Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Prince ESP

ESP to skrót od Extreme String Pattern czyli Ekstremalny Przeplot Strun.
Choć żeby miało to sens wypadałoby to zmienić na "Ekstremalnie otwarty..."

Prince'owski ESP był, podobno, opracowany wcześniej niż S.E.T. Wilsona jednak ze względu na problemy finansowe jego wydanie zostało znacząco opóźnione, choć Antonia Lottner używała ramy z ESP co najmniej od Wimbledonu 2012.

Wszystkie ramy z ESP mają również podwójny mostek znany m.in. z modelu TT Warrior choć ta tzw. 'technologia' jest bardzo sędziwa. :wink:

Parametry 3 modeli ESP...

EXO3 Tour 100 ESP
Łeb: 100 cali²
Dł.: 27 cali
Waga: 300g
Balans: 315mm
Przeplot: 16x16

EXO3 Rebel 98 ESP
Łeb: 98 cali²
Dł.: 27 cali
Waga: 310g
Balans: 305mm
Przeplot: 16x16

EXO3 Warrior 100 ESP
Łeb: 100 cali²
Dł.: 27 cali
Waga: 290g
Balans: 325mm
Przeplot: 14x16

Jedyne co mnie zastanawia to przeplot Warriora. Ideą ESP/S.E.T. jest mniejsza lub równa ilość strun poziomych w stosunku do pionów, a w tym modelu ta zasada nie jest zachowana.

Fotki Rebela i Warriora, Tour 100 już wrzucałem w innym temacie więc nie będę powielał. ;)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Na powyższych fotkach są jeszcze 2 struny. Ta pomarańczowa wygląda mi na Prince Beast Bite, kanciastą wersję Beast XP o przekroju zbliżonym do trójkąta.

Poza tematem, jak na razie nie ma żadnych wieści o zapowiadanych ramach Prince'a bez O-portów. :::bd::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Prince ESP

No to będą pięknie szybciutko struny strzelać. Naciągacze już pewnie zacierają ręce. ;)
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince ESP

Kombinacja O-portów z tak rzadkim przeplotem strun to faktycznie ryzyko... ciekaw jestem jak to wyjdzie w praniu. Ale po coś są te co-poly +1,30mm. ;)

Poza wytrzymałością strun w takim przeplocie ja się zastanawiam jak przy takiej kombinacji będzie czuć piłkę. W O3 Tourze miałem z tym problem, niby tylko 2 crossy mniej ale... :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Prince ESP

El Diablo pisze:Poza wytrzymałością strun w takim przeplocie ja się zastanawiam jak przy takiej kombinacji będzie czuć piłkę. W O3 Tourze miałem z tym problem, niby tylko 2 crossy mniej ale...
W "klasycznym" Rebelu 98 czucie też "specyficzne". Przytłumione jak licho. Ale jak już przywykłem, to było ok. Teraz, po zmianie znów czuję różnicę i chyba jednak do O-portów nie wrócę.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince ESP

jurek pisze:W "klasycznym" Rebelu 98 czucie też "specyficzne". Przytłumione jak licho. Ale jak już przywykłem, to było ok. Teraz, po zmianie znów czuję różnicę i chyba jednak do O-portów nie wrócę.
Bo różnica jest, nawet z tymi bardziej "klasycznymi" przelotkami, które można wstawić. Niestety. :::bd::

------------------------------------------------

To jest ciekawe... ostateczna farba będzie jednak inna niż ta, którą widać na poprzednich fotkach.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Prince ESP

Malowanie 'ala Dunlop Biomimetic.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Prince ESP

jurek pisze:Malowanie 'ala Dunlop Biomimetic.
Właśnie też mi się to skojarzyło :).

Prince'ami w zasadzie zaczynałem swój tenis. Rama ojca i taka kortowa, ale ja tylko nią grałem. Później miałem długi czas niebieskiego TTka. Teraz z O-Portami nawet nie tknę.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince ESP

TadX pisze:Teraz z O-Portami nawet nie tknę.
Response i Graphite są bez O-portów.
Ale one są raczej w wyższych kategoriach wagowych, a Ty schodziłeś z wagi ram przy okazji 6.1 (309) i Blade'ów. Poza tym jak Wilson to Wilson. To są przyzwyczajenia.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jetfighter1
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:03

Re: Prince ESP

Od wczoraj mam możliwość testowania nowego Rebela 98 ESP - wcześniej grałem EXO3 Rebelem 98 16x20. Pozwolę sobie poczynić małe spostrzeżenia - może komuś pomoże to w wyborze rakiety na nowy sezon. Spędziłem z nią, jak na razie ok. 5 godzin na korcie, testując poszczególne zagrania.
1. Nowy Prince jest cięższy (ok. 10g na +) ale KOMPLETNIE tego nie czuć poprzez balans który wynosi 30,7cm - swing na maszynie podczas pomiaru pokazał 308g - dla porównania mój poprzedni Rebel miał swing 324g - od razu czuć to w grze.
2. Wciągnąłem naciąg Baseline Isospeeda, ale niestety 1.25 (24 kg) - do tej rakiety ewidentnie trzeba wciągać naciągi 1,35 i wyżej - cieńszy naciąg po prostu zaczyna się przesuwać (w starym Rebelu pierwsze kilkanaście godzin "siedzi" w swoim miejscu.
3. Jeśli chodzi o odbijanie to piłki odbija się wyjątkowo miękko. Zagrania z głębi siedzą dobrze na rakiecie, czuć każde zagranie. I taka ciekawostka - sweetspot jest (podobnie jak w starym Rebelu) dość mały ale znacznie bardziej odczuwalny. Od razu czułem że trafiłem piłkę w środek, a każde minimalnie niecentryczne uderzenie było odczuwane jako znacznie "twardsze".
4. Kształt główki pozostał "jajowaty" - w pewien sposób taki kształt utrudnia nadawanie rotacji, jednakże w porównaniu do poprzedniego Rebela - rotacja jest znacznie łatwiej osiągalna. Oczywiście to zasługa otwartego przeplotu 16x16.
5. Kontrola - byłem zaskoczony ale nie zauważyłem znacznej różnicy pomiędzy kontrolą, którą oferował poprzedni model a nowym ESP.
Podsumowując - rakieta warta zainteresowania, bardzo przyjemnie się gra, dobrze tłumi drgania (lepiej niż Rebel 98 16x20) i łatwo nadaje rotację - oczywiście techniki zagrań rotacyjnych nie zastąpi ale znacznie ułatwi takie zagrania.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince ESP

W Strefie Tenisa i Sportclubie pojawiły się właśnie na stronach modele ESP.

Poza ESP jest też oczywiście stara klasyczna OS'ka: Classic Graphite 107

Na ten moment nie ma jeszcze modelu Response.

Opisywana rakieta przez jetfighter1 to Tour 98 ESP. W nazwie nie ma "Rebel" i z tego co czytałem w internecie powinny być jeszcze 2 modele później wydane - lżejsza wersja 98-mki (i być może to docelowo będzie faktycznym następcą Rebela) oraz wersja 95 i ta będzie zastępować najpewniej model EXO3 Rebel 95... ale czas pokaże. Już Prince nas zaskoczył zmianą szat graficznych więc nigdy nie wiadomo.

Model Tour 98 ESP na Talk Tennis był jednak gorzej odebrany niż Tour 100T ESP. Ten ostatni jest docelowo o 10g lżejszy i posiada klasyczny dla tego producenta okrągły łeb.

Skoro pojawiły się rakiety wkrótce powinny dołączyć też naciągi. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Prince ESP

El Diablo pisze:Skoro pojawiły się rakiety wkrótce powinny dołączyć też naciągi.
Tak, na naciągi czekamy. :)
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
jetfighter1
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2012, 10:03

Re: Prince ESP

Dziś w moje ręce trafił TOUR 100T ESP - w komplecie z naciągiem dedykowanym czyli PRINCE TOUR XC 15L który naciągnąłem na 25 kilo. Rakieta z naciągiem i owijką zewn. waży 329g. Odczuwalna waga w ruchu zmierzona na maszynie pokazała wartość 318g. Zmierzony balans to 33 cm.
Pierwsze uderzenia zaskoczyły mnie dźwiękiem odbijanej piłki - takie plaśnięcie, jak w starej grze komputerowej :). Potem było już lepiej, naciąg się trochę rozbił a i ja przestałem zwracać uwagę na dźwięki, jakie wydaje. Kształt główki, jak i otwarty przeplot ewidentnie predysponują rakietę do gry z dużą rotacją z głębi kortu. Przy poprawnej technice topspinowej jesteśmy w stanie wygenerować naprawdę mocno rotowane uderzenia (mocniejsze niż w Tour 98 ESP). Niestety, ciężko tą rakietą było mi zagrać mocno i płasko - miałem wtedy wrażenie, że rakieta "zjada" część mojej siły wkładanej w uderzenie a piłka leci niekontrolowanie.
Rakieta wydaje się być sztywniejsza niż tour 98 ESP, jednakże piłka dość miękko wchodzi w naciąg i nawet wysoka wartość na jaką wciągany jest naciąg, nie jest w stanie spowodować odczucia"deskowatości" rakiety.
Grało się przyjemnie i bez większego wysiłku, ale grałem "na pół gwizdka", nie wiem czy przez to że często lubię uderzyć płasko, nie wyrzuciłbym zbyt dużo piłek w aut. Moim zdaniem jak ktoś gra rotacyjnie z głębi kortu to byłby zadowolony z tej rakiety. Jednakże dla mnie lepsze wartości w grze prezentuje Tour 98 ESP.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince ESP

Producenci chyba się dogadują w kwestii farb...
Nowe Pure Drive'y białe, nowe Yonexy białe, no i oczywiście nowy Prince biały!
Tour Pro 100 ESP
Obrazek

Nie ukrywam, że chętnie przetestuję. Miałem przyjemność grać 100T ESP i głównym problemem dla mnie było odejście oraz wytłumienie O-portów.

Ale ta farba... zgroza. :::fcplm:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Prince ESP

El Diablo pisze:Producenci chyba się dogadują w kwestii farb...
Nowe Pure Drive'y białe, nowe Yonexy białe, no i oczywiście nowy Prince biały!
Tour Pro 100 ESP
Obrazek

Nie ukrywam, że chętnie przetestuję. Miałem przyjemność grać 100T ESP i głównym problemem dla mnie było odejście oraz wytłumienie O-portów.

Ale ta farba... zgroza. :::fcplm:::
Nieeeeeee no farba ładna, gdyby tylko białego było trochę mniej...
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Prince ESP

Cholera, miałem skupić się na grze a nie na gmeraniu w sprzęcie...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Prince ESP

bugaloo pisze:Cholera, miałem skupić się na grze a nie na gmeraniu w sprzęcie...
Też mnie zaintrygowała, po przygodzie z Bladem 98S i 100T ESP myślę, że może być to dobre połączenie obu tych ram. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Prince ESP

Odbijam teraz właśnie Bladem S (a w sumie odbijałem bo "pauzuję") i nie jest źle. Prince bez "dziur" i z rotacyjnym przeplotem może być jednak więcej niż ciekawy ;-).

Wróć do „Prince”