Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Head PWR Fusion

Naciąg taki trochę konstrukcyjnie dziwny, taki "składak", wynalazek :)

Rdzeń jest monofilamentowy ale składa się z 4 włókien. Całość otoczona jest warstwą wielu włókien ( multifilamentów ).

Jaki jest ten naciąg? Po pierwsze bardzo komfortowy, miękki. Ja takie lubię, ma się odczucie, że piłka miękko mości się w strunach ja w jakiejś poduszce. Przez to też jest bardzo dobra kontrola. Jeżeli chodzi i kontrolę, czucie i komfort praktycznie odpowiada RIP Control-owi.
Ale ma coś jeszcze - bardzo dobrą dynamikę. Pięknie piłka odchodzi :::gd:::
Trochę nim już pograłem i nie widzę jakiś uszkodzeń czy przetarć, może okazać się trwały.
Dobrze też trzyma parametry, nie mam jakiegoś uczucia, że naciąg "siada".
Zdecydowanie będzie trwalszy od RIP-a ale patrząc na konstrukcję niczego innego nie można się spodziewać. Co ważne dla wielu, naciąg nie przesuwa się zbytnio, zachowuje się jak klasyczny drut.
Czy ma jakieś minusy? Ma, woli płaską grę i dość przeciętnie wspomaga rotacje. Piłkę trzeba dokręcić samemu.
Gram nim w ramie Head YT IG Prestige S. Grało tą rakietą kilku moich znajomych - kilku amatorzy samouki (dobrze poukładani) i kilku byłych zawodników a obecnie trenerów.
I tu pewna ciekawostka - koledzy tenisowe samouki narzekali na pewną niestabilność i lekki brak kontroli. Natomiast ci co mają przeszłość zawodniczą wręcz odwrotnie - zajebiste odejście, miękkość, kontrola i stabilność, zero problemów, same WOW!
Jaki wniosek z tego płynie? Ten naciąg chyba nie do końca lubi grę mniej techniczną, cykaną, przepychaną. Faktycznie jak usłyszałem te opinie to też przez chwilę zacząłem "rzeźbić" i faktycznie było czuć mały kłopot. Może to też kwestia wymagającej dość ramy ale naciąg swoje niewątpliwie dokłada.

Komu można go polecić? Komuś komu pasuje RIP Control ale brakuje mu dynamiki.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Head PWR Fusion

Ja również jestem pod dużym wrażeniem tego naciągu. Bardzo przypomina dynamiką, czuciem i kontrolą jelito. Faktycznie brakuje rotacji ale w hybrydzie z Signum Pro Thundestorm tworzy kombinację zabójczą.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head PWR Fusion

Fajnie, że ktoś pisze recenzje.

Chętnie wypróbuję. Mi Rip Control bardzo odpowiada, tyle że mi się trochę za szybko urwał. Opis tego Fusion brzmi dla mnie bardzo zachęcająco, a obecnie szukam jakiegoś komfortowego multi, przy którym bym mógł zostać na długo.
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Head PWR Fusion

Chciałbym przetestować ten naciąg ale mam jeden problem - średnica 1,3.
Czy nie ma cieńszej wersji tego naciągu?
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Head PWR Fusion

Nolan pisze:Czy nie ma cieńszej wersji tego naciągu?
Nie ma.
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Head PWR Fusion

Gram Headem Radical YT IG MP i obawiam się, że wygenerowanie rotacji będzie bardzo bardzo trudne ;(.
No nic, jak nie sprawdzę to się nie przekonam.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2013, 20:58 przez Nolan, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: Head PWR Fusion

Nolan pisze:Gram Headem Radical YT IG MID i obawiam się, że wygenerowanie rotacji będzie bardzo bardzo trudne ;(.
No nic, jak nie sprawdzę to się nie przekonam.
Nie ma takiego modelu.

Wróć do „Naciągi”