Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
conradpll
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 9 lut 2010, 19:02
Lokalizacja: Kraków

Dunlop Biomimetic 300 Tour

Czy ktoś grał tą rakietą i mógłby coś o niej napisać? :)

Czytałem recenzje i opinie na TW, lecz nie wystarczyło mi to do podjęcia decyzji...

Powierzchnia główki (cale² / cm²): 97 / 626
Waga (g): 305
Długość (cale / mm): 27 / 685
Balans (mm): 320
Sztywność ramy (RA): 64
Profil ramy (mm): 20
Układ Strun: 18x20
Dunlop biomimetic 300
NTRP ~4.5
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Dunlop Biomimetic 300 tour

Jedna z trzech rakiet którą planowałem kupić, aczkolwiek w końcu stanęło na Pro Staffie 95. W sumie wziąłem go na test zupełnie przypadkowo ale to po grze tą packą zakochałem się w cienkich ramach. Według mnie bardziej nastawiona na płaską grę dlatego na tyle na ile znam Twój tenis to bardziej widziałbym Cię z Bio 300 'bez Tour'. :) Gdzieś pisałeś, że może okazać się za lekka ale przecież wystarczy pokombinować trochę ołowiem. Generalnie to śmigaj do Novasport po testery bo z tego co wiem mają obie packi dostępne. :)
elaskin
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 15 sie 2012, 23:47

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour

Na forum jest mało informacji na temat tytułowej ramy. Jest ktoś z Was w stanie odpowiedzieć czy w porównaniu do zwykłej 300-etki jest o wiele trudniejsza?
Czy byłbym w stanie poradzić sobie z nią pomimo niepełnego zamachu?
I kolejna sprawa: z recenzji na TW wynika, że nadawanie rotacji 300 Tourem jest równie łatwe i przyjemne co 300-etką nie Tourem mimo zamkniętego przeplotu i mniejszej głowy, czy to prawda?
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour

Bez pełnego zamachu i płaskich uderzeń nie ma sensu łapać się za tę ramę. Lepiej wziąć zwykłą trzysetkę.
bielos1
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 21 paź 2012, 18:08

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour

Rakieta jest komfortowa i łatwa w obsłudze. Tym, czym byłem zaskoczony, to łatwy dostęp do rotacji pomimo przeplotu 18/20.
Od 3.5 NTRP można brać śmiało.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour

bielos1 pisze:Rakieta jest komfortowa i łatwa w obsłudze. Tym, czym byłem zaskoczony, to łatwy dostęp do rotacji pomimo przeplotu 18/20.
Od 3.5 NTRP można brać śmiało.
O kurczę O_O .
Gram Bio 400 i twierdzę, że to jest właśnie rama na NTRP ~3.5 (tak się w porywach oceniam). Na Bio 300T nawet nie patrzyłem (jajowaty łeb, a ja gram topspinem), a poza tym pozostałe parametry jak waga czy przeplot... pewnie bym nią umiał zagrać ale jaka by to była gra?
Więc może sobie zaniżasz NTRP (albo ja zawyżam :] )?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Dunlop Biomimetic 300 Tour

300 Tour to nie rakieta dla NTRP 3.5. Raczej stabilne 4.5 prędzej.
elaskin
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 15 sie 2012, 23:47

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour

Dzięki za info Panowie. Zdecydowałem kupić Biomimetic 300.
Pozostanie przyzwyczaić się tylko do sztywności, bo trochę spora. Zastanawiam się jeszcze, ponieważ na różnych forach ta wartość przedstawiana jest inaczej. Część pokazuje 65, a druga 66.

Przepraszam za off topic.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour

elaskin pisze:Dzięki za info Panowie. Zdecydowałem kupić Biomimetic 300.
Pozostanie przyzwyczaić się tylko do sztywności, bo trochę spora. Zastanawiam się jeszcze, ponieważ na różnych forach ta wartość przedstawiana jest inaczej. Część pokazuje 65, a druga 66.

Przepraszam za off topic.
Po pierwsze, ten poziom sztywności to tzw. grupa środka. Do jakiej ramy porównujesz pisząc, że trochę spora? Po drugie, czy 65, czy 66 to bez znaczenia, jestem pewny, że tego nie odczujesz.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
elaskin
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 15 sie 2012, 23:47

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour

Na tą chwilę gram Radical Microgel MP. Już kawałek czasu nie miałem styczności ze sztywniejszą rakietą.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour

Dodam jeszcze jedno info. Grałem Princem TT Hornet (RA 73-75w zależności od wersji/źródła).
Obecnie gram Princem Exo3 Tour Team 100 z RA wg TW to 60 (ponoć zaniżone przez O-porty) oraz Dunlop Bio 400 RA 68. Odczuwalna jest różnica między Bio 400, a Princem Exo3.
Przy TT Hornet było bardzo sztywno.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
bielos1
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 21 paź 2012, 18:08

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour

Nie wydaje mi się, żebym cokolwiek zaniżał lub zawyżał. Taka jest moja subiektywna ocena tej rakiety. Najlepiej byłoby gdybyś osobiście pograł. Ja uważam ją za komfortową, łatwą w obsłudze z dużym potencjałem rotacyjnym. Spróbuj, a sam się przekonasz. :::gd:::
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Dunlop Biomimetic 300 Tour

Niestety nie mam do niej dostępu, ale jak ktoś przy okazji będzie miał to na pewno wezmę w łapy.
Na razie nawet na nią nie patrzę, bo uważam ją za trudną do swojego NTRP.
Jak Tobie pasuje to git.
Beware of the Hologram.
It will trick us!

Wróć do „Dunlop”