Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re:

Smyk pisze:
YOGItheBEAR pisze:Koniec świata, ale piękny.
Dałbyś linka do zdjęcia o większej rozdzielczości, bo napisów nie mogę rozszyfrować. Albo zdradź, który to koniec świata jest ...
Najprędzej to coś nowego podrzuci, bo chyba właśnie gdzieś śmiga i mam nadzieję że warunki mu dopisują.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątek narciarski

Chyba dojrzałem do tego żeby zmienić buty, bo jazda w obecnych to dla mnie masakra (Lange Fluid 90). Zostały źle dobrane :(
Ostatnio czytałem że w tej chwili nie ma już kiepskich butów i należy tylko dobrać te które nam pasują. No i z takich które dobrze mi leżą na nodze i odpowiadają moim umiejętnością mam kilka typów: Rossignol alltrack 90, Tecnica ten.2 90 lub Tecnica mach1 90 mv. Może znający się bardziej na rzeczy podpowiedzą które wybrać a może zaproponują coś innego ? Nie chciałbym wydać więcej niż 900PLN stąd takie modele a nie inne.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątek narciarski

Odkurzam temat. :)
Pogoda niby nie narciarska za oknem, ale najwyższy czas się już szykować. :)
Ponownie zastanawiam się nad wypadem w Alpy i tu pytanie gdzie?
Co polecacie na wyjazd rodzinny (cała grupa radzi sobie bardzo dobrze) Zillertal, SkiAmade, Stubai itp?
Ktoś polecał mi Czechy, ale po wypadzie do Słowacji jakoś tamte okolice mnie nie zachęcają.
Nie ukrywam że koszty wyjazdu też są ważne. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Wątek narciarski

20 lat temu postanowiłem sobie solennie, że moje dutki w życiu nie trafią do kieszeni mieszkańców Podhala. Powodów sporo, najważniejsze są typu charakterologicznego i geograficznego.
W tym roku moja Druga Połowa zaskoczyła mnie informacją, że na ferie jedziemy do Murzasichla. Mało, że nie ten rejon, to na dokładkę ferie mamy razem z mazowieckim, resztę sobie dopowiedzcie. (:]

Szczęście dzieci dobrem najwyższym, zacisnąłem zęby, pojechaliśmy. Zakopianka niczym mnie nie zaskoczyła, jak był syf to jest nadal, od wieków nie można zbudować jakiegoś mostu czy kawałka drogi bo jeden Gąsienica z drugim Bachledą nie będą ułatwiać życia Curusiowi, o ceprach nie wspominając. Wzbogaciłem słownictwo samorzutnie, jakoś się zakolebaliśmy. Miejscówka fajna, jedzenie fenomenalne, Szkodniki się bawią, tatuś się pocieszył single malt, wszyscy szczęśliwi. Do jutra... .

Jutro pojechaliśmy do resortu narciarskiego, miano jego Małe Ciche. Małe faktycznie, ciche niekoniecznie. Stonki po horyzont, nic to, są ferie. Po odstaniu swojego do zapisów do szkółki (0,5 godz.) oraz karnetów (1 godz.) mogliśmy się ustawić w kolejkę na kanapę (skromne 40 min.) Zakolebaliśmy się jakoś na górę, przypięliśmy dechy i usiłowaliśmy zjechać. Usiłowaliśmy... .

Śnieg głównie sztuczny. Temperatura w słońcu (pogoda była przecudnej urody) do 20st. w słońcu, we właściwej skali. na obie te rzeczy gospodarze tego przybytku nie mają wpływu. Ale do ciężkiej, jasnej grypy, na przygotowanie stoku chyba tak!!! To dlaczego o 9.30 jeździliśmy już po totalnej kaszy, z milionem fajnych atrakcji w postaci muld, zasp etc? Otwierali o 9, dla uzmysłowienia zdziwienia.
Dlaczego organizują nocną jazdę (prawdziwie nocną, lampy są jak Państwo Polskie, teoretycznie) na kompletnie nie przygotowanym stoku? W cywilizowanych rejonach (nawet nie krajach, bo w Sudetach to standard) jak się organizuje nocne jeżdżenie, to o 16 wszyscy won, ratraki na 2,3 godziny na górkę, otwieramy i jeździmy. Wszędzie, ale nie tu, tu trzeba karnety sprzedawać od 9 do 22 i tak samo jeździć. Dutki lecą, frajerzy płacą, TOPR ma pełne ręce roboty.

Nie, nie połamaliśmy się. Szkodniki szalały jakby miały motorki w tyłkach, tak jest wszędzie i zawsze. Tylko jak je wezmę do jakiegoś normalnego ośrodka to dopiero przeżyją szok.

Osobna historia to zachowanie ludzi na stoku. Z myśleniem u nas to jest też tylko teoretycznie. Paniusia lat ok. 30 podjęła wyzwanie przejechania 2 sztucznych górek na stoku wielkości mojej na działce (na nocnej jeździe). Po pierwszej napełniła pampersa, więc jakimś cudem (zero umiejętności) przed drugą wyhamowała i zatrzymała się... zaraz za szczytem. I usiadła. Mój Szkodnik waży ze 30 kilo, nadjechał na to wszystko i Paniusię oczywiście centralnie przygrzmocił w ... nie powiem w co. Dostał w klatkę, zero oddechu, narty porozrzucane. Paniusia z pretensjami. Oj, furman mógłby mnie cytować. I tak jest na okrągło - siadanie na środku trasy, zatrzymywanie się za wzniesieniami itd. itp. Umiejętności na poziomie Orła Edwardsa, ale trzeba przecież w Tatrach zjechać.

Pożegnałem Podhale, na następne 20 lat. Jak będę chodził z balkonikiem może tam jeszcze pojadę, chociaż cholera wie po co, jak wieczorem nie da się wyjść na zewnątrz, bo nie ma czym oddychać. Ale dutki lecą... . :dvl(:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wątek narciarski

Spoko, partnerka kolegi tak "przyjęła" na siebie radosnego bezmózga bez umiejętności, że ma miednicę w 3-ech (sic!) miejscach pękniętą ...
Leży, zrasta się, ale czy nie będzie do końca życia utykać i odczuwać dyskomfortu to lekarze nie chcą zawczasu krakać, przynajmniej przy niej ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątek narciarski

hokej pisze:Śnieg głównie sztuczny. Temperatura w słońcu (pogoda była przecudnej urody) do 20st. w słońcu, we właściwej skali. na obie te rzeczy gospodarze tego przybytku nie mają wpływu. Ale do ciężkiej, jasnej grypy, na przygotowanie stoku chyba tak!!! To dlaczego o 9.30 jeździliśmy już po totalnej kaszy
Nie wiem czy to kwestia tego jak jest przygotowywany sztuczny śnieg, czy czegoś innego. W Białce przy takiej temperaturze kasza robiła się dopiero koło południa i jeździło się jak w piachu. :( Ale to przerabiałem kilka lat temu. Niestety ostatnimi czasy na naturalny w Polsce za bardzo nie ma co liczyć, ale tak jak piszesz, jeśli biorą kasę to jakiś standard powinni trzymać.
hokej pisze:Szkodniki szalały jakby miały motorki w tyłkach, tak jest wszędzie i zawsze. Tylko jak je wezmę do jakiegoś normalnego ośrodka to dopiero przeżyją szok.
Moi w tym roku mogli porównać to co widzieli przez kilka lat na naszych stokach do tego na czym mogli pośmigać. :) I zaczęli zadawać jakieś dziwne pytania czy za rok też przyjedziemy w te same góry. :) No ale jednak różnice są delikatnie zauważalne :) Naturalny śnieg w przewadze, jest gdzie się rozpędzić. Chociaż na drugi dzień miałem ciepło, jak pojechaliśmy na trochę trudniejszą górę, a chłopaki potraktowali ją jak oślą łączkę. Tylko nie przewidzieli że ktoś im może wyjechać. Na szczęście skończyło się bez ofiar.
hokej pisze:Osobna historia to zachowanie ludzi na stoku. Z myśleniem u nas to jest też tylko teoretycznie.
Tego nie jestem w stanie zrozumieć. O_O Często ci sami ludzie u nas zachowują się jak idioci, a za granicą potrafią jeździć normalnie i zatrzymywać się w odpowiednich miejscach. Ale tu widzę podobieństwo do naszych kierowców. Na polskich drogach po dziurach zasuwa jak głupi nie przestrzegając ograniczeń, mija granicę i może cisnąć ile fabryka dała a on nagle grzecznie 100.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wątek narciarski

Spokojnie, jest "Lex Szyszko", górale przy wsparciu TomPL-a ruszą po sezonie do wycinek, trasy poszerzą, wszystkie cepry się zmieszczą. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Wątek narciarski

htb - mój starszy jeździł w Dolomitach. Na szczęście miał 4 lata i nie pamięta. :D
Ze stokiem jest jak z kortem - trzeba się na tym odrobinę znać, żeby przygotować jak należy. Spotkałem w Małym Cichym, w kolejce do kanapy ludzi, którzy poprzedniego dnia jeździli na Czarnej Górze. Byli w szoku patrząc na przygotowanie trasy. A i tu i tam sztuczny śnieg.
Wystarczy nie traktować narciarzy wyłącznie jak dojne krowy i dać im produkt na odpowiednim poziomie. Powstało w Polsce sporo ośrodków z prawdziwego zdarzenia, w których turysta czuje, że nie jest rolowany. Można nawet w naszych warunkach. Zresztą po co daleko szukać - wystarczy odwiedzić słowackie Tatry.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątek narciarski

hokej pisze:Wystarczy nie traktować narciarzy wyłącznie jak dojne krowy i dać im produkt na odpowiednim poziomie. Powstało w Polsce sporo ośrodków z prawdziwego zdarzenia, w których turysta czuje, że nie jest rolowany. Można nawet w naszych warunkach. Zresztą po co daleko szukać - wystarczy odwiedzić słowackie Tatry.
Masz rację. Przede wszystkim trzeba chcieć. Niestety u nas większość jak najszybciej by chciała, ale odzyskać włożone pieniądze :(
Co do słowackiej strony. Nie wiem o których ośrodkach mówisz. Byłem w dwóch: Strebske Pleso - źle nie było dopóki nie wyszła mgła i nie było gdzie jeździć bo zamknęli wszystkie wyciągi. :( Drugi to Jasna - może akurat źle trafiłem, ale dla mnie jedno wielkie nieporozumienie. Tam dopiero odczułem jak głęboko w d... mają potrzeby narciarzy. Nawet w Polsce nie spotkałem się z takim olewaniem klienta. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątek narciarski

Sezon się zaczyna więc zarzucę pytanie. :)
HEAD i.supershape Titan lub Magnum, Fischer Progressor F19, ktoś miał styczność z tymi deskami i mógłby się podzielić opinią?
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wątek narciarski

htb pisze:Sezon się zaczyna więc zarzucę pytanie. :)
HEAD i.supershape Titan lub Magnum, Fischer Progressor F19, ktoś miał styczność z tymi deskami i mógłby się podzielić opinią?
Rozumiem, że dylemat przedzakupowy?

Ja takich dylematów nie mam , odkąd narty wypożyczam. Co roku śmigam na nowych nartach, koszt na tydzień to plus minus jakieś 100 Euro, jak dany model mi nie pasuje, to wymieniam na inny.

Jeżdżę na drogich nartach, cena sklepowa między 500 a 700 Euro. Więc taki model finansowo wychodzi na zero po paru latach (przy czy nie muszę nart wozić, płacić za smarowanie czy ostrzenie.

Taki model przestaje się kalkulować przy kilku wyjazdach w roku, wówczas zakup nabiera sensu.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątek narciarski

Coś w tym jest co piszesz. Ale ceny o których piszesz to nie tam gdzie ostatnio byłem. :( Segment premium 130E, superior od 160, więc trochę sporo. Jakby było za 100 nie zastanawiałbym się nawet chwilę.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wątek narciarski

Marcin_L pisze:... Więc taki model finansowo wychodzi na zero po paru latach (przy czy nie muszę nart wozić, płacić za smarowanie czy ostrzenie.
Wychodzę z tego samego założenia.

W tym roku zainwestowałem w nowe buciory. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wątek narciarski

Obiektyw pisze: W tym roku zainwestowałem w nowe buciory. :)
Mnie też to chyba czeka, obecne już dobrze ponad 10 lat mają :).
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Wątek narciarski

Niemożliwe stało się możliwe - Stoch wygrywa wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Czego Prevc nie zrobił przez sędziów, to zrobił Kamil. :::gd::: Hannawaldowi zależało na samodzielnym pisaniu kart historii T4S. Mimo to dziś pogratulował Naszemu zwycięstwa.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Wątek narciarski

SABR pisze:Niemożliwe stało się możliwe - Stoch wygrywa wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Czego Prevc nie zrobił przez sędziów, to zrobił Kamil. :::gd::: Hannawaldowi zależało na samodzielnym pisaniu kart historii T4S. Mimo to dziś pogratulował Naszemu zwycięstwa.
Pogratulował bo mocno już to wszystko zostało nadmuchane, nie pasowało inaczej się zachować. :::gd::: Z całym szacunkiem dla Kamila ale trochę mu się ten turniej udał. Trzeba przyznać, że poziom nie był oszałamiający, i jeszcze ten upadek Freitaga... Ale jak to mówią, szczęście sprzyja lepszym. Zatem wszystko OK. :::gd::: Obserwując drugi skok Kubackiego odniosłem wrażenie, że musiał tak skoczyć... Szkoda go trochę bo musiał sprostać temu wszystkiemu. :?
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Wątek narciarski

stofler pisze:
SABR pisze:Niemożliwe stało się możliwe - Stoch wygrywa wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Czego Prevc nie zrobił przez sędziów, to zrobił Kamil. :::gd::: Hannawaldowi zależało na samodzielnym pisaniu kart historii T4S. Mimo to dziś pogratulował Naszemu zwycięstwa.
Pogratulował bo mocno już to wszystko zostało nadmuchane, nie pasowało inaczej się zachować. :::gd::: Z całym szacunkiem dla Kamila ale trochę mu się ten turniej udał. Trzeba przyznać, że poziom nie był oszałamiający, i jeszcze ten upadek Freitaga... Ale jak to mówią, szczęście sprzyja lepszym. Zatem wszystko OK. :::gd::: Obserwując drugi skok Kubackiego odniosłem wrażenie, że musiał tak skoczyć... Szkoda go trochę bo musiał sprostać temu wszystkiemu. :?

Nie od dziś wiadomo, że Kubacki psychicznie jeszcze nie wydaje się byc gotowy na wielkie triumfy. Tylko mi nie wspominaj o tych skokach dla ubogich w lecie. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Wątek narciarski

SABR pisze:
stofler pisze:
SABR pisze:Niemożliwe stało się możliwe - Stoch wygrywa wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Czego Prevc nie zrobił przez sędziów, to zrobił Kamil. :::gd::: Hannawaldowi zależało na samodzielnym pisaniu kart historii T4S. Mimo to dziś pogratulował Naszemu zwycięstwa.
Pogratulował bo mocno już to wszystko zostało nadmuchane, nie pasowało inaczej się zachować. :::gd::: Z całym szacunkiem dla Kamila ale trochę mu się ten turniej udał. Trzeba przyznać, że poziom nie był oszałamiający, i jeszcze ten upadek Freitaga... Ale jak to mówią, szczęście sprzyja lepszym. Zatem wszystko OK. :::gd::: Obserwując drugi skok Kubackiego odniosłem wrażenie, że musiał tak skoczyć... Szkoda go trochę bo musiał sprostać temu wszystkiemu. :?
Nie od dziś wiadomo, że Kubacki psychicznie jeszcze nie wydaje się byc gotowy na wielkie triumfy. Tylko mi nie wspominaj o tych skokach dla ubogich w lecie. rotfl
Gdyby wygrał ze Stochem w ostatnim konkursie to by go w kraju zjedli. Zobaczymy jak będzie skakał dalej.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Wątek narciarski

Może komuś się przyda - dostałem info od gospodarzy z Austrii, że otwierają stoki 24 grudnia, ale turystów mogą przyjmować od 7 stycznia. Po przyjeździe test antygenowy, kominiara na paszczę wszędzie, ale narty będą.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Wątek narciarski

hokej pisze: 4 gru 2020, 11:20 Może komuś się przyda - dostałem info od gospodarzy z Austrii, że otwierają stoki 24 grudnia, ale turystów mogą przyjmować od 7 stycznia. Po przyjeździe test antygenowy, kominiara na paszczę wszędzie, ale narty będą.
Dzięki.

Ja jednak do Włoch, chyba że tam pozamykają, to wtedy będę „skazany” na Austrię :).

Szczerze mówiąc, poza innymi, oczywistymi zaletami Włoch, liczę na to, że nie będzie jakiejś toralnej kontroli na stokach i poza.

Wróć do „Inne sporty”