Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Żużel

Czy ktoś chodził lub chodzi na żużel? Interesuje się? A może nie ale wie co w trawie piszczy. Jeżeli tak chętnie podyskutuję z kibicami tego pięknego sportu.

Na początek chciałem powiedzieć że mimo 21 lat na żużel chodzę od małego. Mieszkam w Rybniku a Rybnik z żużla słynie. Niestety ale od kilku lat w klubie nie jest dobrze o czym świadczą wyniki. Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn źle zarządzana jest obecnie na dnie, co dla mnie jest sprawą przykrą, bo Rybnik powinien mieć ekstraligę. Dlatego frekwencja spadła, bo jesteśmy w trakcie protestu. Ktoś powie, że d..y a nie kibice. Dlatego jeszcze trochę rozwinę temat. W tamtym roku kasa się skończyła klub upadł. Zawodnicy zostali bez kasy. Dlatego zaczęli z nowym tworem od II ligi od zera. Ale jak zaczyna się na nowo, to ci co spieprzyli powinni chyba odpuścić, a nie dalej robić to samo. Stąd frekwencja. A w Rybniku jest popyt na dobry żużel, o czym świadczy turniej Romanka, na którym był prawie komplet widzów. Jeżeli ktoś śledzi ligę, GP czy chodzi to można popisać :).



PS. Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość z Wrocławia.

http://www.youtube.com/watch?v=YQF38p_M ... re=related

Wydaje mi się, że gdyby wjechał w niebieskiego nie było by tego. Wiadomo dwóch połamanych, ale nie było by tego jak się okazało śmiertelnego w skutkach uderzenia w bandę.


Mimo szybkiej reakcji niestety podczas operacji zawodnik zmarł. Sport niebezpieczny to fakt. Szkoda człowieka.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Żużel

Kiedyś chodziłem na żużel i dalej jak mam czas oglądam GP i niektóre mecze ligowe.
Bardzo szkoda Lee, sympatyczny zawodnik, niestety miał tutaj wyraźnego pecha. Wyglądało to na dziurę w torze i pociągnęło go od krawężnika aż na bandę.
Być może jego wypadek, będzie przyczynkiem do tego, żeby dmuchane bandy wprowadzić na całej długości toru, na prostych nie musiały by być tak grube, ale wydaje się, że nawet minimalna amortyzacja uratowała by życie Lee.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Żużel

Wydaje mi się że można trochę odkurzyć temat. Czy ktoś w tym sezonie wybiera się lub regularnie ma zamiar chodzić na żużel?? Wiem że na forum przeważa stolica ale z tego co kojarzę są tutaj osoby np. z Rzeszowa. Szkoda że Rybnik kisi w II lidze bo jakby to była I czy Ekstraliga chętnie bym wymienił się programami z zawodów. Mieć program a nie być na wyjeździe też dobra sprawa. :)

Jeżeli chodzi o mnie to wybieram się na Ekstraligę do Częstochowy. Jeszcze nie wiem na jaki mecz się zdecydować. 25 maja jak co roku Memoriał Romanka. Natomiast jeżeli chodzi o ligę to sam nie wiem. Kolejny raz klub startuje od zera z nowymi ludźmi ale ile można? Niby teraz ma być wszystko OK, ma być awans. Ale tak każdy mówił. :)


Jest pomysł aby zrobić GP na stadionie Narodowym.Więc może za rok czy dwa. Jak to wypali to obowiązkowo ruszam do Warszawy. :)
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Żużel

Miałem ochotę wybrać się parę razy pooglądać "Żurawie", ale chłopaki skutecznie mnie zniechęcają, dwa mecze u siebie i dwie wtopy, widać że był problem z przepracowaniem ostatniego okresu przygotowawczego na własnym torze.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żużel

Ja kiedyś byłem na kilku meczach Lotosu Wybrzeża (teraz jakoś inaczej się nazywa).

Mój sąsiad był wielkim fanem tego sportu, pisał do gazety jakieś tam artykuliki, śledził statystyki i co zastanawiające, często potrafił wytypować wynik całego meczu co do punktu!? Widać jest to dużo prostsze niż w innych sportach, jeśli się zna dobrze składy i dyspozycje zawodników.
Zabierałem się więc z nim od czasu do czasu, bo sporty motorowe na żywo zawsze mnie fascynowały: ryk silników, specyficzny zapach, ma to swój klimat.

ALE
jako sport żużel jest dla mnie totalnym nieporozumieniem - motory tak skonstruowane, że da się nimi jeździć tylko w jedną stronę. Przednie koło wygląda jak od roweru. W praktyce decyduje głównie start (choć zdarzają się oczywiście pasjonujące biegi). Co mnie zawsze dziwiło, że stadion był z reguły pełny.

Z mojego punktu widzenia to trochę taki ubogi krewny motocrossu, czy supermoto i bardzo ubogi krewny najbardziej popularnych sportów motorowych, jak Moto GP, czy Superbike.
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Żużel

Szkoda kontuzji Nickiego. Jakby nie było zostaliście pozbawieni swojej najlepszej armaty na kilka tygodni. Uwierz mi że będzie lepiej bo papiery na 3 miejsce w lidze są. Raczej Toruń i Zielona poza zasięgiem, ale z Częstochową czy Lesznem można już coś działać. Ja to mogę pomarzyć o oglądaniu najlepszych zawodników świata u nas. Jak możesz uderzaj na stadion i podnoś frekwencję. Sierpień/wrzesień będę w Jarosławiu, bo wybieram się na 18 urodziny kuzynki. Może z kuzynem się wybierzemy :).


Edit. Widget mnie żużel z sportów motorowych najbardziej rajcuje. Takie moto GP wystartują i tną na alsalcie 2h i pozamiatane jakieś mijanki co kilka kółek. Żużel ma 15 czy tam ponad 20 biegów jak w GP i każdy bieg daje coś innego, są emocje. Wiadomo jednemu pasuje snooker inny lubi pooglądać formułę. Każdy ma swoje upodobania i każdemu pasuje w danej dyscyplinie coś innego.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sgkjhhKQ10w[/youtube]
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Żużel

matirow pisze:Szkoda kontuzji Nickiego. Jakby nie było zostaliście pozbawieni swojej najlepszej armaty na kilka tygodni. Uwierz mi że będzie lepiej bo papiery na 3 miejsce w lidze są. Raczej Toruń i Zielona poza zasięgiem, ale z Częstochową czy Lesznem można już coś działać.
Poza wymienioną dwójką liderów, sprawa trzeciego miejsca jest faktycznie jeszcze otwarta, składy się wyrównały, liderzy już nie są tacy "nietykalni" i nie przywożą kompletów jak dawniej, więc o wyniku decyduje postawa drugiej linii, a u nas na razie jest dosyć cienko. "Okoń" w zeszłym sezonie przywoził średni chyba przynajmniej ze dwa oczka więcej, Pavlic na razie też w kratkę, Lampart zastępowany przez juniora, to już mówi wszystko, całe szczęście, że Walasek trzyma poziom, bo byłoby kiepsko. Zobaczymy co będzie dalej.
Fajnie, że ukrócili preparowanie torów, miejscowi już nie mają takiej przewagi jak to dawniej bywało i ściganie jest ciekawsze.

Dla widgeta mam coś z naszego krajowego i miejscowego podwórka, jeden z ładniejszych wyścigów w sezonie 2007:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LcJidqvVu5g[/youtube]
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Żużel

Kapitalny wyścig finałowy GP Europy w Bydgoszczy, żużel na najwyższym poziomie:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=b4hc4hJW4hw[/youtube]
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
F1Bart
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 4 lut 2013, 17:31
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Żużel

W końcu Kasprzak jedzie na 100% swoich możliwości!
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Żużel

Perfekcja w Bydgoszczy, zobaczymy jak będzie na innych torach ale niewątpliwie jest w gazie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
F1Bart
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 4 lut 2013, 17:31
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Żużel

Grand Prix Finlandii bez Krzysztofa Kasprzaka!
Podczas piątkowego treningu przed zawodami o GP Finlandii w Tampere zjechał z toru. Polakowi dała się we znaki kontuzja, która odniósł podczas zawodów Speedway Best Pairs Cup w Landshut.

Wróć do „Inne sporty”