Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Graphene Speed

TadX pisze:
pst pisze:TadX kolejny powód, abyś przyjechał. ;-P
Dam pomacać, pograć, wyciągniemy co tam będziesz chciał.... :]
Mam aktualnie wciagnięty Black Widow na 22/23kg ale nie pograłem za dużo.
O kurczę. Dzięki śliczne :). Jakbym wiedział, to już dziś bym wyruszył, żeby na rano być ;).

22/23 - to jeszcze mniej, niż ja miałem wciągniętą w tą ramę Plasmę 1.23 :).
Ja mam już jakiś czas żonę, więc nadgarstek już nie taki i muszę wciągać luźniej, żeby trzepać jak dawniej rotfl .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Doceniam Twoją subtelną grę słów. :::gd::: rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Graphene Speed

:::cheese:::
Miałem dobrych nauczycieli, ale jeszcze nie osiągnąłem najwyższego poziomu ;).

Dziś przerzuciłem 3 koszyki i oklepałem ściankę. Fajny ten Speed z Black Widow, stosunkowo łatwo nadać rotację. Ale to ścianka. Zobaczymy jak będzie z człowiekiem.
Przy serwisie brakuje troszkę masy, a w zasadzie SW. Radical Pro wypada tu lepiej.

Edit_______________
Dziś 1h z trenerem. „Naprawialiśmy” FH i oczywiście zerwałem naciąg. X-One Biphase 1.18 wytrzymał około 40 gemów. Wersja 1.24 znacznie lepiej pod tym względem… ale nie o tym.
Po zerwaniu naciągu zacząłem grać Speed’em G. Wciągnięty Black Widow jeśli dobrze pamiętam na 23/22kg. Mocy zza końcowej sporo, ale trzeba ładnie trafić; przy szmatławym BH leciało w pół kortu. Zza końcowej, to mam na myśli tak 1.5m za końcową. Trochę trenowałem wypłaszczenie uderzenia to i więcej miejsca potrzeba, żeby w kort weszło. Poza dziwnym dźwiękiem wydawanym przez naciąg w tej ramie (tłumik założony), grało się dobrze – łatwo mi się nią zamachnąć i wyprowadzić uderzenie. Nie czuć SW na poziomie 320, ale i masa ~320g nie powala. Tak z 10g bym jeszcze dorzucił. Ale wtedy może pojawić się problem z SW.
Porównując do Radka YT IG Pro wydaje się, że mocy jest więcej w Speedzie. Pisze wydaje mi się, bo w Radku wciągnięte multi na 25/24, więc trudno porównać obiektywnie. Trzeba by mieć takie same struny.
Porównując do moich Princów Exo Tour Team 100 również stwierdzam że Speed ma więcej mocy.
Ale i tak coś mi nie leży w tej rakiecie, tylko nie wiem co. Na pewno wrażenie z gry jest lepsze niż z grania poprzednią wersją (Speed 300), której czucie było takie drewnowate…
Czego mi brakowało w porównaniu do Radka Pro to jak rakieta przechodzi przez piłkę (plow thru?). Z tym, że Radkiem pomacham dwa sety, a później robi się pod górkę.
Poza tym odnoszę wrażenie, że główka jest mniejsza niż 100cali a rakieta jest krótsza niż 27cali. Dziwne wrażenia bo jak mierzę z inną 100calową rakietą to wygląda na OK.
Z innych rzeczy: niektórym może przeszkadzać kapsel który dosyć mocno odstaje od rączki.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Slice
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lip 2013, 08:37

Re: Head Graphene Speed

No i się połamały, nie jest dobrze. Wiele osób zgłasza problem. :(
http://tt.tennis-warehouse.com/showthread.php?t=460847
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Jesteś przewrażliwiony.

Rakiety czasem pękają. Powodów jest naprawdę wiele, czasem nieumiejętne naciąganie, czasem ostrzejsza eksploatacja, czasem wada produkcyjna. Przykłady tylko i wyłącznie z tego forum. Vividowi strzelił bodajże Yonex RDX150, mnie strzelił Dunlop 300G OS. Im popularniejszy model/marka tym większe prawdopodobieństwo iż coś takiego kogoś spotka.

Kolejna kwestia, Ja tam widzę 3 doniesienia odnośnie pękniętych Speedów i 2 odnośnie Babolatów. Wierz mi, gdyby to był tak powszechny problem to ten wątek nie miałby 2 stron, z czego większość nie o problemie z pękaniem, a +30 i to nie w jednym wątku - dla porównania wyszukaj tematów o kontroli jakości Wilsona, dziesiątki wątków. Skoro już czytasz Talk Tennis to poszukaj jeszcze doniesień dotyczących innych producentów. Znajdziesz tam wpisy o pękających Prince'ach na godzinie 10, bodajże chodziło o model O3 albo Speedport Black.

Inna sprawa... USA i ich... jakby to powiedzieć specyficzne podejście do sprzętu. :]
Polecam wątki oburzonych, którzy "musnęli" rakietą o kort i ta śmiała strzelić.
Zastrzegam iż nie wiem czy akurat osoby, które zgłosiły problemy wpisują się w ten kanon.

Co do Speedów, znam kilku użytkowników tych ram, głównie wersji MP i nikogo taka przykrość, jak pęknięta rama sama z siebie, nie spotkała.

Złota zasada przy czytaniu materiałów w internecie - sprawdź kto jest kim, zapoznaj się ze społecznością, kto faktycznie jest "in the know"*, a kto jest tylko "wannabe" oraz kto ma interes w danej wypowiedzi, tak pochlebnej jak i nie. To moja uwaga ogólna gdyż na TT jest garstka osób o olbrzymiej wiedzy ale większość nie wie o czym pisze...

________________________________________
* - obeznany w temacie;
** - fonetyczny zapis "a want to be" czyli aspirujący ale niekoniecznie obeznany.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Graphene Speed

Slice pisze:No i się połamały, nie jest dobrze. Wiele osób zgłasza problem. :(
http://tt.tennis-warehouse.com/showthread.php?t=460847
Ciekawe w co przypie#&@lił? :rolleyes:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Head Graphene Speed

Stawiam, że w gościa z Twojego awatara. :-P
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Head Graphene Speed

hokej pisze:Stawiam, że w gościa z Twojego awatara. :-P
To możliwe. Ahmed nigdy nie złamałby się pod jakimś pseud-wynalazkiem niewiernego.... :twisted:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Slice
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 31 lip 2013, 08:37

Re: Head Graphene Speed

El Diablo pisze:Jesteś przewrażliwiony.
Chyba się trochę wystraszyłem bo pęknięcia występują w miejscach wspólnych otworów w przelotkach. (Nie wiem dlaczego Head zastosował takie rozwiązanie w naciągu? Szukałem i nie znalazłem u innych takiego układu naciągu. Pęknięcia występują właśnie tam. Kupiłem w tym roku rakietę Head YOUTEK Graphene Instinct MP i tam też naciąg ma osiem wspólnych otworów w przelotkach. Ale trochę mnie pocieszyłeś swoim postem.
Dzięki i pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Widzisz, a wyszedł równolegle do Speedów, a doniesień o pękaniu nie ma. ;)

Pocieszę Cię jeszcze lub zmartwię. Można mieć szczęście lub pecha.
Jeden kupi coś co jest niezawodne ale akurat tej jednej osobie padnie z niewyjaśnionych przyczyn.
Inny kupi coś co jest awaryjne ale nigdy nie będzie musiał tego serwisować.

:wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Head Graphene Speed

Slice pisze:No i się połamały, nie jest dobrze. Wiele osób zgłasza problem. :(
http://tt.tennis-warehouse.com/showthread.php?t=460847
Niech nam tu gazet nie czyta, jak mawiał Pawlak. Jesteśmy na największym polskim forum tenisowym a to dość popularna rakieta. Jakby to był rzeczywisty problem odbiegający od średniej statystycznej to wiedzielibyśmy o tym z własnych doświadczeń, a nie z niepotwierdzonych przedruków.
Koledze tam pękła?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Speed

Donoszę, iż mam 3 Speedy Graphene od jakieś czasu, mocne testowane, model PRO wręcz permanentnie i na razie nic nie pęka. ;)

Zmartwiłbym się, gdyż gra mi się świetnie i modelem PRO i w sumie MP/S także.

-------------------

Nie wiem czy ktoś z Was zdążył wyszperać:

Obrazek

Limitowana wersja Speed Pro. Jestem bardzo chętny - gdyż to razem z Prestige Pro moje ulubione rakiety. :D
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Head Graphene Speed

Malowanie absolutnie świetne. Poodbijałbym w sumie jakimś Speedem :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
gr8larry
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Speed

Piękna, jak dla mnie to jest najlepsza ze wszystkich, może przez to że czarny jest moim ulubionym kolorem.
Dunlop BIOMIMETIC 400 TOUR
Wilson Blade 98 (16x19)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Head Graphene Speed

Yhr1976 pisze:
SPOILER:
Grałbym :).
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Head Speed Pro (limitowana edycja)

Na stronie wejściowej do Tenis.Net.pl jest reklama tej rakiety. Malowanie bombowe. Świetny czarny mat. Aż chciałbym taką mieć. Jest na oficjalnej stronie Heada. Co o niej myślicie?
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head Speed Pro (limitowana edycja)

pi50 pisze:Na stronie wejściowej do Tenis.Net.pl jest reklama tej rakiety. Malowanie bombowe. Świetny czarny mat. Aż chciałbym taką mieć. Jest na oficjalnej stronie Heada. Co o niej myślicie?
Że gra tak samo jak wersja w malowaniu nierocznicowym :D . No chyba, że uważasz, że czarny wyszczupla, a wtedy może możesz liczyć na nieco niższy swingweight w tej wersji... :/ .

A tak serio. Znam 3 osoby, które miały/mają grafenowego Speeda Pro. I tak:

1. Baseliner, doskonały defensor, ostatnimi czasy próbujący grać nieco ofensywniej (ale nadal absolutny brak uderzeń kończących) - zachwycony tym sprzętem.

2. Allcourter, niezły defensor, umie też przejąć inicjatywę i skończyć z krótkiej piłki, lubi dojść do woleja - średnio się dogaduje z tą rakietą: fantastycznie poprawił mu się wolej, sam twierdzi, że także oburęczny backhand, choć tego ja akurat nie zauważam, narzeka natomiast na serwis, który rzeczywiście mu nie wychodzi tą rakietą i na brak kończących uderzeń z forehandu.

3. Ultraofensor, głównie z końcowej, zwłaszcza z forehandu "zabijający" każdą nadlatującą piłkę - sprzedał Pro po kilku tygodniach, choć tak naprawdę miał ją raczej ochotę połamać, gdyż jak twierdzi zupełnie nie pasowała do jego stylu gry.

Z drugiej strony masz entuzjastyczne recenzje na Tennis Warehouse i powszechne przekonanie w tenisowym światku, że o ile wcześniejsza iteracja Speed Pro była totalnym nieporozumieniem, to wersja grafenowa jest już porządną rakietą ze świetnym dostępem do spinu, jak na gęsty przeplot (na wypadek ewentualnych wątpliwości: nie, Novak nie gra i nigdy nie grał żadnym wcieleniem dostępnego w sklepach Speeda Pro).

Doradzam samodzielne potestowanie przed ewentualnym zakupem.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Speed

Mam akurat dwie rakiety Speed Pro i to właśnie w wersji czarnej limitowanej z Tennis Warehouse. Wg mnie wyglądają po prostu mniej straganiarsko. Wiadomo, że na kortach trudno o ładny design, ciuchy sportowe nie bez powodu tak dobrze przyjęły się na straganach wschodniej Europy - więc każda ładna rzecz na wagę złota! :)

Ta wersja wygląda też zgrabniej niż limitowana wersja Prestige MP.

Tą rakietą spokojnie można grać ofensywnie - jest o niebo lepsza od Instinctów - a wiele osób nimi gra. Trochę większa waga by się przydała, aczkolwiek ja jestem zadowolony. Używam wprawdzie wymiennie z Prestigem Pro, ale lubię obie.

Wg mnie po zwiększeniu nieco kontroli naciągiem - to świetna rakieta.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Head Speed Pro (limitowana edycja)

Artlight pisze:
pi50 pisze:Na stronie wejściowej do Tenis.Net.pl jest reklama tej rakiety. Malowanie bombowe. Świetny czarny mat. Aż chciałbym taką mieć. Jest na oficjalnej stronie Heada. Co o niej myślicie?
Że gra tak samo jak wersja w malowaniu nierocznicowym :D . No chyba, że uważasz, że czarny wyszczupla, a wtedy może możesz liczyć na nieco niższy swingweight w tej wersji... :/ .
Sugerujesz, że niedługo skończy się Graphene Speed? rotfl
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition

Wróć do „Head”