Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Marcin_L pisze:
scudetto pisze: Poza tym, znaleźć się w tak zacnym towarzystwie wymienionych przez Ciebie ( bez nicków ) towarzyszy, to też jakaś nagroda za uczestnictwo rotfl .
Szczyt masochizmu - marzyć o znalezieniu się wśród skalpów dyndających u pasa Garego.
Nie wracałbym do tenisa po kilkunastoletniej przerwie, gdybym nie był masochistą :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Gary pisze:
TomPL pisze:A ja mam nietypowe pytanie dotyczące rozstawiania: czy będzie można rozstawić np. hohvara i mnie tak byśmy nie musieli grać ze sobą na TF? Gramy ze sobą regularnie na Warmii, więc mecz w W-wie byłby już naprawdę przegięciem. :]
Gdybyście byli jednostkowym przykładem, to byłbym za.
Myślę, że nawet gdyby z 8 par zgłosiło taki postulat, to dałoby się to bezproblemowo zrobić - kwestia odpowiedniego przygotowania do losowania. I dobrej woli :].
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Może trzeba zrobić regionalne koszyki i losować odpowiednio do różnych ćwiartek drabinki, pomysł trochę z przymrużeniem oka, ale ...
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

TomPL pisze:
Gary pisze:
TomPL pisze:A ja mam nietypowe pytanie dotyczące rozstawiania: czy będzie można rozstawić np. hohvara i mnie tak byśmy nie musieli grać ze sobą na TF? Gramy ze sobą regularnie na Warmii, więc mecz w W-wie byłby już naprawdę przegięciem. :]
Gdybyście byli jednostkowym przykładem, to byłbym za.
Myślę, że nawet gdyby z 8 par zgłosiło taki postulat, to dałoby się to bezproblemowo zrobić - kwestia odpowiedniego przygotowania do losowania. I dobrej woli :].
W takim razie czekam na Twoją dobrą wolę i podsunięcie jakiegoś (sensownego) pomysłu.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

To mi proszę nie losować dwn'a i logiego, bo za dużo razy z nimi grałem. No i może mtarnasa jeszcze. Z Basic'iem co prawda dwa razy, ale co tam, jego też u mnie wykluczcie.

Panienki, zejdźcie na ziemię...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

PitS pisze:...to samo mogło dotyczyć Vi i daroosa ......
No i dotyczyło :wink:. Zdaje się rok temu właśnie na wiosennym TF. 1. runda i oczywiście musieliśmy grać ze sobą, ale to nie powód do płaczu. Pograć z innymi forumowiczami można i tak towarzysko na wolnych kortach (o ile nie pada).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

napalm pisze:To mi proszę nie losować dwn'a i logiego, bo za dużo razy z nimi grałem. No i może mtarnasa jeszcze. Z Basic'iem co prawda dwa razy, ale co tam, jego też u mnie wykluczcie.

Panienki, zejdźcie na ziemię...
Bez przesady: myślę, że takiego jednego najbardziej zgranego "rywala codziennego" można byłoby zgłosić jako "niechcianego", ale żeby nie było widzimisię, bo chyba po wpisach i tak widać, kto z kim grywa.
Jakby się dało takie koszyki przygotować, to jestem za :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Jest naprawdę małe prawdopodobieństwo że trafisz na kolegę ze słynnej gminnej hali.
A jeśli tak, to cóż, chyba jesteście sobie pisani. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Grałem raz sparing z Garym, zgłaszam Go :).

...




Poważnie mówiąc, to warto by było wyselekcjonować kwestie, zrobić ankiety.

Na podstawie ankiet Naczalstwo mogłoby podjąć decyzje kierunkowe.

Demokracja jest do d..., ale wzięcie pod uwagę nastrojów społecznych żadnemu monarsze nie zaszkodzi :).
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Wiecie, jeśli nawet część osób wskazałaby jednego rywala, z którym gra na codzień, to nie byłoby chyba technicznie problemu, by przy "szczęśliwych" losowaniach pary po prostu pociągnąć następny los. :)
#NKrising
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

HeadShot pisze:Wiecie, jeśli nawet część osób wskazałaby jednego rywala, z którym gra na codzień, to nie byłoby chyba technicznie problemu, by przy "szczęśliwych" losowaniach pary po prostu pociągnąć następny los. :)
Technicznego problemu nie ma, ale .... wg mnie to słaby pomysł.

Albo robimy turniej albo luźne gierki i coś symulujemy. Losowanie to losowanie. Łatwo można wyobrazić sobie sytuację, że taką "szczęśliwą parę" rozłączamy i gość trafia na JCz (wiem, że nie gra, ale to dobry przykład pokazowy). Myślę, że jednak wolałby pograć z kolegą niż dostać baty w szybkich 6 gemach. Można też wyobrazić sobie sytuację, że zostają dwie osoby do losowania. Losowany "wymiatacz" mówi, że on z tą osobą gra non-stop, więc trafia do Pana X. No i PanX dostaje 6/0. Można sobie wyobrazić co taka osoba sobie myśli.

W mojej opinii zostawiamy sprawę losowaniu. Albo się "bawimy w turniej" albo się tylko "bawimy".
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

daroos pisze:
PitS pisze:...to samo mogło dotyczyć Vi i daroosa ......
No i dotyczyło :wink:. Zdaje się rok temu właśnie na wiosennym TF. 1. runda i oczywiście musieliśmy grać ze sobą, ale to nie powód do płaczu. Pograć z innymi forumowiczami można i tak towarzysko na wolnych kortach (o ile nie pada).
W 2-giej. A w pierwszej grałem z ZG ... :D
Jakkolwiek postulaty TomPL i Hohvara są zrozumiałe tak niestety niewykonalne.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Hohvar, TomPL i tak zagracie ze sobą ewentualnie tylko jeden mecz ;) .
Tak poważnie to co prawda tak jak napisał PitS los potrafi płatać różne psikusy, ale z praktyki wynika, że najmniej jest problemów (i pretensji później), kiedy system losowania jest prosty, bez dodatkowych uwarunkowań.
Wydaje mi się, że opcja z rozstawieniem (pytanie ilu rozstawionych), na bazie średniej wyników lub wyników z dwóch lat i normalnym losowaniem jest dobrym pomysłem.
Losowanie bez rozstawionych też ma pewien urok i być możne tu jest pole na ewentualne "koszyki" i tym podobne "rozstawienia", gdyż w tym przypadku aspekt towarzyski jest na pierwszym planie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Jasne, nie chciałbym niczego utrudniać ani się upierać :wink: . W końcu 35/36 to więcej niż 1/36 (:] .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Vivid pisze:
daroos pisze:
PitS pisze:...to samo mogło dotyczyć Vi i daroosa ......
No i dotyczyło :wink:. Zdaje się rok temu właśnie na wiosennym TF. 1. runda i oczywiście musieliśmy grać ze sobą, ale to nie powód do płaczu. Pograć z innymi forumowiczami można i tak towarzysko na wolnych kortach (o ile nie pada).
W 2-giej. A w pierwszej grałem z ZG ... :D
No to jeszcze lepiej - dwóch "swoich" z rzędu. :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

daroos pisze:No to jeszcze lepiej - dwóch "swoich" z rzędu. :D
... i na grill ;).

Połowa czy więcej osób jest z W-wy? To co by było? W-wa - reszta Polski? :)
Bo zakładamy, że większość Was ze sobą czasem grywa w różnych konfiguracjach.
Pierwotnie faktycznie się zastanawialiśmy by właśnie wykluczyć takie sytuacje. Ale od razu zauważyliśmy, że niestety za dużo w tym wariantów do wyeliminowania.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Obiektyw pisze: Albo robimy turniej albo luźne gierki i coś symulujemy. Losowanie to losowanie. Łatwo można wyobrazić sobie sytuację, że taką "szczęśliwą parę" rozłączamy i gość trafia na JCz (wiem, że nie gra, ale to dobry przykład pokazowy). Myślę, że jednak wolałby pograć z kolegą niż dostać baty w szybkich 6 gemach.
Ja tam bym wolał z JCz ;-P .
Zaraz tam symulujemy - pamiętam, że kiedyś (a może i nadal tak jest?) w poważnych rozgrywkach piłkarskiej ligi europejskiej "rozstawiano" drużyny z tych samych krajów, żeby np. Włosi czy Hiszpanie, których było kilka, nie wpadali na siebie od razu.
Oczywiście warszawiaków nie ma sensu, ale jak jakichś 2-ch z Polski jedzie te kilkaset km to chyba jednak można? Komu to może zaszkodzić?
Technicznie to wyglądałoby tak, że do drabinki z naniesionymi rozstawionymi najpierw wlosowuje się jednego z pary do górnej połówki, a potem drugiego do dolnej połówki. Potem tak samo następną parę i następną, a potem resztę już normalnie - nic trudnego :].
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

No dobra... wszystko już zostało napisane, więc pora na mnie... Po co? Jak pamiętam, to na TFach byli forumowicze właśnie. Nie pamiętam, żeby pojawiało się zbyt wielu "spadochroniarzy", a Ci, którzy już bywali - zwykle ujawniali się na tydzień, dwa tygodnie przed, żeby nabić dość postów... Jak się chce, to wszystko można. Ale to arcy-ciekawy temat - więc rzucę coś na rybkę: Proponuję, aby po każdym TF ustalać:
1. liczbę uczestników kolejnego TF
2. minimalną liczbę postów, która trzeba napisać między TFami, żeby się zakwalifikować do gry
3. organizować TF dopiero wtedy kiedy zbierze się odpowiednia liczba chętnych do gry z odpowiednią liczbą postów.

Wtedy TF będzie rzeczywistym premiowaniem udziału w życiu Forum dla użytkowników i... dla administracji, która będzie się w ten sposób rozliczała z rzeczywistej liczby aktywnych userów...

Podejmiecie rękawicę? ;)

Co do rozstawiania (zauważyłem, że Vi otworzył dyskusje w tej sprawie) - proponuję, aby brać pod uwagę dokonania z maksimum dwóch lat (~4 TFy) - może być wg zasad ogólnych RWTF. Wtedy nie będzie świętych krów. Można to nazywać RTF i traktować podobnie jak normalne rankingi turniejowe.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

YOGItheBEAR pisze:Co do rozstawiania (zauważyłem, że Vi otworzył dyskusje w tej sprawie) - proponuję, aby brać pod uwagę dokonania z maksimum dwóch lat (~4 TFy) - może być wg zasad ogólnych RWTF. Wtedy nie będzie świętych krów. Można to nazywać RTF i traktować podobnie jak normalne rankingi turniejowe.
To fajna propozycja i warto ją przetestować. A że praktycznie za chwilę ogłoszę termin kolejnego TF-a to ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe zasady kwalifikacji/rozstawienia do TF - Dyskusja

Vivid pisze:To fajna propozycja i warto ją przetestować. A że praktycznie za chwilę ogłoszę termin kolejnego TF-a to ... ;)
Vivid określ się ile u Ciebie trwa praktycznie chwila bo coś się przedłuża :) .
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”