:
Biskupiec - 8pkt.
Mława - 7pkt.
Przasnysz - 4pkt.
Szczytno - 2pkt.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Słyszałem o tym Waszym nowym nabytku, jak wyczekaliście do urodzin... kombinatorzy. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

No co pan tu sugerujesz, he (:] Trzeba odmładzać drużynę, bo starzy się sypią...
Wszystko legalnie: rodowity Biskupczanin (choć od paru lat na emigracji w Olsztynie), postarzał się jak najbardziej naturalnie, a że dobrze gra... zdarza się :wink:
No i w końcu ileż może ciągle Mława wygrywać? :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

TomPL pisze:Aktualna tabela:
Biskupiec - 8pkt.
Mława - 7pkt.
Przasnysz - 4pkt.
Szczytno - 2pkt.
Widzę, że komturia ze Szczytna mocno po tyłach daje. :P Pewnie reszta zrobiła zrzutę i po bożemu im jakiegoś Juranda podesłała by wynik haniebnie spaskudził. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Niezupełnie... założyciel Ligi i wielki animator tenisa w Szczytnie (i okolicy), tzw. Warszawiak, przestał się udzielać i ciężko pozostałym podźwignąć ten ciężar. Ale dobrze, że nadal grają. :::gd:::
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

TomPL pisze:Niezupełnie... założyciel Ligi i wielki animator tenisa w Szczytnie (i okolicy), tzw. Warszawiak, przestał się udzielać i ciężko pozostałym podźwignąć ten ciężar. Ale dobrze, że nadal grają. :::gd:::
Wyczes wykurował nadgarstki to będzie lepiej.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

PitS pisze:
TomPL pisze:Niezupełnie... założyciel Ligi i wielki animator tenisa w Szczytnie (i okolicy), tzw. Warszawiak, przestał się udzielać i ciężko pozostałym podźwignąć ten ciężar. Ale dobrze, że nadal grają. :::gd:::
Wyczes wykurował nadgarstki to będzie lepiej.
Myślisz, że zarost aż tak mnie postarza? :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

wyczesany pisze:
PitS pisze:
TomPL pisze:Niezupełnie... założyciel Ligi i wielki animator tenisa w Szczytnie (i okolicy), tzw. Warszawiak, przestał się udzielać i ciężko pozostałym podźwignąć ten ciężar. Ale dobrze, że nadal grają. :::gd:::
Wyczes wykurował nadgarstki to będzie lepiej.
Myślisz, że zarost aż tak mnie postarza? :D
Wezmą pod uwagę wiek biologiczny to się nadasz rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

wyczesany pisze:Myślisz, że zarost aż tak mnie postarza? :D
Ten pod pachami? ...
Wyczes, ogarnij się! rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Vivid pisze:
wyczesany pisze:Myślisz, że zarost aż tak mnie postarza? :D
Ten pod pachami? ...
Rozumiem, że dla Ciebie włosy na głowie to dość zaskakująca sprawa. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

wyczesany pisze:
Vivid pisze:
wyczesany pisze:Myślisz, że zarost aż tak mnie postarza? :D
Ten pod pachami? ...
Rozumiem, że dla Ciebie włosy na głowie to dość zaskakująca sprawa. :D
Czasem są widywane :P jeszcze ... rotfl
Ale niech Ci to JCz wyjaśnia. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Ostatni, decydujący mecz z Mławą (dzień wcześniej rozegrano spotkanie Szczytno-Przasnysz - 2:4). Potrzebowaliśmy remisu by wreszcie wygrać całą Ligę.
Korty w dobrym stanie, nieco podlane przez poranny deszczyk, pogoda w sam raz 17-18 stopni, bez wiatru. Wsparcie techniczne i bytowe rozstawione, wąsaty kortowy na posterunku :D
Obrazek
Losowanie pomyślne, realnym wydawało się nawet wygranie meczu! Ale, drobne zamieszanie... goście chcą, żeby zacząć jednocześnie i single i deble. No trudno, kawa i pyszne ciacho musi poczekać, chcieli to wchodzimy.
Tym razem gram debla z Andrzejem, parę naszych dokładnych lobów uspokaja atakujących przeciwników a potem my trzymamy siatkę i już nie odpuszczamy. Mimo wielu przewag w obie strony wszystkie gemy nasze! W drugim secie chwilowy zryw gości, ale zaraz łapiemy kontrolę i po godzinie jest 6:0 6:1 :] Goście zszokowani O_O idą na piwo... W singlu nasz "młody" nie dał rady najlepszemu z Mławy, choć w pierwszym secie się ostro stawiał. Po 2-ch grach jest więc 1:1.
Na drugiego singla wychodzi nasz As Atutowy i nie daje szans rywalowi. Nasz drugi debel, "prezesowski", wydaje się być mocnym punktem, lepszym technicznie, jednak grają wyjątkowo defensywnie, wręcz anemicznie, co wykorzystują goście co rusz atakując i wymuszając błędy. Mimo to są szanse, ale za dużo błędów i w rezultacie 4:6 4:6. Nie tak miało być... Po 4-ch grach mamy w meczu 2:2.
Obrazek
Zostały 2 single, ktoś musi wygrać (jak nie Janowicz to Przysiężny :] ), ale kto? Szanse są równe, oba mecze bardzo wyrównane, pierwsze sety kończą się wynikami 6:4 - jeden dla nas, drugi dla nich. W drugich setach nasi zaczynają przeważać, Damian chyba znalazł sposób na rywala i systematycznie zmierza do celu. Grzesiek złapał drugi oddech i chyba będzie 3-ci set.
Ale... zaczyna kropić, padać, leje! Czekamy, czekamy, chyba się przejaśnia... jeszcze bardziej leje! Koniec grania. Kapitanowie siadają do rozmów i (przy wsparciu mineralnej niegazowanej) ustalają, że meczu nie ma kiedy dokończyć. Jednakże biorąc pod uwagę aktualny stan niezakończonych spotkań decydują, że jest... REMIS ;-P
A więc liga nasza :::yay::: :::yay::: :::yay:::
Obrazek
Końcowa tabela Ligi:
Biskupiec - 9pkt.
Mława - 8pkt.
Przasnysz - 6pkt.
Szczytno - 2pkt.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, 14:49 przez TomPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

PS. Pozdrowienia od kortowego :D
Obrazek
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Chyba przeciągaliście, bo minę ma nietęgą.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Jakbyś zjadł tyle kiełbachy to też byś miał nietęgą...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Czy On mnie musi wkurzać tym cateriningiem?! :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

No, to przynajmniej w drużynówce wygrywasz... :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Międzymiastowa drużynowa liga tenisowa +35

Przy zielonym stoliku wynik ustalony ale... i tak gratuluję!
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Turnieje amatorskie”